لبنان از رژیم صهیونیستی شکایت می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

لبنان از رژیم صهیونیستی شکایت می‌کند

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
اقدام رژیم صهیونیستی به آلوده سازی آب‌های ساحلی لبنان، موجب شد تا بیروت از این رژیم در سازمان ملل متحد شکایت کند

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیمابه نقل از شبکه تلویزیونی المنار؛ اقدام رژیم صهیونیستی به آلوده سازی آبهای ساحلی لبنان از طریق رها کردن زباله در آب, موجب شد تا بیروت از تصمیم خود برای شکایت از این رژیم در سازمان ملل متحد خبر دهد.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی زباله‌های شناور در آب‌های رود عدلون در جنوب لبنان با نشانه هایی، چون عباراتی به زبان عبری بر روی برخی زباله‌ها، نتیجه اقدام یک کشتی وابسته به رژیم صهیونیستی است که زباله هایش را در آب‌های منطقه‌ای رها کرده است.

بر همین اساس فادی جریصاتی وزیر محیط زیست در دولت پیشبرد امور سعد حریری در نامه‌ای به وزارت امور خارجه، خواستار آن شد تا شرایط را برای تلاش شورای امنیت سازمان ملل جهت صدور قطعنامه‌ای در محکومیت این اقدام رژیم صهیونیستی فراهم آورد.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

فادی جریصاتی این اقدام را تجاوز به حاکمیت لبنان خواند و گفت: این حق ماست که با بهره گیری از هر نوع امکانات از سرزمینمان دفاع کنیم، این موضوع از حیطه وظایف من است.

وی افزود، اینکه چگونه این زباله‌ها به اینجا (سواحل لبنان) رسید و آیا زباله‌ها حاوی موادی هستند که زیان شدیدی بر محیط زیست دارند یا خیر؟ از موضوعاتی است که باید بررسی شود.

کمیسیون زیست محیطی پارلمان لبنان از وزیر محیط زیست خواست در تماس مستقیم با یان کوبیچ نماینده سازمان ملل متحد در بیروت، او را از این موضوع آگاه کند.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

استقرار هاشمی در کاخ مرمر درست نبود/ با جروبحث کاخ را تخلیه کردیم

مهرمهر1 روز قبل
پرویز فتاح: استقرارمرحوم هاشمی بعنوان دبیر مجمع تشخیص درکاخ مرمر درست نبود، بعدازفوت او کاخ را به سختی وباجروبحث تخلیه کردیم. این تخلیه ازمواردی بودکه نمی‌دانستیم شکایتمان را پیش چه کسی ببریم.

رمزارزها؛ اقتصاد دیجیتالی

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رمزارزها نوعی از پول مجازی است که استخراج آن سالهاست در برخی کشورها آغاز شده است اما اجرای آن در ایران همچنان کش و قوس‌های فراوانی دارد.

واقعیت یک ویدئو …

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
این خانم در ویدیوی پنج دقیقه‌ای که از اتاق نشیمن خانه‌اش ساخته به جامعه آمریکا می‌گوید گول حرف رسانه‌های آمریکا را در غیرقانونی خواندن ترور سلیمانی نخورند. او می‌گوید از اینکه می‌بینم ماشین تبلیغاتی و رسانه‌های ایران از قاسم سلیمانی تجلیل می‌کنند کاملا عصبانی هستم. اما پشت پرده این ویدوی ساده چیست؟ وقتی رسانه‌های معتبر دنیا به دنبال کشف واقعیت این ویدیو رفتند به نکات قابل تاملی دست یافتند. ارتش آزاد همان گروه مسلحی است که لیبی را جهنم کرده و یکی از علل برپا شدن بازار‌های برده فروشی در این کشور شده است. کسی که همکاری تنگاتنگی با این اتاق فکر دارد که طرح بولتون برای مسلح کردن قومیت‌ها جهت تجزیه ایران را تهیه و به کاخ سفید برد.

لحظاتی از بازی کردن شهید سردار سلیمانی با یک نوزاد (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
ایرناایرنا4 ساعت قبل
بعد از ترور مذبوحانه سردار قاسم سلیمانی به‌دست دولت آمریکا و بالا گرفتن مجدد تنش بین تهران و واشنگتن، مجموعه‌ای از اتفاقات ناخواسته و دردناک شکل گرفت که آرامش و ثبات سیاسی کشور را بر هم زد. هر چند تقریبا سران همه کشورها در جایگاه اعلام موضع، تصمیم آمریکا در ترور سردار سلیمانی را اقدامی تنش‌زا در شرایط کنونی ارزیابی کردند، اما آنچه این مقامات در عمل انجام دادند تا حد زیادی متفاوت بود. متأسفانه توافقات حقوقی بین‌المللی نیز دستمایه خواسته‌ها و امیال فرصت‌طلبانه مقامات این کشورها قرار می‌گیرد. در بخشی از کتاب شهریار ماکیاولی آمده است: «… پادشاه باید پیمان خود را نگه‌دارد، اما اگر ضروری دید آن را زیر پا بگذارد. ایران امروز بیش از هر مقطعی از دوران انقلاب در معرض فشار و تهدید قرار دارد و عبور از این شرایط مستلزم فروتنی، صداقت، درایت و اخلاق‌گرایی مسئولان و البته صبوری بیشتر و همراهی و همدلی مردم است.

دلیل استعفای ناگهانی نخست وزیر روسیه چه بود؟

همشهریهمشهری21 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر