پیشنهاد سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیارد تومانی در شورابیل
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
پیشنهاد سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیارد تومانی در شورابیل

پیشنهاد سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیارد تومانی در شورابیل

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/اردبیل شهردار اردبیل گفت: با ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز در شورابیل هم اکنون پیشنهاد سرمایه‌گذاری در این منطقه به ارزش 100 میلیارد تومان به شهرداری اردبیل ارائه شده است.

حمید لطف‌اللهیان شامگاه ۲۵ دی ماه در نودمین جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: هیچ تردیدی نیست که شورا و شهرداری تمام تلاش خود را به کار گرفته تا نسبت به جذب سرمایه‌گذار و همراهی بخش خصوصی در کسب درآمد پایدار شهری تلاش کند چرا که بهترین راهکار در مدیریت شهری جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی است.

وی شورابیل را به عنوان یکی از عناصر باارزش شهر و جذاب برای سرمایه‌گذاران دانست و خاطرنشان کرد: مجموعه شورابیل در بهترین محل برای حضور سرمایه‌گذاران است چرا که در این نقطه از شهر همه زیرساخت‌ها برای جلب رضایت سرمایه‌گذاران فراهم شده و به واسطه این شرایط در ماه‌های اخیر پیشنهاد سرمایه‌گذاری بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان به شهرداری اررائه شده است.

شهردار اردبیل افزود: ما بعد از مذاکرات اولیه طرح‌های سرمایه‌گذاری را در کمیته فنی سپس هیئت عالی سرمایه‌گذاری مطرح می‌کنیم تا این طرح‌ها به صورت کارشناسی به اعضای شورای شهر پیشنهاد شود که در همراهی با سرمایه‌گذاران نیز بسته‌های تشویقی در نظر گرفته شده است.

لطف‌اللهیان بیان کرد: سرمایه‌گذار برج شورابیل که مجموعه‌های متنوع گردشگری و نشاط‌ آور اجرا می‌کند با ۱۴۰ میلیارد تومان حجم سرمایه‌گذاری در شورابیل حاضر خواهد شد تا سهم ۱۵ درصدی شهرداری نیز در این پروژه لحاظ شود.

وی تصریح کرد: بعد از تصویب شورای شهر این پروژه‌های سرمایه‌گذاری در کمیسیون ماده ۵ مطرح و مراحل استعلام پیگیری خواهد شد که البته در پروژه سرمایه‌گذاری برج شورابیل موافقت اصولی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دریافت شده است.

شهردار اردبیل گفت: ما به عنوان مالک فرآیند در کنار سرمایه‌گذار سعی داریم تا بدون پیچیدگی اجرایی و بروکراسی اداری سرمایه‌گذاران به سرعت مجوزهای لازم را دریافت کنند که حین عقد قرارداد نیز فرآیند حقوقی مورد توجه قرار می‌گیرد تا موانع و مشکلات به سرعت رفع شود.

لطف‌اللهیان ادامه داد: با احداث مجموعه رفاهی – تفریحی و نشاط آور با حجم سرمایه‌گذاری ۱۴۰ میلیارد تومان که در نوبه خود کم‌نظیر است شهروندان در شورابیل می‌توانند از این مجموعه استفاده کنند که این طرح در چارچوب طرح جامع شورابیل است.

وی گفت: به هیچ وجه هدف از تصویب این طرح‌ها مانور اجرایی و اقدام نمایشی نیست بلکه سعی بر این است تا سرمایه‌گذاران به سرعت و به شکل عملیاتی پروژه را اجرا کنند تا شهروندان از نتایج آن بهره بگیرند.

شهردار اردبیل به فعال بودن پروژه زیپ لاین اشاره و اظهار کرد: پروژه تجاری – مسکونی پیله سحران نیز با سهم ۲۸ درصدی شهرداری و ۷۲ درصدی سرمایه‌گذار اجرایی خواهد شد که سرمایه‌گذار این پروژه از طریق آگهی فراخوان انتخاب شده و تامین زمین نیز برعهده شهرداری است.

