جهانگیری: در شرایطی هستیم که اعتماد عمومی تنزل یافته / باید دادگاه تشکیل شود تا افکار عمومی ببینند که موضوع هواپیمای اوکراینی بررسی شده
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نامه‌نیور
  4. سیاسی

جهانگیری: در شرایطی هستیم که اعتماد عمومی تنزل یافته / باید دادگاه تشکیل شود تا افکار عمومی ببینند که موضوع هواپیمای اوکراینی بررسی شده

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور |
معاون اول رئیس‌جمهور گفت: دی ماه امسال برای همه ایرانیانی که در گوشه گوشه این سرزمین یا در بیرون آن زندگی می‌کنند در دلهره شنیدن خبر‌های ناراحت کننده گذشت.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، اسحاق جهانگیری در سومین سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: مراسم امسال با شرایط خاص در حال برگزاری است امسال در شرایط غم‌باری هستیم سخن در زبان من هم مانند هر ایرانی دیگر به راحتی جاری نمی‌شود.

معاون اول رئیس‌جمهور تاکید کرد: اگر حکم وظیفه اخلاق و ادب در قبال یادبود دو شخصیت مهم کشور یعنی آیت الله هاشمی و سردار سلیمانی نبود، در برابر حوادث و اتفاق‌هایی که این دو هفته افتاده است و مردم ایران را اندوهگین کرده است همچنان سکوت می‌کردم و به درون خود پناه می‌بردم و تنها با خدای خود در خلوت صحبت می‌کردم.

وی افزود: دی ماه امسال برای همه ایرانیانی که در گوشه گوشه این سرزمین یا در بیرون آن زندگی می‌کنند در دلهره شنیدن خبر‌های ناراحت کننده گذشت به طوریکه در ۱۳ دی ماه خبر شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی که فرمانده‌ای شجاع، بزرگ و استراتژیت بود موجبات ناراحتی و تالم را فراهم آورد و پس از آن جان باختن ۶۹ نفر از هموطنانمان را داشتیم که در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی جان خودشان را از دست دادند.

مهمترین اظهارات جهانگیری به شرح زیر است:

بعد از ترور سردار سلیمانی حضور مردم به عنوان سرمایه افزایش پیدا کرد. افسوس که با شوک افتخارآفرینان میدان دانش بر اساس خطای انسانی و پنهان کردن این اتفاق در معرض تهدید قرار گرفت.

در مدیریت بحران اشتباهات زیادی رخ داد. باید ابعاد و پیاندهایش شناخته شود و با سرعت اصلاح شود.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

در چنین شرایطی یاد برخی شخصیت‌ها و حتی حسرت نبودنشان احساس می‌شود. آیت‌الله هاشمی چنین نقشی داشت.

هاشمی روحانی خستگی‌ناپذیری بود که اگر آرمان‌هایش ادامه پیدا می‌کرد امروز شرایط اقتصادی کشور رشد داشت.

او حکمت، عزت و مصلحت را که قطب‌نمای سیاسی بود در شرایط فرامنطقه‌ای قرار داد.

چیزی که از او باقی ماند وفاست و این درس بزرگی برای کسانی است که دلسوز نظام‌اند.

در مقابل جفاها باید در صحنه ماند و نباید به دلیل جفا صحنه را ترک کرد

امروز بیش از همیشه کشور در زمینه سیاسی و اقتصادی گرفتار مشکلات است. کشور در شرایط حساس و خطیری است. در این چهل سال کشور هیچ‌وقت چالش‌های اخیر را با هم نداشته است.

رئیس‌جمهور آمریکا ترور یک شخصیت نظامی را در کشوری ثالث قبول کرده است. این تبعات زیادی برایش دارد. حتی دنبال کشتی‌های نفت ما افتاده و فروشش را رصد می‌کند.

متاسفانه در شرایطی هستیم که اعتماد عمومی تنزل یافته است. شلیک به هواپیما امنیت ملی و اعتماد را دچار خدشه کرده است.

به مردم اجازه بروز احساسات بدهیم و برای ترمیم اشتباه مسئولیت‌پذیر باشیم. شفاف با مردم حرف زدن مشکلات را حل می‌کند. باید دادگاه تشکیل شود تا افکار عمومی ببینند که موضوع بررسی شده است.

مسئولان فهمیدند افکار عمومی چیزی نیست که بتوان از آن عبور کرد و آن را نادیده گرفت. مردم به مسئولان این درس را دادند که زمان دروغ‌گویی گذشته است، اما نباید در عمیق‌ترین شرایط انصاف را کنار گذاشتلینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویدئو / روحانی: مجلس هم برای شما باشد؛ نوش جانتان

ایسناایسنا22 ساعت قبل
رئیس‌جمهور دوشنبه (۷ بهمن) در جمع استانداران و فرمانداران سراسر کشور سخنرانی کرد. حسن روحانی در بخشی از سخنان خود، خطاب به برخی جریانات حاکم بر برخی دستگاه‌ها، گفت: «شما که در جلسات خصوصی و اتاق‌های فکر خود می‌گویید مجلس بعدی صد درصد برای ماست. اگر مجلس بعدی برای شماست، دیگر چرا اینقدر غصه می‌خورید؟ بگذارید لااقل مشارکت شکل بگیرد و رقابت بالا برود و مجلس هم برای شما باشد. نوش جانتان. ما مشکلی با این داستان نداریم.»

