۳۰ جلد از کتاب‌های نویسنده اهل خوی به کتابخانه عمومی اهدا شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. فرهنگ
۳۰ جلد از کتاب‌های نویسنده اهل خوی به کتابخانه عمومی اهدا شد

۳۰ جلد از کتاب‌های نویسنده اهل خوی به کتابخانه عمومی اهدا شد

ایرناخبرگزاری ایرنا |
ارومیه- ایرنا- رییس کتابخانه عمومی ۱۵خرداد خوی گفت: «خسرو شنایی» از نویسندگان و روزنامه‌نگاران اهل این شهرستان ۳۰ جلد کتاب از جمله سه کتاب تالیفی خود را به این کتابخانه عمومی اهدا کرد.

علی علیزاده روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: «دایره‌المعارف شهر من خوی»، «رعنا» و «آتش در شهر» که از تالیفات «شنایی» است از جمله این کتاب‌های اهدایی به شمار می‌رود.

وی اضافه کرد: کتاب «دایره‌المعارف شهر من خوی» مجموعه‌ای پژوهشی است که در خصوص دوره‌های مختلف تاریخ این شهرستان و در مورد اقتصاد، فرهنگ، مورخان و بزرگان و مشاهیر به تالیف این نویسنده درآمده است.

وی اضافه کرد: ۲ کتاب دیگر این نویسنده نیز شامل «رعنا» و «آتش در شهر» دارای موضوعات تاریخی و اجتماعی خوی بوده و در قالب رمان به رشته تحریر درآمده‌است.

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

رییس کتابخانه عمومی ۱۵ خرداد خوی بیان کرد: مخزن این کتابخانه بیش از ۳۵ هزار نسخه و ۲۷ هزار عنوان کتاب در موضوعات مختلف ادبی، تاریخی، فرهنگی، سیاسی و کودکان دارد.

وی افزود: علاوه بر امانت‌دهی کتاب به علاقه‌مندان، در این نهاد کتابداران با پیش‌بینی و اجرای برنامه‌های مختلفی سعی در جذب کتب اهدایی برای این مرکز فرهنگی دارند.

به گزارش ایرنا خوی ۹ کتابخانه عمومی دارد و کتابخانه عمومی ۱۵ خرداد این شهرستان از بزرگترین و قدیمی‌ترین کتابخانه‌های شهرستان به شمار می‌رود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دنیای اقتصاددنیای اقتصاد16 ساعت قبل
شبکه سه سیما نیز هر روز ساعت ۱۴ به پخش سریال «مرد هزار چهره» مهران مدیری روی آورده است. شبکه یکفیلم سینمایی «شریک زندگی» به کارگردانی علی خوش‌نشین فردا ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. رضا بهبودی، شبنم مقدمی، علیرضا آرا و … در این فیلم سینمایی نقش‌آفرینی کرده‌اند. شبکه پنجفیلم سینمایی سفر داوود به کارگردانی ابراهیم نعمتیان، امروز ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود. ***فیلم سینمایی «فراتر از قانون» به کارگردانی جین فرانسیس هنزگینز فردا ساعت ۱۳:۳۰ پخش می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
*لیلة الرغائب چگونه شبی است؟ کلمهٔ «رغائب» جمع «رغیبه» به معنای چیزی که مورد رغبت و میل است و نیز به معنای عطا و بخشش فراوان می‌باشند. «لیله الرغائب» شبی است که میل و توجه به عبادت و بندگی در آن بسیار است و بندگان خدا در این شب گرایش زیادی به رفتن به در خانه خدا و ارتباط و انس با او دارند. همچنین «لیله الرغائب» شبی است که در آن عطاء و بخشش خدا بسیار است و بندگان خداوند با رو آوردن به بارگاه خدا و خشوع در برابر بزرگی خدا، شایستهٔ دریافت انعام و عطا و بخشش بی کرانهٔ خدا می‌شوند. اولین شب جمعه ماه رجب را لیلة الرغائب نامند. دوباره به سجده رفته و هفتاد مرتبه ذکر «سبوح قدوس رب الملائکة والروح» گفته شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد16 ساعت قبل
بهبود تنفس استاد شجریان با دستگاهمهر: هیات‌مدیره بیمارستان جم با انتشار هفتمین اطلاعیه خود، تازه‌ترین وضعیت جسمانی محمدرضا شجریان خواننده پیشکسوت موسیقی ایرانی را تشریح کرد. در متن این اطلاعیه که ظهر دیروز، چهارشنبه منتشر شده، آمده است: «در ادامه اطلاع‌رسانی به مردم هنردوست و هم‌میهنان عزیز به استحضار می‌رساند در حال حاضر تب ایشان قطع شده است، ترشحات ریوی بسیار کاهش یافته است ولی به‌دلیل نیاز به حمایت بیشتر تنفسی کماکان از دستگاه ونتیلاتور (کمک تنفسی) برای بهبود شرایط قلبی تنفسی ایشان استفاده می‌شود. در مجموع شرایط ریوی، قلبی و کلیوی ایشان پایدار است و برای مراقبت بهتر و بیشتر نیازمند ادامه بستری در بخش مراقبت‌های ویژه هستند.» استاد شجریان از هفته گذشته بر اثر وخامت حال راهی بیمارستان شد، اما روزهای گذشته شرایط بالینی وی از سوی بیمارستان و خانواده وی مثبت ارزیابی شده است. همایون شجریان، خواننده و فرزند استاد شجریان از هواداران خواسته است که برای جلوگیری از شایعات، اخبار مربوط به سلامت این هنرمند را از صفحات او در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنند.
خبر فوریخبر فوری17 ساعت قبل
آیت الله سید مصطفی محقق داماد با انتشار متنی خطاب به پزشکان، نکاتی را متذکر شده است. ۳- به یقین این رخداد تلخ واسفبار برای مبتلایان، بیماری ورنج ودرداست ولی برای دست اندرکاران امور پزشکی امتحانی بزرگ از سوی خداوند متعال است. خدا کند که این خبر صحت نداشته باشد. زیرا برای شرف، اخلاق وجوانمردی ایرانی امری زشت وناپسنداست. ۶- خدمتگذاران عالیقدر: گذشته از وجوب وتکلیف شرعی، تکلیف انسانی واخلاق پزشکی را متذکر می‌گردم. با توکل به یاری پروردگار وتوجهات ونزول شفای الهی دست از آستین به درآورید وبه سوی درمان بشتابید که خدا همراه شماست.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴6 ساعت قبل
همچنین با احتساب افرادی که روز گذشته به این بیماری مبتلا شده‌اند تعداد کلی مبتلایان به ویروس کرونا تا لحظه نگارش این گزارش ۱۳۹ نفر اعلام‌شده است. حالا با گذشت یک هفته از انتشار اخبار شیوع کرونا در کشور، مردم ایران روزهای سختی را می‌گذرانند. ترس از ابتلا در همه جای این کشور موج می‌زند و کرونا تنها موضوع داغ میان مردم و خبرگزاری‌هاست. به گفته مجید مرجانی ممکن است ویروس‌ها روی سطوح این وسایل بنشینند و در خصوص ویروس کرونا، تا مدت چند ساعت یا چند روز، زنده بمانند. با گذشت یک هفته از انتشار اخبار شیوع کرونا در کشور، مردم ایران روزهای سختی را می‌گذرانند.

نظرها

اخبار بیشتر