ظرفیت‌های مدرسه‌سازی قبل از ورود خیران در خراسان جنوبی شناسایی شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. فرهنگ
ظرفیت‌های مدرسه‌سازی قبل از ورود خیران در خراسان جنوبی شناسایی شود

ظرفیت‌های مدرسه‌سازی قبل از ورود خیران در خراسان جنوبی شناسایی شود

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی گفت: ظرفیت‌های مدرسه‌سازی قبل از ورود خیران باید در استان شناسایی شود اینکه خیر مدرسه‌ساز وارد استان شود و نتوانیم وی را جذب کنیم ضعف بزرگی است.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، ناصر خوش خبر شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان اظهار داشت: جریان تعلیم و تربیت یکی از مولفه‌های توسعه و آموزش حیات اجتماعی در تمام نظام‌های سیاسی است.

وی با اشاره به جایگاه مهم آموزش و پرورش در نظام‌های دنیا، این نهاد مهم و جریان تعلیم و تربیت را یکی از مولفه‌های مهم توسعه و آموزش حیات اجتماعی در تمام نظام‌های سیاسی دنیا برشمرد.

جانشین رئیس شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی افزود: آموزش و پرورش کلیدی‌ترین نهادی است که در تحقق اهداف و سیاست‌های متعالی نظام جمهوری اسلامی ایران و اجتماعی کردن جامعه ایفای نقش می‌کند و بدیهی است مادامی که نهاد آموزش و پرورش بالنده، پویا و تأثیرگذار باشد به همان اندازه در تربیت و پرورش قابلیتهای افراد جامعه در ابعاد سیاسی، اجتماعی و اقتصادی منشاء اثر و در تحقق اهداف و برنامه‌های نظام دارای کارکردهای مثبت و اثرگذاری خواهد بود

خوش خبر تصریح کرد: نگاه مدیریت ارشد استان به آموزش و پرورش نگاه خاص و توسعه گرا است و معتقدیم در راستای به کارگیری ظرفیت صدرصدی نهاد آموزش و پرورش در مسیر توسعه استان و تحقق اهداف و برنامه‌های شورای آموزش و پرورش، نیازمند همکاری و همراهی کلیه مجموعه دستگاه‌های استان است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی گفت: ظرفیت‌های مدرسه‌سازی قبل از ورود خیران باید در استان شناسایی شود اینکه خیر مدرسه‌ساز وارد استان شود و نتوانیم وی را جذب کنیم ضعف بزرگی است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی امروز در ایران و جهان

وی در ارتباط با برگزاری کارگاه‌های حقوق شهروندی که در این شورا مطرح شد گفت: کارگاه‌های آموزشی باید متناسب با جامعه هدف برگزار و از حداکثر ظرفیت‌ها استفاده شود.

خوش خبر یادآور شد: ترویج حقوق شهروندی از وظایف اصلی دستگاه‌های فرهنگی و تعلیم و تربیت است و آموزش و پرورش نقش اساسی در مسوولیت پذیری و اجتماعی کردن افراد در جامعه دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه توجه به حقوق شهروندی یعنی مبارزه با افراطی‌گری، رعایت نظم و با شناختی که داریم به حقوقمان برسیم. افزود: هر زمانی که نتوانستیم معیارهای درست گفتاری خانواده را نهادینه کنیم موجب گسترش ناهنجاری‌ها شده است.

وی با بیان اینکه گفت وگوی سالم باید از خانواده شکل بگیرد اظهار داشت: باید موقعیتی فراهم شود که نسل جوان در محیط نظام آموزشی دیدگاه‌هایش را به خوبی بتواند مطرح کند و پاسخ قانع کننده دریافت کند.

خوش خبر گفت: بررسی نحوه واگذاری و تغییر کاربری زمین پارکینگ جنب مدرسه متوسطه اول شمال شهر از مصوبات این شورا بود که قرار شد نشستی با کارشناسان شهرداری برگزار و نسبت به معاوضه زمین‌های در اختیار اقدام شود.

فرهنگیان فاقد مسکن، تجمیع مدارس کم جمعیت و نامگذاری میدان یا خیابانی در مرکز استان و شهرستان‌ها به نام خیران مدرسه‌ساز از دیگر مصوبه‌های این شورا بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مرمت میراث مکتوب

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های مرمت آثار تاریخی باید شرایط نور و دما و رطوبت در وضعیت استاندارد باشد تا در مراحل مختلف مرمت، آسیبی به این آثار تاریخی وارد نشود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ ایران جزء آن‌ دسته از کشورهایی است که بیشترین کتب تاریخی و خطی را در اختیار دارد، که نیازمند حفاظت و مرمت دقیق است. برای مرمت کتاب‌های تاریخی از آزمایشگاه تشخیص و درمان بیماری‌های قدیمی و خطی استفاده می‌کنند که در آن نمونه‌برداری‌های میکروسکوپی انجام می‌شود.

