مراسم قرعه کشی سانس نمایش فیلم‌های فجر ۳۸ برگزار شد/ خبر در حال تکمیل است …
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سینماپرس
  4. فرهنگ
مراسم قرعه کشی سانس نمایش فیلم‌های فجر ۳۸ برگزار شد/ خبر در حال تکمیل است …

مراسم قرعه کشی سانس نمایش فیلم‌های فجر ۳۸ برگزار شد/ خبر در حال تکمیل است …

سینماپرسخبرگزاری سینماپرس |
سینماپرس: مراسم قرعه کشی فیلم های جشنواره فیلم فجر در شرایطی برگزارشد که دبیر جشنواره و مجری مراسم بدون اشاره به شهادت سردار دلها، به گونه ای سخن گفتند که گویی قرار است با وطن فروشان همنوا شوند!

به گزارش سینماپرس سینمای رسانه‌ها در ایام برگزاری جشنواره ۳۸ سانس نمایش فیلم خواهد داشت. نمایش فیلم‌ها شنبه ۱۲ بهمن ماه آغاز و دوشنبه ۲۱ بهمن ماه به پایان می‌رسد. اهالی رسانه در ایام برگزاری جشنواره به غیر از روز پایانی در ۴ سانس به تماشای آثار خواهند نشست. لازم به ذکر است پنجشنبه ۱۷ بهمن ماه در سانس دوم جشنواره شهرآورد تهران به جای فیلم‌های جشنواره نمایش داده می‌شود.

محمدرضا مقدسیان که اجرای این برنامه را بر عهده داشت بدون هیچ اشاره‌ای به شهادت سردار سلیمانی، درگذشت جمعی از هم میهنان در سانحه هواپیمای اوکراینی را تسلیت گفت و خواهان همراهی با مردم سیل زده سیستان و بلوچستان شد.

ابراهیم داروغه زاده نیز با بیان اینکه جشن گرفتن در این اوضاع کار درستی نیست اظهار داشت: حضور در جشنواره برای جشن شادی نیست و باید با مردم داغدیده همراهی کنیم. باید ذره‌ای از دردها را تسکین ببخشیم. این مراسم را نمی‌خواستیم برگزار کنیم اما برای اینکه حقوق شما تضییع نشود آن را برگزار کردیم.

در ادامه مراسم قرعه کشی فیلم‌های مستند و کوتاه انجام شد. مستند «عالیجناب» و «عزیز» چهارشنبه ۱۶ بهمن سانس۴، «زندگی در میان پرچم‌های جنگی» و «مادر برفی» جمعه ۱۸ بهمن سانس ۴، «خسوف» و «اشغال» سه شنبه ۱۵ بهمن سانس ۴، «پروژه از ازدواج» و «سور بز» دوشنبه ۲۱ بهمن سانس ۴، «جایی برای فرشته‌ها نیست» و «امتحان» نیز دوشنبه ۱۴ بهمن در سانس ۴، «مهدی عراقی را بکش» و «دم اژدها» روز ۱۲ بهمن در سانس ۴، «قصه دختران فروغ» و «دابر» یکشنبه ۱۳ بهمن در سانس ۴، «خط باریک قرمز» و «کوچه» روز یکشنبه ۲۰ بهمن سانس ۴، «بانو» و «برف‌های سپید سرگردان» شنبه ۱۹ بهمن سانس ۴، «زمستان است» و «پاندای قرمز» پنجشنبه ۱۷ بهمن سانس ۴ به نمایش در می‌آیند.

در ادامه قرعه‌کشی فیلم‌های بخش سوادی سیمرغ انجام شد. بر همین اساس «خورشید» ساخته مجید مجیدی یکشنبه ۱۳ بهمن در سانس اول، «دشمنان» ساخته علی درخشنده ۲۰ بهمن در سانس دوم، «سینما شهر قصه» ساخته کیوان علیمحمدی ۲۱ بهمن در سانس اول، «من می‌ترسم» ساخته بهنام بهزادی ۱۹ بهمن سانس سوم، «لباس شخصی» ساخته امیرعباس ربیعی ۱۸ بهمن سانس اول، «ابر بارانش گرفته» ساخته مجید برزگر دوشنبه ۱۴ بهمن سانس دوم، «خون شد» ساخته مسعود کیمیایی ۲۰ بهمن سانس اول، «مردن در آب مطهر» به کارگردانی نوید محمودی پنجشنبه ۱۷ بهمن در سانس سوم، «روز بلوا» ساخته بهروز شعیبی ۱۶ بهمن در سانس دوم، «کشتارگاه» ساخته عباس امینی ۱۷ بهمن سانس اول، «عامه پسند» ساخته سهیل بیرقی ۱۲ بهمن سانس سوم، «خروج» ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا ۱۸ بهمن سانس دوم، «ریست» به کارگردانی محمدرضا لطفی شنبه ۱۹ بهمن سانس اول، «پوست» ساخته برادران ارک ۲۰ بهمن سانس سوم، «روز صفر» ساخته سعید ملکان ۱۴ بهمن سانس اول، «قصیده گاو سفید» ساخته بهتاش صناعی‌ها ۱۲ بهمن سانس دوم، «پدران» ساخته سالم صلواتی ۱۹ بهمن سانس دوم اکران می‌شوند.