لطف‌اللهیان خاطرنشان کرد: البته این نوع انتخاب سرمایه‌گذار با نوع انتخاب پیمانکار متفاوت است و ما آمادگی داریم شیوه‌نامه و مکانیزم تعریف شده را در این زمینه به صورت قیق مورد بررسی قرار دهیم تا خود سرمایه‌گذار با انگیزه و رغبت برای اجرای پروژه‌های متعدد با خلاقیت خود ورود پیدا کند.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

وی تصریح کرد: ما هیچ راغب نیستیم که سرمایه‌گذاران را به شیوه انتخاب پیمانکار و از طریق فراخوان برگزینیم بلکه سرمایه‌گذار باید با آورده مناسب و پروژه‌های پیشنهادی با هدف کسب درآمد پایدار برای شهرداری ورود پیدا کند و ما نیز در حد وسع و توان در کنار آنها باشیم.

شهردار اردبیل افزود: در کنار بها دادن به

خلاقیت و آزادی عمل سرمایه‌گذار ما زمین و پروانه را در اختیار آنها قرار می‌دادیم تا به عنوان آورده شهرداری به کسب درآمد پایدار شهرداری کمک کرده که با اعضای شورای شهر در کمیسیونی تخصصی شیوه‌نامه سرمایه‌گذاری را مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهیم داد.

زمین برای احداث سرویس بهداشتی در داخل شهر کمیاب است

لطف‌اللهیان به کمبود سرویس بهداشتی عمومی در سطح شهر اردبیل اشاره کرد و گفت: ما در اکثر نقاط پرجمعیت شهر اردبیل با کمبود سرویس بهداشتی روبرو هستیم که در حل این معضل به ویژه در مرکز شهر از طرح راه‌اندازی سرویس بهداشتی سیار استقبال می‌کنیم.

وی بیان کرد: در مرکز شهر اردبیل به ویژه در مناسبت‌های مختلف ما با گله‌مندی مردم نسبت به کمبود سرویس‌های بهداشتی روبرو هستیم ولی واقعیت این است که در هسته مرکزی شهر زمینی وجود ندارد که ما بتوانیم سرویس بهداشتی در آن احداث کنیم.

شهردار اردبیل پیشنهاد یکی از سرمایه‌گذاران را در احداث ۱۰ باب سرویس بهداشتی با ۶۰ چشمه زنانه و مردانه در شهر اردبیل آن هم به شکل سیار یادآور شد و خاطرنشان کرد: این سرویس‌ها با یک سازه مناسب همراه با نصب تابلوهای تبلیغاتی انجام می‌شود که از وضوخانه و محل تعویض لباس کودک برخوردار است و ما در فصول مختلف سال می‌توانیم نسبت به جابجایی آن در مناطق مختلف شهر از آنها استفاده کنیم.

لطف‌اللهیان اظهار کرد: به رغم پیش بینی اعتبار برای احداث سرویس بهداشتی در پنج منطقه شهرداری اردبیل به دلیل نبود زمین امکان احداث سرویس بهداشتی و حتی وضوخانه مهیا نیست و ما این سرویس‌های سیار را به راحتی می‌توانیم در نقاط مختلف شهر جابجا کنیم.

وی با اذعان به ضعف شهرداری اردبیل در احداث سرویس‌های بهداشتی در مناطق مختلف شهر برای استفاده همشهریان و گردشگران تصریح کرد: در بیانیه روز جهانی توالت هشدار جدی در مورد کمبود سرویس‌های بهداشتی ارائه شده که با مراجعه به سایت‌ها می‌توانیم این بیانیه را مطالعه کنیم.

شهردار اردبیل افزود: ما در منطقه شورابیل هیچ کمبودی در تامین سرویس بهداشتی نداریم اما بیش از این نمی‌توانیم توالتی بسازیم که در فصول غیرگردشگری بلااستفاده بماند.

به گزارش ایسنا، لطف‌اللهیان با استقبال از نامگذاری بزرگراه شهدای اردبیل و پروژه پل قدس به اسم شهید مدافع حرم حاج قاسم سلیمانی نسبت به نصب تابلو و المان این شهید در کوتاهترین زمان قول مساعد داد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نقش رهبری، نقش نخست در ثبات امنیت کشور است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور: نقش ولایت و رهبری نقش اول در ثبات، امنیت و استحکام کشور است. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی گفت: این چه سیستمی است که طراحی کرده‌ایم که مدیران و مسئولان ما صبح تا شب باید جلسه داشته باشند و وقت خود را در جلسات بگذرانند، وقتی وزیر ما باید در ۴۳ کمیته و کمیسیون شرکت کند مسلما نمی‌رسد که انجام وظیفه کند. ذوالفقاری با بیان اینکه گیر کار در جا‌هایی است که به آن نپرداخته‌ایم، گفت: برای طی یک فرآیند اداری باید گاهی ۱۰ جا مراجعه کرد و مردم در این سیستم اذیت می‌شوند و دقیقا فساد نیز از همین جا شکل می‌گیرد. معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با بیان اینکه ۸۰ درصد کار ما شامل پیشگیری است، افزود: باید همه در حوزه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و به خصوص در حوزه امور روزمره مردم تلاش کنیم تا احساس ناامنی به نارضایتی تبدیل نشود. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی با بیان اینکه طیف و حجم ناامنی در کشور بالا است، گفت: امنیت در کشور ما برای مردم از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که مردم نگران ایجاد ناامنی در کشور هستند و نگرانند که خدشه‌ای به امنیت کشور و دین شان وارد نشود بنابراین هر جا در هر صحنه‌ای که لازم باشد ورود می‌کنند مانند حضور در مراسم تشییع سردار سلیمانی که این نشان از توجه به حق مردم ما است.

