قزوین بهشت سرمایه گذاران است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی
قزوین بهشت سرمایه گذاران است

قزوین بهشت سرمایه گذاران است

مهرخبرگزاری مهر |
قزوین- استاندار قزوین گفت: با وجود زیرساخت‌های مناسب و موقعیت بی نظیر و ظرفیت‌های متنوع استان، قزوین بهشت سرمایه گذاران است.

به گزارش خبرنگار مهر، هدایت الله جمالی پور در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که روز پنجشنبه در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: نقش این شورا در نزدیک کردن دیدگاه دولت و بخش خصوصی به هم مؤثر است زیرا دولت دنبال این نیست که مانع ایجاد کند بلکه سیاست دولت فقط حمایت و پشتیبانی و تأمین زیرساختهاست تا تولید رونق بگیرد.

وی تصریح کرد: امیدواریم در این مقطع با هم فکری یکدیگر بتوانیم اختلافات را به حداقل رسانده و تسهیل گری کنیم و با نگاه حمایتی بانک‌ها و بخش خصوصی در توسعه گام اساسی برداریم.

فعالان اقتصادی در استان حساب بانکی باز کنند

استاندار قزوین بیان کرد: این که فعال اقتصادی از استان خدمات بگیرد و سودش به جیب دیگران باشد و تخفیف و تشویق‌های مالیات و بیمه و گمرک در استان شامل حالش شود منطقی نیست جای دیگر حساب داشته باشد.

قزوین بهشت سرمایه گذاران است - 5

جمالی پور افزود: همه فعالیت‌ها و خدمات باید در قبال کارت بازرگانی باشد تا بتوانیم به آنها کمک کنیم این که اجازه دادیم در استان سرمایه گذاری کنند باید به استان کمک شود. بله باید ملی فکر کرد اما به منافع منطقه‌ای و استانی هم نمی‌گذاریم آسیب وارد شود.

استاندار قزوین یادآور شد: از این پس اگر در سازمان صمت و شرکت‌های شهرک‌های صنعتی مجوز می‌دهید باید شرط کنید که کارت بازرگانی را از استان دریافت کنند و حساب بانکی آنها در قزوین باشد.

وی اظهارداشت: مقررات متداخل در کشور داریم که مدیران بر اساس سلیقه تصمیم می‌گیرند. هر چقدر دولت بزرگ و عریض و طویل باشد هر کس یک قانون پیشنهاد می‌دهد که دیگر قوانین را نقض می‌کند یا تداخل دارد لذا هم قانون معطل می‌ماند و گاهی قانون جدید تصویب می‌شود که مانع توسعه است و به نظر می‌رسد قوانین متضاد حرکت کشور را کند کرده است.

جمالی پور افزود: در شش ماه آینده هر فعال اقتصادی که کارت اتاق قزوین را نداشته باشد خدمت نمی‌دهیم و انتظار نداشته باشند برای بخشودگی مالیاتی و دادن تسهیلات به آنها کمک کنیم مگر آن که حساب‌های مالی خود را به استان منتقل کنند.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

قزوین بهشت سرمایه گذاران است - 11

قزوین بهشت سرمایه گذاران است

وی گفت: با وجود زیرساخت‌ها و موقعیت جغرافیایی با جرأت می‌توان گفت که استان قزوین بهشت سرمایه گذاران است و شما نگران نباشید اگر برای حضور سرمایه گذار شرط گذاشتیم هیچ استانی مثل قزوین نیست باید یک منشوری داشته باشد تا منافع آن به مردم برسد زیرا ظرفیت زیاد است.

استاندار قزوین گفت: باید جذب نیرو در واحدهای تولیدی حدود ۷۰ درصد از استان و بومی و ۳۰ درصد در اختیار کارآفرین باشد تا بتوانیم بیکاری را حل کنیم.

وی در خصوص قراردادهای بانکی هم تصریح کرد: هر توافق دو جانبه باید حقوق دو طرف اعلام شود و در خصوص پنجره واحد موازی کاری منطقی نیست.

کمک به سیل زدگان در اولویت است

استاندار قزوین به حادثه سیل در استان سیستان هم اشاره کرد و افزود: بخش محروم کشور و بهترین مردم ایران دچار سیل شده اند و همه باید کمک کنیم زیرا روزهای سختی دارند، زیرساخت‌ها تخریب شده و همه باید کمک کنیم تا از بحران خارج شوند.

قزوین بهشت سرمایه گذاران است - 18

وی بیان کرد: بخش خصوصی و صنایع کمک کنند. عزم جدی داشته باشین تا با کمک هلال احمر بتوانیم سهمی در کاهش مصائب مردم و تأمین مایحتاج آنها و اصلاح زیرساخت‌ها داشته باشیم.