همچنین «بی صدا حلزون» ساخته بهرنگ دزفولی زاده ۱۳ بهمن سانس دوم، «سه کام حبس» ساخته سامان سالور ۱۲ بهمن سانس اول، «شنای پروانه» ساخته محمد کارت ۲۱ بهمن سانس دوم، «درخت گردو» ساخته محمدحسین مهدویان ۱۵ بهمن سانس دوم، «دوزیست» ساخته برزو نیک‌نژاد ۱۵ بهمن سانس سوم، «تومان» ساخته مرتضی فرشباف ۱۳ بهمن سانس سوم، «آن شب» ساخته کوروش آهاری ۱۵ بهمن در سانس اول، «خوب بد جلف ۲ ارتش سری» ساخته پیمان قاسم‌خانی ۱۶ بهمن سانس سوم، «آبادان یازده ۶۰» ساخته مهرداد خوشبخت ۱۴ بهمن سانس سوم، «مغز استخوان» ساخته حمیدرضا قربانی ۱۶ بهمن سانس اول و «آتابای» ساخته نیکی کریمی ۱۸ بهمن سانس سوم به نمایش در خواهند آمد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برترین‌هابرترین‌ها4 ساعت قبل
سریال «از سرنوشت» به کارگردانی محمدرضا خردمندان در سه فصل تولید و امشب پخش فصل دوم آن آغاز می‌شود. باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: سریال «از سرنوشت» به کارگردانی محمدرضا خردمندان در سه فصل تولید و امشب پخش فصل دوم آن آغاز می‌شود. با پایان یافتن فصل اول سریال «از سرنوشت» به کارگردانی محمدرضا خردمندان و تهیه‌کنندگی اکبر تحویلیان، فصل دوم این سریال به کارگردانی علیرضا بذرافشان از امشب روانه آنتن می‌شود. این سریال کاری است از گروه فیلم و سریال شبکه دو که در سه فصل تولید شده است. پنجشنبه‌ها خلاصه هفتگی این سریال در همین ساعت پخش خواهد شد و ساعت بازپخش این مجموعه ۱:۳۰ بامداد، ۱۲:۱۵ و ۱۶:۱۵خواهد بود.
ایرناایرنا2 ساعت قبل
حناچی افزود: مخاطبان را نباید از دیدن فیلم محروم کرد، معتقدم نمایش فیلم می‌تواند به رفع مشکل کاراکترهایم کمک کند و امیدوارم بتواند کمی از مشکلات دختران کشورم را حل کند. با انصراف فیلم مستند کامی ساخته میترا ابراهیمی از شرکت در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، مسئولان این جشنواره اعلام کردند فیلم مستند قصه دختران فروغ جایگزین این فیلم می‌شود. اما خاطره حناچی سازنده مستند قصه دختران فروغ در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با اشاره به انتخاب مستند یادشده حدود یکماه پیش توسط هیات انتخاب فیلم‌های مستند، اعلام کرده بود: این فیلم جزو ۱۰ فیلم انتخاب شده توسط هیات انتخاب بوده با وجود این، شب قبل از اعلام رسمی نتایج از بخش مسابقه خارج شد. در طول این مدت اعتراضاتم به جایی نرسید تا اینکه شب گذشته (۲۵ دی) از دبیرخانه جشنواره اطلاع دادند به علت انصراف سازندگان فیلم کامی از حضور در جشنواره، فیلم قصه دختران فروغ می‌تواند در جشنواره شرکت داشته باشد. وی با مستند قصه دختران فروغ در سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت (۱۸ تا ۲۵ آذر) حاضر بود.
فراروفرارو1 روز قبل
بهروز بقایی گفت: من به کل فراموش شده‌ام، گه گاه برای نقش‌های کوچک به من پیشنهاد می‌شود که آنقدر بی اهمیت هستند که اگر آن نقش حذف هم شود هیچ فرقی در اصل فیلمنامه بوجود نمی‌آورد، به همین دلیل ترجیح می‌دهم که بازی نکنم. بازیگر «خانه سبز» در همین راستا ادامه داد: البته این هم پیشنهاد کوچکی است، من به کل فراموش شده‌ام، گه گاه برای نقش‌های کوچک به من پیشنهاد می‌شود که آنقدر بی اهمیت هستند که اگر آن نقش حذف هم شود هیچ فرقی در اصل فیلمنامه بوجود نمی‌آورد، به همین دلیل ترجیح می‌دهم که بازی نکنم. بازیگر سریال «توی گوش سالمم زمزمه کن» درباره ساخت فیلم سینمایی خود اظهار کرد: سالهاست می‌خواستم فیلمی را درباره دفاع مقدس بسازم اما فعلا آن را رها کرده‌ام، اینقدر برای دریافت مجوز و جذب سرمایه تلاش کردم که خسته شدم. وی در همین رابطه تصریح کرد: متاسفانه با وجود اینکه مضمون و داستان فیلم دفاع مقدسی بود هیچ استقبالی از آن نشد و نتوانستم برای ساخت آن سرمایه گذار خوبی پیدا کنم. انگار هیچکس در زمانه فعلی دوست ندارد پولش را برای ساخت آثار دفاع مقدسی خرج کند.
ایمناایمنا3 ساعت قبل
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه امروز پس از گذشت مدتی از موشک باران پایگاه نظامی آمریکا، ‌ خبرهایی از میزان تلفات و آسیب‌های وارد شده به آمریکا منتشر شده است، گفت: هر کس در هر موضوعی پنهان کاری کند ضرر کرده چرا که بعدا مجبور می‌شود حقایق را آشکارا بیان کند. جهانگیری با اشاره به اینکه امروز شرایط بین المللی و منطقه پر تنش است، افزود: در اطراف ما همه کشورها درگیر هستند. آموزش و پرورش تلاش می‌کند تا نیروی انسانی توانمندی تربیت کند که بتواند در برابر موج‌ها و مسائل مختلف، به روند توسعه کشور کمک کند. مقام معظم رهبری نیز بارها تاکید کرده‌اند که سرمایه گذاری در آموزش و پرورش جزو هزینه‌های سرمایه‌ای کشور است. به محض آنکه می‌خواهیم اختیاری را به مسئولین استان تفویض کنیم می‌گویند مسئولیت امور با وزیر است چرا که او باید در مقابل رئیس جمهور و مجلس پاسخگو باشند.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
شهردار تهران در مورد حواشی کمک به جشنواره فیلم فجر واکنش نشان داد و گفت: این موضوع مربوط به دو الی سه روز گذشته نیست و شهرداری همواره به این جشنواره‌ها کمک می‌کرده و کمک شهرداری صرفا مالی نیست؛ بلکه می‌تواند تبلیغات یا اجاره سالن‌ها باشد. به گزارش ایسنا، پیروز حناچی ظهر امروز در حاشیه گردهمایی مدیران ۱۵۰۰ مدرسه در طرح مدرسه آماده با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که چقدر تهران در برابر حوادث آمادگی دارد اظهار کرد: تهران در برخی از حوزه‌ها علیرغم گفته‌ها وضعیت بهتری از برخی استان‌ها دارد. شهردار تهران در پاسخ به پرسش خبرنگارانی درباره کمک ۸ میلیاردی شهرداری تهران به جشنواره فیلم فجر و حواشی آن گفت: این موضوع مربوط به دو الی سه روز گذشته نیست و شهرداری همواره به این جشنواره‌ها کمک می‌کرده و کمک شهرداری صرفا مالی نیست بلکه می‌تواند تبلیغات یا اجاره سالن‌ها باشد. وی با بیان این که جشنواره‌ها مهم هستند؛ اما اقدامات در چارچوب قانون و امکانات خواهد بود، ادامه داد: ارائه اعتبار به جشنواره که همیشه پول نیست بلکه می‌توان از امکانات شهرداری در اختیار آنها قرار داد. انتهای پیام

نظرها

اخبار بیشتر