(تصاویر) خاکستر آتشفشانی روستاهای اطراف را پوشاند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فرارو
  4. بین‌المللی

(تصاویر) خاکستر آتشفشانی روستاهای اطراف را پوشاند

فراروخبرگزاری فرارو |
متخصصان هشدار داده اند خاکستر آتشفشانی و گاز سمی ساطع شده از کوه تال می تواند خطرناکتر از جریان گدازه باشد.

فعالیت آتشفشانی در نزدیکی مانیل، پایتخت فیلیپین مناطق اطراف را تا کیلومترها در ابری از خاکستر و غبار فرود برد.

به گزارش فرارو، هزاران نفر از ساکنان محلی ناگزیر شدند در اثر فعالیت آتشفشان خانه‌های خود را ترک کنند و بنابر اعلام سازمان ملل، تا کنون ۳۸ هزار نفر از این افراد راهی پناهگاه شده‌اند.

آتشفشان تال که در مرکز استان باتانگاس در جنوب مانیل واقع شده، از روز یکشنبه در وضعیت اضطراری قرار داشت.

متخصصان این سازمان هشدار داده‌اند خاکستر آتشفشانی و گاز سمی ساطع شده از کوه می‌تواند خطرناکتر از جریان گدازه باشد زیرا با سرعت زیادی می‌تواند صدها کیلومتر پراکنده شود و تهدید تنفسی ایجاد کند.

جریان یافتن خاکسترهای آتشفشانی در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری به شهر کوئزون در شمال مانیل پایتخت فیلیپین رسید و سبب شد تا فرودگاه بین المللی مانیل تعطیل شود.

کوه تال در حدود ۷۰ کیلومتری مانیل پایتخت فیلیپین در جزیره لوزون قرار دارد و یکی از فعالترین آتشفشان‌های این کشور است.

(تصاویر) خاکستر آتشفشانی روستاهای اطراف را پوشاند - 8(تصاویر) خاکستر آتشفشانی روستاهای اطراف را پوشاند - 9(تصاویر) خاکستر آتشفشانی روستاهای اطراف را پوشاند - 10(تصاویر) خاکستر آتشفشانی روستاهای اطراف را پوشاند - 11(تصاویر) خاکستر آتشفشانی روستاهای اطراف را پوشاند - 12(تصاویر) خاکستر آتشفشانی روستاهای اطراف را پوشاند - 13(تصاویر) خاکستر آتشفشانی روستاهای اطراف را پوشاند - 14(تصاویر) خاکستر آتشفشانی روستاهای اطراف را پوشاند - 15(تصاویر) خاکستر آتشفشانی روستاهای اطراف را پوشاند - 16(تصاویر) خاکستر آتشفشانی روستاهای اطراف را پوشاند - 17(تصاویر) خاکستر آتشفشانی روستاهای اطراف را پوشاند - 18(تصاویر) خاکستر آتشفشانی روستاهای اطراف را پوشاند - 19(تصاویر) خاکستر آتشفشانی روستاهای اطراف را پوشاند - 20(تصاویر) خاکستر آتشفشانی روستاهای اطراف را پوشاند - 21(تصاویر) خاکستر آتشفشانی روستاهای اطراف را پوشاند - 22(تصاویر) خاکستر آتشفشانی روستاهای اطراف را پوشاند - 23(تصاویر) خاکستر آتشفشانی روستاهای اطراف را پوشاند - 24(تصاویر) خاکستر آتشفشانی روستاهای اطراف را پوشاند - 25(تصاویر) خاکستر آتشفشانی روستاهای اطراف را پوشاند - 26(تصاویر) خاکستر آتشفشانی روستاهای اطراف را پوشاند - 27(تصاویر) خاکستر آتشفشانی روستاهای اطراف را پوشاند - 28(تصاویر) خاکستر آتشفشانی روستاهای اطراف را پوشاند - 29(تصاویر) خاکستر آتشفشانی روستاهای اطراف را پوشاند - 30(تصاویر) خاکستر آتشفشانی روستاهای اطراف را پوشاند - 31(تصاویر) خاکستر آتشفشانی روستاهای اطراف را پوشاند - 32(تصاویر) خاکستر آتشفشانی روستاهای اطراف را پوشاند - 33(تصاویر) خاکستر آتشفشانی روستاهای اطراف را پوشاند - 34(تصاویر) خاکستر آتشفشانی روستاهای اطراف را پوشاند - 35(تصاویر) خاکستر آتشفشانی روستاهای اطراف را پوشاند - 36(تصاویر) خاکستر آتشفشانی روستاهای اطراف را پوشاند - 37(تصاویر) خاکستر آتشفشانی روستاهای اطراف را پوشاند - 38(تصاویر) خاکستر آتشفشانی روستاهای اطراف را پوشاند - 39(تصاویر) خاکستر آتشفشانی روستاهای اطراف را پوشاند - 40(تصاویر) خاکستر آتشفشانی روستاهای اطراف را پوشاند - 41(تصاویر) خاکستر آتشفشانی روستاهای اطراف را پوشاند - 42(تصاویر) خاکستر آتشفشانی روستاهای اطراف را پوشاند - 43(تصاویر) خاکستر آتشفشانی روستاهای اطراف را پوشاند - 44

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پاسخ مردم به درخواست وقیحانه ترامپ درباره صلح!

مهرمهر1 روز قبل
مردم تهران در یک مصاحبه تصویری عنوان کردند که آمریکا هیچ وقت قابل اعتماد نبوده، مخصوصا اکنون که یکی از بهترین فرزندان ایران رو به طور ناجوانمردانه‌ای ترور کرده است.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
رئیس‌جمهوری آمریکا برای آنکه دل هواداران جمهوریخواه خود را به دست آورد، به‌رغم جریحه‌دار شدن احساسات مردم ایران، جزئیات جدیدی از شهادت سردار سلیمانی ارائه کرد. آنها (سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس) با هم هستند. ۱۰، ۹، ۸ … بعد یک دفعه بوم (صدای انفجار ناشی از برخورد موشک با خودروی حامل سردار سلیمانی و المهندس) شنیده شد. این نخستین بار است که ترامپ علیرغم آگاهی از علاقه مردم ایران به سردار سلیمانی، اینچنین به شرح جزئیات عملیات تروریستی علیه وی می‌پردازد. وی حتی به این حقیقت که خبر شهادت سردار جهان را تکان داد نیز اذعان کرد.
الفالف1 روز قبل
نیروهای امنیتی عراق مفتی داعش و برادرش را به فاصله یک روز در موصل را بازداشت کردند. طی این بیانیه آمده است، بشر النعمه بردار مفتی داعش به نام «شفاء النعمه» است که روز پنج‌شنبه بازداشت شد. به همراه برادر مفتی داعش گوشی‌های موبایل و سه سیم کارت که متعلق به مفتی داعش بوده کشف و ضبط شده است. شفاء النعمه مسؤول امور شرعی و مفتی داعش و یکی از نیروهای صف اول این گروه تروریستی معروف به ابو عبدالباری است. در این بیانیه آمده است: برادر مفتی داعش در حالی که مخفیانه به منزلی که به منزل مفتی داعش در منطقه (محله المنصور) معروف بوده، ‌ رفته بود که بازداشت شد.
رکنارکنا1 روز قبل
سرلشکر عبدالکریم خلف، سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق هم دو روز پیش تایید کرد که کمیته‌ای که برای تحقیق درباره حمله هوایی به سردار قاسم سلیمانی و همراهانش تشکیل شد به نتایج مهمی دست یافته است. سخنگوی عبدالمهدی گفت که کمیته مذکور به نتایج مهمی دست یافته و زمینه تحقیقات عمیق روی طرف‌های دیگر را فراهم می‌کند و چه بسا دامنه تحقیقات به فراتر از مرزهای عراق هم برسد. سپهبد حاج قاسم سلیمانی و «ابومهدی المهندس»، جانشین رئیس سازمان الحشد الشعبی و چند تن از همرزمانشان در بامداد روی سیزدهم دی ماه سال جاری در حمله هوایی آمریکا به نزدیکی فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند. خبرگزاری رویترز هم اخیرا به نقل از عراقی‌ها فاش کرد که کارمندان فرودگاه‌های بغداد و دمشق، اطلاعات ورود و خروج سردار سلیمانی و همراهانش را در اختیار ارتش آمریکا قرار داده‌ بودند. منبع: نامه نیوزبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
تابناکتابناک1 روز قبل
وی گفته: ترور سلیمانی نفسی تازه برای این متحدان بوده و حتی خوشحال هم شده‌اند. یکی از مقامات سابق دولت آمریکا گفته: هیچ یک از متحدان این تصور را ندارند که ما ایران را مهار کرده‌ایم. از نظر متحدان آمریکا، پیش بینی پاسخ دولت ترامپ به اقدامات ایران دشوار است. تام توگندات، عضو ارشد محافظه کار پارلمان انگلیس، از این که متحدان آمریکا در مورد چنین اقداماتی هیچ اطلاعی کسب نمی‌کنند، شاکی است. این شرایط دقیقا همانند شرایطی است که در آن دولت آمریکا ناگهانی اعلام کرد که نیرو‌های خود را از سوریه بیرون می‌کشد و اروپایی‌ها کاملا شوکه شدند.
الفالف1 روز قبل
کاربران آمریکایی و سایر کشورها در فضای مجازی به دروغگویی و پنهان‌کاری دولت آمریکا درباره تلفات انتقام موشکی ایران واکنش نشان دادند. ۶ نظر، ۱۴ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشارگروه جهان الف، ۲۸ دی ۱۳۹۸، ۰۸:۳۵ ۳۹۸۱۰۲۸۰۱۳به گزارش فارس، پنهان‌کاری دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا درباره تلفات انتقام موشکی ایران از آمریکا در جریان حمله به پایگاه «عین‌الاسد» واکنش کاربران فضای مجازی را به همراه داشته است. «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا، «مارک اسپر»، وزیر دفاع آمریکا و سایر مقام‌های دولت این کشور در ۹ روز گذشته بارها مدعی شده بودند ضربه موشکی ایران به پایگاه عین‌الاسد هیچ تلفات یا زخمی نداشته است. از زمان حمله ایران، ۷ نظامی آمریکایی در حوادث اینچنینی کشته شده‌اند.» @philosopherki۱۹ توئیت دونالد ترامپ، ساعاتی بعد از حمله موشکی ایران را یادآوری کرده است. ۳- ترامپ هیچ وقت به اشتباهاتش اعتراف نمی‌کند بنابراین نباید منتظر باشیم که حرفش را اصلاح کند.»