روحانی: بزرگترین خطر دموکراسی تبدیل‌شدن انتخابات به تشریفات است

ایرناایرنا22 ساعت قبل
رییس جمهوری بزرگترین خطر برای دموکراسی و حاکمیت ملی را تبدیل انتخابات به تشریفات دانست و گفت: باید پاسدار اسلام، نظام، جمهوریت، نظر و خواست عامه مردم باشیم. اخبار مرتبط روحانی: بزرگترین خطر دموکراسی تبدیل‌شدن انتخابات به تشریفات است تهران- ایرنا- رییس جمهوری بزرگترین خطر برای دموکراسی و حاکمیت ملی را تبدیل انتخابات به تشریفات…
الفالف22 ساعت قبل
۳- آمریکا دبه کرد و نه تنها میز برجام را ترک کرد و به تعهدات خود عمل نکرد بلکه مانع انجام تعهدات دیگر طرف‌های برجامی شد. دولت ترامپ می‌تواند گذشته خود را اصلاح کند، تحریم‌ها را بر دارد و به میز مذاکره بر گردد. آن‌ها طرفی هستند که میز مذاکره را ترک کرده است. پرسش خبرنگار از «مذاکره جدید» است نه «برجام»، آن هم مذاکره با آمریکا نه مذاکره‌ای با همه طرف‌های قبلی برجامی. ۱۰- برخی منتقدان کم انصاف ظریف هم البته همچون همیشه بهانه‌ای پیدا کرده‌اند که به شخص او بتازند.
الفالف1 روز قبل
عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ گفت: با مصوبه این کمیسیون وزارت نیرو مکلف شد حقوق و مزایای کلیه شاغلین پست‌های فشار قوی برق کشور با اولویت اپراتور‌های پست‌های فوق توزیع و انتقال برق را در چارچوب طرح طبقه بندی مشاغل کارگری وزارت نیرو قرار دهد. گروه اقتصادی الف، ۷ بهمن ۱۳۹۸، ۰۷:۳۰ ۳۹۸۱۱۰۷۰۱۵به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، عباس پاپی‌زاده، با اشاره به جزئیات جلسه شامگاهی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ گفت: کمیسیون دقایقی پیش به بررسی مشکلات شاغلین اپراتور‌های پست‌های فوق توزیع و انتقال برق و امنیت شغلی آن‌ها پرداخت و در این زمینه ماده واحده را تصویب کرد. عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ خاطرنشان کرد: طبق مصوبه این کمیسیون، وزارت نیرو مکلف شد حقوق و مزایای کلیه شاغلین پست‌های فشار قوی برق کشور با اولویت اپراتور‌های پست‌های فوق توزیع و انتقال برق را در چارچوب طرح طبقه بندی مشاغل کارگری وزارت نیرو قرار دهد. پاپی‌زاده گفت: این مصوبه بدین منظور است که حقوق و مزایای این افراد افزایش پیدا کرده و جزء طرح طبقه بندی مشاغل لحاظ می‌شوند و امنیت شغلی آن‌ها افزایش پیدا خواهد کرد. عباس پاپی‌زاده عصر امروز هم با اشاره به جلسه عصرگاهی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۸ گفت: در این جلسه، تبصره ۱۴ لایحه بودجه سال ۹۹ مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
الفالف16 ساعت قبل
من فکر می‌کنم اینها دیگر چانه‌زنی است و دیگر در شورا به این جمع‌بندی رسیده‌اند که اگر دو لیست یا سه لیست شوند، شکست‌شان قطعی است. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: بنابر این بحث پذیرش شروط FATF فعلا متوقف به این است که خود نهاد FATF کاری را انجام دهد، چون مجمع بی اعتماد شده است. روحانی گفت: «مجری انتخابات و مجری قانون، وزارت کشور، استانداران و فرمانداران هستند اینها مجری قانون و مجری انتخابات هستند، انتخابات را اینها اجرا می‌کنند. این کار روحانی نه‌تنها هیچ تاثیری در عملکرد اصلاح عملکرد شورای نگهبان ندارد بلکه به‌عکس باعث دلخوری این نهاد می‌شود و ممکن است اثرات فعالیت‌های خیرخواهانه بقیه افراد را هم خنثی کند. به‌علاوه اختلاف بین وزارت کشور و شورای نگهبان را بیشتر می‌کند و این به ضرر کشور و انتخابات است.

امیر سابق قطر چه می‌کند؟ (+عکس)

8+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر