نماینده ردصلاحیت‌شده: سجده شکر می‌کنم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. سیاسی

نماینده ردصلاحیت‌شده: سجده شکر می‌کنم

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
یک نماینده مجلس گفت: برخی از افراد سرشناس نیستند و زمانی که رد صلاحیت می‌شوند رسانه‌ها به آنها نمی‌پردازند. از چند روز قبل هم می‌گویند فلانی رد شده و در حوزه انتخابیه پخش می‌کنند.

اعتمادآنلاین نوشت: یک نماینده مجلس گفت: برخی از افراد سرشناس نیستند و زمانی که رد صلاحیت می‌شوند رسانه‌ها به آنها نمی‌پردازند. از چند روز قبل هم می‌گویند فلانی رد شده و در حوزه انتخابیه پخش می‌کنند.

محسن کوهکن، نماینده لنجان و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، ضمن اشاره به رد صلاحیتش با استناد به بند یک ماده ۲۸ گفت: من به هیات نظارت حق می‌دهم چون می‌خواهد صلاحیت چند هزار نفر را در فرصت کم بررسی کند. از سوی دیگر امکان دارد مدارکی به آن هیات بفرستند که اگر توضیحات فرد را نخواهند، قضاوت خواهند کرد که آن شخص مشکل دارد.

از نظارت استصوابی دفاع می‌کنم حتی اگر رد صلاحیت شوم

او ادامه داد: از نظارت استصوابی دفاع می‌کنم حتی اگر رد صلاحیت شوم، چون این اعتقادم است. در گذشته ۲ برگه کپی برای هیات نظارت فرستادند. یکی از مدارک دال بر این بود که بنده از بدهکاران عمده بانک ملی هستم. مدرک دوم هم کپی پروانه ساختمانی بود که اسم من به‌ عنوان مالک ۱۸ هزار متر زمین پشت هتل اسپیناس سعادت‌آباد و بیش از ۱۰۰ هزار متر هم زیربنا نوشته‌ شده، که همین مجموعه شاید بیش از هزار میلیارد تومان ارزش داشته باشد. هر کس دیگری هم به جای هیات نظارت بود با وجود این مدارک همین تصمیم را می‌گرفت.

یک‌ ریال از بانک وام نگرفته‌ام چه برسد به اینکه بدهکار عمده باشم

این نماینده مجلس در خصوص اتهاماتی که به او وارد کرده‌اند توضیح داد: بنده یک‌ ریال از بانک وام نگرفته‌ام چه برسد به اینکه بدهکار عمده باشم. من عضو هیات امنای ۲ پروژه برای ۹۰۰ نفر بودم و این افراد وام ۲۵ میلیونی گرفتند. اما تک‌تک آنها ثبت‌نام نکردند و در هر ۲ پروژه اعضای هیات امنا که من هم جزو آنها بودم درخواست وام دادیم. این افراد هم وام را دریافت کردند و اقساط آن را پرداخت می‌کنند. در خصوص پروانه ساختمان نیز به همین شکل است؛ نام ۴۰۰ نفر را نمی‌توانستند بنویسند، سند هم به نام ماست. اما حدود پنج سال است افراد در این ساختمان‌ها نشسته‌اند. یعنی ساختمان‌ها را ساختیم و تحویل افراد دادیم. اقرارنامه هم نوشتیم که این ملک متعلق به ما سه نفر- اعضای هیات امنا- نیست.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

محکومیت اکبر اعلمی به ۲ سال حبس تعلیقی

کوهکن با اشاره به اظهارات اکبر اعلمی گفت: یک فردی در خصوص این پروژه‌ها- پروژه کوثر- علیه ما جوسازی کرد و در ۱۷ دی‌ماه محکومیت قطعی ایشان را برای ۲ سال حبس تعلیقی و چهار میلیون تومان جریمه گرفتیم.

او در مورد اظهارات کدخدایی مبنی بر اینکه صلاحیت ۹۰ نماینده فعلی مجلس عمدتا به خاطر مسائل مالی تایید نشده‌ است تاکید کرد: برخی از افراد سرشناس نیستند و زمانی که رد صلاحیت می‌شوند رسانه‌ها به آنها نمی‌پردازند. از چند روز قبل هم می‌گویند فلانی رد شده و در حوزه انتخابیه پخش می‌کنند. در صورتی‌ که شاید بعد از بررسی دیدند فساد اقتصادی نیست و رد صلاحیت‌شدگان را تایید کردند.

در صورت تایید صلاحیتم نگران بدبینی دوباره به هیات نظارت شورای نگهبان و خودم هستم

این نماینده مجلس ادامه داد: در این شرایط و در صورت تایید صلاحیتم، نگران بدبینی دوباره به هیات نظارت شورای نگهبان و خودم هستم. چون می‌گویند افرادی که کسی را نداشتند نتوانستند کاری کنند، اما این افراد نماینده بودند و حتما رئیس قوه سفارش کرده و تاییدیه گرفته‌اند. بنابراین هر ۲ سر ضرر است. کاش از من تلفنی یا حضوری سوال می‌کردند چنین مدرکی رسیده که از این مدارک بوی فساد اقتصادی می‌آید و من تلفنی می‌گفتم از این اتهام تبرئه شده‌ام.

او افزود: بهتر بود به این شکل عمل می‌شد. اما من به مسائل، اعتقادی نگاه می‌کنم و نمی‌خواهم مسئولیت را زمین بگذارم چون در آن دنیا باید پاسخگو باشم. بنابراین اگر شورای نگهبان این مسئولیت را بر عهده بگیرد، من دعایشان می‌کنم و سجده شکر هم به جای می‌آورم.

او اضافه کرد: زمانی که من داوطلب حضور در انتخابات می‌شوم اما بنا بر هر دلیلی مردم رأی نمی‌دهند یا رد صلاحیت می‌شوم، در نظام اعتقادی از من رفع تکلیف می‌شود. به‌ شدت از شورای نگهبان و هیات نظارت حمایت می‌کنم و افرادی که مرا می‌شناسند می‌دانند که این اصلا و ابدا چاپلوسی نیست.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اعلام آزادی سفر صهیونیست‌ها به عربستان سعودی

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
عربستان سعودی روابط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی ندارد و به جز ایام حج، به اتباع اسرائیلی اجازه سفر به این کشور را نمی‌دهد. اعلام این خبر به منزله تغییری مهم در اعلام رسمی روابط اسرائیل و عربستان سعودی است. حال شهروندان اسرائیلی می‌توانند با دعوتنامه رسمی از سوی سعودی‌ها برای زیارت و یا مقاصد تجاری و کسب و کار به عربستان سعودی سفر کنند. وزارت کشور رژیم صهیونیستی اعلام کرد که اسرائیلی‌ها می‌توانند به دنبال فرصت‌های سرمایه گذاری در عربستان سعودی باشند و با دریافت دعوتنامه و روادید به آنها اجازه خروج از اسرائیل داده خواهد شد. از خبرهای درز کرده اینطور مشخص شده است که همه شواهد و قرائن حاکی از اعلام رسمی طرح صلح ترامپ است که همه خطوط قرمز فلسطینی‌ها را نادیده گرفته است.

نقش رهبری، نقش نخست در ثبات امنیت کشور است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور: نقش ولایت و رهبری نقش اول در ثبات، امنیت و استحکام کشور است. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی گفت: این چه سیستمی است که طراحی کرده‌ایم که مدیران و مسئولان ما صبح تا شب باید جلسه داشته باشند و وقت خود را در جلسات بگذرانند، وقتی وزیر ما باید در ۴۳ کمیته و کمیسیون شرکت کند مسلما نمی‌رسد که انجام وظیفه کند. ذوالفقاری با بیان اینکه گیر کار در جا‌هایی است که به آن نپرداخته‌ایم، گفت: برای طی یک فرآیند اداری باید گاهی ۱۰ جا مراجعه کرد و مردم در این سیستم اذیت می‌شوند و دقیقا فساد نیز از همین جا شکل می‌گیرد. معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با بیان اینکه ۸۰ درصد کار ما شامل پیشگیری است، افزود: باید همه در حوزه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و به خصوص در حوزه امور روزمره مردم تلاش کنیم تا احساس ناامنی به نارضایتی تبدیل نشود. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی با بیان اینکه طیف و حجم ناامنی در کشور بالا است، گفت: امنیت در کشور ما برای مردم از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که مردم نگران ایجاد ناامنی در کشور هستند و نگرانند که خدشه‌ای به امنیت کشور و دین شان وارد نشود بنابراین هر جا در هر صحنه‌ای که لازم باشد ورود می‌کنند مانند حضور در مراسم تشییع سردار سلیمانی که این نشان از توجه به حق مردم ما است.

طرح شفاف‌سازی هزینه‌های انتخاباتی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، طرح شفاف‌سازی هزینه‌های انتخاباتی در دستور کار امروز مجلس شورای اسلامی بود. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

اهمیت بالای انتخابات

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، نبض انتخابات در اقصی نقاط کشور از شورای نگهبان و ستاد انتخابات کشور تا دانشگاه، مدارس و.. به سرعت می‌تپد. بطور حتم اگر در جامعه‌ای نمایندگان مجلس آن درست انتخاب شوند آن جامعه رو به پیشرفت می‌رود و اگر اشتباه انتخاب شوند آن جامعه دچار مشکل می‌شود.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
عصر کرد - سنندج - مرکز مشکلات ویژه یادگیری توان پویا برای دانش‌آموزان با نیاز ویژه محلات حاشیه و کم‌ برخوردار سنندج روز یکشنبه در محله قشلاق افتتاح شد. خلیل رنجبر با بیان اینکه مراجعان این مرکز دانش آموزان دوره ابتدایی مدارس عادی دارای مشکلات یادگیری هستند، افزود: در حال حاضر ۲۴ مرکز مشکلات ویژه یادگیری فعال در ۱۰ شهرستان و منطقه تابعه استان وجود دارد. رییس آموزش و پرورش استثنایی کردستان یادآور شد: ۱۲۰ نیروی متخصص و کارشناس با به کارگیری راهبردهای آموزشی و راهکارهای توانبخشی در این مراکز به منظور تشخیص، مداخله زودهنگام و توانبخشی مشکلات ویژه یادگیری دانش آموزان فعالیت دارند. در سال تحصیلی جاری هشت هزار دانش آموز با نیازهای ویژه (استثنایی) در مدارس عادی و مراکز آموزشی ویژه استان مشغول به تحصیل هستند. برچسب‌هاکردستان سنندج سازمان آموزش و پرورش استثنایی دانش‌آموزان
همشهریهمشهری1 روز قبل
شورای نگهبان در حال بررسی رد صلاحیت است. امیدواریم در مسیر رسیدگی شورای نگهبان، صلاحیت عده زیادی تایید شود. بنابراین ممکن است با این توضیحات افراد زیادی تایید صلاحیت شوند. حرف‌های مثبتی در خصوص تایید صلاحیت امیدی‌ها می‌شنویم، اما هنوز اظهارنظر نمی‌کنیم. به اعتماد مردم خدشه وارد شده و ترمیم آن زمان زیادی می‌بردمحجوب در خصوص حضور مردم در انتخابات مجلس یازدهم تاکید کرد: انتخابات مجلس یازدهم انتخابات سختی خواهد بود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری2 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری2 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری2 هفته قبل

‌ «یادواره بانوان شهیده» در حرم حضرت معصومه (س) برگزار می‌شود

تسنیم46 دقیقه قبل

استان قم در تأمین میوه شب عید مشکلی ندارد‌

تسنیم47 دقیقه قبل

اجلاسیه خادمین شهدا با سخنرانی «سردار دهقان» در اراک برگزار می‌شود

تسنیم48 دقیقه قبل

دومین جشنواره کتاب کودک و نوجوان در کاشان برگزار می‌شود

تسنیم53 دقیقه قبل

طالبان: سرنگونی هواپیمای حامل افسران آمریکایی کار ما بود

همشهری55 دقیقه قبل

آمار جان‌باختگان تشییع سردار سلیمانی محرمانه نیست اما … | جزئیات دومین جلسه کمیته ویژه حادثه کرمان

همشهری58 دقیقه قبل

برگزیدگان جوایز گرمی ۲۰۲۰ اعلام شدند

همشهری1 ساعت قبل