می‌خواهند به ریاست قالیباف گردان تقنین تشکیل دهند/ کسی حق ندارد شهید سلیمانی را مصادره جناحی کند/ رفتارهای صداوسیما جامعه را به سمت دودستگی و انشقاق می‌برد/ اصلاح‌طلبان بازیچه نیستند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. سیاسی

می‌خواهند به ریاست قالیباف گردان تقنین تشکیل دهند/ کسی حق ندارد شهید سلیمانی را مصادره جناحی کند/ رفتارهای صداوسیما جامعه را به سمت دودستگی و انشقاق می‌برد/ اصلاح‌طلبان بازیچه نیستند

ایلناخبرگزاری ایلنا |
عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی درخصوص پیش بینی رفتار مردم در انتخابات اسفندماه گفت: مردم همیشه هوشمندانه تصمیم گرفته و عمل می‌کنند.

می‌خواهند به ریاست قالیباف گردان تقنین تشکیل دهند/ کسی حق ندارد شهید سلیمانی را مصادره جناحی کند/ رفتارهای صداوسیما جامعه را به سمت دودستگی و انشقاق می‌برد/ اصلاح‌طلبان بازیچه نیستند - 1

به گزارش خبرنگار ایلنا، عمکلرد شورای نگهبان در روند بررسی و احراز صلاحیت کاندیداها که در نهایت منجر به رد صلاحیت تعداد قابل توجهی از نمایندگان و چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب شد، واکنش‌های مختلفی را در پی داشت، از سوی دیگر برخی از ماه‌ها و روزهای اخیر از رایزنی با شورای نگهبان و احتمال تجدیدنظر در برخی ردصلاحیت‌‌ها خبر سخن گفته‌اند

محمدصادق جوادی حصار در خصوص رایزنی اصلاح طلبان با شورای نگهبان و احتمال اثرگذاری این مذاکرات در نتیجه تایید صلاحیت‌ها، گفت: من اطلاع دقیقی از اینکه رایزنی‌ها در چه سطحی درحال انجام است، ندارم اما تنها راه دستیابی به یک لیست در شرایط کنونی این است که گفت‌وگو شود، اگر شورای نگهبان نیروهای شناسنامه‌دار اصلاح‌طلبان را تایید کند، زمینه برای حضور در انتخابات فراهم می‌شود، اما اگر شورای نگهبان حاضر به تجدیدنظر نشد به عقیده من دلیلی ندارد که در رقابتی از پیش باخته شرکت کنیم.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در واکنش به اینکه رقیب خواستار حضور حداکثری اصلاح‌طلبان در انتخابات شده و عدم مشارکت و ارائه لیست از سوی این جریان سیاسی را «فتنه خاموش» لقب داده‌اند، اظهار داشت: اشتباه می‌کنند چنین حرفی می‌زنند، فتنه خاموش دیگر چیست؟ مگر جریان اصلاح‌طلب بازیچه است که به هر روشی با آن بازی کنند.

وی ادامه داد: آن‌ها باید بررسی صلاحیت را براساس قانون انجام دهند، انتخابات را براساس قانون برگزار کنند تا مردم فرصت و اجازه گزینش کردن و گزینش شدن داشته باشند و خود مردم تصمیم بگیرند. اصلا این‌ها چه کاره‌اند که برای مردم انقدر تعیین تکلیف می‌کنند؟ پیشاپیش خود را برنده و رقیب را فتنه‌گر اعلام می‌کنند.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در ادامه به انحصارگری یک جریان اشاره و تصریح کرد: برخی رویکردها به گونه‌ای است که ظاهرا یک گروه علاقه‌ای به شنیدن صدای مستقل و منتقد در مجلس ندارند، ظاهرا یک عده علاقمند هستند تا همان طور که در گذشته گردان تخریب و گردان عملیات داشتیم، اکنون نیز یک گردان تقنین ساخته و یک نفر مانند قالیباف را هم به عنوان رییس آن بگذارند.

وی افزود: مردم به خاطر رفتارهای این گروه در انتخابات شرکت نمی‌کنند و بعد می‌گویند دیگران فتنه می‌کنند. فتنه خود آن‌ها و تمام اعمال و رفتار آن‌ها است.

در خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

جوادی حصار در پاسخ به سوالی درخصوص احتمال اثرگذاری مذاکرات با شورای نگهبان گفت: اگر بخواهیم انتخابات پرشور برگزار کنیم، چاره‌ای جز تغییر روند تایید صلاحیت‌ها نداریم.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در خصوص روند فعالیت شورای عالی اصلاح‌طلبان و ایجاد سازوکاری با هدف تهیه لیست در استان‌ها ابراز داشت: تاکنون طرح مشخصی برای استان‌ها ندیده‌ام، از طرفی در بسیاری از استان‌ها هیچ انگیزه‌ای برای مشارکت وجود ندارد، اصلا چهره اصلاح‌طلبی باقی نمانده که بخواهند رقابت کنند، ظاهرا برخی علاقمند هستند تا فضایی ایجاد کنند که در ظاهر رقابت و ولی در باطن نیروهای خودشان برای کرسی‌های مجلس باشند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پاسخ به سوالی درخصوص پیش‌بینی رفتار مردم در انتخابات اسفندماه، واکنش مردم را هوشمندانه دانست و تصریح کرد: به نظر من مردم در برهه‌های مختلف خیلی هوشمندانه برخورد می‌کنند و از قدرت تمییز بسیار بالایی برخوردارند. مردم ما همان مردمی هستند که یک روزی برای تشییع پیکر سردار ملی خودشان شهید سلیمانی که هیچ‌کس حق ندارد او را مصادره جناحی کند، به صورت میلیونی به خیابان می‌آیند و یک روز دیگر هم به دلیل پنهان‌کاری که در ماجرای سقوط هواپیما صورت گرفت به شدت معترض می‌شوند. در نتیجه ما مردم باهوشی داریم که به خوبی مسائل را رصد و در زمان لازم اظهارنظر، اعتراض و مخالفت می‌کنند. به عقیده من مردم کار را به درستی انجام می‌دهند و این چهره‌های سیاسی هستند که باید به وظایف خود در قبال مردم عمل کنند.

جوادی حصار درخصوص نامه اخیر «آشنا» مشاور رییس‌جمهور به رییس شورای نظارت برصداوسیما درخصوص عملکرد صداوسیما، گفت: عملکرد نادرست صداوسیما مربوط به امروز و دیروز نیست، سال‌هاست که که چنین رفتارهایی رقم می‌خورد، نتیجه همین رفتارهای صداوسیماست که جامعه را به سمت دودستگی و انشقاق می‌برد و موجب شده تا خود صداوسیما دچار مشکل شود، برخی از نیروهایی که در سال‌های اخیر دعوت به کار کرده‌اند، یک به یک در حال جدا شدن از این مجموعه هستند و می‌گویند با این مشی و روش حاضر به ادامه همکاری نیستند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بغض حاج قاسم برای هم‌رزم شهیدش!

مهرمهر1 روز قبل

استقرار هاشمی در کاخ مرمر درست نبود/ با جروبحث کاخ را تخلیه کردیم

مهرمهر13 ساعت قبل
پرویز فتاح: استقرارمرحوم هاشمی بعنوان دبیر مجمع تشخیص درکاخ مرمر درست نبود، بعدازفوت او کاخ را به سختی وباجروبحث تخلیه کردیم. این تخلیه ازمواردی بودکه نمی‌دانستیم شکایتمان را پیش چه کسی ببریم.

دخالت امریکا و اسرائیل در شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی فاش شد + فیلم و عکس

رکنارکنا1 روز قبل
با این وجود، آنچه در ظاهر به آن پرداخته شده تاکید بر این بوده که شلیک موشک یک خطای انسانی بوده است اما این حادثه شامل برخی عناصری بوده که هنوز توضیح شفافی در این خصوص داده نشده است. موشکی که موجب سقوط هواپیمای اوکراینی شدند ساخت روسیه است که ناتو آن را SA-۱۵ می‌شناسد و روس‌ها نام Tor به آن داده‌اند. یکی از این اقدامات همان دستکاری کردن سیستم دفاعی است که به معنای فریب دادن اپراتور است. ایالات متحده توانایی جنگ سایبری و الکترونیکی را برای سیگنال‌های ترافیکی و هم برای تغییر در هواپیماهای حمل و نقل هوایی دارد. اما داستان جالب‌تر علاقه نیویورک تایمز و برخی از رسانه‌های همسو با سیاست‌های ایالات متحده به عکس‌ها و فیلم‌های ویدئویی لحظه شلیک و اصابت موشک به هواپیمای اوکراین است که لحظه به لحظه قبل از شلیک موشک تا زمان اصابت را در نقطه‌ای خاص و غیرقابل پیش بینی نشان می‌دهد.

راز کشته شدن سربازان امریکایی در جعبه سیاه عین الاسد/ از قدرت ایران رونمایی خواهد شد! +فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
«جاناتان هافمن» سخنگوی پنتاگون گفت که وزارت دفاع آمریکا درمورد خسارات جانی حمله موشکی ایران پنهان‌کاری و تلاش برای کوچک‌نمایی آن نکرده است. جمعه‌شب سخنگوی پنتاگون اعتراف کرد که ۱۱ نظامی آمریکایی پس از این حمله دچار آسیب مغزی و برای معالجه به کویت منتقل شده‌اند. خبر زخمی شدن ۱۱ نظامی آمریکایی در حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد را نخستین بار تارنمای خبری و تحلیلی «دیفنس وان» بامداد جمعه منتشر کرد. این رسانه‌ها گزارش دادند که در این حمله موشکی هیچ فرد آمریکایی، کشته یا زخمی نشده است. اما نیویورک تایمز روز دوشنبه گزارش داد که برخی پرسنل نظامی برای درمان آسیب مغزی تحت درمان قرار گرفته‌اند.

