شرط عجیب برای اجاره خانه به پسران جوان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ساعت ۲۴
  4. تکنولوژی

شرط عجیب برای اجاره خانه به پسران جوان

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴ |
ساعت24-مدتی قبل مرد جوانی با پلیس تماس گرفت و از سرقت گوشی تلفن همراه و پول‌هایش توسط سرنشینان یک خودرو پراید خبر داد. با شکایت مرد جوان تحقیقات آغاز شد اما در ادامه بررسی‌ها مأموران پلیس با سرقت‌های مشابه دیگری مواجه شدند. در تمامی این سرقت‌ها چهار سرنشین خودرو پراید اقدام به زورگیری از مسافران در محدوده میدان آزادی و سه راه آذری کرده بودند.

در حالی که بررسی‌ها برای شناسایی سرنشینان پراید ادامه داشت، یک وکیل دادگستری به پلیس مراجعه کرد و از سرقت وسایلش توسط چهار سرنشین پراید خبر داد. اظهارات این وکیل باعث شد تا فرضیه سریالی بودن سرقت‌ها قوت بگیرد.

در حالی که وکیل جوان شماره پلاک خودرو سارقان را در اختیار مأموران قرار داده بود آنها موفق شدند صاحب خودرو و یکی از اعضای باند را شناسایی کنند. در بررسی‌های اولیه مشخص شد صاحب خودرو پسری به‌ نام کامبیز است. تحقیقات نشان می‌داد که کامبیز ساکن یکی از شهرهای غربی کشور است و چند ماه قبل به همراه سه نفر از اقوامش برای کار به تهران آمده است اما نشانی محل زندگی جدید او مشخص نبود. در حالی که بررسی‌ها ادامه داشت، کارآگاهان دریافتند که کامبیز خودرو پژویی را به تازگی خریداری کرده است. با به‌دست آمدن مشخصات خودرو، مأموران موفق شدند پسر ۱۸ ساله را دستگیر کنند. دستگیری کامبیز، تیم تحقیق را به سه همدست او رساند. متهمان دستگیر شده به سرقت‌های سریالی از مسافران در اطراف خیابان آزادی و سه راه آذری اعتراف کردند.

گفت‌وگو با متهم

۱۸ سال دارد و سه همدستش نیز در همین سن و سال هستند. هر چهار نفر فامیل هستند و چند ماه قبل برای پولدار شدن تصمیم گرفتند راهی پایتخت شوند.

چه شد که تصمیم به سرقت گرفتید؟

حدود ۷ ماه قبل بود که به تهران آمدیم. آن موقع جایی برای خوابیدن نداشتیم. یا داخل خودرو پراید من می‌خوابیدیم، یا روی صندلی ترمینال‌ها و پارک‌ها. در همین شب‌هایی که روی صندلی پارک جا خوش کرده بودیم مرد جوانی به‌نام اردلان به سراغمان آمد و وقتی فهمید جا و مکان و کار نداریم ما را به خانه‌اش برد.

چرا خانه اجاره نکرده بودید؟

قیمت‌ها سرسام آور بود و پول هم برای پیش پرداخت می‌خواستند. ما تمام دارایی‌مان خودرو پرایدی بود که آن هم پدرم برایم خریده بود. زمانی که اردلان پیشنهاد داد که داخل خانه او مستقر شویم همه قبول کردیم. این چند روزی که در خیابان و داخل خودرو خوابیده بودیم خسته‌مان کرده بود. البته او برای خوابیدن در خانه‌ای که در اختیارمان قرار داده بود شرط گذاشت.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار کوتاه علم و تکنولوژی ایران و جهان

چه شرطی؟

دو، سه روزی که از ماندنمان در خانه‌اش گذشته بود سر صحبت را باز کرد و گفت راهی بلد است که می‌توانیم خیلی زود پولدار شویم. او به ما سرقت آموزش داد و قرار شد هر شب یک گوشی مسروقه به‌عنوان اجاره خانه به او بدهیم. اوایل چون می‌ترسیدیم و تخصص زیادی هم نداشتیم گوشی‌های گرانقیمتی گیرمان نمی‌آمد. اما به مرور زمان فهمیدیم که چه آدم‌هایی را به‌عنوان مسافر سوار کنیم که بشود پول خوبی از آنها به‌دست آورد.

