ایتالیایی‌ها در شهرک صنعتی ایران و آذربایجان سرمایه گذاری می‌کنند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اقتصادی
ایتالیایی‌ها در شهرک صنعتی ایران و آذربایجان سرمایه گذاری می‌کنند

ایتالیایی‌ها در شهرک صنعتی ایران و آذربایجان سرمایه گذاری می‌کنند

مهرخبرگزاری مهر |
اردبیل - رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن اردبیل گفت: با رایزنی‌های اولیه مقدمات لازم برای حضور شرکت‌های ایتالیایی برای سرمایه گذاری در شهرک صنعتی مشترک ایران و آذربایجان فراهم می‌شود.

حسین پیرمؤذن در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: از سفیر ایتالیا برای حضور در اردبیل دعوت شده تا با رایزنی‌های لازم زمینه حضور شرکت‌های ایتالیایی در شهرک صنعتی مشترک ایران و آذربایجان فراهم شود.

وی افزود: امیدواریم با حصول شرایط و فراهم آمدن مقدمات کار شاهد حضور سرمایه گذاران این کشور اروپایی در شهرک صنعتی مشترک ایران و آذربایجان باشیم که این خود می‌تواند شرایط را برای حضور دیگر کشورهای اروپایی و سرمایه گذاری در منطقه تسهیل کند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان اردبیل ادامه داد: شرکت‌هایی که در شهرک صنعتی مشترک ایران و آذربایجان سرمایه گذاری می‌کنند می‌توانند از معافیت گمرکی ۳۶ درصدی برای ورود به بازار جمهوری آذربایجان برخوردار شوند تا با قیمت پایین‌تر اقدام به فروش و عرضه محصولات تولیدی خود نمایند و ارزش این کار با افزایش تولید و سرمایه گذاری کمتر از تصویب منطقه آزاد یا منطقه ویژه اقتصادی در اردبیل نیست.

خبری: جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان

پیرمؤذن در ادامه با بیان اینکه ۷۰ درصد صادرات انجام یافته استان اردبیل به کشور آذربایجان است، افزود: برای خروج استان اردبیل از بن بست ارتباطی با دیگر کشورها در زمینه راه‌های مواصلاتی و زیرساخت‌های ارتباطی اقدامات مناسبی انجام گرفته تا شرایط برای صادرات محصولات و ترغیب سرمایه گذاران کشورهای مرزی همچون ارمنستان و آذربایجان و روسیه و … فراهم شود.

به گفته وی اکثر محصولات صادراتی استان اردبیل به کشورهای هدف شامل صنایع غذایی، معدنی، شیمیایی، سلولزی و فولادی هستند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان اردبیل تصریح کرد: خوشبختانه در سالیان اخیر جایگاه مناسب ارتباطی اقتصادی و سیاسی با جمهوری آذربایجان برقرار شده و افزایش چنین روابطی می‌تواند به توسعه صادرات استان و ارز آوری بیانجامد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 ساعت قبل
الیاس حضرتی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تعداد کشته‌های اعتراضات آبان ماه را به نقل از یک مقام عالی امنیتی، کمتر از ۲۵۰ نفر اعلام کرد.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
او از افزایش قیمت‌ بلیت‌های جشنواره موسیقی فجر اظهار بی‌اطلاعی کرده و می‌گوید که مهمان بوده و هزینه‌ای پرداخت نکرده است. از او می‌پرسم که نظرش درباره‌ی جشنواره موسیقی فجر و نحوه برگزاری آن چیست؟ می‌گوید: این پنجمین اجرایی است که شرکت می‌کنم. او در این زمینه می‌گوید: من سال گذشته هم در جشنواره موسیقی فجر شرکت کردم. خانم دیگری اجراهای بین‌الملل در جشنواره موسیقی فجر امسال را باکیفیت و با ارزش عنوان و از حضورش در این اجراها ابزار رضایت می‌کند. وقتی از آنها می‌پرسیم که نظرشان درباره‌ی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر چیست؟ دختر جوانی پاسخ می‌دهد؟ من سال گذشته هم در جشنواره موسیقی شرکت کردم اما به نظرم امسال گروه‌های بین‌المللی که شرکت کردند خوب بودند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز7 ساعت قبل
علایم مشترک بین ویروس کرونا و آنفلوآنزا باعث شده است تا تشخیص آن‌ها از یک دیگر سخت شود. اما راه تشخیص بین این سه بیماری چیست؟ آیا نشانه‌هایی برای تشخیص این سه بیماری از همدیگر وجود دارد؟ به گزارش تجارت‌نیوز، علایم مشترک بین ویروس کرونا و آنفلوآنزا باعث شده است تا تشخیص آن‌ها از یک دیگر سخت شود. این ماجرا و از سویی علایم مشترک بین ابتلا به ویروس کرونا و بیماری آنفلوآنزا ترس و نگرانی زیادی را در تشخیص این بیماری به وجود می‌آورد. علایم آنفلوآنزا معمولا شامل تب و لرز، خستگی شدید و بدن درد است، حالت تهوع هم از دیگر علایم ابتلا به این بیماری است. آمار دقیق مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا هنوز مشخص نیست، اما این عدد حدود ۲ درصد تخمین زده شده است.
تابناکتابناک6 ساعت قبل
محمدرضا دهقان مدیر مرکز تحقیقات و نوآوری کروز در خصوص ارتباط دانشگاه‌ها با این شرکت گفت: نوآوری در صنعت نیازمند ایجاد ارتباط بین خودروسازی، قطعه سازی و دانشگاهیان است. در حال حاضر دانشگاه‌ها پروژه هایی با مبالغ کلان دریافت کردند و حاضر به همکاری با شرکت‌ها نیستند؛ ولی در جدای این مشکلات کروز برای طراحی قطعات پیشرفته داخلی در حال حاضر با سه دانشگاه شریف، امیرکبیر و تهران همکاری دارد. دهقان پیرو مشکلات موجود راهکارهایی اعلام و اظهار کرد: قطعه ساز باید محصولی تولید کند که متقاضی خرید آن وجود داشته باشد و نیازمند یک اراده ملی است. مدیر مرکز تحقیقات و نوآوری کروز در خصوص ارتباط دانشگاه‌ها با این شرکت توضیح داد: نوآوری در صنعت نیازمند ایجاد ارتباط بین خودروسازی، قطعه سازی و دانشگاهیان است. وی در خصوص هوشمند سازی و ارتقاء این صنعت تصریح کرد: مهمترین عامل برای هوشمند سازی صنعت خودروسازی و قطعه سازی اراده و ایجاد زیرساخت‌های مناسب در این حوزه است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز7 ساعت قبل
دیوید فورست، مشاور نخست وزیر انگلیس در امور اروپایی گفت: از این که روابط تجاری مان با اتحادیه اروپا دچار تنش‌هایی شود واهمه نداریم. ما چیز زیادی از آنها نمی‌خواهیم فقط می‌خواهیم تجارت آزادی مشابه بقیه کشورها با اتحادیه اروپا داشته باشیم. همچنین نرخ برابری هر دلار آمریکا معادل ۱٫۳۲۳۲ دلار کانادا اعلام شد. در برابر همتای سنگاپوری، هر دلار به ازای ۱٫۳۹۹۵ دلار سنگاپور مبادله شد. در برابر همتای استرالیایی، هر دلار آمریکا به ازای ۱٫۵۰۴۸ دلار مبادله شد.

پولی که نیاز فوری ندارید را به بورس بیاورید

3+
تابناکتابناک6 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر