بازاریابی انتخاباتی هوشمند در عصر جدید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سیاسی
بازاریابی انتخاباتی هوشمند در عصر جدید

بازاریابی انتخاباتی هوشمند در عصر جدید

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/هرمزگان یک تحلیلگر سیاسی گفت: بازاریابی سیاسی هوشمند می‌تواند موجبات بیشینه‌سازی منافع بالقوه رأی‌دهندگان و نامزدهای انتخاباتی را فراهم سازد.

مهدی ملاحی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: امروزه انتخابات به‌عنوان مهم‌ترین عرصه مشارکت سیاسی، شاخص مردمی بودن هر حاکمیت را به محک می‌گذارد؛ در نظام‌های مردم‌سالار، مشارکت حداکثری و کسب بیشترین آرا و پیروزی در انتخابات همواره جزء دغدغه‌های اصلی حاکمیت و جریان‌های سیاسی بوده است.

وی افزود: بازاریابی یعنی جلب‌توجه به‌وسیله ارائه یک ارائه ارزشمند، این ارائه می‌تواند در تمامی زمینه‌ها به‌خصوص تجارت و سیاست موردتوجه واقع شود؛ بازاریابی سیاسی عبارت از تلاش برای حفظ یا تغییر طرز تفکر و برداشت رقبا و جامعه (رأی‌دهندگان) نسبت به فرد، حزب و یا یک گروه است.

رئیس پژوهش دانشگاه پیام نور مرکز بندرعباس در ادامه عنوان کرد: استفاده از تکنیک‌های بازاریابی سیاسی به‌منظور ارائه و موفقیت در مبارزات انتخاباتی در ابتدا در کشورهایی چون انگلستان و آمریکا و بعدازآن در سراسر دنیا رواج یافته است.

ملاحی تصریح کرد: بازاریابی سیاسی در دهه‌های اخیر به‌عنوان ابزار تحقق پیروزی در انتخابات کاربردی دوچندان یافته است به‌گونه‌ای که پیروزی جریان‌های سیاسی در انتخابات تا حد زیادی به استفاده مؤثر این گروه‌ها از مدل‌های بازاریابی بازمی‌گردد.

وی خاطرنشان کرد: کاتلر و همکاران (۱۹۹۹) معتقد است، تنها بازاریابی سیاسی هوشمند است که می‌تواند موجبات بیشینه‌سازی منافع بالقوه رأی‌دهندگان و نامزدهای انتخاباتی را فراهم سازد؛ هوش مصنوعی Artificial intelligence شاخه‌ای از علوم کامپیوتر است که در آن به ساخت ماشین‌هایی هوشمند پرداخته می‌شود که مانند انسان‌ها عمل می‌کنند و واکنش انجام می‌دهند، هوش مصنوعی یا هوش ماشینی را باید عرصه پهناور تلاقی و ملاقات بسیاری از دانش‌ها، علوم، و فنون قدیم و جدید دانست.

این استاد دانشگاه ادامه داد: امروزه هوش مصنوعی تبدیل به یکی از ضروری‌ترین عناصر تجارت و سیاست شده و در بسیاری از پلتفرم‌ها و اپلیکیشن‌ها جای خود را باز کرده است؛ هوش مصنوعی در بازاریابی سیاسی نقش مستمر ایفا می‌کند، یکی از کاربردهای آن به‌عنوان ابزار مبارزات انتخاباتی است.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

ملاحی اضافه کرد: در حال حاضر هوش مصنوعی در بخش‌های مختلف کمپین‌های سیاسی شناخته‌شده است؛ در این کمپین‌ها از الگوریتم‌های کامپیوتری برای مشخص کردن رأی‌دهندگان خاص و بخش‌های از جمعیت استفاده می‌شود تا با انواع تبلیغاتی که مخصوص آن‌ها (با کمک علم نوروپالیتیکس) طراحی شده است، جمعیت موردنظر هدف قرار گیرند.

وی بیان کرد: یکی از شناخته‌شده‌ترین اشکال بازاریابی سیاسی استفاده از هوش مصنوعی در انتخابات گروه‌های تحلیلگری است که رفتار آنلاین کاربران فیس‌بوک، اینستاگرام، توئیتر و … را با در نظر گرفتن از عوامل خاص مانند جنسیت، نژاد، فرهنگ یا مذهب و عوامل عمومی مانند عواطف، اجتماعی شدن سیاسی، تحمل تنوع دیدگاه‌های سیاسی و رسانه تجزیه‌وتحلیل می‌کند و سپس آن‌ها را با تبلیغات سیاسی هوشمند (با کمک علم نوروپالیتیکس) که برای جلب‌توجه آن‌ها طراحی شده است هدف قرار می‌دهد.

این دانش‌آموخته علوم سیاسی اظهار کرد: درواقع هوش مصنوعی داده‌هایی را در اختیارمان قرار می‌دهند که با تجزیه‌وتحلیل، اعمال و درک آن، می‌توان استراتژی مناسبی برای بازاریابی انتخاباتی هوشمند خود انتخاب و تعریف کنیم؛ این یک نمونه واضح از هوش مصنوعی است که در عصر جدید می‌تواند (با کمک علم نوروپالیتیکس) بر میزان مشارکت سیاسی مردم و جذب آرا توسط کاندیداها کاربرد عملی داشته باشد.

ملاحی افزود: در عصر بازاریابی انتخاباتی هوشمند کاندیداهای انتخاباتی می‌توانند با استفاده از فن‌آوری‌های اطلاعاتی مدرن، اینترنت و سایر رسانه‌های جمعی از ارتباطی مستقیم با رأی‌دهندگان برخوردار شوند و هزینه انتخاباتی خود را کاهش دهند؛ ازاین‌گونه فن‌آوری‌ها می‌توان به مواردی همچون برقراری ارتباط مستقیم الکترونیکی، شیوه‌های نوین تبلیغاتی در اینترنت و سخنرانی اینترنتی اشاره کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اهمیت بالای انتخابات

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، نبض انتخابات در اقصی نقاط کشور از شورای نگهبان و ستاد انتخابات کشور تا دانشگاه، مدارس و.. به سرعت می‌تپد. بطور حتم اگر در جامعه‌ای نمایندگان مجلس آن درست انتخاب شوند آن جامعه رو به پیشرفت می‌رود و اگر اشتباه انتخاب شوند آن جامعه دچار مشکل می‌شود.

اعلام آزادی سفر صهیونیست‌ها به عربستان سعودی

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
عربستان سعودی روابط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی ندارد و به جز ایام حج، به اتباع اسرائیلی اجازه سفر به این کشور را نمی‌دهد. اعلام این خبر به منزله تغییری مهم در اعلام رسمی روابط اسرائیل و عربستان سعودی است. حال شهروندان اسرائیلی می‌توانند با دعوتنامه رسمی از سوی سعودی‌ها برای زیارت و یا مقاصد تجاری و کسب و کار به عربستان سعودی سفر کنند. وزارت کشور رژیم صهیونیستی اعلام کرد که اسرائیلی‌ها می‌توانند به دنبال فرصت‌های سرمایه گذاری در عربستان سعودی باشند و با دریافت دعوتنامه و روادید به آنها اجازه خروج از اسرائیل داده خواهد شد. از خبرهای درز کرده اینطور مشخص شده است که همه شواهد و قرائن حاکی از اعلام رسمی طرح صلح ترامپ است که همه خطوط قرمز فلسطینی‌ها را نادیده گرفته است.

نقش رهبری، نقش نخست در ثبات امنیت کشور است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور: نقش ولایت و رهبری نقش اول در ثبات، امنیت و استحکام کشور است. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی گفت: این چه سیستمی است که طراحی کرده‌ایم که مدیران و مسئولان ما صبح تا شب باید جلسه داشته باشند و وقت خود را در جلسات بگذرانند، وقتی وزیر ما باید در ۴۳ کمیته و کمیسیون شرکت کند مسلما نمی‌رسد که انجام وظیفه کند. ذوالفقاری با بیان اینکه گیر کار در جا‌هایی است که به آن نپرداخته‌ایم، گفت: برای طی یک فرآیند اداری باید گاهی ۱۰ جا مراجعه کرد و مردم در این سیستم اذیت می‌شوند و دقیقا فساد نیز از همین جا شکل می‌گیرد. معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با بیان اینکه ۸۰ درصد کار ما شامل پیشگیری است، افزود: باید همه در حوزه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و به خصوص در حوزه امور روزمره مردم تلاش کنیم تا احساس ناامنی به نارضایتی تبدیل نشود. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی با بیان اینکه طیف و حجم ناامنی در کشور بالا است، گفت: امنیت در کشور ما برای مردم از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که مردم نگران ایجاد ناامنی در کشور هستند و نگرانند که خدشه‌ای به امنیت کشور و دین شان وارد نشود بنابراین هر جا در هر صحنه‌ای که لازم باشد ورود می‌کنند مانند حضور در مراسم تشییع سردار سلیمانی که این نشان از توجه به حق مردم ما است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
پیام خوزستان - اهواز - فرمانده انتظامی اهواز گفت: کلیپ منتشر شده در فضای مجازی که قتل یک شهروند را در حادثه تیراندازی به یک خودرو سواری در اهواز نشان می‌دهد، متعلق به هفته گذشته بوده و پیگیری برای دستگیری عاملان این حادثه ادامه دارد. سرهنگ محسن دالوند شامگاه یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به کلیپ منتشر شده در فضای مجازی در خصوص تیراندازی منجر به قتل بیان کرد: فیلم منتشر شده در این ارتباط مربوط به ۳۰ دی امسال است که در یکی از مناطق شهرستان اهواز، درپی اختلاف قبلی رخ داده است. فرمانده انتظامی اهواز ادامه داد: قاتل شناسایی شده و تلاش برای دستگیری وی و همچنین کشف سلاح به کار رفته در قتل ادامه دارد. به تازگی کلیپی در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد فردی بر اثر شلیک چندین گلوله به خودروی سواری پرایدش در یکی از مناطق شهرستان اهواز توسط افراد ناشناس بود به قتل رسیده بود. برچسب‌هانزاع خیابانی ایذه انتظامی اهواز
ایلناایلنا1 روز قبل
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تأکید کرد: امروز استکبار جهانی همه ظرفیت‌های خود را به کار گرفته و مشغول ظلم در سراسر گیتی است و ما در برابر این ظلم مقاومت می‌کنیم. به گزارش ایلنا، حجت الاسلام «حمید شهریاری» امروز طی سخنانی در نشست شورای معاونین مجمع جهانی تقریب گفت: بدون تردید وظیفه اصلی مجمع جهانی تقریب جلوگیری از ایجاد تفرقه در بین اقوام و ملل اسلامی است. دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به اینکه حضرت محمد (ص) فرمودند که بعد از من این حبل تداوم دارد، خاطرنشان کرد: اینطور نیست که با رحلت پیامبر این حبل منقطع شود. وحی منقطع می‌شود ولی حبل الهی که اتصال به سماء و ارض است، منقطع نمی‌شود. در قرآن کریم آمده است که در روز قیامت از این دو نعمت از انسان سؤال می‌شود.

یکی از مهمترین پروژه‌های موشکی ایران را بشناسید + تصاویر

4+
الفالف1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر