سپرده‌گذاری ۲۵۰ هزار نیکوکار در صندوق امداد ولایت کمیته امداد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اجتماعی
سپرده‌گذاری ۲۵۰ هزار نیکوکار در صندوق امداد ولایت کمیته امداد

سپرده‌گذاری ۲۵۰ هزار نیکوکار در صندوق امداد ولایت کمیته امداد

ایرناخبرگزاری ایرنا |
بجنورد- ایرنا- مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امدادولایت از سپرده‌گذاری ۲۵۰ هزار نیکوکار در این صندوق خبر داد که از محل سپرده‌های آنها در منابع قرض‌الحسنه به نفع نیازمندان استفاده می‌شود.

مجید باجلان روز پنجشنبه در نشست با خبرنگاران خراسان شمالی از این صندوق به عنوان نماد بانکداری اسلامی یاد کرد که در کمترین زمان ممکن تسهیلات را به نیازمندان ارائه می‌دهد.

وی افزود: در این صندوق برای پرداخت تسهیلات تا سقف ۵۰ میلیون ریال هیچ گونه کارمزدی دریافت نمی‌شود و سپرده گذار نیز به دلیل سرمایه گذاری در صندوق وامی نمی‌گیرد.

وی گفت: تا امروز بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در بخش‌های مختلف در خراسان شمالی پرداخت شده و ۳۰ میلیارد ریال نیز اعتبار ویژه به استان اختصاص می‌یابد که بر این اساس تا پایان سال جاری مجموع پرداخت تسهیلات به رقم ۴۵۰ میلیارد ریال خواهد رسید.

وی از اختصاص ۳۰ میلیارد ریال اعتبار ویژه به خراسان شمالی برای پرداخت تسهیلات کارگشایی به نیازمندان خبر داد و گفت: انتظار می‌رود تا پایان سال جاری سقف پرداخت تسهیلات در این استان به ۴۵۰ میلیارد ریال در سال جاری برسد.

مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت بودجه امسال صندوق را ۲۰ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته این میزان در سال آینده به ۳۰ هزار میلیارد ریال افزایش می‌یابد.

وی افزود: از مجموع بودجه امسال تاکنون ۱۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده که معادل ۳۰۰ هزار فقره بوده که بیشترین آنها شامل ۱۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات کارگشایی، دو هزار میلیارد ریال ودیعه مسکن و چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال است که به غیر از سهم قانونی که باید بانک‌ها پرداخت شود بوده است.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران | جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان

باجلان سقف تسهیلات کارگشایی را ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون ریال، ودیعه مسکن ۲۰۰ میلیون ریال، اشتغال ۵۰۰ میلیون ریال و تامین و خرید مسکن در مناطق روستایی و شهری را به ترتیب ۲۵۰ و ۳۵۰ میلیون ریال اعلام کرد.

وی اولویت اصلی این صندوق را پرداخت تسهیلات با تکریم مددجویان بدون تشریفات اداری و ضمانت آسان دانست و گفت: مددجویان این نهاد مشکلی در ارائه ضمانت‌های پیچیده ندارند.

مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت یادآور شد: این صندوق سومین موسسه بعد از بانک ملی و صادرات در میزان تراکنش بسته‌های معیشتی دولت در سال جاری بوده است.

وی تعداد مددجویان، پراکندگی، میزان محرومیت، تعداد ادارات، میزان درآمدهای استان، نرخ بیکاری و تعداد سالمندان را از شاخص‌های اختصاص اعتبار به هر استان برشمرد و افزود: طرح ایجاد صندوق ضمانت وام‌های اشتغال آسان برای مددجویان این نهاد نیز بر اساس تفاهم نامه با بانک‌ها فعلا در یک استان اجرا شده که براساس آن دست کم یک ضامن از مددجو گرفته می‌شود و با ضمانت امداد می‌توانند از بانک‌ها تسهیلات بگیرند.

وی اولویت اول ایجاد صندوق ضمانت در مناطق محروم را زنان سرپرست خانوار دانست و گفت: در صورت آمادگی استان این صندوق تا هفته آینده در خراسان شمالی نیز راه اندازی می‌شود.

