۸۷ درصد مصرف کنندگان موادمخدر شاغل هستند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مازن آنلاین
  4. سیاسی

۸۷ درصد مصرف کنندگان موادمخدر شاغل هستند

مازن آنلاینخبرگزاری مازن آنلاین |
۸۷ درصد مصرف کنندگان موادمخدر شاغل هستند - 0

بزرگنمایی:

پیام مازند - ساری – معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه بیکاری بهانه‌ای منسوخ شده برای مصرف مواد مخدر است، افزود: ۸۷ درصد مصرف کنندگان مواد مخدر کشور شاغل هستند.

ناصر اصلانی روز پنجشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مازندران در ساری اظهار داشت: امروز در کشور چهار میلیون و ۴۰۲ هزارو ۸۰۰ نفر مصرف کننده مواد مخدر داریم.

وی افزود: از این میزان ۲ میلیون و ۸۰۲ هزار و ۸۰۰ نفر مصرف کننده مستمر و یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر مصرف کننده به اصطلاح تفننی هستند که زمینه حرکت به مصرف مستمر را دارند.

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: بر اساس آمار پنج سال اخیر از نظر اشتغال فقط ۱۲/۷ درصد مصرف کنندگان بیکار و باقی شاغلین هستند که در میان انان شاغلین رسمی نیز وجود دارد.

اصلانی همچنین اظهار داشت: میانگین سن شروع مصرف مواد مخدر در کشور ۲۴ سال است که بعضا در برخی نقاط استان در سنین ۱۴ و ۱۵ سال نیز دیده می‌شود.

تحصیل کردگان نگرانی جدید در اعتیاد

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر به وضعیت تحصیلاتی شیوع مصرف مواد مخدر کشور نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۷/۷ درصد بی سواد، ۴۰/۱ درصد مصرف کنندگان زیر دیپلم و ۵/۴ درصد فوق دیپلم هستند.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

اصلانی همچنین آمار مصرف کنندگان مواد مخدر در تحصیل کنندگان عالیه کشور را نگران کننده توصیف کرد و گفت: ۱۴/۶ درصد مصرف کنندگان مواد مخدر کشور دارای مدرک لیسانس به بالا هستند.

وی این مسئله را تهدیدی جدی عنوان کرد که متاسفانه جامعه تحصیل کردگان کشور را نشانه گرفته و حتی بنابر سلایق آنان نیز تولید می‌شود.

باید بی میلی در جامعه ایجاد شود

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر برخورد انتظامی و قهری را برای پیشگیری با مواد مخدر سطحی و غیردائمی عنوان کرد و گفت: باید با آگاه سازی بی میلی نسبت به مواد مخدر در جامعه ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه ایران در همسایگی ۷۰ درصد از تولیدات مواد مخدر دنیا قرار دارد، افزود: کشور در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر دنیا قرار دارد و در این مسیر تنها است و به تنهایی باید این بار سنگین را به دوش بکشد.

اصلانی با اشاره به افزایش ۵۰ برابری تولید مواد مخدر در کشور افغانستان افزود: باید در سطح جامعه هوشیاری ایجاد کنیم که قبل از درمان پیشگیری شود.

برچسب‌ها

آسیب‌های اجتماعی مازندران مبارزه با موادمخدر پیشگیری از اعتیاد

۸۷ درصد مصرف کنندگان موادمخدر شاغل هستند - 21

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خوانندگی و رقص خانم‌ها در ستاد انتخاباتی! / فیلم

خبر فوریخبر فوری10 ساعت قبل

فیلم/ ماشین‌سواری امروز روحانی و جهانگیری

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ساعت قبل

تعطیلات آغاز سال در بلاتکلیفی بنزین نوروز/تخصیص سهمیه ٣هزار میلیارد تومان بار مالی دارد

