واکنش امام جمعه تبریز به مراجعات کاندیداها: بنده کسی را تایید و رد نمی‌کنم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آناج
  4. سیاسی
واکنش امام جمعه تبریز به مراجعات کاندیداها: بنده کسی را تایید و رد نمی‌کنم

واکنش امام جمعه تبریز به مراجعات کاندیداها: بنده کسی را تایید و رد نمی‌کنم

آناجخبرگزاری آناج |
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین آل‌هاشم گفت: افرادی که رد شدند هر روز به دفتر امام جمعه مراجعه می کنند ولی بنده گفته ام کسی را تایید و رد نمی کنم و تمایلی به دخالت در این مسایل ندارم.

به گزارش آناج، بعد از اعلام نتایج بررسی صلاحیت کاندیداهای مجلس، افرادی که صلاحیت آنان احراز نشده و یا با مانع رد صلاحیت مواجه شدند برای اخذ تاییدیه حضور خود درصحنه انتخابات، به هر دری می‌زنند. از طرفی برخی از نمایندگان فعلی مجلس که نتوانستند از فیلتر شورای نگهبان عبور کنند در حرکتی با عنوان فرار به جلو شورای نگهبان قانون اساسی را مورد هجمه‌های خود قرار می‌دهند تا جاییکه این شورا بعد از سخنان رئیس جمهوری درباره ردصلاحیت برخی افراد بیانیه‌ای منتشر کرد.

دربیانیه شورای نگهبان آمده است: تحت تاثیر فشارها قرار نمی‌گیریم. مسئولان سنجیده‌تر عمل کرده و از ایجاد تشنج خودداری کنند

آنچه امروز رئیس جمهور در سخنانی که بطور زنده نیز از رسانه ملی پخش می‌شد مطرح کرد، نشان از بی اطلاعی ایشان نسبت به روند بررسی‌ها در هیات‌های نظارت استانی و هیات مرکزی نظارت بر انتخابات دارد و زیبنده یک مقام اجرایی رسمی نیست که بدون تحقیق و بی محابا درباره افراد فاقد صلاحیت سخن بگوید

در صحنه استانی نیز برخی افراد برای به دست آوردن تایید صلاحیت خود دست به دامان امام جمعه تبریز می‌شوند تا جائیکه حجت‌الاسلام والمسلمین آل هاشم نسبت به این موضوع واکنش نشان داد.

خبری: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

امام جمعه تبریز در مراسم بزرگداشت شهدای ۲۷ دی دانشگاه تبریز به اشاره به این موضوع اظهار داشت: افرادی که از سوی هیات‌های نظارت بر انتخابات شورای نگهبان رد شدند هر روز به دفتر بنده مراجعه می‌کنند ولی بنده گفته‌ام کسی را تایید و رد نمی‌کنم و تمایلی به دخالت در این مسایل ندارم.

گفتنی است پیش از این نماینده ولی‌فقیه در استان در دیدار با دانشجویان بسیجی از این موضوع انتقاد کرده و خطاب به مسئولین هیئات نظارت بر انتخابات گفته بود: استفاده از تصاویر بنده را تخلف انتخاباتی تلقی کنید. از چندماه پیش عده‌ای در مراجعات عمومی درخواست ثبت تصویر با بنده را داشتند، بعدا معلوم شد که در تبلیغات انتخاباتی استفاده خواهند کرد.

وی در ادامه گفت: از مسئول دفتر نظارت در استان میخواهم استفاده از تصاویر بنده را به عنوان تخلفات انتخاباتی در نظر بگیرد.. استفاده از تصویر من به منزله‌ی حمایت از فرد خاصی نیست.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویدئو / انتخابات ۹۸ در حسینیه جماران

ایسناایسنا1 روز قبل
انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری، رسما از ساعت ۸:۰۰ صبح جمعه (۲ اسفند) در ۲۰۸ حوزه انتخابیه آغاز شد. این ویدئو گوشه‌هایی از حضور مردم تهران در پای صندوق‌های رأی در حوزه اخذ رأی حسینیه جماران را به تصویر کشیده است و به مرور به‌روزرسانی خواهد شد. تصویربردار: اسماعیل گلرخ / تدوینگر: امیرحسین شهسواری

فیلم | زمان اعلام نتایج انتخابات اعلام شد

همشهریهمشهری1 روز قبل

فیلم/ سردار حاجی‌زاده در صف رای‌گیری

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

ویدئو / دقایق اولیه انتخابات مجلس و میان‌دوره‌ای خبرگان در تهران

ایسناایسنا1 روز قبل
انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری، رسما از ساعت ۸:۰۰ صبح جمعه (۲ اسفند) آغاز شد. این انتخابات در ۲۰۸ حوزه انتخابیه آغاز شده است و تا ساعت ۱۸:۰۰ ادامه دارد؛ هرچند ستاد انتخابات می‌تواند زمان اخذ رأی را در حوزه‌های مختلف تا پایان امروز (ساعت ۲۴:۰۰) تمدید کند. این ویدئو گوشه‌هایی از حضور مردم تهران در پای صندوق‌های رأی را به تصویر کشیده است و تا پایان زمان اخذ رأی، به‌روزرسانی خواهد شد.

اخذ رأی از حضرت آیت الله خامنه‌ای

13+
الفالف1 روز قبل

آغاز رسمی انتخابات مجلس یازدهم با حضور مقام معظم رهبری

مهرمهر1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر