زنان ایرانی از درد آرنج می‌نالند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سلامت نیوز
  4. سلامت
زنان ایرانی از درد آرنج می‌نالند

زنان ایرانی از درد آرنج می‌نالند

سلامت نیوزخبرگزاری سلامت نیوز |

سلامت نیوز: درد و التهاب تاندون عضله در ناحیه آرنج در تنیس‌بازان شایع است و این شکایت در خانم‌های خانه‌دار به دلیل انجام کارهای سنگین با دست در خانه و حمل کیسه‌های خرید در مسافتی طولانی تا منزل شایع شده است. معمولا درد و التهاب به تدریج شروع می‌شود و پس از چند ماه شدت پیدا می‌کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه جام جم، خانم ۶۱ ساله‌ای با شکایت درد و ورم در ناحیه خارجی آرنج و مچ دست راست به کلینیک مراجعه کردند، درد از حدود چهار ماه پیش شروع شده و به‌تدریج شدت پیدا کرده بود. بررسی‌های لازم ام‌آر‌آی و الکترمیوگرافی انجام شده بود و تشخیص تنیس البو یا همان آرنج تنیس‌بازان دادند و در این مورد تجویز داروی ضد‌التهاب برای کاهش التهاب و تورم و کاهش درد شروع شده بود.

نگرانی بیمار علاوه بر تورم و درد آرنج و مچ که دست دادن و چای ریختن را برایش سخت کرده بود، احتمال نیاز به جراحی در صورت عدم پاسخ به داروها، فیزیوتراپی، استراحت و اجتناب از ورزش و فعالیت سنگین و استفاده از بریس بود.۹۰ درصد موارد بدون جراحی قابل درمان است و اگر بعد از ۶ تا ۱۲ ماه درد بهبود نداشته باشد، ممکن است عمل جراحی بتواند به بیمار کمک کند. برای این بیمار به درمان‌هایی که داشتند لیزرتراپی نیز اضافه شد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار درباره سلامت

لیزرتراپی روشی غیرتهاجمی و موثر در بهبود درد و رفع التهاب و ترمیم بافت آسیب‌دیده است. در بیماران با درد و التهاب تاندون عضله در قسمت خارجی آرنج که در حرکت مچ دست و انگشتان موثر است بر اثر التهاب در موضع اتصال تاندون به استخوان و حرکت مکرر خم و راست شدن آرنج آسیب در تاندون و عضله ایجاد می‌شود و تشخیص به موقع بسیار حائز اهمیت است و از طولانی شدن درد و آسیب‌های ثانویه جلوگیری می‌گردد.

آرنج تنیس‌بازان در برخی شغل‌ها مانند آشپزی، قصابی، نقاشی ساختمان، تعمیرکار ماشین و خانم‌های خانه‌دار بیشتر دیده می‌شود. بیمار بعد از جلسه چهارم لیزردرمانی دیگر در ناحیه آرنج درد حس نمی‌کرد و در موضع تورمی دیده نمی‌شد.

جلسات لیزردرمانی برای آرنج تنیس‌بازان معمولا پنج تا هفت جلسه است و با کاهش درد و التهاب با لیزر نیاز بیمار به مصرف داروهای ضد‌التهابی کاهش می‌یابد. لیزرتراپی موجب ترمیم بافت آسیب دیده می‌شود و قدرت و تحمل بافت برای بازگشت به فرم عادی بیشتر شده و روند ترمیم و بهبود سریع‌تر خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سلامت نیوزسلامت نیوز14 ساعت قبل
سلامت نیوز: بسیاری از افراد در ماه‌های سرد زمستان، به نوعی افسردگی به نام اختلال عاطفی فصلی (SAD) مبتلا می‌شوند. یکی از محققان دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا در آمریکا می‌گوید، با روش‌های بسیار ساده‌ای می‌توان این نوع افسردگی را درمان کرد. بیشتر افرادی که به این نوع از افسردگی مبتلا هستند در رده سنی ۲۰ تا ۳۰ سال قرار دارند. اما یکی از محققان دانشگاه پنسیلوانیا پس از بررسی‌های خود می‌گوید، با روش‌های ساده زیر می‌توان اختلال عاطفی فصلی را از خود دور کرد:۱. به گزارش خبرآنلاین، با به‌کارگیری روش‌های ساده بالا می‌توانید افسردگی‌های زمستان را از خود دور کنید.
همشهریهمشهری1 روز قبل
نسبت جنسی در مرگ‌های ثبت شدهبا در نظر گرفتن کل مرگ و میرهای ثبت شده نسبت جنسی برابر ۱۲۷٫۷ است، این نسبت برای ساکنان شهرها ۱۳۰ و برای روستانشینان ۱۲۱٫۳ است. نکته قابل توجه در مرگ و میرهای ثبت شده به دلیل حوادث غیرعمدی آن است که سهم بالایی از مرگ‌های گروه‌های سنی ۲۰ تا ۳۹ ساله (۳۹٫۴ درصد) را به خود اختصاص داده است. در سرطان‌ها و تومورها نیز استان مازندران با ۱۵٫۳ درصد، سیستان و بلوچستان با ۴٫۵ درصد به ترتیب بیشترین و کمترین سهم را دارند. در بیماری‌های دستگاه تنفسی، استان کرمان با ۱۵٫۵ درصد و ایلام و با ۴٫۴ درصد بیشترین و کمترین سهم را دارند. در حوادث غیرعمدی، سیستان و بلوچستان با ۱۴ درصد و تهران با ۴٫۲ درصد بیشترین و کمترین سهم را دارند.

هفت عادت روزانه که پوست را خراب می‌کند

تابناکتابناک17 ساعت قبل
سلامت پوست با رعایت نکات بهداشتی بسیار ساده به دست می‌آید تنها کافی است بدانید که پوستتان چگونه پاک‌سازی و اصلاح می‌شود. برای این کار لازم نیست کمدتان را پر از کرم‌ها و لوسیون‌های مختلف و گران‌قیمت کنید، تنها کافی است عاداتی را که روزانه انجام می‌دهید و به پوستتان آسیب می‌زنند را حذف کنید. بسیاری از ما بدون اینکه متوجه باشیم هرروز کارهایی انجام می‌دهیم که به‌تدریج به پوست ما آسیب می‌زنند. در این ویدیو ۷ مورد از این عادت مخرب پوست لیست شده‌اند.
مهرمهر15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، ساغر صالح پور، با اشاره به برگزاری سومین کنگره بین المللی چالش‌های بالینی در مامایی، زنان و ناباروری، گفت: جدیدترین دستاوردهای علمی در حوزه بیماری‌های زنان در این گنگره مورد بحث و گفتگو قرار خواهد گرفت. دبیر اجرایی سومین کنگره بین المللی چالش‌های بالینی در مامایی، زنان و ناباروری، اظهار داشت: این کنگره با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته ۱۶ تا ۱۸ بهمن ۹۸ در مرکز همایش‌های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران در تالار ابوریحان برگزار می‌شود. وی افزود: موضوعاتی همچون مامایی، ژنیکولوژی، ناباروری، ژنیکوانکولوژی، پریناتولوژی، نوروژنیکلوژی هورمون درمانی، آندومتریوزیس، یائسگی، بیماری‌های مقاربتی، HPV و PCO در این کنگره مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد. دبیر اجرایی سومین کنگره بین المللی چالش‌های بالینی، در مامایی، زنان و ناباروری، خاطرنشان کرد: این کنگره به همت مرکز تحقیقات و پیشگیری از بیماری‌های زنان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و گروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می‌شود. صالح پور گفت: همچنین انجمن متخصصین زنان و مامایی ایران، انجمن سرطان‌های زنان، انجمن علمی و تخصصی ناباروری زنان، انجمن علمی جراحی‌های کم تهاجمی زنان و انجمن آندومتریوزیس در برگزاری این کنگره همکاری دارند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴10 ساعت قبل
آیا مصرف انار می‌تواند عملکرد ورزشی را بهبود بخشد؟ بنابر تحقیقات مجله تغذیه و متابولیسم، محتوای آنتی اکسیدانی انار و آب انار ممکن است باعث تقویت استقامت و عملکرد هوازی در ورزشکاران شود. آیا انارباعث تقویت حافظه می‌شود؟ تحقیقات در مورد تأثیر انار و آب انار بر بهبود عملکرد ‌ذهن هنوز مراحل اولیه خود را سپری می‌کنند. تحقیقات دیگر نشان داد که آب انار ممکن است روی ذهن موش‌ها نیز تاثیر مثبت بگذارد. اما همچنان برای اثبات تاثیر انار و آب انار بر تقویت حافظه تحقیقات و مطالعات بیشتری نیاز است. آیا مصرف انار با دیگر دارو‌ها تداخل دارد؟ گزارش‌هایی در مورد تداخل دارویی انار و آب انار با برخی داروها، از جمله داروهای مربوط به فشار خون بالا و استاتین وجود دارد. اگر این داروها را مصرف می‌کنید، قبل از مصرف انار یا آب انار این موضوع را با پزشک معالج خود در میان بگذارید.
خبر فوریخبر فوری16 ساعت قبل
بهداشت و ایمنی غذاهای ارزان قیمت از شایعه تا واقعیت را به روایت بازرس انجمن بهداشت و ایمنی مواد غذایی ببینید. بهداشت و ایمنی غذاهای ارزان قیمت از شایعه تا واقعیت را به روایت «بهادر حاجی محمدی» بازرس انجمن بهداشت و ایمنی مواد غذایی ببینید.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


همایش تجلیل از نمونه‌های ملی بخش کشاورزی با حضور رییس جمهور

4 روز قبلایسنا1

فیلم | اولین اظهارنظر روحانی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی؛ خطای نابخشودنی بود | درخواست مهم از قوه قضاییه

4 روز قبلهمشهری1

گمانه‌زنی‌ها درباره سانحه هواپیمای اوکراینی/ احتمال «جنایت جنگالی آمریکا» به موازات خطای انسانی پدافند

5 روز قبلتسنیم1

پیکر یک تبعه اوکراینی در حادثه سقوط هواپیما شناسایی شد

5 روز قبلمهر1

حرکت زشت دو مجری زن صداوسیما +عکس

6 روز قبلفردا نیوز1

مراسم یادبود دو نفر از جان‌باختگان هواپیمای اوکراین برگزار شد

6 روز قبلایرنا1

کیمیا علیزاده از ایران خداحافظی کرد

6 روز قبلروزنو1

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

6 روز قبلپوشش خبری1

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

6 روز قبلپوشش خبری1

قادری: به تعویق انداختن اعلام خطا در ماجرای هواپیمای اوکراین اشتباه بود

6 روز قبلایسنا1