نمایش نقاشی‌های مهدی احمدی در «هور» / جوجه اردک زشت به هما رسید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
نمایش نقاشی‌های مهدی احمدی در «هور» / جوجه اردک زشت به هما رسید

نمایش نقاشی‌های مهدی احمدی در «هور» / جوجه اردک زشت به هما رسید

مهرخبرگزاری مهر |
علاوه بر برپایی دوازدهمین حراج تهران، سومین جایزه ویستا و اختتامیه هفتمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام در آخرین جمعه دی ماه تعدادی از نمایشگاه‌های هنری نیز در گالری‌های پایتخت افتتاح می شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، در آخرین جمعه دی ماه گالری‌های پایتخت، یا برنامه افتتاحیه نمایشگاه‌های خود را برگزار می‌کنند یا نمایشگاه‌هایی که هفته گذشته افتتاح شدند، نمایش آثار را ادامه خواهند داد. در این آدینه، دوازدهمین دوره حراج تهران شامل حراج هنر معاصر ایران، بیش از ۱۱۵ اثر چکش خواهند خورد. همچنین، مراسم معرفی سومین جایزه هنر ویستا در همین روز در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود و ایده برتر نمایشگاه این جایزه که با عنوان «خط سوم» در گالری ویستا برگزار شد، جایزه ۳۰ میلیون تومانی را از آن خود خواهد کرد. در ادامه، برنامه افتتاحیه برخی نمایشگاه‌های هنری که جمعه ۲۷ دی ماه افتتاح می‌شوند، بر می‌شمریم.

گالری فرهنگسرای نیاوران

نمایشگاه هفتمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام جمعه ۲۷ دی ماه همزمان در تهران و نیشابور برگزار خواهد شد. افتتاح نمایشگاه آثار این جشنواره همزمان با مراسم اختتامیه و اهدای جوایز این دوره جشنواره عکس در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

گالری شلمان

نمایشگاه گروهی عکس «قرنیه هشتم» با گردآوری علی مزارعی از جمعه ۲۷ دی ماه در گالری شلمان به نشانی میرداماد، نرسیده به شریعتی، رودبارغربی (جنوبی)، کوچه کاووسی، پلاک ۲۷ افتتاح می‌شود. همچنین جلسه نقد و بررسی آثار این نمایشگاه روز دوشنبه ۳۰ دی ماه با حضور پژمان دادخواه و علی مزارعی برگزار می‌شود.

علی مزارعی در استیتمنت نمایشگاه نوشته است: «ماینور وایت، از عکاسان دهه ۵۰ میلادی آمریکا از آلفرد استیگلیتس نقل‌قول می‌کند که «استیگلیتس چیزی درباره عکاسی گفته است که نادیدنی را قابل‌دیدن می‌سازد. سخن او فی‌نفسه نوعی قرنیه [equivalent] بود. وایت در اینجا برای رساندن منظورش واژه «قرنیه» را بکار می‌برد که اشاره به اصطلاحی است که آلفرد استیگلیتس برای بیان نظریه خاص خودش به کار می‌برد: بدین مضمون که در هنر، عناصر ناب و عینی مانند خط، شکل یا رنگ می‌توانند تعابیر دقیقی از تفکر انتزاعی و جلوه‌هایی از احساسات را بیان کنند. اعتقاد به وجود رابطه تمام‌عیار میان شکل‌ها در طبیعت ازیک‌طرف و تصورات ذهنی یا حالات عاطفی از طرف دیگر، اندیشه جدید را همواره به خود مشغول داشته است. «من عکس نمی‌گیرم… بلکه بینشی نسبت به زندگی دارم و گاه می‌کوشم قرنیه‌هایی به شکل عکس برای آن بیابم.» آلفرد استیگلیتس

با این ایده، هفت تن از دانشجویان معماری داخلی از بین مسائل همگانی دنیای پیرامونشان، که بیشتر از هرچیز فکر و احساسشان را درگیر خود کرده بود، یکی را برگزیده و با «قدرت دگردیسی دوربین» وصف کرده؛ آن‌گونه که قرنیه‌های دوربینشان درگیر دغدغه‌های روزمره زندگیشان است. این نمایشگاه حاصل کار نهایی درس عکاسی دیجیتال است که به کوشش و انتخاب علی مزارعی به نمایش درآمد.»

در وبسایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

گالری هما

نمایشگاه انفرادی نقاشی امیر فرهاد با عنوان «جوجه اردک زشت» جمعه ۲۷ دی ماه در گالری هما به نشانی خیابان کریم خان زند، خیابان سنایی، کوچه چهارم غربی، پلاک ۸، واحد یک افتتاح می‌شود.

گالری اعتماد نگارستان

نمایشگاه گروهی بین المللی و تبادل فرهنگی بین هنرمندان ایرانی و اروپایی با عنوان «در میان- بی کلام» از جمعه ۲۷ دی تا ۱۵ بهمن ماه در گالری اعتماد نگارستان واقع در میدان بهارستان، خیابان دانشسرا، باغ نگارستان برگزار خواهد شد.

در متن استیتمنت این نمایشگاه آمده است: «ارتباط ما با محیطمان چگونه است؟

آیا زبان تنها شامل کلمات است؟

ما زبانی را کشف می‌کنیم که تنها وابسته به کلمات نیست، بلکه عاری از آن است.

به اطرافمان بنگریم، به محیطمان گوش فرا دهیم. هزاران جمله در میان است، اما بی کلام.»

گالری هور

نقاشی‌های مهدی احمدی نقاش و بازیگر سینما از آخرین جمعه دی ماه در گالری هور به نشانی خیابان مطهری، خیابان میرزای شیرازی شمالی، کوچه نعیمی، شماره ۱۲ به نمایش در می‌آیند.

مهدی احمدی در استیتمنت این نمایشگاه نوشته است: «من دلتنگ از روزهای غمناک و چشم انداز فردای اندوه بار، هر زمان قلمویم را به دست گرفتم، یکباره کشمکش‌های زندگی و فاجعه‌هایش برایم بی زیان و بی اهمیت شدند.

شاید برای همین است که عمیقا باور دارم که چیز مهم‌تری هست به جز همین زندگی ای که می‌شناسیم. و من به دنبال بازیافتن و شناساندن واقعیتی که نزدیکمان هست نیستم، من به دنبال نقش آن حسیام که به دور از آن زندگی می‌کنیم؛ چیزی که می‌توانیم نشناخته بمیریم اما من این آخری را نمی‌خواهم.»

گالری دلگشا

نمایشگاه انفرادی نقاشی‌های امیرحسین اکبری علویجه با عنوان «سرکشی در کشتی بی گناهان» از جمعه ۲۷ دی در گالری دلگشا واقع در خیابان مفتح جنوبی، خیابان سمیه، نبش رامسر، پلاک ۶۳ آغاز به کار می‌کند و تا ۲۹ بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

گالری والی

«کندال» عنوان نمایشگاه انفرادی نقاشی‌های صادق ادهم است که از جمعه ۲۷ دی ماه در گالری والی به نشانی میدان ونک، خیابان شهید خدامی، پلاک ۷۲ افتتاح می‌شود.

گالری شکوه

نمایشگاه انفرادی نقاشی‌خط اسماعیل رضایی با عنوان «روزگار غریب» روز جمعه ۲۷ دی ماه در گالری شکوه واقع در فرمانیه، بلوار شهید اندرزگو، خیابان سلیمی شمالی، کوچه امیر نوری، پلاک ۱۹ آغاز به کار می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

«پنهان خانه پنج در» صاحب تیزر شد/ ادامه اجرا بعد از کنترل کرونا

مهرمهر7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، تیزر نمایش «پنهان خانه پنج در» نوشته حسین کیانی و کارگردانی آرش فلاحت پیشه که به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اجرایش در تالار مولوی تا ۹ اسفند ماه لغو شده است، منتشر شد. این اثر نمایشی با باز شدن تماشاخانه‌ها به اجراهای خود ادامه می‌دهد. در خلاصه این نمایش آمده است: درس اول این بود که نترسید از آنچه با آن می‌ترسانند، در زمانه‌ای که آگاهی برای زنان جرم محسوب می‌شد عطری جان منزل خود را وقف آموزش و تحصیل زنان کرده که مردان، شوهران، گزمه‌ها و درآخر بیگانگان و مغول‌ها بر آنها وارد می‌شوند و هر بار به ترفندی باید ایشان را مغلوب سازند. هژیر سام احمدی، شیما پروهان، شیوا ترابی، سعید جاودان، علی رجایی، بهروز سروعلیشاهی، محمد مهدی کیان، عیسی محمدی، علیرضا موسوی، آیلار نو شهری، نساء یوسفی، ریحانه ادراکی، میثم پاکدامن، فاطمه حاجی حسنی، دیاکو حسامی، هلیا حمیدی، مریم شایسته، نگار شهبازی، مجید صد خسروی، مهدی مرتضوی بازیگران نمایش به ترتیب حروف الفبا هستند. دیگر عوامل نمایش «پنهان خانه پنج در» عبارتند از مدیر تولید: امین محمدی، دستیار کارگردان و سرپرست گروه: سیدجواد حسینی، طراح لباس: پریدخت عابدین‌نژاد، طراح صحنه: سینا ییلاق‌بیگی، طراح نور: احسان فلاحت‌پیشه، آهنگساز و طراح صدا: محمد اسلامی، طراح گریم: سیدامین میری، مدیر هنری: امین منتظری، مدیر اجرا: مرتضی حقیقت‌بیان، دستیار طراح صدا و نوازنده سازهای کوبه‌ای: پدرام سلیمانی، منشی صحنه: کوثر مرادی، مجریان گریم: احمد نگهبان و مژده زادمهر، مدیران صحنه: کامران کندی و محمدصالح محمدی، روابط عمومی: سعید جمشیدی پور، مشاور رسانه: فاطمه امین‌الرعایا، عکاس: شکرانه کریم، مربی کاتاکالی: شیما مهدوی، مربی تایچی: فریبا کامران، دستیار طراح صحنه: محمد حسن درباغی فرد، دوخت لباس: فرحناز معصومی و پگاه میرشجاعی، سرپرست ساخت دکور: امیرحسین بابائیان و مصطفی طباطبایی و گروه ساخت دکور: احمد بابائیان، مصطفی جمالی، محمد حسن درباغی فرد، حمید برنا، فرزاد چوپانی و محمد کیالها.

آقای وزیر اگر شما یک شهروند عادی بودید از وزیر بهداشت چه می‌خواستید؟ پاسخ نمکی به رکنا + فیلم

رکنارکنا7 ساعت قبل
مردم هم از طریق فضای مجازی خواست‌های خود از دولت و وزارت بهداشت را مکرر بیان کردند و هر کدام از دید خود برای مهار این ویروس راهکارهایی را ارائه دادند و خواست هایی از وزیر بهداشت داشتند و دارند. و اما اگر وزیر بهداشت، وزیر نبود، در جایگاه یک شهروند در این روزهای مبارزه با کروناویروس از وزیر بهداشت کشورش چه درخواستی داشت؟ سعید نمکی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی رکنا به این سوال اینگونه پاسخ داد: " از وزیر می‌خواستم آنچه به نفع سلامت جامعه است بیان کند. من هیچ مصلحتی را بیشتر و مهم‌تر از مصلحت سلامت مردم نمی‌بینم. من مصلحت را در مصلحت سیاسی، اقتصادی و … نمی‌بینم بلکه مصلحت را از منظر بهداشت و درمان نگاه می‌کنم. به عنوان وزیر بهداشت از مردم غیر از این هم انتظار ندارم و مردم نباید از من بیش از این انتظار داشته باشند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد17 ساعت قبل
شبکه سه سیما نیز هر روز ساعت ۱۴ به پخش سریال «مرد هزار چهره» مهران مدیری روی آورده است. شبکه یکفیلم سینمایی «شریک زندگی» به کارگردانی علی خوش‌نشین فردا ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. رضا بهبودی، شبنم مقدمی، علیرضا آرا و … در این فیلم سینمایی نقش‌آفرینی کرده‌اند. شبکه پنجفیلم سینمایی سفر داوود به کارگردانی ابراهیم نعمتیان، امروز ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود. ***فیلم سینمایی «فراتر از قانون» به کارگردانی جین فرانسیس هنزگینز فردا ساعت ۱۳:۳۰ پخش می‌شود.
مهرمهر19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مسعود احمدی افزادی مدیر شبکه آموزش در برنامه خبری گفت: از شنبه با یک کار فشرده و سنگین در چند بخش در طول روز برنامه‌های کلاسی را به صورت مکمل در این شبکه دنبال می‌کنیم. وی ادامه داد: بیش از ۷۰ درصد برنامه‌های مدارس و سرفصل‌ها تدریس شده و ما کار مکمل انجام خواهیم داد. به گفته وی بخش صبحگاهی در چند بخش مختص آموزش دروس ابتدایی، چند بخش در ظهر مختص تدریس دروس مقطع متوسطه اول و چند بخش عصرگاهی مختص تدریس دروس متوسطه دوم خواهد بود. وی ادامه داد: در حال حاضر مجموعه‌ای از کارشناسان آموزش و پرورش در معاونت‌های مختلف کار جدی می‌کنند تا دبیران آشناتر به گفتار رسانه‌ای را برای تدریس دروس انتخاب کنند و جدول پخش فردا شب نهایی می‌شود و از شنبه برنامه‌ها به صورت زنده روی آنتن می‌رود.
خبر فوریخبر فوری18 ساعت قبل
آیت الله سید مصطفی محقق داماد با انتشار متنی خطاب به پزشکان، نکاتی را متذکر شده است. ۳- به یقین این رخداد تلخ واسفبار برای مبتلایان، بیماری ورنج ودرداست ولی برای دست اندرکاران امور پزشکی امتحانی بزرگ از سوی خداوند متعال است. خدا کند که این خبر صحت نداشته باشد. زیرا برای شرف، اخلاق وجوانمردی ایرانی امری زشت وناپسنداست. ۶- خدمتگذاران عالیقدر: گذشته از وجوب وتکلیف شرعی، تکلیف انسانی واخلاق پزشکی را متذکر می‌گردم. با توکل به یاری پروردگار وتوجهات ونزول شفای الهی دست از آستین به درآورید وبه سوی درمان بشتابید که خدا همراه شماست.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
*لیلة الرغائب چگونه شبی است؟ کلمهٔ «رغائب» جمع «رغیبه» به معنای چیزی که مورد رغبت و میل است و نیز به معنای عطا و بخشش فراوان می‌باشند. «لیله الرغائب» شبی است که میل و توجه به عبادت و بندگی در آن بسیار است و بندگان خدا در این شب گرایش زیادی به رفتن به در خانه خدا و ارتباط و انس با او دارند. همچنین «لیله الرغائب» شبی است که در آن عطاء و بخشش خدا بسیار است و بندگان خداوند با رو آوردن به بارگاه خدا و خشوع در برابر بزرگی خدا، شایستهٔ دریافت انعام و عطا و بخشش بی کرانهٔ خدا می‌شوند. اولین شب جمعه ماه رجب را لیلة الرغائب نامند. دوباره به سجده رفته و هفتاد مرتبه ذکر «سبوح قدوس رب الملائکة والروح» گفته شود.

نظرها

اخبار بیشتر