چند کیلومتری پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، منطقه حفاظت شده ورجین با ۲۸ هزار هکتار مساحت و بیش از ۳ هزار کل و بز، قوچ و میش وحشی، زیبایی بی نظیری به منطقه لواسانات داده است. در کنار این زیبایی‌ها، علوفه دهی به حیات وحش در فصل سرد سال یکی از مهمترین اقدامات محیط بانان در رو‌زهای برفی است. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
ایرناایرنا1 روز قبل
رییس شورای شهر تهران افزود: در برخی از کشورها با افزایش قیمت سوخت، ترافیک را کنترل می‌کنند چون اگر قیمت سوخت گران نباشد، مردم تشویق به استفاده از خودروی شخصی می‌شوند. نیاز به جراحی اقتصادی داریمرئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه اقتصاد کشور بر روی فونداسیون درستی قرار نگرفته است، گفت: نیاز به جراحی اقتصادی داریم. رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: بحث دیگری که امروز در صحن مطرح شد، مسئله متمم بودجه است که به تصویب رسید و همچنین لایحه بودجه ۹۹ را شهرداری قول داده طی یک هفته به شورای شهر می‌فرستد. هاشمی بیان داشت: براساس تصویب شورای شهر، قرار شد شهرداری بازبینی یک‌هزار و ۱۲۰ کد مشاغل را انجام دهد و هرکدام به صورت جدا در کمیسیون مربوطه مورد بررسی قرار گیرد. وی در مورد اینکه چرا عوارض کاهش نمی‌یابد و همیشه بیشتر می‌شود گفت: به دلیل اینکه تورم زیاد است و مسلما عوارض افزایش می‌یابد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴23 ساعت قبل
داستان خون آشام‌ها در قصه‌های فولکلور و افسانه‌ها از صدها سال پیش وجود داشته است. هر دو مرد ادعا می‌کردند که پیشتر مورد حمله خون اشام‌ها قرار گرفته بودند، و پس از چنین حمله‌ای اقدامات احتیاطی را انجام داده اند- در خون خون آشام حمام کرده‌اند، و خاک قبر این خون آشام را نیز خوردند. با توجه به حمله هایی که به خون آشام‌ها صورت می‌گرفت، روستاییان را عصبی کرده و دچار جنون نمود. مطالعات صورت گرفته نشان داد که هر دوی اینها خون آشام بوده‌اند و این را از طریق بدن تجزیه شده انها دریافتند؛ از جمله: مو، و ناخن. وابستگی خون آشام گونه به راسپوتین، ناشی از رویدادهای معجزه آسایی است که مانع از مرگ او شده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
فرمانده انتظامی با بیان اینکه حتما آینده نیروی انتظامی روشن‌تر از امروز خواهد بود، یادآور شد: تاکنون تلاشگران این عرصه و در این مقطع اقدامات بزرگی انجام دادند و معاونت اجتماعی ناجا جایگاه خوب و مطلوبی در داخل و خارج از نیروی انتظامی دارد. فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: افتخار ما، خدمت به مردم و خادم آنان بودن است و لازم است که ماموریت‌های پلیس در سطوح مختلف اعم از تلاش برای رهایی یک گروگان، مبارزه با قاچاقچیان و سارقان، خدمات دهی در ایام سوگواری‌ها و اربعین به شکل مختلف تبیین و تشریح شود. سردار اشتری خطاب به مدیران معاونت اجتماعی ناجا ادامه داد: شما عزیزان و همکارانتان می‌توانید در فرآیند پیشگیری از جرم، ارتقاء آگاهی عمومی، اطلاع رسانی به موقع و درست به مردم نقش آفرین باشید و تحقق این مهم، با تقویت ارتباطات درون و برون سازمانی ممکن است. وی با اشاره به وجود بانک‌های اطلاعاتی، دسترسی به اطلس جرایم در پایگاه داده‌های اجتماعی پلیس معاونت و تجزیه و تحلیل داده‌ها تصریح کرد: معاونت اجتماعی با همکاری دستگاه‌ها، نهاد‌ها و سازمان‌های مرتبط برای پیشگیری اجتماعی گام‌های بلندی را در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی بردارد. فرمانده نیروی انتظامی اظهار کرد: اقدامات معاونت اجتماعی ناجا در معرفی و صیانت از پلیس و ماموریت هایش، در این مقطع بیشتر «پدافندی» است که به تدیرج باید رویکرد «آفندی» بگیرد.
ایلناایلنا1 روز قبل
فرمانده انتظامی استان گیلان از کشف یک فقره زمین‌خواری اراضی مزروعی به ارزش بیش از ۸۶ میلیارد ریال در شهرستان رودسر خبر داد. وی بیان داشت: پس از هماهنگی قضائی ۲ متهم ۴۵ و ۳۲ ساله در خصوص این پرونده دستگیر و در تحقیقات پلیس به جرم خود اعتراف کردند. سردار ملکی با اشاره به اینکه متصرفان اقدام به ساخت تعدادی ویلا در زمین‌های مورد نظر کرده‌اند ادامه داد: با دستور قضائی از ادامه ساخت و ساز‌ جلوگیری به عمل آمد. این مقام ارشد انتظامی استان با بیان اینکه کارشناسان ارزش این زمین‌ها را بیش از ۸۶ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند خاطرنشان کرد: متهمان با تکمیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند. به گزارش سایت پلیس، فرمانده انتظامی استان گیلان در پایان با اعلام اینکه پلیس در بحث برخورد با زمین‌خواری تمام تلاش خود را به کار گرفته است خاطرنشان کرد: حفظ اراضی ملی و منابع طبیعی از دست‌اندازی متجاوزان و سودجویان همواره در دستور کار نیروی انتظامی قرار دارد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری2 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری2 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری2 هفته قبل

‌ «یادواره بانوان شهیده» در حرم حضرت معصومه (س) برگزار می‌شود

تسنیم33 دقیقه قبل

استان قم در تأمین میوه شب عید مشکلی ندارد‌

تسنیم33 دقیقه قبل

اجلاسیه خادمین شهدا با سخنرانی «سردار دهقان» در اراک برگزار می‌شود

تسنیم35 دقیقه قبل

دومین جشنواره کتاب کودک و نوجوان در کاشان برگزار می‌شود

تسنیم40 دقیقه قبل

طالبان: سرنگونی هواپیمای حامل افسران آمریکایی کار ما بود

همشهری42 دقیقه قبل

آمار جان‌باختگان تشییع سردار سلیمانی محرمانه نیست اما … | جزئیات دومین جلسه کمیته ویژه حادثه کرمان

همشهری45 دقیقه قبل

برگزیدگان جوایز گرمی ۲۰۲۰ اعلام شدند

همشهری49 دقیقه قبل