آماده ارائه تسهیلات ویژه برای تولید چادرمشکی هستیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اقتصادی
آماده ارائه تسهیلات ویژه برای تولید چادرمشکی هستیم

آماده ارائه تسهیلات ویژه برای تولید چادرمشکی هستیم

مهرخبرگزاری مهر |
یزد ـ قائم مقام وزیر صنعت، معدن، تجارت در امور بازرگانی گفت: آماده ارائه تسهیلات ویژه برای تولید چادر مشکی در کشور به ویژه در دارالعباده یزد هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین مدرس خیابانی، صبح پنجشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد از حمایت‌های بی‌دریغ امام جمعه یزد از صنعت استان یزد اظهار داشت: در برنامه‌های نوشته شده برای تحریم علیه ایران، دو نقطه مورد هدف قرار گرفته که یکی بخش تولید و دیگری معیشت بود.

وی افزود: در بخش تولید بیکاری جوانان و در نهایت معترض شدن آنها توسط دشمنان دنبال می‌شود و در بحث معیشت نیز، فقر خانواده‌ها و در نهایت اعتراضات خیابانی آنها دنبال می‌شود که خوشبختانه در هر دو مورد نقشه دشمنان نقش بر آب شده است.

مدرس خیابانی عنوان کرد: اکنون در سطح تولید، میانگین افزایش تولید کالا در کشور ما بین هفت تا ۱۳ درصد است و به رغم تهدیدها، حجم صادرات در سال جاری به ۳۲ میلیارد دلار رسیده است.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن، تجارت در امور بازرگانی بیان کرد: در بخش معیشت نیز با وجود تحریم‌ها در تأمین کالاهای اساسی مشکلی نداریم و دو برابر نیاز کشور ذخیره کالاهای اساسی داریم.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

وی تصریح کرد: کشور ما اکنون در جنگ اقتصادی است اما هیچ نقطه از کشور شباهتی به کشوری که در جنگ اقتصادی است، ندارد.

مدرس خیابانی با اشاره به اینکه واردات هزار و ۶۰۰ کالا به کشور ممنوع شد که یکی از آنها پوشاک است، افزود: ما نیز متقاضی و مشوق سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش پوشاک هستیم.

وی با بیان اینکه میزان مصرف چادر مشکی در کشور ۸۰ میلیون مترمربع است، عنوان کرد: در حال حاضر در کشور ۱۰ میلیون مترمربع چادر تولید می‌شود که حاضریم برای سرمایه گذاران تسهیلات ویژه قائل شویم.

مدرس خیابانی تاکید کرد: ما حاضریم برای سرمایه گذاری تولید چادر مشکی در دارالعباده یزد تسهیلات ویژه از جمله وام تبصره ۱۸ پرداخت کنیم و تسهیلات دیگری از جمله معافیت‌های مالیاتی در نظر بگیریم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مجری طرح پنبه: افزایش ۴۰ درصدی تولید پنبه

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
او در پاسخ به این پرسش که چرا سطح زیر کشت پنبه در ۱۷ سال اخیر کاهش یافته است؟ گفت: پنبه یکی از محصولات راهبردی است که مورد استفاده صنعت نساجی قرار می‌گیرد. در سال‌های دورتر شاهد رونق پنبه و نساجی بودیم اما به علل مختلفی از جمله واردات، مزیت اقتصادی کشت پنبه کاهش و هزینه‌های آن افزایش یافت بنابراین سال‌های پررونق کشت پنبه کم شد. وی درباره برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی برای پنبه کاران با اشاره به اینکه امسال سال پررونقی در تولید پنبه بود، گفت: قیمت تضمینی پنبه در سال‌های گذشته استفاده می‌شد اما در دو سال اخیر با توجه به رونق بازار و خرید پنبه به قیمت مناسب و حتی بیشتر از قیمت تضمینی از کشاورزان, دولت در قیمت گذاری, ورود نمی‌کند. آقای هزارجریبی با بیان اینکه دولت قیمت تضمینی گندم را حدود سه هزار و ۶۰۰ تومان اعلام کرد، افزود: این قیمت کف بازار است، امسال با توجه به رونق محصول پنبه، قمیت‌های بازار خیلی بیشتر از قیمت تضمینی آن است و کشاورزان از این بابت خوشحال هستند. مجری طرح پنبه وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه تولید پنبه از ۱۸۰ هزار تن در سال ۱۳۹۶ به ۱۶۵ هزار تن در سال ۱۳۹۷ کاهش یافت، گفت: پارسال پر آفت بود و به مزارع پنبه خسارت زد اما امسال با توجه به برنامه‌های اجرا شده، خسارات ناشی از آفات کاهش یافت و پررونق بود.

