۲۷۰۰ میلیارد تومان به ساخت پروژه‌های آموزش و پرورش اختصاص یافت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. فرهنگ
۲۷۰۰ میلیارد تومان به ساخت پروژه‌های آموزش و پرورش اختصاص یافت

۲۷۰۰ میلیارد تومان به ساخت پروژه‌های آموزش و پرورش اختصاص یافت

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
وزیر آموزش و پرورش گفت: امسال دو هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان را برای مشارکت دولت در ساخت پروژه‌های آموزشی و پرورشی ساخت خیران اختصاص گرفته است.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، محسن حاجی میرزایی صبح امروز در جمع خیران مدرسه ساز استان خراسان رضوی اظهار داشت: به حال خیران مدرسه‌ساز که الگوی دلسوزی برای فرزندان این مرز و بوم هستند غبطه می‌خورم، خیران باید شکرگذار نعمتی که خداوند نصیب آن‌ها کرده باشند.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: در قرون و اعصار آدم‌های زیادی آمده و رفته‌اند و آنچه که باقی می‌ماند انسانیت است که در عرصه‌های مختلف تجلی می‌یابد که نماد واقعی یکی از آن‌ها همین مشارکت خیران در فرآیند آموزش و پرورش دانش‌آموزان است. یکی از رنج‌هایی که امروز همه انسان‌ها در تمام جوامع با آن روبه‌رو هستند بی‌عدالتی است که سبب تباهی ظرفیت‌ها، استعدادها و جلوگیری از پیشرفت انسان‌ها می‌شود.

حاجی میرزایی عنوان کرد: توسعه عدالت به‌عنوان یکی از محوری‌ترین اهداف و مسیرهای امامان و بزرگان دین ما بوده و تمام کسانی که در زمینه عدالت سخن گفته‌اند معتقدند تمام دسته‌بندی‌های جامعه به دلایل مختلف به دلیل عدم توسعه مناسب و عادلانه فرصت‌های یادگیری است.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: اصلی‌ترین عنصر تغییر در جوامع یادگیری و پایدارترین نتایج در جامعه و آنچه که در آینده جامعه اتفاق می‌افتد محصول همین امر است اما نباید فراموش کنیم کیفیت و محتوای یادگیری هم بسیار مهم و حیاتی است چرا که هر گامی‌ که برای توسعه یادگیری در جامعه انجام می‌شود بی‌نظیرترین و پایدارترین نقش را در پیشرفت کشور دارد.

حاجی میرزایی تاکید کرد: اهمیت یادگیری و تاثیرگذاری آن حتی در مبانی دینی ما مورد اشاره قرار گرفته است و هر فردی که به هر شکلی در این عرصه قدم می‌گذارد باید شاکر خداوند باشد.

وی خاطرنشان کرد: ما باید برای فرزندان این سرزمین کار کنیم، متاسفانه باید اعتراف کنیم فلسفه تعلیم و تربیت ما امروز به‌درستی اجرایی نمی‌شود، در واقع دانش آموزان‌مان باید زندگی‌ مستقل و شرافتمندانه و دفاع از خود و آرمان‌های کشور را فرا بگیرند اما ما امروز بیراهه رفته‌ایم و با قراردادن سدی در انتهای نظام تعلیم و تربیت به نام کنکور، تنها توانایی تست زدن و حافظه محوری را در آن‌ها تقویت کرده‌ایم.

خبری: جدیدترین اخبار فرهنگی و هنری

وزیر آموزش و پرورش گفت: متاسفانه نظام منزلت اجتماعی و اشتغال ما هم برهمین اساس شکل گرفته و ما در حالی که باید زیستن قوی و مقتدر در محیطی که کودک و نوجوان ما در آن زندگی می‌کند را به او بیاموزیم به سمت دیگری حرکت کرده‌ایم.

حاجی میرزایی تاکید کرد: در گذشته سرعت تحولات و تغییرات کند بود و ما می‌توانستیم ارزش‌های خود را به فرزندانمان منتقل کنیم، به دلیل سرعت تغییرات و تحولات همه نقش‌ها دچار کاستی شده و فرزندان ما با سرعت فراوانی از کنار ما می‌گذرند و در واقع امروز باید بگوئیم زبان گفت‌وگو و تعامل مان با فرزندان را از دست داده‌ایم.

وی افزود: نباید فراموش کنیم خانواده‌ای که با بچه‌های خود پیوند گفت‌وگوی صمیمانه و عمیق دارد در معرض هیچ خطری نخواهد بود و بر همین اساس همه ما نباید یک لحظه نیز از فراگیری غفلت‌ نکنیم تا زبان تعامل و گفت‌وگو در خانواده‌ها تقویت شود. خراسان الگو و پیشگام در بسیاری از عرصه‌ها به‌ویژه در زمینه مشارکت خیران مدرسه‌ساز و مدرسه‌یار بوده است.

حاجی میرزایی بیان کرد: توجه خیران به آموزش مهارت‌ها در مدارس نیاز جدی امروز جامعه ماست و باید به سمتی حرکت کنیم که بخش بزرگی از دانش‌آموزان ما به مهارت کار کردن برای تامین آینده خود برسند.

