چه اطلاعاتی با درخواست دریافت بسته معیشتی در اختیار دولت قرار می‌گیرد؟ +تصاویر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فردا نیوز
  4. سیاسی
چه اطلاعاتی با درخواست دریافت بسته معیشتی در اختیار دولت قرار می‌گیرد؟ +تصاویر

چه اطلاعاتی با درخواست دریافت بسته معیشتی در اختیار دولت قرار می‌گیرد؟ +تصاویر

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز |
با درخواست دریافت بسته معیشتی، وزارت رفاه به ریز فعالیت اقتصادی تمامی اعضای خانواده دسترسی پیدا می‌کند.

باشگاه خبرنگاران: با گران شدن قیمت بنزین، دولت تصمیم به پرداخت کمک معیشت به خانواده‌ها گرفت. در اولین مرحله، کمک معیشت خانوار به ۱۸ میلیون نفر پرداخت شد.

بسیاری از خانواده‌ها به دریافت نکردن کمک معیشت خانوار معترض شدند و خود را مستحق دریافت آن دانستند، در این میان وزارت کار از سوی دولت متولی شناسایی خانواده‌ها و پرداخت کمک معیشت دولت به آن‌ها شد.

خانواده‌ها باید با ورود به سایت hemayat. mcls. gov. ir و وارد کردن شماره حساب واریز یارانه به جای کد رهگیری درخواست خود را برای دریافت کمک معیشت ثبت کنند.

در سایت حمایت میزان وسع یک خانواه برای دریافت کمک معیشت دولت بر اساس میزان دارایی و تراکنش‌های بانکی آن‌ها سنجیده می‌شود.

به گفته محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی آزمون وسع در میان چندین روش مطرح، عادلانه‌ترین روش بوده است و براساس آن خانوار‌های ضعیف‌تر و در دهک‌های پایین‌تر درآمدی برای بسته حمایت معیشتی مشخص شدند.

وی ادامه داد: با احتساب درصد خطا در آزمون انجام شده، قطعا ۶۰ میلیون نفری که در این طرح قرار گرفته و مشمول شده‌اند نسبت به سایر افراد جامعه کم برخوردارتر بوده‌اند، این به معنی این نیست که سایرین ثروتمند و برخودارند، بلکه نشان دهنده این است که بخش زیادی از جمعیت کشور در سطوح متوسط به پایین درآمدی قرار دارند.

وی با تأکید بر اینکه روش کنونی نسبت به سایر روش‌ها به عدالت نزدیک‌تر است، گفت: این آزمون به صورت مداوم و هر دو ماه یکبار انجام می‌شود و در فرآیند اجرا به طور قطع درصد خطای آن کاهش می‌یابد، برهمین اساس هم اگر در ماه‌های آتی افرادی شامل طرح شوند، مجددا برای آن‌ها بسته حمایتی فعال خواهد شد.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

شریعتمداری گفت: در حال حاضر ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار خانوار ایرانی فاقد خودرو هستند و بخش اعظمی از جمعیت کشورمان مالک هیچ خانه و زمینی نیستند؛ بنابراین اگر خانواری به هر شکل دارای خانه و ماشین شخصی است و درآمد او از موارد اعلام شده بالاتر است، پس نسبت به بخش اعظم جامعه، برخوردار است، هرچند وضعیت بسیار خوبی هم نداشته باشند.

چه اطلاعاتی با درخواست دریافت بسته معیشتی در اختیار دولت قرار می‌گیرد؟ +تصاویر - 10

با ورود به این سایت از سرپرست خانواده اجازه گرفته می‌شود تا در صورتی که متقاضی دریافت کمک معیشت دولت هستند، تراکنش‌های مالی آن‌ها بررسی شود و اگر میزان تراکنش‌های بانکی یک خانواده بیشتر از سقف تعیین شده باشد، مشمول دریافت کمک معیشت دولت نخواهند شد.

حال اگر فردی مشمول دریافت کمک معیشت دولت نباشد، علت آن در سایت حمایت به او اعلام می‌شود.