آغاز بکار اولین رویداد بازارسازی فرهنگی کشور

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

خاطره بازیگر معروف ایرانی از برخورد نژادپرستانه با فرزندش در فرانسه +عکس و فیلم

فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
داریوش ارجمند، ضمن انتقاد از برخی هنرمندان که به خارج از کشور مهاجرت کرده‌اند، خاطره‌ای را از برخورد نژادپرستانه زنی فرانسوی با فرزندش، بازگو کرد. خبرگزاری فارس: داریوش ارجمند، ضمن انتقاد از برخی هنرمندان که به خارج از کشور مهاجرت کرده‌اند، خاطره‌ای را از برخورد نژادپرستانه زنی فرانسوی با فرزندش، بازگو کرد. داریوش ارجمند، بازیگر پیشکسوت کشورمان، در گفت‌وگویی با نادر طالب‌زاده در شبکه افق، ضمن انتقاد از برخی هنرمندان گفت: «ما جان‌مان را برای این مملکت گذاشته‌ایم. مثل آن‌هایی که از اینجا بلند می‌شوند می‌روند در آغوش آمریکایی‌ها تئاتر می‌گذارند، بعد می‌آیند می‌گویند ما در نیویورک تئاتر اجرا کردیم. روزی که زن و بچه‌ام از ایران آمده بودند فرانسه، وقتی سوار آسانسور شدیم، پیرزنی با سگش وارد شد.

ماجرای بخاری‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
حضورش در مدرسه‌ها حادثه ساز شده است، سالهاست صحبت خداحافظی با توست. در این دوسال، اما فقط۴۲ هزار بخاری از کلاس‌ها رفتند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، عوارضی که اگر در بودجه سال آینده آموزش و پرورش افزایش، و بطور کامل هم اختصاص پیدا کند، سال ۹۹ سال خداحافظی با بخاری‌های غیر استاندارد مدارس خواهد بود.

بصیرت رمز موفقیت جامعه اسلامی در برابر دسیسه‌های دشمنان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، گفتگوی ویژه اخبار قرآنی با کارشناسی دکتر حشمت الله قنبری استاد دانشگاه و پژوهشگر مسائل دینی درباره موضوع «بصیرت رمز موفقیت جامعه اسلامی در برابر دسیسه‌های دشمنان» فردا جمعه ساعت ۱۰ صبح برگزار می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ خانم دکتر آذین علیزاده اصل در سومین همایش کاردیوانکولوژی در بیمارستان شهید رجایی افزود: خطر بروز بیماری‌های قلبی در بیماران سرطانی حدود یک چهارم یا ۲۵درصد است. وی ادامه داد: دارو‌های شیمی درمانی و رادیوتراپی می‌تواند در دراز مدت موجب نارسایی ماهیچه قلب و حتی عروق کرونر قلبی شوند که این همایش با هدف آموزش گروه‌های درمانی در بیماران سرطانی تشکیل شده است. وی افزود: متخصصان قلب، جراحان قلب، انکولوژیست‌ها، جراحان عمومی و پرستاران در این همایش حضور دارند و این همایش سعی دارد به طور ویژه به درمان تیمی سرطان و حفظ سلامت ارگان‌های مختلف در بیماران سرطانی اشاره کند. خانم دکتر علیزاده اصل گفت: تغییر سبک زندگی و توجه به هر نوع علامتی در بیماران سرطانی می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش دهد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری5 روز قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری5 روز قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری5 روز قبل

پرسپولیس آماده اجرای سیستم جدید؛ ارتش یحیی با استوکس کامل می‌شود؟

نود20 ساعت قبل

سیگنال‌های ارزی در اظهارات رئیس جمهور / قرار است دلار ارزان شود؟

تجارت‌نیوز20 ساعت قبل

لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

صدا و سیما20 ساعت قبل

سریال خواب زده سیروس مقدم را در نت پاک تماشا کنید

فردا نیوز20 ساعت قبل

شرکت ۶۵۰۰ نفر در برنامه‌های قرآنی بناب/ ۲۷ خانه قرآن فعال است

مهر20 ساعت قبل

دستیابی اینتر و رم به توافقی جدیدی برای معاوضه پولیتانو و اسپیناتزولا

طرفداری20 ساعت قبل

حرف روحانی درباره انتخابات مجلس چه بود که جنجالی شد

همشهری20 ساعت قبل