با وسایل سرقتی چه می‌کردید؟

هر شب یک گوشی را به‌عنوان اجاره خانه به اردلان می‌دادیم و گوشی‌های دیگری را که سرقت کرده بودیم هم به او می‌فروختیم.

فکر می‌کردید دستگیر شوید؟

ما می‌دانستیم پلیس در تعقیبمان است اما بازهم خطر را به جانمان خریدیم و به سرقت‌ها ادامه دادیم.

از کجا متوجه شدید پلیس در تعقیب شماست؟

ما به غیر از اینکه شب‌ها سرقت می‌کردیم روزها هم به‌عنوان کارگر مشغول کار بودیم. به همین دلیل پول خوبی به‌دست آوردیم. من تصمیم گرفتم خودروام را تغییر بدهم و خودرو بهتری بخرم. زمانی که برای گرفتن خلافی اقدام کردم متوجه شدم که خودروام دستور توقیف دارد. ماجرا را که به اردلان گفتم خودرو را از من ۱۰ میلیون تومان خرید و من هم یک خودرو پژو خریدم. اما اصلا به این موضوع توجه نکردم که مشخصات من را پلیس دارد و بعد هم که دستگیر شدم.

چرا خودروات دستور توقیف داشت؟

اردلان به ما گفته بود هربار که برای سرقت می‌رویم شماره پلاک را بپوشانیم. اما یک شب مست کرده بودیم و یادمان رفت شماره پلاک را بپوشانیم. از شانس بد مسافری که آن شب از او سرقت کردیم وکیل بود و شماره ما را برداشته بود.