چه اطلاعاتی با درخواست دریافت بسته معیشتی در اختیار دولت قرار می‌گیرد؟ +تصاویر - 13

بر اساس آنچه در سایت حمایتی مشاهده می‌شود، برای هر سرپرست خانوار شناسه‌ای اقتصادی اجتماعی ایجاد و نتیجه بررسی اطلاعات مالی و دارائی خانوار ارائه شده است.

چه اطلاعاتی با درخواست دریافت بسته معیشتی در اختیار دولت قرار می‌گیرد؟ +تصاویر - 15

این سامانه میزان تراکنش‌های مالی اعضای یک خانواده را در ۹ ماه گذشته نشان می‌دهد.

چه اطلاعاتی با درخواست دریافت بسته معیشتی در اختیار دولت قرار می‌گیرد؟ +تصاویر - 17

همچنین در سایت حمایت وضعیت بیمه و اموالی که به نام اعضای خانواده است، نمایش داده می‌شود.

چه اطلاعاتی با درخواست دریافت بسته معیشتی در اختیار دولت قرار می‌گیرد؟ +تصاویر - 19

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

استقرار هاشمی در کاخ مرمر درست نبود/ با جروبحث کاخ را تخلیه کردیم

مهرمهر1 روز قبل
پرویز فتاح: استقرارمرحوم هاشمی بعنوان دبیر مجمع تشخیص درکاخ مرمر درست نبود، بعدازفوت او کاخ را به سختی وباجروبحث تخلیه کردیم. این تخلیه ازمواردی بودکه نمی‌دانستیم شکایتمان را پیش چه کسی ببریم.

ملت مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «آن فریب‌خوردگانی که یک روزی فریاد زدند «نه غزه، نه لبنان»، آن‌ها نه فقط جانشان را فدای ایران نکردند، حتی حاضر نشدند راحتی خودشان و منافع خودشان را هم در راه کشور فدا کنند؛ آن کسانی که جانش را فدای ایران کردند باز همین شهید سلیمانی‌ها بودند؛ این‌ها بودند که در زمانی که نیاز به دفاع از کشور بود، جان خودشان را کف دست گرفتند و به میدان جنگ رفتند از کشور دفاع کردند، از ایران دفاع کردند؛ این‌ها هستند که می‌توانند ادعا بکنند که دفاع می‌کنند از امنیت کشور، از امنیت ملت؛ همین فداکاری و اخلاص این‌ها است که در همه‌ی مراحل، این جور بوده.» ۱۳۹۸/۱۰/۲۷پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR براساس این بخش از خطبه‌های رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه تهران، نماهنگ «ملت مقاومت» را منتشر کرد.
ایرناایرنا1 روز قبل
عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: این حضور و پیام رهبر انقلاب در خطبه‌های نماز جمعه تهران به دوستان، پیام امیدواری، حضور و همبستگی و پیام حرکت بر محور ولایت و ابراز وفاداری و بیعت مجدد با ولی امر مسلمین بود. اکثریت ملت پای نظام و رهبری ایستاده‌اندنماینده آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: البته نه اینکه آن چندصد نفری که شلوغی ایجاد کردند، ملت ایران نیستند ولی حساب ملت ایران را باید روی این دایره دید چرا که آن چند صدنفری که سخن نسنجیده‌ای هم از زبانشان جاری شد ممکن است افراد فریب خورده‌ای باشند ولی اکثریت ملت، پای نظام، رهبری و پای مقاومت در برابر توطئه‌های دشمن ایستاده‌اند. فرمایشات رهبری آرامش را بر جامعه و ملت حاکم کردمجتهد شبستری اظهار داشت: نکته دیگری که در فرمایشات مقام معظم رهبری مورد توجه است اینکه سخنان ایشان، آرامشی را بر جامعه و ملت حاکم ‌کرد و همچون نقشه راهی برای ادامه کار و حرکت ملت بود. این نماینده مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: ‌ بعد از حوادث و شلوغی‌های مختصری که در برخی دانشگاه‌ها رخ داد، فرمایشات و رهنمودهای مقام معظم رهبری مانند برای جامعه ما بسیار آرامش‌بخش بود. عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سخنان رهبری که باید قدرت و قوت را در همه زمینه‌ها پیدا کنیم، افزود: ما در زمینه نظامی از قدرت بالایی در منطقه برخوردار هستیم ان‌شاءالله بتوانیم در زمینه‌های مختلف دیگر به خصوص در زمینه اقتصادی نیز قدرتمند شویم.