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین11 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، از ٢۶ آبان ماه که بنزین سهمیه بندی شده و قیمت آزاد آن با رشد سه برابری مواجه گشت، به اذعان مسئولین افت قابل توجهی در گردشگری ایران نفت افتاده که به احتمال زیاد ادامه این روند تعطیلات و گردشگری نوروز را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد. در این بین روز جاری علی ربیعی سخنگوی دولت روز جاری و در حاشیه نشست هیات دولت در پاسخ به پرسش سهمیه بندی بنزین نوروز گفت: اگر خواسته باشیم ۴۰ لیتر به سهیمه فعلی اضافه کنیم حدود ۳ هزار میلیارد تومان بار مالی دارد که برای تامین آن شاید مجبور باشیم از بسته معیشتی ۶۰ میلیون نفر کم کنیم. به همین خاطر تصمیم دشواری است و ما به تصمیم روشنی برای محل تامین بنزین نوروزی نداریم. معتقدیم کاهش کمک معیشتی نیز به مصلحت نیست. از سوی دیگر محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور نیز در حاشیه هیئت دولت گفت: موضوع سهمیه بنزین نوروز در حال بررسی است اما نباید پیش از نهایی شدن این بررسی‌ها، به مردم امید دهیم.
همشهریهمشهری11 ساعت قبل
حالا چند روز تا آغاز رای‌گیری یازدهمین دوره انتخابات مجلس یعنی دوم اسفند ماه باقی مانده، اما حواشی آن با شروع تبلیغات انتخابات رونق گرفته است. نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرهای مختلف هر کدام به روشی در تلاشند تا توجه مردم را به خود جلب کنند. این موارد بخش از وعده‌های این نامزد انتخابات مجلس است. وعده «ارضای حلال غریزه جنسی جوانان» روزنامه جمهوری اسلامی در شماره امروز خود از «ابتذال در تبلیغات انتخاباتی برخی نامزدهای انتخابات مجلس» انتقاد کرده و نوشته است: «تبلیغات انتخاباتی نامزدهای مجلس در مواردی به ابتذال کشیده شده. یکی از نامزدهای ورود به مجلس در تابلوی تبلیغاتی خود «ارضای حلال غریزه جنسی جوانان» را وعده داده است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
مهر گزارش می‌دهد؛ پیام خوزستان - اهواز - تبلیغات نامزدهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه خوزستان در این دوره هم حواشی مختلفی داشت به گونه‌ای که برخی از این حواشی بازتاب ملی هم داشته است. توزیع تنباکو به اسم یک کاندیدااخیرا در شبکه‌های اجتماعی فیلمی در حال پخش است که یک پاکت که با تبلیغات یک کاندیدا تهیه شده، پخش می‌شود و درون آن تنباکو قرار دارد. این تبلیغات شاید عجیب‌ترین نوع تبلیغات در این دوره به شمار می‌رود هر چند نسبت به اینکه خود ستاد انتخاباتی کاندیدای مورد نظر دست به ساخت و توزیع این تنباکوها کرده است، شک و تردید وجود دارد. در شوش فرو ریختن جایگاه سخنرانی یکی از حامیان سرشناس یکی از نامزدهای انتخاباتی نیز یکی از حواشی این دوره از انتخابات این حوزه انتخابیه بوده است. برای نمونه ۱۷ نفر از هواداران چند نامزد به دلیل تخلفات انتخاباتی با دستور قضائی در حوزه انتخابیه مسجدسلیمان دستگیر و بازداشت شدند.
ایرناایرنا10 ساعت قبل
به گفته این مقام مسوول، امروز توان طراحی پلتفرم‌ها و ماشین‌آلات در این صنعت وجود دارد و خودروسازی می‌تواند محرک بسیاری از شرکت‌های دانش‌بنیان بوده و بازار فوق العاده‌ای برایشان ایجاد کند. وی ابراز امیدواری کرد حرکتی که در داخلی‌سازی قطعات و تجهیزات این صنعت با مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان آغاز شده، با همان قوت در حوزه طراحی نیز پیگیری شود. ستاری گفت: ‌ در آینده خبرهای خوبی از صنعت خودرو خواهیم شنید که نمونه آن رونمایی از چهار خودروی جدید در روز جاری در حیاط دولت با حضور رئیس‌جمهوری بود. ستاری، درباره رفع موانع شرکت‌های دانش‌بنیان نیز گفت: بخشی از این موضوع به رویدادهایی برمی‌گردد که این روزها از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی، ساپکو و غیره در حال برگزاری است، از طرفی شرکت‌های دانش‌بنیان کوچک هنوز به آن سطح از بلوغ نرسیده‌اند که با شرکت‌های بزرگ کار کنند. وی با اشاره به سرمایه‌گذاری قطعه‌سازان در شرکت‌های دانش‌بنیان و حتی خرید بخشی از سهام این شرکت‌ها، خاطرنشان‌کرد: این مهم به بزرگ شدن همین شرکت‌ها کمک خواهد کرد.

نظرها

اخبار بیشتر