خریدکالا از نمایشگاه‌های بدون مجوز قابل پیگیری نیست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مازن آنلاین
  4. سرگرمی

خریدکالا از نمایشگاه‌های بدون مجوز قابل پیگیری نیست

مازن آنلاینخبرگزاری مازن آنلاین |
خریدکالا از نمایشگاه‌های بدون مجوز قابل پیگیری نیست - 0

بزرگنمایی:

پیام مازند - ساری - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران با اشاره به اینکه برپایی نمایشگاه‌ها نیاز به اخذ مجوز از سازمان توسعه تجارت و سازمان صنعت استان دارد، گفت: مردم مطلع باشند که خرید از نمایشگاه‌های فاقد مجوز حقی برای پیگیری و جبران خسارت برای آنها ایجاد نمی‌کند.

حسینقلی قوانلو روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برپایی نمایشگاه‌ها در هر استانی منوط به اخذ مجوز از سازمان توسعه تجارت و همچنین مصوبه کارگروه توسعه می‌باشد که پس از طی این روند برنامه نمایشگاهی در تقویم هر مرکز نمایشگاهی قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: مجوز گرفتن برای برپایی نمایشگاهها مزایایی برای مشتریان ایجاد می‌کند که پیگیری حق و حقوق مشتریان از جمله آنها است.

رییس سازمان صنعت مازندران گفت: مواردی وجود داشته که نمایشگاههای فاقد مجوز تشکیل شد که کالای تحویلی با آنچه که غرفه دار اعلام کرده، مغایرت داشته است.

وی اعلام کرد: در این موارد با توجه به بدون مجوز بودن نمایشگاه، اینگونه تخلفات از نظر قانونی قابل پیگیری نیست و مشتریان از این مساله خسارت می‌بینند.

قوانلو به برپایی نمایشگاه مبلمان در مرکز نمایشگاه بین المللی مازندران واقع در قائمشهر اشاره کرد و گفت: این نمایشگاه مجوزهای لازم از سازمان توسعه تجارت و مصوبه کارگروه توسعه و تجارت را اخذ نکرده است و مبادرت به برپایی این نمایشگاه کرده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه نمایشگاه مبل در هر استان می‌بایست سالی یکبار برگزار شود و نمایشگاه بین المللی مازندران امسال تیرماه این نمایشگاه را برپا کرد، سازمان توسعه تجارت و کارگروه توسعه و تجارت مازندران مجوز برای برپایی این نمایشگاه در دی ماه را صادر نکرده است.

به گفته قوانلو برغم این موضوع، مجموعه مبادرت به برپایی نمایشگاه و عرضه مبلمان از تولیدکنندگان چند استان کرده است و پیگیری‌های قانونی منتج به دستور پلمب نمایشگاه مبلمان در قائمشهر شد.

وی گفت: اما با نظر دادستان قائمشهر و با توجه به تردد خودروها در مسیر این نمایشگاه موقتا رفع پلمب شد و این نمایشگاه قرار است عصر امروز برنامه افتتاحیه را برگزار بکند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار و سرگرمی روز | اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

رییس سازمان صنعت مازندران اضافه کرد: این سازمان برای به نتیجه رسیدن مساله، موضوع را از طریق دادستان مرکز استان در حال پیگیری است تا دستور پلمب نمایشگاه مبلمان را بگیریم.

وی ادامه داد: با توجه به وجود تولید به اندازه مبلمان در مازندران، سازمان صنعت استان برای برپایی نمایشگاه‌های مبلمان در سه ماهه آخر سال مجوز نمی‌دهد چرا که این مساله باعث ضربه اقتصادی به تولیدکنندگان استان می‌شود.

قوانلو اضافه کرد: در حالیکه تولیدکنندگان این نوع محصولات در مازندران طی یکسال تلاش می‌کنند تا در پایان هر سال و زمان فرا رسیدن عید نوروز از فروش محصولات خود درآمدی کسب بکنند برپایی این نمایشگاهها باعث ضرر به این صنوف می‌شود.

نمایشگاه مبلمان از ۲۳ تا ۲۷ دی امسال در نمایشگاه بین المللی مازندران واقع در قائمشهر برپاست که بنا به اعلام رییس سازمان صنعت مازندران مراسم افتتاح آن ساعت ۱۶ امروز پنجشنبه قرار است برگزار شود.

در این نمایشگاه تولیدکنندگانی از استان‌های مازندران، تهران، البرز و گلستان حضور دارند.

رییس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران نیز به خبرنگار ایرنا گفت: در رابطه با تخلفات نمایشگاهی هرساله شکایت هایی از سوی مردم مطرح می‌شود که در صورت مجوز دار بودن نمایشگاه این پرونده‌ها قابل پیگیری است.

حسین اصغرزاده افزود: عدم سنخیت کالاهایی که ارسال شده با آنچه سفارش داده شده از جمله این شکایت‌ها است که بازرسی سازمان صنعت آنها را پیگیری می‌کند.

وی به مردم توصیه کرد که هنگام خرید از این نمایشگاه‌ها تمام پول کالا را پرداخت نکنند و اسناد و مدارک نمایشگاهی مبنی بر مجوز دار بودن نمایشگاه مورد نظر را کنترل بکنند تا اطمینان حاصل بکنند که نمایشگاه دارای مجوز است.

رییس بازرسی سازمان صنعت مازندران اضافه کرد: این کار باعث ضمانت کالای خریداری شده است که در صورت وجود نقص و یا شکایتی از طریق مراجع اداری قابل پیگیری است.

برچسب‌ها

صنعت و معدن مازندران مجوز

خریدکالا از نمایشگاه‌های بدون مجوز قابل پیگیری نیست - 26

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مجری طرح پنبه: افزایش ۴۰ درصدی تولید پنبه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
او در پاسخ به این پرسش که چرا سطح زیر کشت پنبه در ۱۷ سال اخیر کاهش یافته است؟ گفت: پنبه یکی از محصولات راهبردی است که مورد استفاده صنعت نساجی قرار می‌گیرد. در سال‌های دورتر شاهد رونق پنبه و نساجی بودیم اما به علل مختلفی از جمله واردات، مزیت اقتصادی کشت پنبه کاهش و هزینه‌های آن افزایش یافت بنابراین سال‌های پررونق کشت پنبه کم شد. وی درباره برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی برای پنبه کاران با اشاره به اینکه امسال سال پررونقی در تولید پنبه بود، گفت: قیمت تضمینی پنبه در سال‌های گذشته استفاده می‌شد اما در دو سال اخیر با توجه به رونق بازار و خرید پنبه به قیمت مناسب و حتی بیشتر از قیمت تضمینی از کشاورزان, دولت در قیمت گذاری, ورود نمی‌کند. آقای هزارجریبی با بیان اینکه دولت قیمت تضمینی گندم را حدود سه هزار و ۶۰۰ تومان اعلام کرد، افزود: این قیمت کف بازار است، امسال با توجه به رونق محصول پنبه، قمیت‌های بازار خیلی بیشتر از قیمت تضمینی آن است و کشاورزان از این بابت خوشحال هستند. مجری طرح پنبه وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه تولید پنبه از ۱۸۰ هزار تن در سال ۱۳۹۶ به ۱۶۵ هزار تن در سال ۱۳۹۷ کاهش یافت، گفت: پارسال پر آفت بود و به مزارع پنبه خسارت زد اما امسال با توجه به برنامه‌های اجرا شده، خسارات ناشی از آفات کاهش یافت و پررونق بود.

اجرای خیابانی ابی در تهران + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
ویدئویی در فضای مجازی دست به دست می‌شود که یک رهگذر را در حال خواندن قطعه «قصه عشق» ابی (ابراهیم حامدی) نشان می‌دهد. ​​گفته می‌شود این رهگذر وقتی می‌بیند نوازندگان خیابانی در حال نواختن «قصه عشق» هستند با آنها همراه می‌شود و این اثر را با صدای بسیار خوبش می‌خواند. برخی از کاربران قدرت صدای این رهگذر را با خواننده اصلی اثر مقایسه کرده‌اند و برخی نیز معتقدند با چنین اجراهایی در خیابان می‌توان شهر را زیباتر کرد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

ویدئو / خروج هواپیما از باند فرودگاه ماهشهر

ایسناایسنا1 روز قبل
یک فروند هواپیمای بوئینگ MD، صبح امروز (دوشنبه) از باند فرودگاه ماهشهر خارج شد. تمام ۱۳۵ مسافر این هواپیما در سلامت کامل هستند و این سانحه هیچ قربانی و مصدومی نداشته است. این هواپیمای متعلق به شرکت کاسپین از تهران به ماهشهر رفته بود که پس از فرود در فرودگاه مقصد از باند خارج شد. سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفته هنوز هیچ علتی برای این حادثه نمی‌توان ارائه کرد.

نخستین فیلم از سقوط هواپیما در افغانستان

همشهریهمشهری22 ساعت قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین21 ساعت قبل
با توجه به اینکه سامانه اطلاعات بازار املاک ایران (وابسته به وزارت راه و شهرسازی) به روزرسانی نمی‌شود، قیمت‌های مسکن اعلام شده در جدول مربوط به آگهی‌های فروش است. جهت اطلاع از قیمت مسکن و نرخ معاملات انجام شده انواع آپارتمانروزانه به سرویس «قیمت مسکن» در پایگاه خبری اقتصاد آنلاین مراجعه نمایید
کرد آنلاینکرد آنلاین16 ساعت قبل
عصر کرد - سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور در سال ۹۹ گفت که مبلغ یارانه در سال آینده به ۷۲ هزار تومان افزایش خواهد یافتمبلغ یارانه سال ۹۹هادی قوامی در نشست خبری ظهر امروز (دوشنبه) خود با تشریخ آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون در سال آینده ۲۸ هزار تومان به مبلغ یارانه در سال ۹۹ اضافه خواهد شد و از ابتدای فروردین سال آینده رقم یارانه نقدی از ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ۷۲ هزار تومان افزایش می‌یابد. سال آینده یک یارانه ترکیبی هم به حساب مردم واریز می‌شودسخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه: در سال آینده یک یارانه ترکیبی از یارانه معیشتی بنزین و نقدی به یارانه‌بگیران پرداخت می‌شود. بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق از ابتدای فروردین ماه سال ۹۹ رقم یارانه نقدی از ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ۷۲ هزار تومان اضافه خواهد شد و بر این اساس بساط سرکشی به حساب‌ها و دارایی مردم و در نتیجه اعتراضات برچیده خواهد شد. طبق مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق به ۱۸ میلیون نفر که به آنها یارانه معیشتی پرداخت نمی‌شد، یارانه تعلق خواهد گرفت و این متناسب با تعداد اعضای خانواده افزایش می‌یابد. یارانه ۷ میلیون نفر از مددجویان کمیته امداد که به آنها یارانه معیشتی تعلق می‌گیرد ۲۰ درصد علاوه بر آن افزایش می‌یابد و بر این اساس یارانه آنها علاوه بر ۵۰ هزار تومان یارانه معمول ۱۲۲ هزار تومان خواهد بود.

نظرها

اخبار بیشتر