بازروایت هنرمندان از موسیقی جنوب و حمایت خواننده پاپ از سیل‌زدگان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. فرهنگ
بازروایت هنرمندان از موسیقی جنوب و حمایت خواننده پاپ از سیل‌زدگان

بازروایت هنرمندان از موسیقی جنوب و حمایت خواننده پاپ از سیل‌زدگان

ایرناخبرگزاری ایرنا |
تهران- ایرنا- سالن‌های کنسرت پایتخت از امروز (پنجشنبه ۲۶ دی) میزبان علاقه‌مندان سبک‌های مختلف موسیقی خواهند بود، بازروایت هنرمندان از موسیقی جنوب، حضور موسیقیدانان بین‌المللی در فستیوال «شب‌های جنوب» و اختصاص عواید کنسرت «علیرضا طلیسچی» به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان نشان‌دهنده تاثیر برنامه‌های موسیقی از رویدادهای روز جامعه است.

از امروز و به مدت یک هفته علاقمندان به اجراهای زنده در پایتخت با برنامه‌ای متراکم از اجراهای زنده روبرو خواهند بود که سکوت سنگین و غمبار روزهای گذشته را با ترنم موسیقی جبران خواهند کرد. برنامه‌ها به این شرح است:

پنجشنبه ۲۶ دی

علیرضا طلیسچی خواننده موسیقی پاپ در دو نوبت ۱۹:۰۰ و ۲۲:۱۵ در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی اجرا خواهد داشت و کلیه عواید این اجرا را به سیلزدگان سیستان و بلوچستان اختصاص خواهد داد.

فرزاد فرزین خواننده موسیقی پاپ در دو نوبت ۱۹:۰۰ و ۲۲:۰۰ در هتل اسپیناس به روی صحنه خواهد رفت.

بیژن  کامکار و دف نوازان ماهور در دو نوبت ۱۸:۰۰ و ۲۱:۰۰ در سالن اندیشه حوزه هنری اجرا خواهند داشت.

گروه موسیقی سنتی آرام جان در ساعت ۲۱:۰۰ در سالن مهر حوزه هنری اجرا خواهد داشت.

ارکستر ملی ایران به رهبری آقا وردی یاشایف کنسرت شب موسیقی ایرانی – آذری را در ساعت ۲۱:۳۰ در تالار وحدت اجرا خواهد کرد.

جمعه ۲۷ دی

گروه موسیقی تلفیقی نوشه به سرپرستی نیوشا بریمانی در کنسرت خود که ویژه بانوان خواهد بود در ساعت ۱۴:۰۰ در تالار وحدت اجرا خواهد شد.

بابک جهانبخش خواننده موسیقی پاپ در دو نوبت ۱۹:۰۰ و ۲۲:۰۰ در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی به روی صحنه خواهد رفت.

شنبه ۲۸ دی

گروه بهار آفرین کنسرت موسیقی خود را که ویژه بانوان خواهد بود در ساعت ۱۸:۰۰ در تالار وحدت به روی صحنه خواهد رفت.

خواننده موسیقی پاپ فرزاد فرزین در نوبت ۱۹:۰۰ و ۲۲:۰۰ در هتل اسپیناس کنسرت خواهد داشت.

ارکستر مجلسی شرق با همراهی گروه نوازندگان ریکوردر پارس در ساعت ۲۰:۰۰ قطعاتی از آثار بزرگان موسیقی کلاسیک جهان را در تالار رودکی اجرا خواهد کرد.

یکشنبه ۲۹ دی

ارکستر مجلسی شرق با همراهی گروه نوازندگان ریکوردر پارس در ساعت ۲۰:۰۰ قطعاتی از آثار بزرگان موسیقی کلاسیک جهان را در تالار رودکی اجرا خواهد کرد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی و هنری روز

فستیوال شب‌های جنوب در ساعت ۲۱:۰۰ با اجرای گروه داماهی (گروهی تلفیقی که تلفیق موسیقی جنوب و جز از ابداعات آن بود) و خالو قنبر راستگو (پیشکسوت موسیقی نواحی و نوازنده نی جفتی) در فرهنگسرای نیاوران آغاز خواهد شد.

دوشنبه ۳۰ دی

گروه لیان به سرپرستی محسن شریفیان نوازنده نی انبان در دو نوبت ۱۸:۳۰ و ۲۱:۳۰ در تالار وحدت راوایتگر موسیقی متنوع و ژر از ریتم جنوب خواهد بود.

ارکستر بین المللی ایران و اتریش در ساعت ۲۰:۰۰ آثاری از موسیقی کلاسیک را در تالار رودکی اجرا خواهد کرد.

دومین شب از فستیوال شب‌های جنوب با حضور تریو ماهان میر عرب و رضا کولغانی و حمزه یگانه از اعضای گروه داماهی در ساعت ۲۱:۰۰ در فرهنگسرای نیاوران میزبان علاقمندان موسیقی جز خواهد بود.

سه شنبه ۱ بهمن

سومین و آخرین شب از فستیوال شبهای جنوب با حضور هنرمندان بین المللی در ساعت ۲۱:۰۰ در فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد.

هژیرمهرافروز سرپرست و خواننده گروه آیان  کنسرت موسیقی خود را در ساعت ۲۱:۳۰ در تالار وحدت به روی صحنه خواهد برد.

خواننده موسیقی پاپ امیر عباس گلاب در دو نوبت ۱۹:۰۰ و ۲۱:۱۵ در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی به روی صحنه خواهد رفت.

