حمایت از سندرز و بایدن نزد آمریکایی‌های آفریقایی تبار برابر است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. بین‌المللی
حمایت از سندرز و بایدن نزد آمریکایی‌های آفریقایی تبار برابر است

حمایت از سندرز و بایدن نزد آمریکایی‌های آفریقایی تبار برابر است

ایرناخبرگزاری ایرنا |
تهران-ایرنا- نظرسنجی جدید نشان می دهد که  جو بایدن نامزد دموکرات و معاون رئیس جمهوری پیشین آمریکا و برنی سندرز نامزد مستقل از ایالت ورمونت اکنون تقریبا شانس برابری در کسب حمایت آمریکایی های آفریقایی تبار در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا دارند.

به گزارش تارنمای آمریکایی هیل، این نظرسنجی نشان می‌دهد که ۵۶ درصد از پاسخ دهندگان آمریکایی آفریقایی تبار گفته‌اند که به حمایت از سندرز و ۵۴ درصد به حمایت از بایدن فکر می‌کنند.

این نتایج حکایت از آن دارد که ۳۳ درصد از آمریکایی‌های آفریقایی تبار گفته‌اند قصد رای دادن به سندرز را ندارند و در مقایسه ۲۴ درصد گفتند که به دنبال رای دادن به بایدن نیستند.

این نتایج نشان می‌دهد که سندرز هم در صورتی که به عنوان نامزد دموکرات‌ها در مقابل دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا رقابت کند می‌تواند همچنان مورد حمایت آمریکایی‌های آفریقایی تبار باشد هر چند که بیشتر نظرسنجی‌ها نشان داده که حمایت از بایدن نزد آمریکایی‌های آفریقایی تبار در رقابت‌های اولیه انتخاباتی افزایش داشته است.

نتایج موسسه ایپسوس و وایس که در بازه زمانی ۱۸ تا ۲۰ دی (۸ تا ۱۰ ژانویه) انجام شده حکایت از آن دارد که در بین آمریکایی لاتین تبار ۴۷ درصد می‌گویند که به فکر رای دادن به سندرز و ۳۷ درصد می‌گویند قصد رای دادن به بایدن را دارند.

«کریس جکسون» قائم مقام موسسه آیپسوس گفت: با وجودی این که سندرز اغلب سوسیالیست و لیبرال افراطی توصیف می‌شود، حمایت از او نزد اقلیت آمریکایی‌ها اگر نگوییم بیشتر از دیگر نامزدها است دستکم به اندازه آنها است.

این نتایج نشان داد آمریکایی‌های آفریقایی تبار بیشتر از سایر رای دهندگان انگیزه کنار گذاشتن دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از قدرت را دارند و ۲۵ درصد از آنها می‌گویند این بزرگترین دلیل آنها برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ است. در مجموع ۳۷درصد آمریکایی خلع ترامپ از قدرت را انگیزه اصلی خود برای شرکت در انتخابات آتی عنوان کرده‌اند.

در این نظرسنجی از جامعه نمونه در سطح ملی استفاده شده است و نظرسنجان هشدار داده‌اند که از پاسخ دهندگان درباره انتخابات سراسری سوال کرده‌اند اما باور دارند آنها به این پرسش بر اساس نامزد ترجیحی خود در انتخابات اولیه پاسخ داده‌اند.

این نظرسنجی از میان دو هزار و ۱۳ فرد بالغ آمریکایی شامل ۷۸۴ سفیدپوست، ۵۸۵ آمریکایی آفریقایی تبار و ۵۷۷ لاتین تبار انجام شده است.

۱۳ آبان ۹۹ مصادف با سوم نوامبر ۲۰۲۰ پنجاه و نهمین انتخابات چهار سال یک بار ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا برای انتخاب رئیس جمهور به همراه معاون او برگزار خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز23 ساعت قبل
به گزارش مشرق، ارتش هند روز یکشنبه در یک رژه بزرگ نظامی ضمن نمایش انواع تجهیزات مختلف، از جمله یک موشک ضد ماهواره رونمایی کرد. به نوشته وبگاه «هیندو»، این موشک جدید از سوی سازمان تحقیق و توسعه وزارت دفاع این کشور ساخت شده و در جریان هفتادمین رژه نظامی به مناسبت «روز جمهوری هند» همراه با پرواز جدیدترین بالگردهای «شینوک» و «آپاچی» به نمایش گذاشته شد. ارتش هند همچنین از یک سامانه راداری جدید (ADTCR) برای ردیابی اهداف هوایی دوست یا دشمن نیز رونمایی کرد. به نوشته این منبع خبری، در جریان این رژه رئیس جمهور، فرمانده کل نیروهای مسلح و دیگر مقامات ارشد هند حضور داشتند. هند هفته گذشته نیز یک موشک بالستیک با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای و امکان شلیک از زیردریایی را آزمایش کرد
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، پایگاه خبری «بی بی سی عربی» امروز یکشنبه در گزارشی با عنوان «قاسم سلیمانی؛ آینده نیروهای آمریکایی در عراق پس از کشته شدنش چه می‌شود؟» فضای حاکم بر پایگاه‌های آمریکا از جمله عین الاسد را توصیف کرد. به گزارش بی. بی. سی، باری قبلا در پایگاه آمریکا در کابل پایتخت افغانستان کار می‌کرد اما چون اوضاع آنجا خیلی خطرناک بوده کار در این کشور را ترک می‌کند. گزارشگر بی بی سی می‌گوید: «از اکتبر ۲۰۱۹ بیش از ۱۰۹ راکت کاتیوشا به سمت مواضع نیروهای آمریکایی در عراق اصابت کرده است. ائتلاف آمریکایی می‌گوید گروه‌های شبه نظامی این حملات را انجام می‌دهند». و ایران پنج روز بعد با حمله موشکی به پایگاه‌های نیروهای آمریکایی در عراق پاسخ این عملیات آمریکا را می‌دهد.

