گردهمایی منادیان صلح در شهرستان بویراحمد برگزار شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اجتماعی

گردهمایی منادیان صلح در شهرستان بویراحمد برگزار شد

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- نشست سفیران صلح با همفکری ریش سفیدان و بزرگان بویراحمد با حضور نگین تاجی رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد. تاریخ انتشار: 11:00 - 26 دی 1398 - کد خبر: ۵۸۷۳۱۵
گردهمایی منادیان صلح در شهرستان بویراحمد برگزار شد - 0

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، حسن نگین تاجی رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در نشست سفیران صلح در شهرستان بویراحمد با اشاره به موضوع تحول در دستگاه قضایی گفت: تحول در دستگاه قضایی یک موضوع راهبردی است و در بحث فرهنگ صلح و سازش این اصل بسیار برجسته است.

وی با بیان این که فرهنگ صلح و سازش ریشه در فطرت همه جوامع بشری دارد، بیان داشت: بهترین فرهنگ صلح و سازش در فقه شرعی و دینی اسلام بیان شده است.

نگین تاجی در ادامه به مطرح شدن «سفیران صلح» در استان کهگیلویه و بویراحمد و کشور اشاره کرد و اظهار داشت: طرح «سفیران صلح» برای اولین بار در کشور از سوی دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در قوه قضائیه مطرح و مورد تصویب قرار گرفت.

وی گفت: در استان‌های عشیره‌ای از ظرفیت بزرگان و ریش سفیدان خارج از شورای حل اختلاف استان کهگیلویه و بویراحمد بهره می‌بریم و مطمئن هستیم با این چهره‌های مهربان قطعا این طرح بسیار مؤثر خواهد بود.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه این نشست تصریح کرد: یکی از اصول بنیادینی که در صنعت تحول دستگاه قضایی از سوی رئیس قوه قضائیه تأکید ویژه شده است بحث احیای فرهنگ صلح و سازش است و یکی از اهداف مهم شورای حل اختلاف بحث ایجاد صلح و سازش ریشه‌ای بین مردم است.

خبری: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

وی افزود: از اهداف اساسی ایجاد شورا‌های حل اختلاف بحث کاهش اطاله دادرسی، کاهش ورودی پرونده‌ها به محاکم دادگستری، دادگاه‌ها و دادسرا‌ها است. طبیعتا وقتی ورودی به دستگاه قضایی کمتر میشود قاضی با فرصت بیشتری که پیدا می‌کند، به پرونده‌های پیچیده و مهمتری می‌پردازد.

وی بیان داشت: به لحاظ اینکه حجم ورودی پرونده‌ها به شورا‌های حل اختلاف زیاد شده است و این اطاله دادرسی در شورای حل اختلاف کماکان ادامه دارد یک طرحی ارائه شده است که از ظرفیت ریش سفیدان، متنفذین و بزرگان خارج از شورای حل اختلاف استفاده شود.

در ادامه این نشست ۲ نفر از حاضران به نمایندگی از سایر بزرگان و ریش سفیدان، مطالبی را در خصوص فرهنگ صلح و سازش که توسط سفیران صلح انجام گرفته بیان کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زیر صفر درجه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در کمتر از ۲۴ ساعت بیش از ۶ هزار تن نمک و شن توسط کارگران شهری در مسیر‌های برفی برای تردد بهتر شهروندان ریخته شد. زیر صفر درجهزیر صفر درجهبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ کارگران شهری با فشردگی حجم کاری و تلاش فراوان سعی دارند تا از یخزدگی معابر در این روزهای سرد زمستان جلوگیری کنند.

فیلم/ لحظه هجوم طوفان گرد و غبار در استرالیا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

صحنه‌ای عجیبی که مرد مست در مترو رقم زد+فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه ترجمه رکنا، به تازگی ویدیویی در فضای مجازی و رسانه‌های خارجی به انتشار گذاشته شد که صحنه بامزه از کله پا شدن یک مرد مست را در مترو به تصویر کشیده است. این ویدیو که هنوز موقعیت مکانی اش اعلام نشده است توسط شاهدان عینی ضبط و به انتشار گذاشته شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

دشمنان سردار سلیمانی را خواهیم زد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار سرتیپ پاسدار اسماعیل قاآنی در آیین معارفه خود که امروز (دوشنبه) با حضور فرماندهان و مسئولان عالی رتبه نیرو‌های مسلح در ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد، اظهار داشت: این مراسم در واقع میثاق با فرماندهی دلاور، مردمی و ولایت مدار است و ما گرد هم آمدیم تا با این الگوی قهرمان مقاومت و انسان ملکوتی پیمان ببندیم که راهش همچنان استمرار خواهد داشت. وی با بیان اینکه دشمن ناجوانمردانه سردار سلیمانی ما را به شهادت رساند، گفت: آنان مرد میدان جنگ نبودند که در میدان با حاج قاسم درگیر شوند؛ در اوج ناجوانمردی سردار عالی مقام ما را به شهادت رساندند، اما به لطف الهی و به همت همه آزاد مردانی که در سرتاسر عالم خونخواه او هستند، جوانمردانه دشمن او را خواهیم زد. فرمانده نیروی قدس سپاه خاصیت شیطان بزرگ را شیطنت، دشمنی و خباثت عنوان و اظهار کرد: دشمنان ما زبانی غیر از زور را نمی‌فهمند، از این رو باید در مقابل آنان مستحکم بایستیم؛ اگر ما به وظیفه خود به خوبی عمل کنیم همه تهدید‌ها قابلیت تبدیل شدن به فرصت را دارد. سردار قاآنی در توصیف سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی، گفت: هر چند زبان از توصیف فضائل اخلاقی حاج قاسم قاصر است، اما تبعیت محض از ولایت شاخص اصلی و محور اقدامات این سردار سربلند بود، همواره با اخلاص عمل می‌کرد و خالصانه درمسیر گام برمی داشت و سرانجام پس از سال‌ها مجاهدت در مسیر اعتلای اسلام، به آرزوی دیرین خود_ شهادت_رسید. فرمانده نیروی قدس سپاه در پایان یگانه راه غلبه بر دشمن را ایستادگی و مقاومت برشمرد و تاکید کرد: راه و مسیر روشنی که حاج قاسم در آن با اقتدار و صلابت گام برمی داشت، همانگونه که در حکم فرماندهی معظم کل قوا تصریح شده است، با قدرت استمرار خواهد داشت.

پرواز هواپیمای جدید ایرباس (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

آوارگی زلزله در سرپل ذهاب کرمانشاه هنوز ادامه دارد (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عکس‌های جدید از سرپل ذهاب نشان می‌دهد که هنوز تعداد زیادی از مردم در چادرها و کانکس‌ها زندگی می‌کنند و ریتم ساخت و ساز در شهر کند است.

نظرها

اخبار بیشتر