اقدامات جدید برای شناسایی منشا بوی نامطبوع در پایتخت/ آغاز اندازه گیری‌ها با دستگاه پایش بو/ دی اکسید گوگرد منشا احتمالی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اجتماعی

اقدامات جدید برای شناسایی منشا بوی نامطبوع در پایتخت/ آغاز اندازه گیری‌ها با دستگاه پایش بو/ دی اکسید گوگرد منشا احتمالی است

ایلناخبرگزاری ایلنا |
مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران از تغییر مراحل بررسی و شناسایی منشا بوی نامطبوع در تهران خبر داد.

اقدامات جدید برای شناسایی منشا بوی نامطبوع در پایتخت/ آغاز اندازه گیری‌ها با دستگاه پایش بو/ دی اکسید گوگرد منشا احتمالی است - 1

«شینا انصاری» مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در گفت‌‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به انتشار مجدد بوی نامطبوع در روزهای گذشته به ارائه تازه‌ترین یافته‌ها در این باره پرداخت و گفت: در روز گذشته در مناطق ٦و ٧ با شدت بیشتر و در مناطق ۱۰، ۱۱ و ١٩ نیز بوی نامطبوع احساس شد و این در حالی است که در ۲۳ دی ماه انتشار بو در مناطق ۸، ۷، ۱۷، ۱۹ و بخش‌هایی از مناطق ۴، ۶، ۱۱، ۱۸ و ۲۰ ثبت شده است.

او در پاسخ به این سوال که آیا دستگاه پایش بو خریداری شد؟ اظهار داشت: دو دستگاه پایش بو توسط شهرداری خریداری شد و از روز گذشته در اختیار ما قرار گرفت و اندازه‌گیری و پایش انتشار بو با این دستگاه‌ها آغاز شد.

انصاری ادامه داد: اندازه‌گیری با دستگاه پایش بو در منطقه ۶ نشان داد که میزان ‌گوگرد (H۲S) در این منطقه بالا بوده است، اما باید برای بررسی دقیق‌تر باز هم اندازه‌گیری انجام شود.

مدیر کل محیط‌زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که آیا بوی نامطبوع ارتباطی با آلودگی هوا دارد؟ گفت: در روز گذشته هوا برای گروه‌های حساس ناسالم بود و از طرفی در شرایط اینورژن و پایداری هوا به سر می‌بریم و همچنین سرعت باد محدود است که با انتشار بوی نامطبوع همزمان شده است.

انصاری به پیچیدگی شرایط بررسی با توجه به رفتارهای متفاوت انتشار بو اشاره کرد و گفت: بوی نامطبوع در تاریخ ۱۱، ١٧ و ۲۳ آذر ماه و ۱۰، ۲۳ و ۲۵ دی ماه در شهر تهران گسترش یافت و بررسی مناطق مختلف انتشار بو نشان داد، هر بار رفتار انتشار با دفعات قبلی متفاوت بوده است. برای مثال نقشه انتشار بو و مناطق تحت تأثیر در تاریخ ۱۰ دی با ۲۳ دی ماه متفاوت است، در تاریخ دهم در غرب و جنوب غرب تهران بو گزارش شده است، این در حالی است که در ۲۳ دی در مناطق ۴ و ۸ بیشتر گزارش شده که نشان می‌دهد با مساله مجهول و پیچیده‌ای روبرو هستیم و این مساله تشخیص علت و عوامل را سخت‌تر می‌کند.

خبری: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

نواحی ثبت گزارش بوی نامطبوع در تاریخ ۱۰ دی ماه

اقدامات جدید برای شناسایی منشا بوی نامطبوع در پایتخت/ آغاز اندازه گیری‌ها با دستگاه پایش بو/ دی اکسید گوگرد منشا احتمالی است - 10

نواحی ثبت گزارش بوی نامطبوع در تاریخ ۲۳ دی ماه

اقدامات جدید برای شناسایی منشا بوی نامطبوع در پایتخت/ آغاز اندازه گیری‌ها با دستگاه پایش بو/ دی اکسید گوگرد منشا احتمالی است - 12

او تاکید کرد: با این دستگاه می‌توانیم با اطمینان بیشتر درباره نوع گازهایی که در این بو دخالت دارند حرف بزنیم و تاکنون احتمال گوگردی بودن منشا بیشتر است، ‌ اما نیازمند بررسی‌ها و مستندات بیشتری است.

