هزینه تصادفات رانندگی در کشور زیاد است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مازن آنلاین
  4. اجتماعی

هزینه تصادفات رانندگی در کشور زیاد است

مازن آنلاینخبرگزاری مازن آنلاین |
هزینه تصادفات رانندگی در کشور زیاد است - 0

بزرگنمایی:

پیام مازند - ساری- رییس پلیس راه کشور آمار تصادفات رانندگی و هزینه‌های ناشی از تلفات و خسارات آن را در کشور وحشتناک توصیف کرد و گفت: بررسی‌ها و محاسبات نشان می‌دهد که این هزینه‌ها تولید ناخالص داخلی را تحت‌الشعاع قرار داده‌است.

سردار تیمور حسینی روز پنجشنبه در همایش بانوان فرهنگ یار ترافیک مازندران در ساری تاکید کرد که تصادفات و حوادث رانندگی رشد تولید ناخالص ملی را از بین می‌برد و این محاسبات فقط لایه آشکار قضیه است و ضرر و زیان آن محاسبه می‌شود، در حالی که آثار پنهان حوادث رانندگی عمیق‌تر و دردناکتر است.

وی با بیان این نکته که برای کاهش آسیب‌ها و خسارت تصادفات رانندگی آحاد مردم همکاری کنند، توضیح داد: مدیریت ترافیک سلبی است که در اختیار ناجا است و در سه بخش مهندسی ترافیک، آموزش و اجرای مقررات فعالیت گسترده‌ای در حال انجام است.

وی بیان داشت: مدیریت ترافیکی در کشورهای پیشرفته با چشم انداز استراتژی صفر یعنی تلفات ناشی از رانندگی را به صفر برسانند نشان می‌دهد که موفقیت آنان از راه‌های سلبی نیست بلکه اقدامات ایجابی نظیر فرهنگ سازی، اصلاح رفتار و اطلاع رسانی به درستی در جامعه ایجاد شده است.

رییس پلیس راه کشور استفاده از ظرفیت قوی بانوان جامعه در قالب طرح بانوان فرهنگ یار ترافیک را بسیار ضروری و مهم دانست و ادامه داد: این که معلمان دارای گواهینامه رانندگی در این طرح بکارگیری می‌شوند، امری پسندیده و منطقی است.

حسینی گفت: اگرچه رفتار رانندگی رفتار مستقل است ولی نباید جزیره‌ای نگاه شود چراکه رانندگی در واقع رفتار اجتماعی است و این مقوله از طریق بانوان که قالب جمعیت کشور و نقش محوری در خانواده دارند بهتر به نتیجه می‌رسد.

سردار حسینی سه عامل عدم توجه به جلو، رعایت نکردن حق تقدم و عدم رعایت فاصله طولی مناسب را از عوامل مهم تصادفات در راه‌های کشور برشمرد و گفت: تسریع در روند هوشمندسازی راه‌ها و تجهیزات، آموزش و اطلاع رسانی از طریق رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی از جمله برنامه‌های پیش بینی شده برای تحقق کاهش تصادفات جاده‌ای کشور است.

خبری: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

به گزارش ایرنا در این همایش حدود ۳۰۰نفر از بانوان مازندرانی دارای گواهینامه رانندگی که بیشتر آنان معلمان هستند به عنوان فرهنگ یار ترافیک شرکت کردند.

بنا به دستورالعمل مجریان طرح بانوان فرهنگ یار ترافیک که پلیس راهور و پلیس راه هستند، زنان پس از شرکت در کلاسهای آموزش قوانین و مقررات رانندگی و طی کردن این مرحله و فعالیت یک ساله به عنوان پلیس نامحسوس می‌توانند به مرحله بعدی و کسب اختیارات بیشتر وارد شوند.