شناسایی ظرفیت‌ها و تامین منابع مالی برای مناطق محروم استان و بازدید از مناطق سیل زده و بررسی نیازها از مهم‌ترین اهداف سفر مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت به خراسان شمالی است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

چند کیلومتری پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، منطقه حفاظت شده ورجین با ۲۸ هزار هکتار مساحت و بیش از ۳ هزار کل و بز، قوچ و میش وحشی، زیبایی بی نظیری به منطقه لواسانات داده است. در کنار این زیبایی‌ها، علوفه دهی به حیات وحش در فصل سرد سال یکی از مهمترین اقدامات محیط بانان در رو‌زهای برفی است. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

آمادگی تامین برق ۱۰ میلیون موتورسیکلت فرسوده

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رضا اردکانیان در مصاحبه با خبرنگاران در حاشیه مراسم رونمایی از موتورسیکلت‌های برقی گروه‌های عملیاتی برق شرکت‌های برق تهران بزرگ، استان تهران و البرز با اشاره به معضل آلودگی هوای شهر‌های بزرگ، استفاده از خودرو‌ها و موتورسیکلت‌های برقی را یکی از راه‌های موثر در کاهش آلودگی هوا دانست و افزود: دولت در تلاش است تا با استفاده از همه منابع موجود و ممکن، برای بهبود هوای شهر‌های بزرگ و ارتقای کیفیت هوا در این شهر‌ها اقدام کند. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی افزود: وزارت نیرو به عنوان یکی از دستگاه‌های پیشرو در حفظ محیط زیست از خود آغاز کرده و در تلاش است ناوگان عملیاتی خود را از خودرو‌ها و موتور‌های بنزین سوز به برقی تغییر دهد. وی افزود: امسال به طور نمادین تعدادی موتورسیکلت وارد این ناوگان می‌شود و در ادامه، تا پایان سال آینده ۳ هزار موتورسیکلت برقی به ناوگان عملیاتی وزارت نیرو افزوده خواهد شد. وی با بیان اینکه باطری موتور‌های برقی با یک بار شارژ، ۶ ساعت حرکت می‌کند، گفت: هر موتورسیکلت سالانه ۵ میلیون تومان در هزینه سوخت صرفه جویی می‌کند. مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران هم در این مراسم با اشاره به افتتاح ایستگاه شارژ موتورسیکلت در شرکت توزیع برق تهران، گفت: این ایستگاه در مدت ده روز ساخته شده است. حسین صبوری افزود: امروز ۵۰۰ نفر در سطح تهران برای انجام بازرسی و کنتورخوانی مراجعه می‌کنند که هر نفر حدود ۲۰ کیلومتر در روز پیمایش دارد. وی افزود: هر موتورسیکلت با یکبار شارژ قادر است سه تا چهار روز پیمایش عملیاتی داشته باشد. در حال حاضر عامل انتشار ۷۰ درصد ذرات معلق تهران مربوط به وسایل نقلیه است. هر موتورسیکلت تا ۱۸ برابر یک خودروی سواری ذرات معلق تولید می‌کند که عمدتا بدلیل احتراق ناقص سوخت در کاربراتور آن است و این ذرات معلق کمتر از ۲ و نیم میکرون که برای سلامتی انسان بسیار مضر است حتی در صورت استفاده از ماسک به بدن وارد می‌شود.

