توسعه عدالت آموزشی زمینه ساز کشف استعدادهای جدید است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اجتماعی

توسعه عدالت آموزشی زمینه ساز کشف استعدادهای جدید است

ایلناخبرگزاری ایلنا |
وزیرآموزش‌وپرورش با بیان این که توسعه عدالت آموزشی زمینه ساز کشف استعدادهای جدید در جامعه است، گفت: اصلی‌ترین عنصر تغییردر جوامع یادگیری و پایدارترین نتایج در جامعه و آنچه که درآینده جامعه اتفاق می‌افتد محصول همین امر است.

توسعه عدالت آموزشی زمینه ساز کشف استعدادهای جدید است - 1

به گزارش ایلنا، محسن حاجی میرزایی شب گذشته در نشست صمیمانه با جمعی از خیرین مدرسه‌ساز و مدرسه‌یار استان خراسان رضوی در مشهد با اشاره به اتفاقات دردناک هفته‌های اخیر درکشور اظهارکرد: سردار سلیمانی یک الگو و نماد برای زیستن بود و قلب تمام ایران برای شهادت این مرد بزرگ که می‌تواند الگوی دانش آموزان، جوانان و همه مسئولان کشور باشد جریحه دار شد، ضمن این که دو رویداد تلخ، حادثه درگذشت هموطنان عزیزمان در کرمان و سقوط هواپیمای اوکراین نیز بر درد و آلام همه ما افزود.

وی با تاکید براینکه به حال خیرین مدرسه‌ساز که الگوی دلسوزی برای فرزندان این مرز و بوم هستند، غبطه می‌خورم، افزود: خیرین باید شکرگذار نعمتی که خداوند نصیب آن‌ها کرده، باشند. در قرون و اعصارآدم‌های زیادی آمده و رفته‌اند و آنچه که باقی می‌ماند انسانیت است که در عرصه‌های مختلف تجلی می‌یابد که نماد واقعی آن‌ همین مشارکت خیرین در فرآیند تعلیم و تربیت دانش آموزان است.

حاجی میرزایی یکی از رنج‌هایی که امروز همه انسان‌ها در تمام جوامع با آن روبرو هستند را بی عدالتی دانست که باعث تباهی ظرفیت‌ها و استعدادها و جلوگیری از پیشرفت انسان‌ها می‌شود، تصریح کرد: توسعه عدالت به عنوان یکی از محوری‌ترین اهداف و مسیرهای امامان و بزرگان دین ما بوده و تمام کسانی که در خصوص عدالت سخن گفته‌اند معتقدند تمام دسته بندی‌های جامعه به دلیل عدم توسعه مناسب و عادلانه فرصت‌های یادگیری است.

وی افزود: اصلی‌ترین عنصر تغییر درجوامع یادگیری و پایدارترین نتایج در جامعه وآنچه که درآینده جامعه اتفاق می‌افتد محصول همین امر است اما نباید فراموش کنیم کیفیت و محتوای یادگیری هم بسیار مهم و حیاتی است چرا که هر گامی‌که برای توسعه یادگیری در جامعه انجام می‌شود بی نظیرترین و پایدارترین نقش را در پیشرفت کشور دارد.

وزیرآموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: اهمیت یادگیری و تاثیرگذاری آن حتی در مبانی دینی ما مورد اشاره قرار گرفته است و هر فردی که به هر شکلی در این عرصه قدم می‌گذارد باید شاکر خداوند باشد.

وی ادامه داد: ما باید برای فرزندان این سرزمین کار کنیم، متاسفانه باید اعتراف کنیم فلسفه تعلیم و تربیت ما امروز به درستی اجرایی نمی‌شود، در واقع دانش آموزان‌مان باید زندگی‌مستقل و شرافتمندانه و دفاع از خود وآرمان‌های کشور را فرا بگیرند اما ما امروز بیراهه رفته‌ایم و با قراردادن سدی در انتهای نظام تعلیم و تربیت به نام کنکور، تنها توانایی تست زدن و حافظه محوری را در آن‌ها تقویت کرده‌ایم.

در خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

وی با اشاره به این که این مشکل از پایه‌های ابتدایی آغاز و پس از آن ادامه می‌یابد، گفت: متاسفانه نظام منزلت اجتماعی و اشتغال ما هم برهمین اساس شکل گرفته و ما در حالی که باید زیستن قوی و مقتدر در محیطی که کودک و نوجوان ما درآن زندگی می‌کند را به او بیاموزیم به سمت دیگری حرکت کرده‌ایم.

وزیرآموزش‌وپرورش با اشاره به این که در گذشته سرعت تحولات و تغییرات کند بود و ما می‌توانستیم ارزش‌های خود را به فرزندانمان منتقل کنیم، تصریح کرد: به دلیل سرعت تغییرات و تحولات همه نقش‌ها دچار کاستی شده و فرزندان ما با سرعت فراوانی از کنار ما می‌گذرند و در واقع امروز باید بگوئیم زبان گفتگو و تعامل‌مان با فرزندان را از دست داده‌ایم اما نباید فراموش کنیم خانواده‌ای که با بچه‌های خود پیوند گفتگوی صمیمانه و عمیق دارد در معرض هیچ خطری نخواهد بود و بر همین اساس همه ما نباید یک لحظه از فراگیری غفلت‌ کنیم تا زبان تعامل و گفتگو در خانواده‌ها تقویت شود.

حاجی میرزایی در بخش پایانی صحبت‌های خود خراسان را الگو و پیشگام در بسیاری از عرصه‌ها بویژه در زمینه مشارکت خیرین مدرسه‌ساز و مدرسه‌یار دانست و گفت: توجه خیرین به آموزش مهارت‌ها در مدارس نیاز جدی امروز جامعه ماست و باید به سمتی حرکت کنیم که بخش بزرگی از دانش آموزان ما به مهارت کارکردن برای تامین آینده خود برسند.

وزیرآموزش‌وپرورش با بیان این که از حضور و مشارکت خیرین در برنامه‌های تعلیم و تربیت استقبال می‌کنیم، اظهارکرد: دولت قطعا با تمام توان در کنار خیرین خواهد بود. دولت امسال برای مشارکت در ساخت پروژه‌های آموزشی و پرورشی خیرین دو هزار و۷۰۰ میلیارد اختصاص داده است که این رقم سال گذشته حدود یک هزار میلیارد بوده است ضمن این که در همین حال تلاش می‌کنیم موانع قانونی برای مشارکت خیرین در حوزه آموزش و پرورش را پیگیری و رفع کنیم.

گفتنی است؛ پیش از سخنان وزیرآموزش‌وپرورش، تعدادی از خیرین مدرسه‌ساز و مدرسه‌یار استان خراسان رضوی دیدگاه‌ها و دغدغه‌های خود را بیان کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

این اسباب‌بازی هوشمند را به کودکان خلاق خود معرفی کنید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران13 ساعت قبل
هوشمند است و به خلاقیت بیشتر کودکان کمک می‌کند. آن‌ها را وادار به تحرک بیشتر کرده و نوآوری را به آن‌ها آموزش می‌دهد. اما بازی با آن نیاز به آموزش دارد.

مسافرکش شیطان صفت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، این شخص از اراذل و اوباش معروف، که برای رسیدن به اهداف پلید خود اقدام به مسافرکشی و زورگیری از خانم‌ها در محدوده غرب تهران می‌کرد. وی برای رسیدن به مقاصد شوم اش از قمه و چاقو استفاده می‌کرد. پلیس به شهروندان توصیه می‌کند؛ حتما از خودرو‌های دارای اعتبار، تاکسیرانی، تاکسی اینترنتی، خودرو و وسیلیه نقلیه که اعتباری پشتش باشد، استفاده کنند و به هیچ عنوان از خودرو‌های شخصی که قابل احراز هویت نیستند، استفاده نکنند.

صحبت‌های رایان پورجم فرزند‌ منصور پورجم از جان‌باختگان سقوط هواپیمای اوکراینی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

وحدت و همدلی و عهد دوباره با ولایت

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ فردا، اینجا مصلی امام خمینی (ره) تهران جایی برای سوزن انداختن نیست؛ درست پیش بینی کردیم، جایی برای سوزن انداختن نبود، از آسمان این وحدت و همدلی و عهده دوباره با ولایت دیدنی‌تر بود. امروز به سپیدی همین برف، روسپیدی ایران ماند و بار دیگر روسیاهی برای دشمنان؛ امروز جمعه ۲۷ دی ماه ۱۳۹۸ و در این هوای سرد زمستانی، مردم دلشان گرم می‌شود با حضور رهبرشان و با اقتدا به رهبر عزیزشان؛ امروز دشمنان با اتحاد این ملت سنگ روی یخ می‌شود.

صحنه‌های دیده نشده از تمرین روزانه بروسلی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

امشب، وضع نامناسب آب و هوا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سرهنگ محبی در ارتباط زنده تصویری با بخش خبر ۲۱ شبکه یک سیما افزود: وضع تردد در جاده‌های کشور نامناسب است و چنانچه سفر کردن در ساعات پیش رو ضرورت دارد توصیه می‌شود رانندگان زنجیر چرخ و ترجیحا اغذیه مناسب و پتو به همراه داشته باشند. وی ادامه داد: به علت بارندگی برف و باران در بیشتر محور‌های مواصلاتی کشور، مخصوصا جاده‌های کوهستانی شمال کشور، رعایت سرعت مطمئن و فاصله قانونی از ضروریات تردد در این ایام است.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

سیدحسن نصرالله: آشنایی من با حاج قاسم به سال ۱۹۹۲ برمی‌گردد / وقتی فرمانده نیروی قدس شد، منتظر نشد ما به ایران برویم و تبریک بگوییم؛ خودش به لبنان آمد / او در تمام روز‌های جنگ ۳۳ روزه کنار ما و در اتاق عملیات بود

انتخاب1 روز قبل

دیدار دوستانه پرسپولیس و سایپا لغو شد

وانانیوز14 ساعت قبل

بشنوید | حمله حسن عباسی به مسعود کیمیایی | زیر تابوت شماها را پنج‌ هزار نفر هم نمی‌گیرد …

همشهری13 ساعت قبل

مسافرکش شیطان صفت

صدا و سیما1 روز قبل

توافق تجاری آمریکا و ایران!

جام نیوز12 ساعت قبل

کسی در دنیا فکر حمله به آمریکا را هم نمی‌کرد ….!

مهر1 روز قبل

دختر روس که جاذبه‌های ایران را در اینستاگرام معرفی می‌کند+تصاویر

آفتاب‌نیوز1 روز قبل

روایت فرمانده قرارگاه حضرت زینب از بازداشت فرمانده بزرگ داعشی با لباس جلف و آرایش زنانه

رکنا2 روز قبل

برپایی ۱۰۴ پایگاه در کرمانشاه برای کمک به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان

ایسنا1 روز قبل

تا خدا بنده‌نواز است … | پاسخ شهاب حسینی به انتقادها، نفرین‌ها و فحاشی‌ها

همشهری1 روز قبل

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

بهترین بازی‌های اندروید ایرانی ۹۸؛ با محبوبترین بازی‌های اندرویدی ایرانی آشنا شوید!

تکراتوچند ثانیه قبل

تصمیم جدید دولت سوریه | کار اجباری در انتظار استفاده‌کنندگان ارز خارجی!

همشهری4 دقیقه قبل

لیگ برتر فوتبال انگلیس | شیاطین سرخ در آنفیلد زانو زدند

همشهری6 دقیقه قبل

بهبود پژوهش نیازمند درمان نظام آموزش عالی است

فارس8 دقیقه قبل

جزئیات پرونده ۴۲ ورزشکار دوپینگی ایران در سال ۲۰۱۹+ اسامی

ایسنا9 دقیقه قبل

افزایش ۶۱ درصدی مالیات سیگار در کفه درآمدهای مالیاتی

ایسنا11 دقیقه قبل

۱۰۰۱ روز از آخرین باخت خانگی لیورپول در لیگ برتر می‌گذرد

طرفداری13 دقیقه قبل