مدیرکل محیط‌زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با بیان اینکه مراحل بررسی و شناسایی منشا بو تغییر کرده است، گفت: تا پیش از این از ۱۳۷ شهرداری برای شناسایی نقاط انتشار کمک می‌گرفتیم، اما اکنون پرسش‌نامه‌هایی توسط کمیته علمی راهبری موضوع متشکل از اساتید دانشگاهی طراحی شده که در آن شدت بو درجه بندی شده است. همچنین برای کارشناسان محیط‌زیست و توسعه پایدار شهرداری یک دوره آموزشی برگزار شده است و آنها به محض احساس بو گزینه‌های موجود در پرسش‌نامه را تیک می‌زنند در نتیجه پهنه بندی براساس نظر کارشناسی است.

او درباره اینکه آیا از دستگاه پایش بو تنها در روزهای انتشار بوی نامطبوع استفاده می‌شود؟ اظهار داشت: درحال حاضر در مسیرهای احتمالی قبلی از جمله مسیر فرودگاه بین المللی امام و دیگر مسیرها استفاده می‌شود.

انصاری در پاسخ به این سوال که برای پایش مستمر بو در تهران و مقایسه روزهای انتشار بوی نامطبوع و روزهای عادی و رسیدن به یک نتیجه مشخص آیا برنامه مشخصی درنظر گرفته شده است؟ تصریح کرد: بله، باید پایش‌های مستمر داشته باشیم، اما حتما باید انتشار بو هم باشد تا متوجه شویم نوع گاز چیست و از مقایسات آماری و مدلسازی انتشار به نتیجه درستی برسیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مسافرکش شیطان صفت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، این شخص از اراذل و اوباش معروف، که برای رسیدن به اهداف پلید خود اقدام به مسافرکشی و زورگیری از خانم‌ها در محدوده غرب تهران می‌کرد. وی برای رسیدن به مقاصد شوم اش از قمه و چاقو استفاده می‌کرد. پلیس به شهروندان توصیه می‌کند؛ حتما از خودرو‌های دارای اعتبار، تاکسیرانی، تاکسی اینترنتی، خودرو و وسیلیه نقلیه که اعتباری پشتش باشد، استفاده کنند و به هیچ عنوان از خودرو‌های شخصی که قابل احراز هویت نیستند، استفاده نکنند.

این اسباب‌بازی هوشمند را به کودکان خلاق خود معرفی کنید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران13 ساعت قبل
هوشمند است و به خلاقیت بیشتر کودکان کمک می‌کند. آن‌ها را وادار به تحرک بیشتر کرده و نوآوری را به آن‌ها آموزش می‌دهد. اما بازی با آن نیاز به آموزش دارد.

بارش برف و باران در بیشتر مناطق

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
امیر سرکرده در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: بارش در نواحی شمالی به صورت برف و در نواحی جنوبی به صورت باران خواهد بود. کارشناس هواشناسی گفت: همچنین برای مراکز جنوبی، بارش‌ها به صورت رگبار و رعد و برق و در استان‌های بوشهر، فارس، کرمان، یزد و اصفهان بارش برف و باران پیش بینی می‌شود. سرکرده ادامه داد: امروز و فردا در نواحی شرقی و جنوب شرقی وزش باد پیش بینی می‌شود. کارشناس هواشناسی گفت:: همچنین برای جاده‌های کوهستانی البرز و شمال غرب زاگرس مرکزی بارش برف، مه غلیظ، کاهش دید و ایجاد کولاک را پیش رو داریم. وی افزود: در تهران بارش برف پیش بینی می‌شود و دما در حال حاضر صفر درجه است که در بیشترین حالت به سه درجه بالای صفر خواهد رسید.

