سال پر باران و زیان کشت جایگزین، کاهش تولید گندم را منتفی کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اقتصادی

سال پر باران و زیان کشت جایگزین، کاهش تولید گندم را منتفی کرد

ایلناخبرگزاری ایلنا |
نایب رئیس بنیاد ملی گندمکاران ایران گفت: تامین نیاز آبی گندم کشور در پی‌ بارندگی‌های سال‌‌زراعی ‌جاری همراه با زیان کشت‌های جایگزین گندم آبی با محصولات سبزی و صفی موجب شده، بحث کاهش تولید گندم منتفی شود در نتیجه پیش‌بینی‌ها برای تولید بیش از 13 هزار تن گندم محقق خواهد شد.

سال پر باران و زیان کشت جایگزین، کاهش تولید گندم را منتفی کرد - 1

علی‌قلی ایمانی در گفت‌وگو با ایلنا با اشاره به بحث‌های مطرح شده درباره کاهش ۱۰ الی ۱۵ درصدی سطح زیر کشت گندم، اظهار کرد: شرایط جوی حاکم بر کشور از ابتدای سال زراعی تا کنون نیاز آبی مزارع گندم کشور را تامین کرده و به رغم کاهش ۱۰ الی ۱۵ درصدی سطح زیر کشت پیش‌بینی‌های میزان تولید برای سالجاری محقق خواهد شد.

وی ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی پیش‌بینی کرده است که برای سال‌زراعی جای بیش از ۱۳ هزار تن گندم در کشور تولید شود که با توجه به تامین نیاز آبی محصول، این میزان تولید اتفاق خواهد افتاد.

ایمانی با تاکید بر اینکه پیش‌بینی سطح زیر کشت برای گندم ۶ میلیون هکتار بوده است، افزود: در حال حاضر ۲ میلیون هکتار سطح زیر کشت گندم آبی و ۴ میلیون هکتار سطح زیر کشت گندم دیم است.

وی اضافه کرد: برای تامین نیاز آبی گندم دیم به قطعیت رسیده‌ایم، برای تامین آب گندم آبی نیز در صورت عدم تامین از نزولات آسمانی امکان تامین آب از منابع آب زیرزمینی امکان‌پذیر است.

خبری: جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان

به گفته ایمانی؛ شرایط کلی برای تامین آب مورد نیاز کشت گندم در کشور مناسب است و این امر تداوم خودکفایی گندم برای سال آینده را تثبیت کرده است.

وی از دیگر دلایل منتفی شدن کاهش تولید گندم در سالجاری را زیان کشت‌های جایگزین گندم آبی مانند محصولات سبزی و صفی برای کشاورزان عنوان کرد.

نایب رئیس بنیاد ملی گندمکاران ایران گفت: زیانی که کشاورزان برای جایگزینی گندم آبی با محصولاتی مانند گوجه فرنگی داشته‌اند موجب شده که در سال زراعی‌جاری به سود اندک بسنده و دوباره به کشت گندم روی بیاروند.

ایمانی یادآور شد: البته سود گندم در سالجاری با توجه به هزینه‌های تمام شده تولید بسیار ناچیز است، اما کشاورزان این سود بدون ریسک را به زیان احتمالی کشت محصولات سبزی و صیفی ترجیح می‌دهند.

به گزارش ایلنا؛ در ابتدای ماه‌جاری بنیاد ملی گندمکاران ایران در نامه‌ای به سازمان بازرسی کل کشور، از کاهش ۱۰ الی ۱۵ درصدی سطح زیرکشت گندم در کشور خبر داد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

۳۰ اسفند؛ آخرین فرصت نصب کارتخوان پزشکان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
معاون حقوقی و مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در حاشیه نشست امضای تفاهمنامه بین سازمان امور مالیاتی و سازمان نظام پزشکی افزود: با توجه به رویکرد سازمان نظام پزشکی و شورای عالی نظام پزشکی و هیئت هماهنگی شورای عالی نظام پزشکی اراده همگی بر اجرایی شدن درست و دقیق قانون سال نود و هشت مبنی بر اتصال همه پزشکان به سازمان امور مالیاتی است. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی ادامه داد: در مفاد این تفاهمنامه مواردی دیده شده است که بر اساس آن پزشکانی که هنوز موفق به نصب دستگاه‌های کارت خوان نشده‌اند می‌توانند با استفاده از این شرایط هر چه زودتر به سازمان امور مالیاتی متصل شوند. محمود علیزاده افزود: قانون تکالیفی را روشن کرده و وظایفی را بر عهده سازمان امور مالیاتی قرار داده که در صورتی که پزشکان تا تاریخ مشخص شده به سازمان متصل نشوند بر اساس قانون با آن‌ها برخورد خواهد شد. محمود علیزاده گفت: امروز هم تفاهم نامه‌ای بین سازمان امور مالیاتی کشور و سازمان نظام پزشکی به امضا رسیده که بر اساس آن پزشکان فرصت دارند تا ۳۰ اسفند با دستگاه‌های کارتخوان به سازمان مالیاتی متصل شوند. وی ادامه داد: در مفاد این تفاهمنامه مواردی دیده شده است که بر اساس آن پزشکانی که هنوز موفق به نصب دستگاه‌های کارت خوان نشده‌اند می‌توانند با استفاده از این شرایط هر چه زودتر به سازمان امور مالیاتی متصل شوند. محمود علیزاده افزود: قانون تکالیفی را روشن کرده و وظایفی را بر عهده سازمان امور مالیاتی قرار داده که در صورتی که پزشکان تا تاریخ مشخص شده به سازمان متصل نشوند بر اساس قانون با آن‌ها برخورد خواهد شد. امضای تفاهم نامه بین دو سازمان امور مالیاتی و نظام پزشکیتفاهم نامه مالیاتی برای دریافت مالیات از طریق دستگاه‌های کارتخوان با سازمان نظام پزشکی در سازمان امور مالیاتی به امضا رسید.