فرزاد فرزین کنسرت خود را در ساعت ۲۲:۰۰ در هتل اسژیناس به روی صحنه خواهد برد.

چهارشنبه ۲ بهمن

گروه هیرکانیا به سرپرستی مقدسه صالح کنسرت خود را ویژه بانوان در ساعت ۲۰:۰۰ در فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه خواهد برد.

احسان خواجه امیری خواننده موسیقی پاپ در ساعت ۲۲:۰۰ در هتل اسپیناس به روی صحنه خواهد رفت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دنیای اقتصاددنیای اقتصاد16 ساعت قبل
شبکه سه سیما نیز هر روز ساعت ۱۴ به پخش سریال «مرد هزار چهره» مهران مدیری روی آورده است. شبکه یکفیلم سینمایی «شریک زندگی» به کارگردانی علی خوش‌نشین فردا ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. رضا بهبودی، شبنم مقدمی، علیرضا آرا و … در این فیلم سینمایی نقش‌آفرینی کرده‌اند. شبکه پنجفیلم سینمایی سفر داوود به کارگردانی ابراهیم نعمتیان، امروز ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود. ***فیلم سینمایی «فراتر از قانون» به کارگردانی جین فرانسیس هنزگینز فردا ساعت ۱۳:۳۰ پخش می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
*لیلة الرغائب چگونه شبی است؟ کلمهٔ «رغائب» جمع «رغیبه» به معنای چیزی که مورد رغبت و میل است و نیز به معنای عطا و بخشش فراوان می‌باشند. «لیله الرغائب» شبی است که میل و توجه به عبادت و بندگی در آن بسیار است و بندگان خدا در این شب گرایش زیادی به رفتن به در خانه خدا و ارتباط و انس با او دارند. همچنین «لیله الرغائب» شبی است که در آن عطاء و بخشش خدا بسیار است و بندگان خداوند با رو آوردن به بارگاه خدا و خشوع در برابر بزرگی خدا، شایستهٔ دریافت انعام و عطا و بخشش بی کرانهٔ خدا می‌شوند. اولین شب جمعه ماه رجب را لیلة الرغائب نامند. دوباره به سجده رفته و هفتاد مرتبه ذکر «سبوح قدوس رب الملائکة والروح» گفته شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد16 ساعت قبل
بهبود تنفس استاد شجریان با دستگاهمهر: هیات‌مدیره بیمارستان جم با انتشار هفتمین اطلاعیه خود، تازه‌ترین وضعیت جسمانی محمدرضا شجریان خواننده پیشکسوت موسیقی ایرانی را تشریح کرد. در متن این اطلاعیه که ظهر دیروز، چهارشنبه منتشر شده، آمده است: «در ادامه اطلاع‌رسانی به مردم هنردوست و هم‌میهنان عزیز به استحضار می‌رساند در حال حاضر تب ایشان قطع شده است، ترشحات ریوی بسیار کاهش یافته است ولی به‌دلیل نیاز به حمایت بیشتر تنفسی کماکان از دستگاه ونتیلاتور (کمک تنفسی) برای بهبود شرایط قلبی تنفسی ایشان استفاده می‌شود. در مجموع شرایط ریوی، قلبی و کلیوی ایشان پایدار است و برای مراقبت بهتر و بیشتر نیازمند ادامه بستری در بخش مراقبت‌های ویژه هستند.» استاد شجریان از هفته گذشته بر اثر وخامت حال راهی بیمارستان شد، اما روزهای گذشته شرایط بالینی وی از سوی بیمارستان و خانواده وی مثبت ارزیابی شده است. همایون شجریان، خواننده و فرزند استاد شجریان از هواداران خواسته است که برای جلوگیری از شایعات، اخبار مربوط به سلامت این هنرمند را از صفحات او در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنند.
خبر فوریخبر فوری17 ساعت قبل
آیت الله سید مصطفی محقق داماد با انتشار متنی خطاب به پزشکان، نکاتی را متذکر شده است. ۳- به یقین این رخداد تلخ واسفبار برای مبتلایان، بیماری ورنج ودرداست ولی برای دست اندرکاران امور پزشکی امتحانی بزرگ از سوی خداوند متعال است. خدا کند که این خبر صحت نداشته باشد. زیرا برای شرف، اخلاق وجوانمردی ایرانی امری زشت وناپسنداست. ۶- خدمتگذاران عالیقدر: گذشته از وجوب وتکلیف شرعی، تکلیف انسانی واخلاق پزشکی را متذکر می‌گردم. با توکل به یاری پروردگار وتوجهات ونزول شفای الهی دست از آستین به درآورید وبه سوی درمان بشتابید که خدا همراه شماست.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴6 ساعت قبل
همچنین با احتساب افرادی که روز گذشته به این بیماری مبتلا شده‌اند تعداد کلی مبتلایان به ویروس کرونا تا لحظه نگارش این گزارش ۱۳۹ نفر اعلام‌شده است. حالا با گذشت یک هفته از انتشار اخبار شیوع کرونا در کشور، مردم ایران روزهای سختی را می‌گذرانند. ترس از ابتلا در همه جای این کشور موج می‌زند و کرونا تنها موضوع داغ میان مردم و خبرگزاری‌هاست. به گفته مجید مرجانی ممکن است ویروس‌ها روی سطوح این وسایل بنشینند و در خصوص ویروس کرونا، تا مدت چند ساعت یا چند روز، زنده بمانند. با گذشت یک هفته از انتشار اخبار شیوع کرونا در کشور، مردم ایران روزهای سختی را می‌گذرانند.

نظرها

اخبار بیشتر