مدرسه آماده

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گفته رئیس شورای شهر تهران نیمی از سه هزار و ۵۰۰ مدرسه پایتخت بیش از بیست سال عمر دارند. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، چهار هزار مدرسه در تهران آماده اجرای طرح مدرسه آماده برای مقابله با حوادث پیش بینی نشده است.
ایرناایرنا15 ساعت قبل
به گزارش سازمان حفاظت محیط زیست، با توجه به اینکه طی این هفته و به دلیل شرایط جوی شاهد برودت هوا و بارش برف و باران در بیشتر نقاط کشور هستیم، احتمال دارد که گونه‌های جانوری وحشی به دلیل سرما و به دنبال منابع غذایی به مناطق مسکونی در اطراف روستاها و حتی بافت شهری نزدیک شوند. لذا از تمام هموطنان علاقمند به محیط زیست کشور درخواست می‌شود در صورت مشاهده این موضوع، ضمن اطلاع به ماموران محیط زیست و نزدیکترین اداره یا پاسگاه محیط زیست، نهایت همکاری را برای جلوگیری از وارد آمدن هر گونه آسیب به این گونه‌های جانوری ارزشمند به عمل آورند. بدیهی است ادارات کل حفاظت محیط زیست نیز همانند سال‌های گذشته، تمهیدات لازم را برای کمک رسانی و امداد حیات وحش کشور انجام خواهند داد.

چتر رحمت الهی بر آسمان ایران

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

سیدحسن نصرالله: آشنایی من با حاج قاسم به سال ۱۹۹۲ برمی‌گردد / وقتی فرمانده نیروی قدس شد، منتظر نشد ما به ایران برویم و تبریک بگوییم؛ خودش به لبنان آمد / او در تمام روز‌های جنگ ۳۳ روزه کنار ما و در اتاق عملیات بود

انتخاب1 روز قبل

دیدار دوستانه پرسپولیس و سایپا لغو شد

وانانیوز14 ساعت قبل

بشنوید | حمله حسن عباسی به مسعود کیمیایی | زیر تابوت شماها را پنج‌ هزار نفر هم نمی‌گیرد …

همشهری13 ساعت قبل

مسافرکش شیطان صفت

صدا و سیما1 روز قبل

توافق تجاری آمریکا و ایران!

جام نیوز12 ساعت قبل

کسی در دنیا فکر حمله به آمریکا را هم نمی‌کرد ….!

مهر1 روز قبل

دختر روس که جاذبه‌های ایران را در اینستاگرام معرفی می‌کند+تصاویر

آفتاب‌نیوز1 روز قبل

روایت فرمانده قرارگاه حضرت زینب از بازداشت فرمانده بزرگ داعشی با لباس جلف و آرایش زنانه

رکنا2 روز قبل

برپایی ۱۰۴ پایگاه در کرمانشاه برای کمک به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان

ایسنا1 روز قبل

در مورد اجاره‌ای که در نهایت به مالک شدن شما منتهی می‌شود، چه می‌دانید؟

میزان‌آنلاین1 روز قبل

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

بهترین بازی‌های اندروید ایرانی ۹۸؛ با محبوبترین بازی‌های اندرویدی ایرانی آشنا شوید!

تکراتوچند ثانیه قبل

بارش برف در اردبیل مدارس نوبت صبح را تعطیل کرد

مهر13 دقیقه قبل

تولد عجیب یک توله سگ سبز رنگ به نام «هالک» و دلایل علمی این موضوع

دینو16 دقیقه قبل

خواص انار برای لاغری را در دانشنامه میزان جستجو کنید!

میزان‌آنلاین18 دقیقه قبل

سولسشایر: شانس با ما یار نیست/ راشفورد ۶ هفته دور از میادین خواهد بود

تسنیم18 دقیقه قبل

گوترش: بسته شدن بنادر انتقال نفت لیبی نگران‌کننده است

ایرنا18 دقیقه قبل

اجتماع فاطمی در میدان‌های بزرگ شهرهای کشور برگزار می‌شود

مهر19 دقیقه قبل