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

بشنوید | حمله حسن عباسی به مسعود کیمیایی | زیر تابوت شماها را پنج‌ هزار نفر هم نمی‌گیرد …

همشهری14 ساعت قبل

مسافرکش شیطان صفت

صدا و سیما1 روز قبل

توافق تجاری آمریکا و ایران!

جام نیوز12 ساعت قبل

سیدحسن نصرالله: آشنایی من با حاج قاسم به سال ۱۹۹۲ برمی‌گردد / وقتی فرمانده نیروی قدس شد، منتظر نشد ما به ایران برویم و تبریک بگوییم؛ خودش به لبنان آمد / او در تمام روز‌های جنگ ۳۳ روزه کنار ما و در اتاق عملیات بود

انتخاب1 روز قبل

کسی در دنیا فکر حمله به آمریکا را هم نمی‌کرد ….!

مهر1 روز قبل

دیدار دوستانه پرسپولیس و سایپا لغو شد

وانانیوز15 ساعت قبل

دختر روس که جاذبه‌های ایران را در اینستاگرام معرفی می‌کند+تصاویر

آفتاب‌نیوز1 روز قبل

روایت فرمانده قرارگاه حضرت زینب از بازداشت فرمانده بزرگ داعشی با لباس جلف و آرایش زنانه

رکنا2 روز قبل

تا خدا بنده‌نواز است … | پاسخ شهاب حسینی به انتقادها، نفرین‌ها و فحاشی‌ها

همشهری1 روز قبل

برپایی ۱۰۴ پایگاه در کرمانشاه برای کمک به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان

ایسنا1 روز قبل

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

بهترین بازی‌های اندروید ایرانی ۹۸؛ با محبوبترین بازی‌های اندرویدی ایرانی آشنا شوید!

تکراتوچند ثانیه قبل

ماجرای مردی که همسرش را کشت تا با دختر ۲۴ ساله ازدواج کند

فرارو11 دقیقه قبل

انتقاد از تشکیل نشدن جلسه شورای عالی موزه‌های دانشگاهی طی یک سال اخیر

ایسنا11 دقیقه قبل

فضانوردان ناسا در موزه ملی هوا و فضا+عکس

فارس13 دقیقه قبل

روایت ۴۸ دقیقه برزخی و ۶۲ قربانی تشییع پیکر سردار سلیمانی در کرمان؛ فاجعه چطور اتفاق افتاد؟

آفتاب‌نیوز15 دقیقه قبل

خواسته کلوپ از شاگردانش بعد از ثبت ۱۶ امتیاز اختلاف با تیم دوم

ایسنا16 دقیقه قبل

زورگیران مسافرکش‌نما در پایتخت به دام افتادند

خبر فوری16 دقیقه قبل