کلان‌استراتژی مقاومت و تکثر آمریکاستیزی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. قدس آنلاین
  4. فرهنگ

کلان‌استراتژی مقاومت و تکثر آمریکاستیزی

قدس آنلاینخبرگزاری قدس آنلاین |
رهبر معظم انقلاب دکترین و استراتژی کلان مقاومت را مطرح کرده‌اند. این دکترین امروز در عرصه عینی به موفقیت رسیده ولی برای گسترش آن ذیل این استراتژی کلان با توجه به تکثر آمریکاستیزی در کشورهای مختلف در هر منطقه باید با تاکتیک‌های متفاوت دنبال شود. .

دکتر سعید حسن‌کلاهی/

رهبر معظم انقلاب دکترین و استراتژی کلان مقاومت را مطرح کرده‌اند. این دکترین امروز در عرصه عینی به موفقیت رسیده ولی برای گسترش آن ذیل این استراتژی کلان با توجه به تکثر آمریکاستیزی در کشورهای مختلف در هر منطقه باید با تاکتیک‌های متفاوت دنبال شود. اتفاقاتی که بوکوحرام در نیجریه یا الشباب در سومالی به وجود آورده‌اند ناظر به همان بحث تاکتیکی است که باید ابعاد مختلف آن برای مردم آن منطقه تشریح شود تا بدانند که این‌ها اسلام راستین نیستند و این‌ها بازی است که غرب راه انداخته تا مسیر اصلی را منحرف کند.

وضعیت فعلی، این گزاره را در اذهان شکل می‌دهد که ما به شکلی با جنگ‌های صلیبی روبه‌رو هستیم. البته تغییر و تحولات منطقه و پابرجا بودن قضیه فلسطین نشان می‌دهد که این جنگ‌ها همچنان ادامه دارد لذا باید همه آن را در یک دکترین واحد و استراتژی کلان و در هر حوزه‌ای با تاکتیک خاص خود در هر کشوری دنبال کرد. با این کار می‌توان دورنمای مثبتی از آینده برای این کشورها پیش چشم آورد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی و هنری روز

البته باید متوجه نگاه‌های جایگزین مثل اسلام رحمانی نیز بود. اکنون در ترکیه این مدل بازتولید شده و تلاش می‌شود به لحاظ سخت‌افزاری نیز این مسیر دنبال شود. باید نگاه همه‌جانبه‌ای به اسلام داشت و از نگاه تک‌بعدی مثل اسلام رحمانی فاصله گرفت. هرچند ساختار حکومت هر کشور با توجه به نیازهای آن جامعه شکل می‌گیرد ولی ضریب دادن به قصه‌ای مثل داعش می‌تواند افکار عمومی را آگاه‌تر کند. اکنون اجماعی به واسطه سردار سلیمانی در جهان اسلام شکل گرفته که به ما این فرصت را می‌دهد تا ابعاد مختلف آن را تبیین کنیم. هرچند نباید فراموش کرد دیر یا زود آمریکایی‌ها و غرب تلاش خواهند کرد تا افکار عمومی را از این قضیه نیز منحرف کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

شهادت بزرگ در آینه اشعار

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل

همت مردم در احیای بناهای تاریخی

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ این آثار نیاز به مرمت دارند و اینبار شهروندان آستینها را برای مرمت بالا زدند و حمام قدیمی تهران را مرمت کردند.

سومین همایش کاردیوانکولوژی

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

از نماز جمعه تهران تا سیل سیستان

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
از نماز جمعه باشکوه تهران تا سیل سیستان و بلوچستان و حراج تهران را در این قسمت داغ‌های مجازی ببینید. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ از نماز جمعه باشکوه تهران تا سیل سیستان و بلوچستان و حراج تهران را در این قسمت داغ‌های مجازی ببینید.
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، نمونه مهندسی ماهواره ملی «ظفر» در دانشگاه علم و صنعت و به سفارش سازمان فضایی ایران طراحی و ساخته شده که با فناوری‌های پیشرفته‌تر نسبت به ماهواره نوید، قابلیت عکسبرداری رنگی با قدرت تفکیک بهتر از ۸۰ متر را دارد. این ماهواره پس از ماهواره «نوید»، به عنوان دومین پروژه فضایی در دستور کار دانشگاه علم و صنعت قرار گرفته است. به گفته دکتر بلندی رئیس مرکز تحقیقات فضایی دانشگاه علم و صنعت، مقایسه این دو ماهواره نشان می‌دهد که فناوری دوربین‌ها در ماهواره ظفر، ارتقای ۵ برابری یافته و دو برابر شدن دقت کنترل و افزایش بیش از ۱۵ برابری نرخ ارسال داده‌های تصویری از دیگر مزایای ماهواره ظفر است. دکتر بلندی افزوده است: این ماهواره مجهز به دوربین‌های رنگی و قادر به تصویر برداری از سطح زمین است و ۳۰۰ درصد نسبت به ماهواره نوید در وضع بهتری قرار دارد و دارای سیستم کنترل پیشرفته‌تری نیز است. تصاویر ماهواره ظفر می‌تواند در پایش ذخایر نفت، معادن، بررسی جنگل‌ها، بررسی زمین‌های شور و قلیایی، بررسی امراض و آفات گیاهی و استفاده از تصاویر در جهت بررسی بحران‌های طبیعی به کار برده شود.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


همایش تجلیل از نمونه‌های ملی بخش کشاورزی با حضور رییس جمهور

4 روز قبلایسنا1

فیلم | اولین اظهارنظر روحانی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی؛ خطای نابخشودنی بود | درخواست مهم از قوه قضاییه

4 روز قبلهمشهری1

گمانه‌زنی‌ها درباره سانحه هواپیمای اوکراینی/ احتمال «جنایت جنگالی آمریکا» به موازات خطای انسانی پدافند

5 روز قبلتسنیم1

پیکر یک تبعه اوکراینی در حادثه سقوط هواپیما شناسایی شد

5 روز قبلمهر1

حرکت زشت دو مجری زن صداوسیما +عکس

6 روز قبلفردا نیوز1

مراسم یادبود دو نفر از جان‌باختگان هواپیمای اوکراین برگزار شد

6 روز قبلایرنا1

کیمیا علیزاده از ایران خداحافظی کرد

6 روز قبلروزنو1

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

6 روز قبلپوشش خبری1

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

6 روز قبلپوشش خبری1

قادری: به تعویق انداختن اعلام خطا در ماجرای هواپیمای اوکراین اشتباه بود

6 روز قبلایسنا1