اعلام آزادی سفر صهیونیست‌ها به عربستان سعودی

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
عربستان سعودی روابط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی ندارد و به جز ایام حج، به اتباع اسرائیلی اجازه سفر به این کشور را نمی‌دهد. اعلام این خبر به منزله تغییری مهم در اعلام رسمی روابط اسرائیل و عربستان سعودی است. حال شهروندان اسرائیلی می‌توانند با دعوتنامه رسمی از سوی سعودی‌ها برای زیارت و یا مقاصد تجاری و کسب و کار به عربستان سعودی سفر کنند. وزارت کشور رژیم صهیونیستی اعلام کرد که اسرائیلی‌ها می‌توانند به دنبال فرصت‌های سرمایه گذاری در عربستان سعودی باشند و با دریافت دعوتنامه و روادید به آنها اجازه خروج از اسرائیل داده خواهد شد. از خبرهای درز کرده اینطور مشخص شده است که همه شواهد و قرائن حاکی از اعلام رسمی طرح صلح ترامپ است که همه خطوط قرمز فلسطینی‌ها را نادیده گرفته است.

آخرین اطلاعات درباره ویروس جنجالی چینی و قربانیان آن

نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
خفاش مرموز چینی عامل کرونا / آخرین آمار از شیوع کرونا در چین و ایران؛ کرونا نام ویروسی است که در کشور چین شیوع پیدا کرده و در حال گسترش در سطح جهان است. نام ویروس کرونا از شکل آن گرفته شده که هنگام تصویربرداری با استفاده از میکروسکوپ الکترونی شبیه به یک تاج خورشیدی است. ویروس کرونا در گربه‌ها، سگ‌ها و حیوانات دیگرحیوانات اهلی می‌توانند ویروس کرونا را بگیرند و باعث عفونت‌های شدید شوند. او ضمن سخنرانی در جمع دانش آموزان و معلمان در موسسه تمدن جهانی گفت: آیا این «کرونا ویروس» یک ویروس جدید است یا یک فتنه؟ آمریکا همان مقصر است. این زن که مدت‌های طولانی در شهر ووهان، اولین محل شیوع ویروس کرونا، زندگی می‌کرده است به عنوان اولین نفر از مبتلایان به این ویروس خطرناک درمان شد.
ایسناایسنا20 ساعت قبل
یگان ارتش سوریه اعلام کرد که نیروهای این ارتش مانع عبور گشتی‌های آمریکایی در استان «الحسکه» شدند و آنها را مجبور به عقب‌نشینی از این منطقه کردند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ایست بازررسی ارتش سوریه در بزرگراه «ام ۴» واقع در روستای «اللبن» (در ۱۴ کیلومتری شمال غربی الحسکه) مانع عبور گشتی‌های نیروهای آمریکایی شدند. نیروهای ارتش سوریه همچنین با نظامیان آمریکایی که اصرار داشتند پرچم روسیه از بالای این مرکز ایست بازرسی پایین کشیده شود، مخالفت کردند. در همین راستا، یک سرهنگ در ارتش سوریه اعلام کرد که نظامیان آمریکایی پس از جدال لفظی با نیروهای ارتش سوریه مجبور شدند از این منطقه عقب‌نشینی کنند. این سرهنگ ارتش سوریه همچنین تصریح کرد: گشتی‌های آمریکایی پس از این جدال لفظی از اطراف شهرک «تل تمر» به سمت پایگاه «القصرک» عقب‌نشینی کرده‌اند.
تسنیمتسنیم20 ساعت قبل
یک منبع نظامی گفت که نیروهای یمنی مواضع مزدوران در بخش مجزر در شمال غرب مأرب را هدف حملات موشکی و توپخانه‌ای خود قرار دادند. بر اساس این گزارش نیروهای یمنی موفق شدند شهر تاریخی «براقش» واقع بین مأرب و استان الجوف را به کنترل خود در آورند. نیروهای یمنی همچنین موفق شدند در ادامه پیشروی‌های خود به اطراف منطقه الجفره در استان مأرب برسند. این پیشروی به نیروهای یمنی این فرصت را می‌دهد که به پادگان راهبردی «ماس» در ۱۵ کیلومتری الجفره حمله کنند. از سوی دیگر درگیری‌ها بین نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن و مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در بخش خب و الشعف بزرگترین بخش استان الجوف همچنان ادامه دارد.

نظرها

اخبار بیشتر