وی ادامه داد: دولت قطعا با تمام توان در کنار خیران خواهد بود و امسال هم دو هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان را برای مشارکت دولت در ساخت پروژه‌های آموزشی و پرورشی ساخت خیران اختصاص گرفته که این رقم در سال گذشته در حدود یک هزار میلیارد تومان بوده که به این رقم رسیده و رشد خوبی داشته است. در همین حال تلاش می‌کنیم موانع قانونی برای مشارکت خیران در حوزه آموزش و پرورش را پیگیری و برطرف کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آغاز بکار اولین رویداد بازارسازی فرهنگی کشور

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

خاطره بازیگر معروف ایرانی از برخورد نژادپرستانه با فرزندش در فرانسه +عکس و فیلم

فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
داریوش ارجمند، ضمن انتقاد از برخی هنرمندان که به خارج از کشور مهاجرت کرده‌اند، خاطره‌ای را از برخورد نژادپرستانه زنی فرانسوی با فرزندش، بازگو کرد. خبرگزاری فارس: داریوش ارجمند، ضمن انتقاد از برخی هنرمندان که به خارج از کشور مهاجرت کرده‌اند، خاطره‌ای را از برخورد نژادپرستانه زنی فرانسوی با فرزندش، بازگو کرد. داریوش ارجمند، بازیگر پیشکسوت کشورمان، در گفت‌وگویی با نادر طالب‌زاده در شبکه افق، ضمن انتقاد از برخی هنرمندان گفت: «ما جان‌مان را برای این مملکت گذاشته‌ایم. مثل آن‌هایی که از اینجا بلند می‌شوند می‌روند در آغوش آمریکایی‌ها تئاتر می‌گذارند، بعد می‌آیند می‌گویند ما در نیویورک تئاتر اجرا کردیم. روزی که زن و بچه‌ام از ایران آمده بودند فرانسه، وقتی سوار آسانسور شدیم، پیرزنی با سگش وارد شد.

ماجرای بخاری‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
حضورش در مدرسه‌ها حادثه ساز شده است، سالهاست صحبت خداحافظی با توست. در این دوسال، اما فقط۴۲ هزار بخاری از کلاس‌ها رفتند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، عوارضی که اگر در بودجه سال آینده آموزش و پرورش افزایش، و بطور کامل هم اختصاص پیدا کند، سال ۹۹ سال خداحافظی با بخاری‌های غیر استاندارد مدارس خواهد بود.

بصیرت رمز موفقیت جامعه اسلامی در برابر دسیسه‌های دشمنان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، گفتگوی ویژه اخبار قرآنی با کارشناسی دکتر حشمت الله قنبری استاد دانشگاه و پژوهشگر مسائل دینی درباره موضوع «بصیرت رمز موفقیت جامعه اسلامی در برابر دسیسه‌های دشمنان» فردا جمعه ساعت ۱۰ صبح برگزار می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ خانم دکتر آذین علیزاده اصل در سومین همایش کاردیوانکولوژی در بیمارستان شهید رجایی افزود: خطر بروز بیماری‌های قلبی در بیماران سرطانی حدود یک چهارم یا ۲۵درصد است. وی ادامه داد: دارو‌های شیمی درمانی و رادیوتراپی می‌تواند در دراز مدت موجب نارسایی ماهیچه قلب و حتی عروق کرونر قلبی شوند که این همایش با هدف آموزش گروه‌های درمانی در بیماران سرطانی تشکیل شده است. وی افزود: متخصصان قلب، جراحان قلب، انکولوژیست‌ها، جراحان عمومی و پرستاران در این همایش حضور دارند و این همایش سعی دارد به طور ویژه به درمان تیمی سرطان و حفظ سلامت ارگان‌های مختلف در بیماران سرطانی اشاره کند. خانم دکتر علیزاده اصل گفت: تغییر سبک زندگی و توجه به هر نوع علامتی در بیماران سرطانی می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش دهد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی معاون آموزشی وزارت بهداشت؛ آقای دکتر علی‌اکبر حق‌دوست با بیان اینکه اگر از این سرمایه‌ی بالقوه به خوبی بهره‌برداری نشود در حوزه‌ی آموزش متضرر خواهیم شد افزود، به مسوولان حوزه‌ی آموزش توصیه می‌کنم ملاقات با دانشجویان و استادان مناطق مختلف را از برنامه‌های لاینفک سفر‌های استانی خود بدانند؛ زیرا سخنان دانشجویان و استادان مناطق مختلف می‌تواند برای ما قابل تأمل و مفید باشد. وی ادامه داد: لازم است استعداد‌های درخشان این مملکت را دریابیم و حمایت از آن‌ها فقط حمایت مالی نیست بلکه اصل مطلب، بها دادن و احترام گذاشتن به این عزیزان است تا با آرامش و اعتماد به نفس، موارد و قضایا را به شکل خاص ببینند و بتوانند برای جامعه کار ویژه‌ای انجام بدهند. معاون آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تأکید کرد: لازم است مطالبات معاونت آموزشی که در قالب نامه و مکاتبات اداری بیان می‌شود به شکل پیش‌خوان ارائه شود تا در دسترس همگان باشد و باقی بماند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری5 روز قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری5 روز قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری5 روز قبل

پرسپولیس آماده اجرای سیستم جدید؛ ارتش یحیی با استوکس کامل می‌شود؟

نود19 ساعت قبل

سیگنال‌های ارزی در اظهارات رئیس جمهور / قرار است دلار ارزان شود؟

تجارت‌نیوز19 ساعت قبل

لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

صدا و سیما19 ساعت قبل

سریال خواب زده سیروس مقدم را در نت پاک تماشا کنید

فردا نیوز19 ساعت قبل

شرکت ۶۵۰۰ نفر در برنامه‌های قرآنی بناب/ ۲۷ خانه قرآن فعال است

مهر19 ساعت قبل

دستیابی اینتر و رم به توافقی جدیدی برای معاوضه پولیتانو و اسپیناتزولا

طرفداری19 ساعت قبل

حرف روحانی درباره انتخابات مجلس چه بود که جنجالی شد

همشهری19 ساعت قبل