واقعیت یک ویدئو …

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
این خانم در ویدیوی پنج دقیقه‌ای که از اتاق نشیمن خانه‌اش ساخته به جامعه آمریکا می‌گوید گول حرف رسانه‌های آمریکا را در غیرقانونی خواندن ترور سلیمانی نخورند. او می‌گوید از اینکه می‌بینم ماشین تبلیغاتی و رسانه‌های ایران از قاسم سلیمانی تجلیل می‌کنند کاملا عصبانی هستم. اما پشت پرده این ویدوی ساده چیست؟ وقتی رسانه‌های معتبر دنیا به دنبال کشف واقعیت این ویدیو رفتند به نکات قابل تاملی دست یافتند. ارتش آزاد همان گروه مسلحی است که لیبی را جهنم کرده و یکی از علل برپا شدن بازار‌های برده فروشی در این کشور شده است. کسی که همکاری تنگاتنگی با این اتاق فکر دارد که طرح بولتون برای مسلح کردن قومیت‌ها جهت تجزیه ایران را تهیه و به کاخ سفید برد.

فیلم/ حضور آشوبگران نفوذی در لبنان

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
پس از اتفاقات رخ داده اکثر گروه‌ها و جناح‌های لبنان، اقدام آشوبگران در تخریب اموال عمومی و حمله به نیروهای امنیتی و مردمی را محکوم کردند.
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نصرالله پژمانفر در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۹ دی ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: بی‌تدبیری دولت باعث شد ۱۸ میلیارد دلار از ذخایر ارزی کشور با نرخ ۴۲۰۰ تومانی وارد بازار گردد اما در جای درست هزینه نشود. نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر این پول‌ها اینگونه خرج نمی‌شد شرایط امروز کشور طور دیگری بود و ما مشکلات فعلی را نداشتیم اما اکنون هم ۱۸ میلیارد دلار را از دست داده‌ایم و هم مشکلی از کشور حل نشده است. وی در تذکر دیگر خطاب به رئیس جمهور گفت: بر اساس قانون شما موظف به برقراری عدالت در نظام پرداخت و رفع تبعیض هستید و باید گزارش دهید که برای این تأکید قانونی چه کرده‌اید. این نماینده مردم در مجلس دهم در پایان تصریح کرد: مردم سوال می‌کنند که چگونه این رئیس جمهور توسط شورای نگهبان تأیید صلاحیت شده، امروز دم خروس انگلیس بیرون زده و این سوال مطرح است که رئیس جمهور بی‌کفایت چگونه تأیید صلاحیت شده است. /

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

اتاق خودروی هوشمند مبتنی بر تکنولوژی ۵G سامسونگ رونمایی شد

تکراتوچند ثانیه قبل

بررسی مشخصات فنی سونی PS۴ Pro: یک پلی استیشن ایده‌آل برای تلویزیون ۴K

تکراتوچند ثانیه قبل

آشنایی با انواع روش‌های تبلیغات در گوگل

تکراتوچند ثانیه قبل

انتقال «کیوتریت» از طریق تله‌پورت کوانتومی برای اولین بار

همشهری13 دقیقه قبل

طرح شناسایی اختلالات ژنتیک افراد معلول در زنجان اجرا می‌شود

مهر14 دقیقه قبل

کونته بازیکن سابق خود را فراخواند؛ موزس ترکیه را به مقصد ایتالیا ترک می‌کند

فارس14 دقیقه قبل

آماده‌سازی برای دیدار میان مقام‌های وزارت خارجه و دفاع روسیه و فرانسه

ایلنا15 دقیقه قبل