جمالی پور در ادامه گفت: درگذشت استاد اشراقی که از مفاخر ایران و استان هستند برای ما تأثر برانگیز بود که ایشان وصیت کرده در قزوین به خاک سپرده شود و ما قدردان این شخصیت ماندگار هستیم که عمر خود را برای تربیت انسان‌های فرهیخته صرف کرده و ما وظیفه داریم بخوبی از مقام این عالم فرزانه تجلیل کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ چشم کودک ۹ ساله فلسطینی هدف سرباز اسراییلی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز11 ساعت قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین9 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا امروز چهارشنبه از تمرکز رسانه‌های منتقدش بر روی اخبار مربوط به ویروس «کرونا» انتقاد کرد. «نانسی مسونیر» از مقامات این مرکز روز سه‌شنبه گفت شیوع کرونا در آمریکا اجتناب ناپذیر است. ویروس کرونا تا کنون ۸۰ هزار نفر را در دنیا مبتلا کرده و موجب مرگ ۳۰۰۰ نفر عمدتا در چین شده است. با وجود این، نمایندگان کنگره آمریکا در روزهای گذشته به شدت از دونالد ترامپ بابت سیاست‌های ضعیف برای مبارزه با ویروس کرونا انتقاد کرده‌اند. او در توئیتر نوشت: «من از درخواست بودجه رقت‌‌انگیز و نامناسب رئیس‌جمهور ترامپ انتقاد نکردم.
همشهریهمشهری9 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، پایگاه خبری آستان حضرت معصومه (س)، در این جوابیه با تاکید بر اینکه محتوای این یادداشت با سیاست‌های آستان مقدس در تضاد است، مشارکت با شورای تامین استان در راستای پیشگیری از شیوع کرونا را اعلام می‌کند. در جوابیه آستان معصومی اضافه شده است: این مطلب فقط یک «یادداشت» و نظر شخصی نویسنده بوده و مطرح شدن این مطلب به عنوان «بیانیه» آستان مقدس در برخی از رسانه‌ها کار نادرست و غیراخلاقی است؛ البته با فرد خاطی که بدون هماهنگی‌های لازم «یادداشت» مذکور را بارگذاری کرده است، برخورد خواهد شد. در این جوابیه افزوده شده است: محتوای این یادداشت برخلاف سیاست‌های رسمی آستان مقدس کریمه اهل‌بیت (س) است، چرا که میان آستان مقدس و شورای تامین استان قم در مناسبت‌های مختلف، همکاری‌های بسیاری رقم خورده است. در این یادداشت آمده بود: آرامش و سکینه عمومی تنها واکسن شناخته شده برای مقابله با یک اپیدمی عنوان و بیان شده معماری ایمانی حریم فاطمی سد پولادین مبارزه با اپیدمی کرونا می‌باشد. این یادداشت بازتاب گسترده و متفاوتی در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی داشت.
ایسناایسنا9 ساعت قبل
دبیر ستاد حقوق بشر گفت: مخالفت آمریکایی‌ها با پیشرفت ملت ایران موجب شد به محض پیروزی انقلاب اسلامی، جلوی دسترسی ملت ایران به فناوری‌های حساس را بگیرند و عملا «حق پیشرفت» را از ملت ایران سلب نمایند. معاون رئیس قوه قضائیه با اشاره به ماهیت حقوق بشری انقلاب اسلامی، اظهار کرد: سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران بر مبنای صیانت از حقوق انسان‌ها و نیز تأمین حقوق ملت ایران شکل گرفته است. باقری کنی با اشاره به روند دشمنی آمریکا با ملت ایران، تصریح کرد: مخالفت آمریکایی‌ها با پیشرفت ملت ایران موجب شد تا به محض پیروزی انقلاب اسلامی، جلوی دسترسی ملت ایران به فناوری‌های حساس را بگیرند و عملا «حق پیشرفت» را از ملت ایران سلب نمایند. معاون رئیس قوه قضائیه افزود: اعتماد به نفس ملت ایران موجب شد تا علی‌رغم مخالفت آمریکایی‌ها، ملت ایران بتواند با اتکا به ظرفیت‌های داخلی به پیشرفت دست یابد. باقری کنی ادامه داد: پیشرفت درون‌زای ملت ایران موجب خشم آمریکایی‌ها شده و به همین دلیل آنها ملت ایران را با تحریم‌های وحشیانه مجازات کردند، به گونه‌ای که حتی جلوی صادرات دارو به ایران را هم گرفتند و عملا قصد دارند علاوه بر حق پیشرفت «حق حیات» را نیز از ملت ایران سلب کنند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد8 ساعت قبل
اقتصادنیوزاقتصادنیوز11 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه تایمز اسرائیل، یسرائیل کاتس، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به اظهارات روز گذشته برنی سندر، نامزد پیشتاز دموکراتها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا واکنش نشان داد و گفت: اظهارات سندرز «شوکه‌کننده و تکان دهنده» است. وی در ادامه افزود: "به نظر من دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اقدام مهمی را اتخاذ کرد. او این واقعیت را که قدس پایتخت مردم یهود و پایتخت اسرائیل است را به رسمیت شناخت". این اظهارات برنی سندرز که پیشینه‌ای یهودی دارد، در نوع خود دومین بار است که علیه عقاید یهودی ایراد می‌شود. او تاکید کرد که در صورت راهیابی به کاخ سفید، گزینه بازگرداندن سفارت آمریکا از بیت‌المقدس به تل آویو را بررسی می‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 ماه قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 ماه قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 ماه قبل

لبنان استخراج نفت را آغاز می‌کند

عصر ایران8 ساعت قبل

پیش بازی گل گهر سیرجان - استقلال تهران؛ به دنبال رسیدن به رتبه دوم جدول با غلبه بر متخصص گرفتن تساوی در خانه

طرفداری8 ساعت قبل

پاکدامن: با همت و غیرت سهمیه گرفتیم/ امیدوارم نمایندگان خوبی برای ایران در المپیک باشیم

میزان‌آنلاین8 ساعت قبل

تحریم‌های ایالات متحده رهبر کتائب حزب‌الله را هدف قرار می‌دهد

ایلنا8 ساعت قبل

تلاش سرکنسولگری ایران در دبی برای بازگرداندن ایرانیان سرگردان در امارات

ایسنا8 ساعت قبل

۶ راهکار ساده برای تقویت ریه‌ها و دستگاه تنفسی

مشرق‌نیوز8 ساعت قبل

لیگ برتر فوتبال| برگزاری دربی اصفهان و کار سخت استقلال در هفته سکوت/ انتقام پرسپولیس از تیم سابق گل‌محمدی؟

تسنیم8 ساعت قبل