کمک دستگاه قضا به صیانت از حریم شهر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
هدف از راه اندازی سامانه پایش حریم شهر تهران جبران این کمبود جدی است. گلپایگانی ادامه داد: خوشبختانه دستگاه قضا بصورت فعال در بحث پاسداری از حریم کمک زیادی به شهرداری کرده است. امیدواریم نتایج همه هماهنگی‌ها به بهتر شدن وضعیت حریم شهر تهران و شهر‌های اطراف بیانجامد. حریم شهر تهران از نظر مساحتی نزدیک به دو برابر محدوده تهران است. بطور حتم سامانه پایش حریم شهر تهران کمک بیشتری در این رابطه به ما خواهد کرد.
مهرمهر20 ساعت قبل
استاندار مرکزی بیان داشت: سمن‌های محیط زیستی در این جلسه به چگونگی نقش آفرینی مردم در محیط زیست استان اشاره داشتند که نشان از حس دلسوزانه آن‌ها نسبت به این مساله است. اگر سمن‌های محیط زیست استان می‌دانند که نیروگاه مازوت مصرف می‌کند ما راغب هستیم این مسائل را مطرح کنند و اقدامات لازم را انجام دهند. آقازاده اظهار کرد: اگر ایستگاه سنجش آلودگی هوای اراک کم است، مسئولین پالایشگاه و نیروگاه با تأمین منابع مالی برای خریداری آن اقدام کنند. وی عنوان کرد: در ارتباط با موضوع آلودگی هوای اراک کوتاه نمی‌آییم، بستن شیر مازوت نیروگاه را پیگیری خواهیم کرد. طی ۸ سال اخیر در حوزه کاهش آلودگی صنایع اقدامات خوبی انجام شده است.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، متقاضیان می‌توانند از تاریخ ۶ بهمن الی ۵ اسفند سال جاری درخواست پذیرش و عضویت خود را ثبت کنند. «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری رییس جمهور چندی پیش در هفدهمین اجلاس سالیانه پارک فناوری پردیس گفته بود: توصیه می­‌کنم اگر قصد سرمایه‌ گذاری در فاز ۳ پارک را دارید، الان اقدام کنید؛ سال دیگر دیر است. بر همین اساس پارک فناوری پردیس اقدام به پذیرش شرکت‎های دانش‌بنیان و فناور و واگذاری تعدادی از قطعات اراضی فاز ۳ خود کرده است، مراسم کلنگ‌زنی و آغاز عملیات آماده‌سازی اراضی این فاز از پارک فناوری پردیس که ۲۱ هکتار وسعت دارد و با نام «پردیس کارآفرینی» شناخته می‌شود، در شهریور ماه سال جاری همزمان با هفدمین اجلاس سالیانه پارک، برگزار شد. همچنین شرکت‌های دانش‌بنیان بدون نیاز به فرآیند اولیه پذیرش واحدهای فناور در پارک، صرفا براساس توانایی مالی پذیرش خواهند شد. فرآیند بررسی درخواست عضویت و انعقاد قراردادبر اساس فراخوان پذیرش و واگذاری اراضی در فاز سوم پارک فناوری پردیس، متقاضیان پذیرش در این فاز از پارک، ابتدا لازم است از تاریخ ۹۸/۱۱/۰۶ الی ۹۸/۱۲/۰۵ با مراجعه به درگاه اینترنتی پارک فناوری پردیس به نشانی http: //techpark. ir/content. php?pagename=faze۳ تقاضای خود را ثبت کرده و برای ارسال و تکمیل مدارک مورد نیاز اقدام کنند.

کاهش قاچاق سوخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوزیر کشور افزود: در حوزه قاچاق کالا از داخل به خارج بیش از ۸۰ درصد بخش سوخت است که با کاهش بسیار خوبی یعنی حدود ۹ میلیارد لیتر مواجهیم. وی ادامه داد: با طرح تکمیلی در حوزه صادرات فرآورده‌ها توسط مرز نشینان که اخیرا توافق شد و وزارت نفت همکاری بسیاری خوبی داشت، امیدواریم در ماه‌های باقی مانده سال و در سال ۹۹ با کاهش چشمگیر در حوزه قاچاق سوخت مواجه باشیم. وی گفت: گزارش بعدی جلسه بحث سامانه‌ها بود. اگر بتوانیم با هماهنگی همه دستگاه‌های اجرایی بحث سامانه‌ها از مبدا تا مقصد را که مردم هستند هم در حوزه مالی، حوزه کالایی، حوزه تجارت و تولید به کار بگیریم، می‌توانیم بحث قاچاق و بازار‌های غیر رسمی را به دقت کنترل کنیم. اگر بتوانیم با هماهنگی همه دستگاه‌های اجرایی بحث سامانه‌ها از مبدا تا مقصد را که مردم هستند هم در حوزه مالی، حوزه کالایی، حوزه تجارت و تولید به کار بگیریم، می‌توانیم بحث قاچاق و بازار‌های غیر رسمی را به دقت کنترل کنیم.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری2 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری2 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری2 هفته قبل

‌ «یادواره بانوان شهیده» در حرم حضرت معصومه (س) برگزار می‌شود

تسنیم17 دقیقه قبل

استان قم در تأمین میوه شب عید مشکلی ندارد‌

تسنیم18 دقیقه قبل

اجلاسیه خادمین شهدا با سخنرانی «سردار دهقان» در اراک برگزار می‌شود

تسنیم19 دقیقه قبل

دومین جشنواره کتاب کودک و نوجوان در کاشان برگزار می‌شود

تسنیم25 دقیقه قبل

طالبان: سرنگونی هواپیمای حامل افسران آمریکایی کار ما بود

همشهری27 دقیقه قبل

آمار جان‌باختگان تشییع سردار سلیمانی محرمانه نیست اما … | جزئیات دومین جلسه کمیته ویژه حادثه کرمان

همشهری29 دقیقه قبل

برگزیدگان جوایز گرمی ۲۰۲۰ اعلام شدند

همشهری33 دقیقه قبل