منبع: روزنامه ایران

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دنیای خودرودنیای خودرو1 روز قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، با نزدیک شدن به دوسالگی ممنوعیت واردات خودرو، شاهد برهم خوردن معادلات در بخش وسیعی از بازار خودرو کشور هستیم. اما اواسط تابستان۹۷ یک‌باره ممنوعیت واردات خودرو به کشور اعلام شد و شوک جدی به پیکره بازار خودروهای وارداتی وارد کرد. اما در این میان برخی شرکت‌ها و مجموعه‌های خصوصی فرصت را غنیمت شمرده و با ارائه خدمات‌ متمایز، سعی در رفع نیاز و عطش بازار خودروهای لوکس داشته‌اند. اصلی‌ترین فعالیت در این بخش به فیس‌لیفت خودروهای موجود در کشور اختصاص دارد که با هزینه‌های گزاف توسط برخی افراد درحال انجام است. شاید جالب باشد بدانید برای اجرای این طرح روی بدنه خودرو، بسته به ابعاد و کلاس‌بندی آن، نیاز به پرداخت مبلغی بیش‌از ۵۰میلیون‌تومان است.
دنیای خودرودنیای خودرو1 روز قبل
بر این اساس، تولیدات حال‌حاضر خودروسازان نسبت به سال قبل دو برابر شده است. تاکید انجمن بر این است که مواد اولیه به قیمت تمام‌شده به خودروسازان و قطعه‌سازان اهلیت‌دار عرضه شود. این‌که مواد اولیه را با نرخ دلار به سازندگان داخلی می‌فروشند، بزرگ‌ترین صدمه را به صنعت خودرو و قطعه‌سازی وارد کرده است و نباید اقتصاد کشور به دلار وابسته باشد. در زمینه ساخت داخل نیز توانسته‌ایم چالش‌ها را به فرصت تبدیل کرده و قطعات خودرو را به سمت داخلی‌سازی پیش ببریم، به‌نحوی‌که هم‌اکنون بالغ بر ۸۵درصد از قطعات خودرو در داخل کشور تولید می‌شود. در داخل نیز برای تولید قطعات با چالشی به نام فولاد مبارکه، مس باهنر و آلومینیوم اراک مواجه هستیم که نرخ‌های خود را در یک ماه اخیر تا ۱۵درصد افزایش داده‌اند.
دنیای خودرودنیای خودرو1 روز قبل
از‌این‌رو تصاویر جاسوسی نسخه فیس‌لیفت این خودرو با پوشش استتاری سنگین به سوژه‌ای داغ برای رسانه‌های خودرویی جهان تبدیل شده است. تصاویر نشان می‌دهند سانتافه نیز به تبعیت از برادر بزرگ‌تر خود یعنی پالیسید، تغییرات بنیادی درزمینه بهبود فضای کابین به خود دیده است. استفاده از تکنولوژی تعویض‌دنده با سیم در سانتافه یک تغییر قابل‌توجه نسبت‌به نسل کنونی و پیشین این خودرو محسوب می‌شود. تغییرات ظاهری دارد به‌گونه‌ای است که برخی کارشناسان معتقدند این خودرو نسل جدیدی از سانتافه خواهد بود و در قالب نسخه فیس‌لیفت به بازار عرضه نخواهد شد. احتمال می‌رود قوای محرکه هیبرید نیز به این خودرو در آینده اضافه شود.
وانانیوزوانانیوز21 ساعت قبل
به گزارش وانانیوز، هوآوی در دسامبر سال گذشته میلادی، از نسخه چهارم پلتفرم نرم‌افزاری HMS رونمایی کرد. هوآوی با عرضه جهانی HMS Core ۴٫۰ گام موثری در مسیر توسعه جهانی اکوسیستم سرویس‌های موبایلی خود برداشته است. HMS Core مجموعه‌ای از قابلیت‌های ابری و موبایلی هوآوی را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد و فرآیند توسعه نرم‌افزاری را با سهولت و سرعت بیشتر، جذاب‌تر کرده است. مسئولان این شرکت اعلام کرده‌اند بر پایه هسته این پلتفرم یعنی HMS Core (Huawei Mobile Services Core)، بیش از ۵۵۰۰۰ اپلیکیشن ثبت شده است. HMS Apps نیز به عنوان گزینه‌ای مکمل، اپلیکیشن‌های پایه شامل Huawei Cloud Space, Huawei Smart Assistant, Huawei App Market, Huawei Wallet, Huawei Skyrim, Huawei Video, Huawei Music, Huawei Reading, Huawei Themes و Living Services را در خود ادغام کرده است.
رکنارکنا23 ساعت قبل
به گزارش گروه ورزشی رکنا، هواپیمای تیم فوتبال شهر خودرو که از کویت باید به قطر برود دچار نقص فنی شده است. اعزای تیم شهر خودرو که بعد از سفر از دوبی به کویت قصد سفر به قطر برای دیدار با السیلیه را داشتند سوار هواپیما شدند اما به خاطر نقص فنی، موتور سمت چپ هواپیما پایین آورده شد تا تعمیر شود. دو بازیکن شهر خودرو هم به دلیل صادر نشدن روادید از جانب کشور قطر در فرودگاه دوبی مانده‌اند. مسوولان شهر خودرو در تلاش هستند تا مشکل این دو نفر تا بعد از ظهر حل شود. به دلیل به وجود آمدن این مشکل احتمالا کادر فنی شهر خودرو به نشست خبری که قرار است ساعت ۵:۳۰ برگزار شوند نمی‌رسند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری2 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری2 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری2 هفته قبل

دو اثر سینمایی کانون به بخش مسابقه جشنواره فیلم‌های ورزشی راه یافت

کانون پرورش فکری55 دقیقه قبل

فعال شدن بخش واردات کارگو ترمینال با پرواز مسقط-اصفهان

مهر55 دقیقه قبل

وزیر کار یارانه ۷۲ هزار تومانی را تکذیب کرد

جام نیوز56 دقیقه قبل

نماینده‌ای که ۱۳ سالگی به جبهه رفته اما ردصلاحیت شد /قرار ملاقاتی با سردار سلیمانی که به سرانجام نرسید/آمریکا نگران جان سفیرانش/نگاهی به نطق نمایندگان

ساعت ۲۴57 دقیقه قبل

چه بیماری‌هایی با خون بندناف درمان می‌شود؟

آفتاب‌نیوز57 دقیقه قبل

آغاز قطع رمز دوم ایستا از امروز

ایلنا57 دقیقه قبل

انتظاری که از نامزدهای انتخابات فدراسیون فوتبال داریم (گزارش)

ایلنا57 دقیقه قبل