رایان؛ پرورش یافته نظام آموزشی کانادا / فردای فرزندان ایران چگونه خواهد بود؟!

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عصرایران؛ جعفر محمدی* - امروز «رایان» را بسیاری از مردم می‌شناسند؛ او ۱۳ سال دارد و فرزند «منصور پور جم»، دندانپزشک ساکن شهر بارهاون کانادا که در سانحه سرنگونی هواپیمای اوکراینی درگذشت. او فاجعه پشت فاجعه، دیوار پشت دیوار و اشتباه پشت اشتباه رو پشت سرگذاشته و در آخر قوی شده بود. انتشار ویدئوی سخنرانی رایان همزمان شده بود با نهایی شدن و نشر گزارش «U. S. News & World Report» درباره بهترین کشورهای دنیا برای رشد و تربیت فرزندان. رایان پورجم، به عنوان فرزندی که در کانادا رشد و تربیت یافته است، مهر تاییدی است بر این رتبه بندی جهانی. این حد از اعتماد به نفس و آگاهی و احساسات کنترل شده، تنها در یک جامعه و نظام آموزشی سالم شکل می‌گیرد و البته رایان، تنها یکی از میلیون‌ها تربیت یافته نظام آموزشی کاناداست.

عصبانیت از کابوس حضور میلیونی مردم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دیروز روزی خاص بود هم برای مردم و هم برای خبرنگاران، پوشش لحظه به لحظه حضور مردم در نماز جمعه تهران به امامت رهبر معظم انقلاب و سخنان و خطبه‌های قاطع حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که علاوه بر تیتر‌های مختلف رسانه‌ها، همزمان زنده از برخی شبکه‌ها نیز منعکس شد. فرانس ۲۴، علاوه بر بخش انگلیسی در بخش فرانسوی نیز با قطع برنامه‌های خود به گوشه‌ای از این حضور و بیانات رهبر معظم انقلاب پرداخت. شبکه‌های عربی نیز همزمان خطبه‌های عربی رهبر معظم انقلاب را پوشش دادند. حضور دیروز مردم را هم نمی‌بینند و روزشمار نابودی این حضور و انقلاب مردم را به راه می‌اندازند یا سخنان رهبر معظم انقلاب در حمله به عین الاسد را بزرگنمایی عنوان می‌کنند. کابوس حضور میلیونی مردم در خیابان‌ها و اعلام حمایت از راه امام و خط انقلاب، رسانه‌های بیگانه و هدایتگران اصلی آن‌ها را از این روز‌ها کلافه و عصبانی کرده است، آن‌ها که به دنبال ایجاد گسست و شکاف در داخل ایران بودند و اکنون همه رشته‌های خود را پنبه شده می‌بینند.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

استفاده از محلول ضدیخ در خیابان‌های اصلی کرج

ایسنا14 ساعت قبل

مسافرکش شیطان صفت

صدا و سیما1 روز قبل

توافق تجاری آمریکا و ایران!

جام نیوز13 ساعت قبل

المانیتور: رونمایی معامله قرن، شانس نتانیاهو را در انتخابات بالا نمی‌برد

فارس1 روز قبل

کسی در دنیا فکر حمله به آمریکا را هم نمی‌کرد ….!

مهر1 روز قبل

روایت فرمانده قرارگاه حضرت زینب از بازداشت فرمانده بزرگ داعشی با لباس جلف و آرایش زنانه

رکنا2 روز قبل

سیدحسن نصرالله: آشنایی من با حاج قاسم به سال ۱۹۹۲ برمی‌گردد / وقتی فرمانده نیروی قدس شد، منتظر نشد ما به ایران برویم و تبریک بگوییم؛ خودش به لبنان آمد / او در تمام روز‌های جنگ ۳۳ روزه کنار ما و در اتاق عملیات بود

انتخاب1 روز قبل

دختر روس که جاذبه‌های ایران را در اینستاگرام معرفی می‌کند+تصاویر

آفتاب‌نیوز1 روز قبل

بشنوید | حمله حسن عباسی به مسعود کیمیایی | زیر تابوت شماها را پنج‌ هزار نفر هم نمی‌گیرد …

همشهری14 ساعت قبل

تا خدا بنده‌نواز است … | پاسخ شهاب حسینی به انتقادها، نفرین‌ها و فحاشی‌ها

همشهری1 روز قبل