ذخیره مخازن سد‌های تهران ۶۳۴ میلیون مترمکعب است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سید حسن رضوی در گفتگوی اختصاصی باخبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: هم اکنون ذخیره مخازن سد‌های تهران معادل ۶۳۴ میلیون مترمکعب است که نسبت به سال گذشته ۸۵ میلیون مترمکعب بیشتراستمدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با اشاره به اینکه حجم مخازن سد‌های تهران در حال حاضر ۱۸ میلیون مترمکعب کمتر از سال‌های نرمال، برای مدیریت نگه داشته شده است، افزود: سد‌های تهران درحال حاضر بصورت دومنظوره مدیریت شده است یعنی هم برای کنترل سیلاب آماده هستند و هم امکان تامین آب شرب و صنعت را درصورت کاهش بارندگی‌ها می‌توانند تامین کنند. وی با بیان اینکه بارش‌های تهران بصورت سینوسی انجام شده و در دشت‌ها نسبت به ارتفاعات بارش بیشتری اتفاق افتاده است گفت: با وجود کاهش بارندگی‌ها بصورت برف در ارتفاعات تهران، برای تامین آب در تابستان سال ۹۹ مشکلی وجود ندارد البته به همراهی و صرفه جویی مردم مثل همیشه نیاز است.

جزئیات گازسوز کردن رایگان خودروها (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

رشد شاخص بورس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ شاخص کل بورس امروز از شاخص ۴۱۰ هزار واحد عبور کرد و تقریبا تمام گروه‌ها با رشد قیمت مواجه هستندبا ورود پول‌های جدید، ارزش بازار سرمایه به عددی معادل حدود ۱۰۰ میلیارد دلار رسیده است، ظرفیت خوبی که باید مدیریت شود به‌ویژه با ارزش سهام شرکت‌هایی که قرار بود در قالب خصوصی‌سازی به بورس بیایند تا از نقدینگی موجود به بهترین شکل استفاده شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
فروش فوری و اقساطی «پژو پارس TU۵» و «پژو ۴۰۵ اس ال ایکس» در جدیدترین طرح فروش ایران خودرو قرار گرفت. فروش فوری و اقساطی «پژو پارس TU۵» و «پژو ۴۰۵ اس ال ایکس» در جدیدترین طرح فروش ایران خودرو قرار گرفت. به گزارش عصر ایران، بر اساس اعلام ایران خودرو جدیدترین طرح فروش این شرکت از ساعت ۱۱ صبح در روز یکشنبه ۲۹ دی ماه ۹۸ برای «پژو پارس TU۵» و «پژو ۴۰۵ اس ال ایکس» " آغاز می‌شود. دریافت کد کاربری و کلمه عبور قبل از ثبت نام از الزامات ذکر شده و در صورت عدم دریافت کد کاربری امکان ثبت نام وجود ندارد. همچنین کلیه افرادی که در ۱۸ ماهه گذشته خودرو ثبت نام کرده‌اند امکان ثبت نام در این شرایط فروش را ندارند.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

نادر ابراهیمی اهل کار حرفه‌ای بود، نه حاشیه

ایسنا1 روز قبل

توقف همه فعالیت‌های فوتبالی در قبرس

ایسنا1 روز قبل

مسافرکش شیطان صفت

صدا و سیما1 روز قبل

توافق تجاری آمریکا و ایران!

جام نیوز13 ساعت قبل

کسی در دنیا فکر حمله به آمریکا را هم نمی‌کرد ….!

مهر1 روز قبل

روایت فرمانده قرارگاه حضرت زینب از بازداشت فرمانده بزرگ داعشی با لباس جلف و آرایش زنانه

رکنا2 روز قبل

دختر روس که جاذبه‌های ایران را در اینستاگرام معرفی می‌کند+تصاویر

آفتاب‌نیوز1 روز قبل

استفاده از محلول ضدیخ در خیابان‌های اصلی کرج

ایسنا14 ساعت قبل

سیدحسن نصرالله: آشنایی من با حاج قاسم به سال ۱۹۹۲ برمی‌گردد / وقتی فرمانده نیروی قدس شد، منتظر نشد ما به ایران برویم و تبریک بگوییم؛ خودش به لبنان آمد / او در تمام روز‌های جنگ ۳۳ روزه کنار ما و در اتاق عملیات بود

انتخاب1 روز قبل

بشنوید | حمله حسن عباسی به مسعود کیمیایی | زیر تابوت شماها را پنج‌ هزار نفر هم نمی‌گیرد …

همشهری15 ساعت قبل

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

پیروانی: در فوتبال پایه شانسی نمی‌توان نتیجه گرفت/ سپاهان قلعه‌نویی را به تیم ملی نمی‌دهد

فارس5 دقیقه قبل

پدافند هوایی روسیه حمله پهپادی به پایگاه «حمیمیم» را دفع کرد

مهر6 دقیقه قبل

تیراندازی در هاوایی منجر به کشته شدن دو افسر پلیس شد

فارس6 دقیقه قبل

یادداشت|داستان و تفسیر به روایت رمان‌نویس

تسنیم7 دقیقه قبل

آخرین وضعیت آنفلوآنزای B در کشور / هشدار درباره مناطق سیل‌زده

ایسنا10 دقیقه قبل

دامادربایی توسط دو برادرزن برای گرفتن مهریه

میزان‌آنلاین12 دقیقه قبل

درگیری‌ها میان معترضان لبنانی و نیروهای امنیتی در بیروت بالا گرفت

نامه‌نیور12 دقیقه قبل