نمایندگان مجلس آینده بایدوظایف نمایندگی را تمام و کمال انجام دهند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی
نمایندگان مجلس آینده بایدوظایف نمایندگی را تمام و کمال انجام دهند

نمایندگان مجلس آینده بایدوظایف نمایندگی را تمام و کمال انجام دهند

مهرخبرگزاری مهر |
رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: مجلس آینده باید به وضعیت نابسامان مسکن و اقتصاد رسیدگی کنداز این رو نمایندگان مجلس آینده باید وظایف نمایندگی خودشان تمام و کمال انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت‌الله احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری امروز (پنجشنبه) طی سخنانی در نشست هیئت رئیسه مجلس خبرگان با بیان اینکه شرایط امروز شرایط ویژه و مهمی است گفت: امروز، سالروز فرار شاه از کشور یعنی روز فرار استبداد و استعمار از کشورمان است از این رو امروز را روز مبارکی می‌دانیم.

وی با اشاره به شهادت سپهبد سلیمانی، تصریح کرد: داغ این شهید بزرگوار داغ و بسیار بزرگی بود و مردم ایران در تشییع این سردار رشید اسلام سنگ تمام گذاشتند؛ شهید سلیمانی حقیقتا یک رزمنده بی‌بدیل و بی‌نظیر بود.

رئیس مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: شهادت شهید سلیمانی وحدت کشور را افزایش داد و مردم در مراسمات تشییع این شهید عزیز دوباره با آرمان‌های انقلاب تجدید بیعت کردند و حتما خون شهید سلیمانی باعث برچیده شدن پایگاه‌های آمریکا در سطح منطقه خواهد شد البته به برکت خون این شهید بزرگوار بود که انقلاب اسلامی سیلی محکمی به آمریکایی جنایتکار زد.

آیت‌الله جنتی با اشاره به سرنگونی هواپیمای اوکراینی، اظهار داشت: سرنشینان این هواپیما همگی از عزیزان ما بودند و همگی جزو شهدا محسوب می‌شوند و من به خانواده‌های این عزیزان تسلیت عرض می‌کنم. البته اجازه نمی‌دهیم که هیچ کس از این خطای انسانی پیش‌آمده سوءاستفاده کند.

در خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

وی با اشاره به خدمات سپاه به انقلاب و مردم گفت: سپاه در جریان حوادث مختلف و بلایای طبیعی سینه خود را برای کمک به مردم سپر کرده، چنین سپاهی که خود را فدای ملت کرده است مایه افتخار مردم ایران است.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به حضور سفیر انگلیس در تجمعات و تحریک معترضان گفت: انگلیس مایه فساد است و وزارت خارجه باید سفیر این کشور را به عنوان عنصر نامطلوب از کشور اخراج کند.

آیت‌الله جنتی با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: تعداد ۹۰ نفر از نمایندگان فعلی مجلس توسط هیئت‌های مرکزی نظارت رد صلاحیت شده‌اند البته این رد صلاحیت نهایی نیست و آنها می‌توانند شکایت کنند و شورای نگهبان با دقت تمام به همه شکایات رسیدگی خواهد کرد و اگر احیانا از میان کسانی که رد صلاحیت یا فاقد صلاحیت اعلام شده‌اند، اشتباهی صورت گرفته باشد حتما اصلاح خواهد شد.

وی در بخش پایانی سخنان خود اظهار داشت: مجلس آینده باید به وضعیت نابسامان مسکن و اقتصاد رسیدگی کند و حتما باید مجلسی کارآمد باشد، نمایندگان مجلس آینده باید وظایف نمایندگی خودشان تمام و کمال انجام دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

طرح شفاف‌سازی هزینه‌های انتخاباتی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، طرح شفاف‌سازی هزینه‌های انتخاباتی در دستور کار امروز مجلس شورای اسلامی بود. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

اهمیت بالای انتخابات

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، نبض انتخابات در اقصی نقاط کشور از شورای نگهبان و ستاد انتخابات کشور تا دانشگاه، مدارس و.. به سرعت می‌تپد. بطور حتم اگر در جامعه‌ای نمایندگان مجلس آن درست انتخاب شوند آن جامعه رو به پیشرفت می‌رود و اگر اشتباه انتخاب شوند آن جامعه دچار مشکل می‌شود.
ایسناایسنا22 ساعت قبل
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها از بررسی گزارش وزارت اطلاعات و کشور درخصوص جان باختن تعدادی از هم وطنان کرمانی در مراسم تشییع سردار سلیمانی و تشکیل کمیته‌ای برای بررسی جزئیات این حادثه در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد. محمدجواد کولیوند در گفت‌وگو با ایسنا ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها، بیان کرد: در جلسه امروز کمیسیون حادثه جان باختن تعدادی از هموطنان عزیز در کرمان در مراسم تشییع پیکر شهید سپهبد قاسم سلیمانی با حضور مسئولان مربوطه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. وی در ادامه اظهار کرد: وزارت کشور و اطلاعات درخصوص این حادثه که حدود ۶۱ نفر از هم وطنان جان خود را از دست دادند، گزارشی مکتوب به کمیسیون ارائه کردند. دولت وزارت اطلاعات را به عنوان نماینده خود در بررسی این حادثه اعلام کرده است و قرار بر این شد که وزارت اطلاعات گزارش تمام دستگاه‌های مربوط به این حادثه را جمع‌آوری کرده و گزارش مکتوبی به کمیسیون امور داخلی کشور ارائه کند. نماینده مردم کرج در مجلس تصریح کرد: قرار بر این شد تا وزارت اطلاعات گزارش نهایی را تا آخر این هفته جمع آوری و ارسال کند و کمیته‌ای برای بررسی این حادثه در کمیسیون تشکیل شود.