شفافیت مالی، راهکار جلوگیری از امضا فروشی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیتعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ محمد اسلامی امروز در حاشیه مراسم آیین معارفه و تکریم رئیس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بیش از ۵۰۰ هزار نفر در سطح کشور عضو سازمان نظام مهندسی هستند، گفت: این افراد با مدیریت و نظارت در ساخت و ساز‌ها و ساخت خانه‌های با کیفیت در طرح اقدام ملی مسکن نقش آفرینی می‌کنند. وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: از مردم می‌خواهیم که در چارچوب پروانه صادرشده اقدام به ساخت و ساز کنند و مهندسین اجازه ندهند خلاف پروانه ساخت و سازی صورت گیرد. وی بیان کرد: شفافیت مالی و مقابله با فساد یکی از کار‌های آقای خرم، رئیس جدید شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور است و وی در تعاملی که با دولت و سایر دستگاه‌ها دارد دوره امضا فروشی را خاتمه دهد و با رویکرد جدید، جایگاه نظام مهندسی را نزد جامعه ارتقا دهد. اسلامی گفت: روز گذشته جلسه ستاد ملی باز آفرینی برگزار شد و بزودی در استان‌های مختلف شاهد شروع طرح‌های مختلفی توسط توسعه گران در بافت فرسوده خواهیم بود. وزیر راه و شهرسازی بااشاره اینکه ۲۰ هزار واحد برای نوسازی بافت‌های فرسوده به بانک معرفی شدند و ۲۰ هزار واحد نیز برای دریافت پروانه اقدام کردند، تصریح کرد: تسهیلات و تمهیداتی اندیشیده‌ایم که از محل تبصره ۱۸ یارانه به آن‌ها پرداخت می‌کنیم تا مردم بتوانند خانه‌ها را در بافت فرسوده بسازند. اسلامی افزود: تسهیلات پرداختی به بافت فرسوده ۱۸ درصد است که ۹ درصد آن را دولت پرداخت می‌کند. وی بیان کرد: ۶۰ هزار واحد از ۱۰۰ هزار واحد بافت فرسوده را در استان‌های مختلف کلنگ زنی خواهیم کرد. اسلامی افزود: شناسایی و خرید اراضی در بافت فرسوده از دلایل تاخیر در طرح‌های نوسازی این بافت‌ها است. وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه برخی از بافت‌های فرسوده واجد ارزش هستند، گفت: تا سال ۱۴۰۰ چند محله از محلات هدف از فهرست نوسازی خارج می‌شوند. اسلامی درباره محله سیروس گفت: این محله متاسفانه مشکلات حقوقی وجود دارد که در حال رفع آن هستیم. وی درباره قیمت مسکن بیان کرد: قیمت مسکن اساسا تابع مولفه‌های اقتصادی کشور است برنامه جدید ما رونق تولید است و تسهیلاتی هم تصویب شد برای اوراق حق تقدم تا از این طریق سرمایه در گردش صندوق تامین مسکن مهیا شود.
ایسناایسنا23 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه همه ارکان حاکمیت در استان پشتیبان الگوی مثلث توسعه اقتصادی هستند، گفت: امیدواریم این مدل اقتصادی به نمونه‌ای برای کشور تبدیل شود. آیت‌الله سید احمد علم الهدی در همایش معین‌های اقتصاد مقاومتی استان، الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی را از برکات شهید بزرگوار سپهبد سلیمانی برشمرد و اظهار کرد: آقای رزم حسینی استاندار خراسان رضوی هدیه حاج قاسم سلیمانی است و فعالیت ارزشمندی را با عنوان مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی شروع کرده است. صادقی افزود: براساس آخرین بررسی‌های انجام گرفته، الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی یکی از بهترین و موفق‌ترین مدل‌های اقتصادی در استان است. رییس کل دادگستری خراسان رضوی بیان کرد: هر هفته مشکلات اقتصادی در ستاد تدبیر با حضور استاندار خراسان رضوی طرح و برای آن چاره‌اندیشی می‌شود و در هر موردی که حل مساله خارج از توان اجرایی خراسان رضوی باشد مسئله مورد نظر به دبیرخانه سران سه قوه ارسال خواهد شد. وی ادامه داد: الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی باید به عنوان یک نسخه موفق توسط معین‌های اقتصادی از خراسان رضوی به سراسر کشور معرفی شود.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
به اطلاع نمایندگان ایران خودرو می‌رساند شرایط تبدیل متمرکز ویژه تعهدات منقضی از ساعت ۱۵ روز یکشنبه مورخ ۹۸/۱۱/۰۶ مطابق جدول پیوست …به اطلاع نمایندگان ایران خودرو می‌رساند شرایط تبدیل متمرکز ویژه تعهدات منقضی از ساعت ۱۵ روز یکشنبه مورخ ۹۸/۱۱/۰۶ مطابق جدول پیوست اعلام می‌شود؛ لازم است نمایندگان محترم در خصوص اطلاع رسانی به مشتریان تعهدات منقضی اقدام لازم را مبذول فرمایند. قیمت فروش تمام خودروهای قید شده درمقصدتبدیل، براساسآخرینلیستقیمتمصوبجاریبودهوبا دستور العمل‌های جاری قیمت گذاری تعیین می‌شود. ۲. در خصوص سایر مشتریانی که موعد تحویل آنها از ابتدای سال ۹۷ تا قبل از اسفند ۹۷ بوده است، تمامی شرایط اعلام شده مشابه شرایط جدول این بخشنامه می‌باشد. مجددا" تاکید می‌شود به هیچ عنوان امکان ارائه خدمت به طور مستقیم در محل معاونت بازاریابی و فروش با مراجعه مشتری امکان پذیرنخواهد بود. ۳. در صورتی که بروزرسانی و تغییر شرایط بخشنامه تبدیل متمرکز و پیوسته ضروری تشخیص داده شود، با اطلاع رسانی از طریق سیستم سیتریکس نمایندگی‌ها، اقدام لازم راسا" توسط معاونت بازاریابی و فروش صورت خواهد گرفت.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، غلامرضا فرجی درباره وضعیت نمایش فیلم‌های سینمایی در ایام شهادت حضرت فاطمه (س)، اظهار داشت: همزمان با فرا رسیدن ایام شهادت، سینماهای سراسر کشور از ساعت ۱۷ روز سه‌شنبه هشتم بهمن تعطیل می‌شود. وی افزود: روز چهارشنبه نهم بهمن ماه سینماهای سراسر کشور به طور کاملا تعطیل خواهند بود. سخنگوی شورای صنفی نمایش ادامه داد: فعالیت سینماها از روز پنجشنبه ۱۰ بهمن دوباره از سر خواهد گرفت. فرجی تاکید کرد: شورای صنفی نمایش این هفته و هفته آینده جلسه‌ای برگزار نخواهد کرد. در حال حاضر در سینماهای سراسر کشور فیلم‌های مطرب (مصطفی کیایی)، جهان با من برقص!
مهرمهر21 ساعت قبل
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی ادامه داد: سیاست کشور استفاده از گاز ال. پی. جی به عنوان سوخت نیست و از ابتدا مقابله با مصرف این سوخت در دستور کار بوده است. فرخی بیان کرد: باید با جایگاه‌های غیر مجاز عرضه سوخت ال. پی. جی برخورد شود چرا که این جایگاه‌ها کاملا غیر قانونی و همچنین خطر آفرین هستند. معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی با بیان اینکه استفاده از سوخت ال. پی. جی در مصارف خودرویی ایمنی ندارد، گفت: باید در این زمینه اقدامات لازم از سوی دستگاه متولی صورت پذیرد. وی خاطرنشان ساخت: سوخت ال. پی. جی در حوزه سوخت خانگی قرار دارد که متأسفانه از سوی متخلفان برای خودروها استفاده می‌شود که کاری بسیار خطرناک است. معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی بیان داشت: نصب اتیکت قیمت بر روی محصولات را باید به درصد بالایی رساند.

نظرها

اخبار بیشتر