دلنوشته فاطمه هاشمی برای پدر: پدرم می‌گفت خدایا مردم خسته‌اند از این همه نزاع بی‌حاصل/عروج حاج‌قاسم ضربه‌ای سخت بود و پرپرشدن ۱۷۶ انسان بیگناه، جانسوز
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. سیاسی

دلنوشته فاطمه هاشمی برای پدر: پدرم می‌گفت خدایا مردم خسته‌اند از این همه نزاع بی‌حاصل/عروج حاج‌قاسم ضربه‌ای سخت بود و پرپرشدن ۱۷۶ انسان بیگناه، جانسوز

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
اکنون مردم در حسرت تدبیر و صداقت و شفافیتی هستند که در بدترین شرایط جنگ، صلح را برای آنها به ارمغان آورد، در آرزوی تنش زدایی و اقتدار نرم کشورند و کاش خودت بودی و ما فقط حسرت آرزوهایمان را نمی خوردیم. پدرم! امسال سالگرد رحلتت مصادف با ایام فاطمیه است، ایامی که همیشه سیلاب اشک را از دیدگانت روان می ساخت.
دلنوشته فاطمه هاشمی برای پدر: پدرم می‌گفت خدایا مردم خسته‌اند از این همه نزاع بی‌حاصل/عروج حاج‌قاسم ضربه‌ای سخت بود و پرپرشدن ۱۷۶ انسان بیگناه، جانسوز - 0

فاطمه هاشمی گفت: اکنون مردم در حسرت تدبیر و صداقت و شفافیتی هستند که در بدترین شرایط جنگ، صلح را برای آنها به ارمغان آورد، در آرزوی تنش زدایی و اقتدار نرم کشورند و کاش خودت بودی و ما فقط حسرت آرزوهایمان را نمی‌خوردیم.

به گزارش ایرنا، فاطمه هاشمی، دختر مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی، در مراسم سومین سالگرد درگذشت پدرش دلنوشته‌ خود را برای پدر قرائت کرد: «پدرم، سه سال است که از فراق تو می‌گذرد، بیش از هزار روز، روزهایی که هر ساعت آن برای ما عمری گذشت، امروز می‌بینم، نه تنها خاک، سرد نبود که داغ تو را آسان نکرد. نه تنها برای فرزندان وخانواده‌ات، بلکه برای مردم، مردمی که امروز بیش از هر زمان دیگری، به تو نیاز دارند و کمبود بودنت را احساس می‌کنند، امیدوار بودیم جای خالی‌ات برای ما که نه، اما برای مردم وایران پر شود، اما این روزها بیش از هر زمان دیگری می‌شنویم کاش و ای‌کاش، هاشمی بود.

مردم تو را می‌خواهند تا بتوانند با اطمینان به عقلانیت و تدبیریت، نگران فردایشان و آینده فرزندانشان نباشند، چرا که تو چون پدری دلسوز، نگران همه فرزندان ایران بودی. مردم تو را می‌خواهند تا به عقب بازنگردند وآنچه را که طی این ۴۰ سال با زحمت وهزینه فراوان بدست آورده‌اند، به شراره‌ای از کف ندهند. امسال سالگرد رحلتت مصادف با وقایعی یکی از یکی تلخ‌تر و سیاه‌تر شده است.

عروج حاج قاسم سلیمانی که بیش از هر فرمانده نظامی به تو ارادت و علاقه داشت و تو بیشتر از هر سرباز وطنی، به صداقت و جوانمردیش ایمان داشتی، ضربه‌ای سخت بر بغض فروخته ما بود، اما جانسوزتر از آن، پرپر شدن ۱۷۶ تن از انسانهای بی‌گناه براثر قصور و تقصیر مسئولان امر و پنهانکاری حقیقت از مردم بود. اگر حاج قاسم، به شهادت رسید، عمری در حسرت این پایان بود و شهادت هنر مردان خداست، اما داغدیدگان فاجعه کرمان و پرواز ناتمام، آرزوی سالها زندگی داشتند.

اکنون مردم در حسرت تدبیر و صداقت و شفافیتی هستند که در بدترین شرایط جنگ، صلح را برای آنها به ارمغان آورد، در آرزوی تنش زدایی و اقتدار نرم کشورند و کاش خودت بودی و ما فقط حسرت آرزوهایمان را نمی‌خوردیم. پدرم! امسال سالگرد رحلتت مصادف با ایام فاطمیه است، ایامی که همیشه سیلاب اشک را از دیدگانت روان می‌ساخت.

در وبسایت خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

غصه و غم زهرا (س) از آن بود که دید همه زحمات پدر و یاران پدرش، سیر دیگری پیدا کرده و خون دل می‌خورد و نمی‌توانست دفاع کند و می‌دانست که دفاع هم به قیمت تفرقه جامعه اسلامی تمام خواهد شد. اینجاست که می‌فهمیم زمانی که پیامبر در بستر بیماری بودند و فاطمه زانوی غم به بغل گرفته بود و می‌گریست و با شنیدن خبری که پیامبر آهسته به او گفت تبسم کرد و آن چیزی نبود جز اینکه پیامبر به او گفت تو به زودی پیش من خواهی آمد. آیا می‌توانیم باور کنیم که نفس و دردانه رسول اکرم (ص) آنقدر در عذاب و سختی باشد که حاضر باشد عزیزان خود را ترک کند و به دیار باقی بشتابد.

آری فاطمه خسته بود خسته از نفاق و ریا و کینه و نزاع و نامهربانی‌ها. پدرم چه خوب فهمید که گفت؛ خدایا مردم خسته‌اند و خسته از این همه نزاع، خسته از این همه نزاع کم حاصل و بی حاصل. پدر! آنقدر بصیرت داشتی، آنقدر صادق بودی که حقیقت را بگویی. امروز هم مردم خسته‌اند وخسته‌تر از گذشته. پدر! گفتی تاریکی‌ها آبستن حوادثند و به چشمان بینا نیاز داریم و گفتی سیاستمداران اشتباهات زیادی می‌کنند که تاوان آن را ملت‌ها باید بپردازند و گفتی غرور ملتی را چه آسان می‌توان شکست آنگاه که خیر و مصحلت مردم خود را ببینیم.

وای بر ما، وای به همه کسانی که ادامه دهنده راه ظالمان در زمانه خودمان هستند. وای بر آنان که از تاریخ درس عبرت نگرفته‌اند و همانند ۱۴۰۰ سال پیش انحراف در دین را آغاز کرده و ادامه می‌دهند. تمام غم و غصه‌ها و خستگی فاطمه، مربوط به انحراف از دین و راه پیامبر بود، که اکنون هم شاهد آن هستیم».

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویدئو / بازار اقلام پیشگیری از کرونا؛ تقاضای زیاد، قیمت بالا، دسترسی کم

ایسناایسنا13 ساعت قبل
شش روز از اعلام اولین آمارها درباره ابتلای چندین نفر به ویروس کرونا در ایران می‌گذرد. مدت زیادی از این خبر نگذشته بود که از گوشه و کنار خبرهایی درباره کمبود اقلام بهداشتی مورد نیاز مانند محلول‌های ضدعفونی‌کننده و ماسک شنیده شد. با هجوم مردم برای خرید و سودجویی محتکران و دلالان، قیمت این اقلام به شدت افزایش یافته است و اغلب در دسترس نیستند. خبرنگار: سارا سبزی/ تصویربردار: امیرحسین شهسواری، محمد جلایی/ تدوینگر: امیرحسین شهسواری

فیلم | جزئیات جلسه مجلس با وزیر بهداشت درباره کرونا

همشهریهمشهری14 ساعت قبل
توضیحات سخنگوی هیات رئیسه مجلس از جلسه غیر علنی با وزیر بهداشت: به گفته وزیر بهداشت در کل کشور تقریبا ۴۷ نفر به کرونا مبتلا شدند و متاسفانه ۱۲ نفر تا امروز بر اثر این بیماری فوت کردند. دریافت ۴ MB کد خبر ۴۸۶۴۷۳

فیلم | واکنش معاون وزیر بهداشت به آمار کرونایی نماینده قم | یک چهارم آمارش درست باشد استعفا می‌دهم

همشهریهمشهری13 ساعت قبل
معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اگر تعداد کشته شدگان قم، نصف یا یک چهارم عدد اعلام شده نماینده قم باشد، من استعفا می‌دهم. دریافت ۲ MB کد خبر ۴۸۶۵۳۵

ببینید | کرونا به شهر وان ترکیه رسید

خبرآنلاینخبرآنلاین12 ساعت قبل
نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران تنها رویداد تخصصی حوزه گردشگری داخلی است که در تقویم سازمان جهانی گردشگری (WTO) به ثبت رسیده و با حمایت و حضور وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور و شرکت‌ها و نهادهای مرتبط از تاریخ ۲۳ الی ۲۶ بهمن ۹۸ با هدف ارائه‌ی دستاوردها و آشنایی با توان و نوآوری‌ فعالان صنعت گردشگری کشور و ظرفیت‌ها و زمینه‌های مختلف سفر برای گردشگران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.

سرعت رشد جهانی شیوع کرونا

ایمناایمنا12 ساعت قبل
سرعت انتشار و فراگیر شدن ویروس کرونا به قدری زیاد است که بسیاری از کشورهای جهان را تا به حال درگیر کرده است. نمودار سرعت شیوع بیماری کرونا در جهان را می‌توانید در ویدئو زیر ببینید.
الفالف14 ساعت قبل
گروه سیاسی الف، ۵ اسفند ۱۳۹۸، ۱۲:۱۸ ۳۹۸۱۲۰۵۰۸۱به گزارش ایسنا، احمد امیر آبادی فراهانی دقایقی پیش جلسه علنی مجلس را ترک کرد و پس از آن یکی از کارمندان مجلس با حضور در جایگاه هیات رئیسه، اقدام به ضدعفونی کردن میز و صندلی کار وی کرد. محمد علی وکیلی در این باره به ایسنا گفت: ظاهرا آقای امیرآبادی حالشان بد شد و به همین دلیل جلسه مجلس را ترک کردند. وی درباره احتمال ابتلای نماینده قم به ویروس کرونا ابراز بی اطلاعی کرد.

نظرها

اخبار بیشتر