اعلام آزادی سفر صهیونیست‌ها به عربستان سعودی

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
عربستان سعودی روابط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی ندارد و به جز ایام حج، به اتباع اسرائیلی اجازه سفر به این کشور را نمی‌دهد. اعلام این خبر به منزله تغییری مهم در اعلام رسمی روابط اسرائیل و عربستان سعودی است. حال شهروندان اسرائیلی می‌توانند با دعوتنامه رسمی از سوی سعودی‌ها برای زیارت و یا مقاصد تجاری و کسب و کار به عربستان سعودی سفر کنند. وزارت کشور رژیم صهیونیستی اعلام کرد که اسرائیلی‌ها می‌توانند به دنبال فرصت‌های سرمایه گذاری در عربستان سعودی باشند و با دریافت دعوتنامه و روادید به آنها اجازه خروج از اسرائیل داده خواهد شد. از خبرهای درز کرده اینطور مشخص شده است که همه شواهد و قرائن حاکی از اعلام رسمی طرح صلح ترامپ است که همه خطوط قرمز فلسطینی‌ها را نادیده گرفته است.
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدجواد جمالی نوبندگانی نشست علنی امروز (یکشنبه، ۶ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی با انتقاد از آتش زدن کتاب علمی – پزشکی (هاریسون) گفت: متأسفانه این روزها شاهد برخی اقدامات داعش‌گونه هستیم و آتش زدن کتاب علمی توسط کسی که ادعای تبلیغ دین پیامبری (ص) را می‌کند که هیچ‌گاه کتابی را آتش نزد بلکه از طریق نقد و منطق حتی با معاندان رفتار می‌کرد، اقدام درستی نبود. نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی افزود: البته خوشبختانه حوزه علمیه این عمل را تقبیح کرد و انتظار می‌رود دادستان ویژه روحانیت با این اقدام که در راستای تبلیغ اسلام انگلیسی است، برخورد قاطعانه کند. وی افزود: مگر نمی‌گوییم که پزشک حضرت علی (ع) در موقع ضربت خوردن فردی مسیحی بود پس علم نافع محدودیت ندارد که از مسلم یا غیرمسلم باشد؛ متأسفانه در جامعه به گونه‌ای شده که حتی برای واکسیناسیون اطفال مطالب سخیفی گفته می‌شود و اگر کودکان واکسن نزنند موج فلج اطفال راه می‌افتد، در این رابطه چه کسی پاسخگو خواهد بود. ما طب سنتی را مکمل طب جدید می‌دانیم و لازم است با فرد مذکور برخورد قاطع شود. نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: پزشکان ما در کشور به سیل‌زدگان، زلزله زدگان و بیماران خاص علم نافع می‌رسانند بنابراین نباید زحمات آنها نادیده گرفته شود. /پایان پیام

نقش رهبری، نقش نخست در ثبات امنیت کشور است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور: نقش ولایت و رهبری نقش اول در ثبات، امنیت و استحکام کشور است. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی گفت: این چه سیستمی است که طراحی کرده‌ایم که مدیران و مسئولان ما صبح تا شب باید جلسه داشته باشند و وقت خود را در جلسات بگذرانند، وقتی وزیر ما باید در ۴۳ کمیته و کمیسیون شرکت کند مسلما نمی‌رسد که انجام وظیفه کند. ذوالفقاری با بیان اینکه گیر کار در جا‌هایی است که به آن نپرداخته‌ایم، گفت: برای طی یک فرآیند اداری باید گاهی ۱۰ جا مراجعه کرد و مردم در این سیستم اذیت می‌شوند و دقیقا فساد نیز از همین جا شکل می‌گیرد. معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با بیان اینکه ۸۰ درصد کار ما شامل پیشگیری است، افزود: باید همه در حوزه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و به خصوص در حوزه امور روزمره مردم تلاش کنیم تا احساس ناامنی به نارضایتی تبدیل نشود. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی با بیان اینکه طیف و حجم ناامنی در کشور بالا است، گفت: امنیت در کشور ما برای مردم از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که مردم نگران ایجاد ناامنی در کشور هستند و نگرانند که خدشه‌ای به امنیت کشور و دین شان وارد نشود بنابراین هر جا در هر صحنه‌ای که لازم باشد ورود می‌کنند مانند حضور در مراسم تشییع سردار سلیمانی که این نشان از توجه به حق مردم ما است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری2 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری2 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری2 هفته قبل

‌ «یادواره بانوان شهیده» در حرم حضرت معصومه (س) برگزار می‌شود

تسنیم53 دقیقه قبل

استان قم در تأمین میوه شب عید مشکلی ندارد‌

تسنیم53 دقیقه قبل

اجلاسیه خادمین شهدا با سخنرانی «سردار دهقان» در اراک برگزار می‌شود

تسنیم54 دقیقه قبل

دومین جشنواره کتاب کودک و نوجوان در کاشان برگزار می‌شود

تسنیم1 ساعت قبل

طالبان: سرنگونی هواپیمای حامل افسران آمریکایی کار ما بود

همشهری1 ساعت قبل

آمار جان‌باختگان تشییع سردار سلیمانی محرمانه نیست اما … | جزئیات دومین جلسه کمیته ویژه حادثه کرمان

همشهری1 ساعت قبل

برگزیدگان جوایز گرمی ۲۰۲۰ اعلام شدند

همشهری1 ساعت قبل