احتمال سرطان پوست در اثر حرارت طولانی مدت/ تبعات کار در محیط سرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سلامت
احتمال سرطان پوست در اثر حرارت طولانی مدت/ تبعات کار در محیط سرد

احتمال سرطان پوست در اثر حرارت طولانی مدت/ تبعات کار در محیط سرد

مهرخبرگزاری مهر |
یک متخصص پوست، نسبت به احتمال ابتلا به سرطان پوست در اثر ساطع شدن حرارت از طریق وسایل گرمایشی، هشدار داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید حسن اعتمادزاده، در حاشیه نوزدهمین کنگره انجمن متخصصین پوست ایران در هتل المپیک تهران، گفت: افرادی که در محیط‌های باز و سرما مشغول کار هستند و برای گرم شدن در کنار وسایل گرمایشی قرار می‌گیرند، نباید این مدت زمان گرم شدن طولانی شود.

وی افزود: مشاغلی مثل مکانیکی‌ها، نجاری‌ها و…، که مجبورند در فضای باز کار کنند، برای گرم شدن در هوای سرد، مدت زیادی در کنار وسایل گرمایشی قرار می‌گیرند که ساطع شدن طولانی مدت حرارت می‌تواند پوست را به خصوص قسمت ساق پاها را تهدید کند.

این متخصص پوست، ادامه داد: قرار گرفتن طولانی مدت در معرض مستقیم حرارت، اگر تکرار شود، می‌تواند تبدیل به زخم شود و این زخم‌ها عاملی برای ابتلاء به سرطان پوست خواهد بود.

در خبری بخوانید: اخبار سلامت پزشکی

اعتمادزادهافرود: اشعه مادون قرمز در اثر حرارت مستقیم و طولانی مدت باعث تغییراتی در پوست شده و حالت مرمری ایجاد می‌کند که اگر تکرار شود، منجر به زخم خواهد شد و همین زخم‌ها دوره ایجاد سرطان پوست را تسریع می‌کنند.

وی با عنوان این مطلب که موارد زیادی از این قبیل افراد را داریم که در اثر قرار گرفتن طولانی مدت در کنار وسایل گرمایشی دچار چنین زخم‌هایی شده اند، گفت: این تابش حرارت نباید مستقیم در ارتباط با بدن باشد.

اعتمادزاده افزود: بروز چنین مشکلاتی فقط متوجه آقایان و افراد شاغل در محیط‌های باز نیست، بلکه به طور کلی نباید بدن را در مجاورت مستقیم و طولانی مدت وسایل گرمایشی قرار داد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویروس کرونا چیست؟ / راه‌های پیشگیری از آن

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
درباره ویروس جدید چه می‌دانیم؟ تعداد زیادی نمونه از بیماران مبتلا به این ویروس در آزمایشگاه‌های چین و سازمان جهانی بهداشت بررسی شده و متخصصان این ویروس را از خانواده «ویروس کرونا» شناخته‌اند. علائم ویروس جدید کرونادر معمولی‌ترین حالت کرونا ویروس باعث سرماخوردگی می‌شود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان «سارس» می‌شود. ویروس کرونا در گربه‌ها، سگ‌ها و حیوانات دیگرحیوانات اهلی می‌توانند ویروس کرونا را بگیرند و باعث عفونت‌های شدید شوند. سرعت انتقال ویروس کرونا چقدر است؟ به نظر می‌آید شمار مبتلایان به این ویروس در یک هفته از ۴۰ به ۴۴۰ نفر رسیده است. ‌ویروس کرونا چطور متوقف می‌شود؟ واکسنی برای این ویروس وجود ندارد.

آخرین اطلاعات درباره ویروس جنجالی چینی و قربانیان آن

نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
خفاش مرموز چینی عامل کرونا / آخرین آمار از شیوع کرونا در چین و ایران؛ کرونا نام ویروسی است که در کشور چین شیوع پیدا کرده و در حال گسترش در سطح جهان است. نام ویروس کرونا از شکل آن گرفته شده که هنگام تصویربرداری با استفاده از میکروسکوپ الکترونی شبیه به یک تاج خورشیدی است. ویروس کرونا در گربه‌ها، سگ‌ها و حیوانات دیگرحیوانات اهلی می‌توانند ویروس کرونا را بگیرند و باعث عفونت‌های شدید شوند. او ضمن سخنرانی در جمع دانش آموزان و معلمان در موسسه تمدن جهانی گفت: آیا این «کرونا ویروس» یک ویروس جدید است یا یک فتنه؟ آمریکا همان مقصر است. این زن که مدت‌های طولانی در شهر ووهان، اولین محل شیوع ویروس کرونا، زندگی می‌کرده است به عنوان اولین نفر از مبتلایان به این ویروس خطرناک درمان شد.
افکارنیوزافکارنیوز21 ساعت قبل
افزودن غذا‌های کاهنده‌ی LDL کلسترول، که کلسترول مضر است و منجر به انسداد و گرفتگی سرخرگ‌ها می‌شود به رژیم غذایی‌تان، بهترین راه برای دستیابی به یک رژیم غذایی سالم کم کلسترول است. این مواد غذایی LDL کلسترول را کاهش می‌دهنداخبار اجتماعی -غذا‌های گوناگون به روش‌های متفاوتی می‌توانند کلسترول خون را پایین بیاورند:. بادمجان و بامیهاین دو سبزی کم کالری منابع خوبی از فیبر محلول هستند که به کاهش کلسترول بد خون کمک می‌کنند. ماهی‌های چربخوردن ماهی دو تا سه بار در هفته می‌تواند از دو طریق کلسترول LDL را کاهش دهد: با جایگزین گوشت شدن؛ چرا که گوشت دارای چرب‌های اشباع و افزاینده‌ی کلسترول LDL است و با تأمین اسید‌های چرب امگا ۳ که کاهنده‌ی کلسترول LDL هستند. این راهی طبیعی برای کاهش کلسترول بوده و خطر مشکلات عضلانی و سایر عوارض ناشی مصرف استاتین‌ها را کاهش می‌دهد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- مدیرکل سلامت روان، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، چگونگی فائق آمدن بر شرایط پراسترس و بحرانی را تشریح کرد. وقتی احساس می‌کنیم شرایط برای ما غیرقابل تحمل شده، قادر به مدیریت اوضاع نیستیم و فشار روی ما بسیار زیاد است، ممکن است در بحران باشیم. در شرایط پراسترس و بحرانی چه کنیم؟ حاجبی گفت: در هنگام حوادث و بحران‌های غیر طبیعی و غیر منتظره، اکثرا واکنش‌های افراد به این گونه حوادث طبیعی است. در شرایط بحرانی تصمیم مهم نگیریدمدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت گفت: در شرایط بحرانی و وقتی شرایط دایم در حال تغییر است، تصمیم مهمی نگیرید و تغییر بزرگ در زندگی خود ایجاد نکنید. بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، وی توصیه کرد: از روش‌های آرام‌سازی استفاده کنید.
الفالف1 روز قبل
وی در این گفت‌وگو به علل ایجاد بیماری سرطان، مرگ سالانه ۵۰ هزار ایرانی بر اثر ابتلا به سرطان، ابتلای سالانه ۱۱۰ هزار نفر به سرطان در ایران، اجرای برنامه ملی مدیریت سرطان در وزارت بهداشت، دو سرطان معده و پستان در مردان و زنان به عنوان شایع‌ترین نوع سرطانها در ایران و راه‌های پیشگیری از ابتلا به این بیماری اشاره کرد. تعداد بیماران و مرگ و میر ناشی از ابتلا به سرطان در ایران چقدر است؟ قنبری مطلق: تقریبا سالیانه بیش از ۱۱۰ هزار مورد سرطان داریم و از هر صد هزار نفر، بیش از ۱۴۰ نفر دچار سرطان می‌شوند؛ ضمن اینکه سالیانه ۵۰ هزار نفر در ایران بر اثر سرطان فوت می‌کنند. شایع‌ترین نوع سرطان در ایران چیست؟ قنبری مطلق: در مردان سرطان معده و در زنان سرطان پستان شایع‌ترین نوع سرطان است. سالیانه بیش از ۱۱۰ هزار مورد سرطان داریم و از هر صد هزار نفر، بیش از ۱۴۰ نفر دچار سرطان می‌شوند؛ ضمن اینکه سالیانه ۵۰ هزار نفر در ایران بر اثر سرطان فوت می‌کنند. دو دلیل مهم در پیشگیری سرطان بسیار قابل توجه است که کلید واژه سرطان است.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
خبرگزاری ایسنا: خراسان رضوی قائم مقام معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: حدود ۴۰ درصد سرطان‌ها قابل پیشگیری هستند. شعار ما «سرطان قابل پیشگیری است؛ با خود مراقبتی و امید» است. وی افزود: درحوزه سلامت در سرطان، پیشگیری ارجحیت دارد. حدود ۴۰ درصد سرطان‌ها قابل پیشگیری هستند. هنگامی‌که علائم خطر را می‌بینیم باید به پزشک مراجعه می‌کنیم.

نظرها

اخبار بیشتر