در این مرحله بانوانی که دارای گواهینامه رانندگی بوده و تخلف حادثه ساز رانندگی در سابقه خود نداشته باشند، کارت تعریف شده پلیس راهور نیروی انتظامی کشور را دریافت می‌کنند تا بتوانند در جاده‌ها متخلفان را شناسایی و معرفی کنند.

داشتن کارت تعریف شده توسط بانوان فرهنگ یار ترافیک به این معنی است که آنها در صورت دیدن تخلف رانندگی و تطبیق آن با موارد قانونی در همان لحظه می‌توانند مراتب را اعلام و مامور رسمی ناجا اعمال قانون کند.

بر اساس ماده ۲ قانون راهنمایی و رانندگی مصوب سال ۸۹ مجلس شورای اسلامی، صدور جریمه تخلف رانندگی بر عهده آن دسته از افسران کادر و پیمانی مورد وثوق راهنمایی و رانندگی است که دوره آموزشی را فرا گرفته باشند. البته این ماده دارای سه تبصره است که در یکی از آنها به راهنمایی و رانندگی اجازه داده شده است از گزارش داوطلبان مورد وثوق آموزش‌دیده که دارای حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی بوده و دوره آموزشی لازم را دیده باشند به‌صورت رایگان در تشخیص تخلف و صدور قبض جریمه توسط مأموران مجاز استفاده نماید.

برچسب‌ها

پلیس راهور ناجا مازندران پلیس

هزینه تصادفات رانندگی در کشور زیاد است - 20

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همشهری TV | هشدار سیل در ۱۰ استان

همشهریهمشهری1 روز قبل

ببینید | پاسخ حریرچی به نماینده قم: اسم یک چهارم ۵۰ کشته بر اثر کرونا را بگویید، من استعفا می‌دهم

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران تنها رویداد تخصصی حوزه گردشگری داخلی است که در تقویم سازمان جهانی گردشگری (WTO) به ثبت رسیده و با حمایت و حضور وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور و شرکت‌ها و نهادهای مرتبط از تاریخ ۲۳ الی ۲۶ بهمن ۹۸ با هدف ارائه‌ی دستاوردها و آشنایی با توان و نوآوری‌ فعالان صنعت گردشگری کشور و ظرفیت‌ها و زمینه‌های مختلف سفر برای گردشگران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.

فرهنگ تغذیه ایرانی، از بین رفته است/ چرا از سبزی و پیاز در سفره استفاده نمی‌کنید؟ / خوردن زیاد کاهو و خیار، عامل زودسفیدشدن مو می‌شود/ اولین مرکز «غذای سالم» با طبع غذای گرم، افتتاح کردم/ ایرانی‌ها برنج نمی‌خوردند

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
محقق طب سنتی درخصوص عقیده حکمای طب سنتی گفت: حکمای طب سنتی عقیده دارند، غذای انسان، درمان است و درمان انسان، غذای انسان است. ابراهیم ایراندوست در گفتگو با برنامه مشاور به سلامتی جسم و روح اشاره کرد و اظهار داشت: با اصلاح الگوی تغذیه و انتخاب نوع غذایی که انسان می‌خورد، می‌تواند سلامتی جسم و روح را تامین کند. وی خاطرنشان کرد: متاسفانه در سال‌های اخیر خوردن سبزی و پیاز از سفره ایرانیان حذف شده است، در حالی که پیاز بیشترین آنتی‌اکسیدان را دارد.

سرعت رشد جهانی شیوع کرونا

ایمناایمنا1 روز قبل
سرعت انتشار و فراگیر شدن ویروس کرونا به قدری زیاد است که بسیاری از کشورهای جهان را تا به حال درگیر کرده است. نمودار سرعت شیوع بیماری کرونا در جهان را می‌توانید در ویدئو زیر ببینید.

ببینید | انتقاد باشگاه خبرنگاران از بهنوش بختیاری برای تبلیغ شربت ضد کرونا!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل

همشهری TV | شورای شهر زیر سایه کرونا

همشهریهمشهری1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر