۱٫۵میلیون خانوار مددجوی کمیته امداد هستند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. اجتماعی

۱٫۵میلیون خانوار مددجوی کمیته امداد هستند

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: براساس آمار و اطلاعات موجود یک میلیون و ۵۳۵ هزار و ۹۶ خانوار مددجو در قالب بیش از سه میلیون نفر ماهانه از ۲۷۲ هزار و ۵۰۰ تا ۹۶۹ هزار تومان به صورت ماهانه مستمری دریافت می‌کنند.

ایرنا نوشت: رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: براساس آمار و اطلاعات موجود یک میلیون و ۵۳۵ هزار و ۹۶ خانوار مددجو در قالب بیش از سه میلیون نفر ماهانه از ۲۷۲ هزار و ۵۰۰ تا ۹۶۹ هزار تومان به صورت ماهانه مستمری دریافت می‌کنند.

سید مرتضی بختیاری روز پنجشنبه افزود: مستمری ماهانه مددجویان تحت پوشش برای یک نفر ۲۷۲ هزار و ۵۰۰ تومان، دو نفره ۴۸۱ هزار و ۵۰۰ تومان، سه نفره ۶۴۸ هزار و ۵۰۰ تومان، چهار نفره ۸۳۷ هزار تومان و پنج نفره و بیشتر ۹۶۹ هزار تومان است.

بیش از ۵۰۰ هزار خانوار نیز به صورت موقت مستمری بگیر کمیته امداد هستند

وی با بیان اینکه خانوارهای تحت حمایت مستمری خود را بابت مستمری اول و دوم، یارانه و سبد معیشتی دریافت می‌کنند، تصریح کرد: همچنین براساس تبصره ماده ۱۴ قانون حمایت از نیازمندان، مصوب مجلس شورای اسلامی ۵۱۳ هزار و ۵۷ خانوار نیز به صورت موقت تحت حمایت مستمری کمیته امداد هستند.

بختیاری همچنین در بخش دیگری از سخنان خود از افزایش دو برابری مستمری ماههای دی و بهمن سال جاری ویژه مناطق سیل زده خبر داد و افزود: با هدف کمک هرچه بیشتر، مستمری مددجویان مناطق سیل زده استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان هرچه زودتر پرداخت خواهد شد.

وی تصریح کرد: اکنون با تلاش شبانه روزی تمامی همکاران و دیگر نهادها کمک‌های اهدایی مردم در سراسر کشور جمع آوری و آماده ارسال به مناطق سیل زده شده است.

در وبسایت خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

وی همچنین از راه‌اندازی پویش جذب کمک‌های نقدی نیکوکاران خیر برای کمک به هموطنان مناطق سیل‌زده خبر داد و گفت: شماره حساب (عابرکارت) ۶۰۳۷۹۹۷۹۰۰۰۰۱۰۰۰ و کد دستوری #۱*۸۸۷۷* به منظور جمع‌آوری کمک‌های مردمی پیش‌بینی شده است.

ماهانه ۳۲۴ هزار تومان به فرزندان ایتام پرداخت می‌شود

معاون توسعه و جذب مشارکت‌های مردمی کمیته امداد نیز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: اکنون ۱۲۷ هزار و ۲۶۴ نفر از یتیم که فاقد پدر، مادر یا هر دو مورد هستند تحت حمایت این کمیته قرار دارند و ماهانه مبلغ ۳۲۴ هزار تومان به آنان پرداخت می‌شود.

علیرضا عسکریان افزود: ۱۲۷ هزار و ۹۰۱ نفر از فرزندان محسنین نیز تحت حمایت کمیته امداد هستند که آمار موجود در مقایسه با سال گذشته دارای ۴۵ درصد رشد است.

به گفته وی، به ازای هر فرد از خانواده محسنین نیز ماهانه مبلغ ۱۲۴ هزار تومان پرداخت می‌شد که این رقم هم اکنون به ۱۸۸ هزار تومان رسیده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون حدود ۷۰۰ هزار حامی ایتام و غیره کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را در اختیار کمیته می‌گذارند، گفت: این تعداد نیکوکار خیر سال گذشته حدود ۷۸ میلیارد تومان کمک‌های خود را که نشانگر ۳۴ درصد رشد است را به حساب کمیته امداد واریز کرده و عین مبالغ در اختیار نیازمندان تحت پوشش قرار گرفته است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
نتیجه آزمایش مشکوک ابتلا به ویروس کرونا رئیس و چند عضو شورای شهر تهران مشخص شد. محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در کانال تلگرامی خود نوشت: پیرو برگزاری جلسه‌ای با شهردار منطقه ١٣ تهران که مشکوک به ابتلا به ویروس کروناست، تست این اپیدمی انجام شد. لازم بذکر است انجام این تست به‌دلیل رعایت دستورالعمل‌های ایمنی بوده و رییس و سایر اعضای حاضر در جلسه مذکور هیچگونه علائم بیماری ندارند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، نوع جدیدی از ماسک در شانگ‌های با استفاده از فناوری نانو توسعه یافته تولید شده است. این ماسک در هوا نفوذ پذیر و در برابر آب مقاوم است. دولت چین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کشورهای مختلف جهان را ۷۶ هزار و ۲۸۸نفر اعلام کرد.
تابناکتابناک1 روز قبل
رد شدن لودر از روی مرد جوان در محوطه معدن سنگ آهن سنگان موجب مرگ او شد. به گزارش ایسنا، مجتبی عطایی برادر فرد فوت شده گفت: برادرم علی اپراتور بود وی هنگام تعمیرات، توسط یک دستگاه لودر در معدن سنگ آهن سنگان خواف زیر گرفته شد و جان خود را از دست داد. هنوز برایمان مشخص نیست که قصور حادثه ازسوی چه کسی بوده است. یونس بهره‌مند مدیر روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان خواف نیز گفت: فرد حادثه دیده پیش از رسیدن به بیمارستان جان باخته بود و پیکر وی تحویل خانواده‌اش شد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
۱۶۸ هزار ماسک سه لایه در ۳۲ داروخانه شبانه‌روزی استان قم توزیع شد. ۱۶۸ هزار ماسک سه لایه در ۳۲ داروخانه شبانه‌روزی استان قم توزیع شد. بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، مراکز داروخانه‌ای موظف هستند با قیمت ۵۰۰ تومان ماسک‌ها را در اختیار همشهریان قرار دهند. گزارش حاکی است: شهروندان در صورت مشاهده تخلف هر یک از واحدهای داروخانه‌ای موارد را به سامانه ۱۹۰ گزارش دهند. دانشگاه علوم پزشکی استان قم همچنین از توزیع محموله بزرگ و جدید ماسک طی روزهای آینده در سطح استان خبر داده است.

نظرها

اخبار بیشتر