الیزابت پیرمرد را به «ضد زن بودن» متهم کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. قدس آنلاین
  4. سیاسی

الیزابت پیرمرد را به «ضد زن بودن» متهم کرد

قدس آنلاینخبرگزاری قدس آنلاین |
در حالی که مواضع «برنی سندرز» و «الیزابت وارن» علیه میانه‌روی بوده و همه این دو نامزد دموکرات را در یک جبهه قرار می‌دادند، اما با داغ تر شدن رقابت‌ها و جدال برای کسب آرا در ایالت ایووآ، در روزهای اخیر شاهد حملات آن‌ها علیه یکدیگر هستیم. الیزابت وارن، سناتور از ماساچوست روز دوشنبه گفت که برنی سندرز، سناتور ایالت ورمونت در سال ۲۰۱۸ به وی گفته است: «فکر نمی‌کند در انتخابات ریاست‌جمهوری یک زن بتواند پیروز انتخابات شود». این سخنان در شرایطی مطرح شده است که هر دو رقیب یکدیگر در انتخابات درون گروهی دموکرات‌ها هستند.

موسوی/

در حالی که مواضع «برنی سندرز» و «الیزابت وارن» علیه میانه‌روی بوده و همه این دو نامزد دموکرات را در یک جبهه قرار می‌دادند، اما با داغ‌تر شدن رقابت‌ها و جدال برای کسب آرا در ایالت ایووآ، در روزهای اخیر شاهد حملات آن‌ها علیه یکدیگر هستیم. الیزابت وارن، سناتور از ماساچوست روز دوشنبه گفت که برنی سندرز، سناتور ایالت ورمونت در سال ۲۰۱۸ به وی گفته است: «فکر نمی‌کند در انتخابات ریاست‌جمهوری یک زن بتواند پیروز انتخابات شود». این سخنان در شرایطی مطرح شده است که هر دو رقیب یکدیگر در انتخابات درون گروهی دموکرات‌ها هستند.

شلیک سهمگین وارن به رقیب پیشتاز

به نوشته روزنامه نیویورک‌تایمز، توضیحات وارن از یک نشست خصوصی رو در رو، از یک شلیک سهمگین به رقیب پیشتاز لیبرال خود درست سه هفته پیش از انتخابات داخلی دموکرات‌ها برای ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ در آیووا حکایت دارد. سندرز در بیانیه‌ای تند چنین اظهاراتی را رد و کارکنان کارزار انتخاباتی وارن را به دروغگویی متهم کرده است. در حالی که دو نامزد دموکرات قرار است در مناظره تلویزیونی با یکدیگر رو در رو شوند، حالا این دو باید با تنش زیاد با یکدیگر بجنگند. با وجود اینکه برنی سندرز می‌گوید چنین سخنی نگفته است، وارن با قاطعیت می‌گوید که رقیب وی چنین چیزی گفته است. وارن در اظهاراتی تأکید کرد: وقتی در دسامبر سال ۲۰۱۸ این دو تنها بوده و در باب انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ صحبت می‌کردند، برنی سندرز چنین درشت‌گویی کرده است؛ سندرز در حالی که ما با یکدیگر کار می‌کردیم و هدفمان نیز یکی و آن هم شکست ترامپ بود، چنین سخنی گفت.

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری دموکرات‌ها در ادامه تصریح کرد تمایلی ندارد بیشتر از این درباره یک جلسه خصوصی صحبت کند؛ چراکه برنی سندرز و وی بیشتر از اینکه دارای تفاوت فکری باشند، وجوه فکری مشترک دارند. وارن گفت: وی باور دارد او و برنی سندرز با یکدیگر دوست هستند و قصد دارند با همکاری یکدیگر ترامپ را شکست دهند. با اظهارات الیزابت وارن، در داخل کارزار انتخاباتی برنی سندرز چند نفر از کارکنان از ادامه همکاری انصراف دادند.

شکاف شگفت انگیز در جبهه دموکرات‌ها

اظهارات وارن نمایانگر یک شکاف شگفت‌انگیز در روابط وارن و برنی سندرز است؛ چراکه پیش از این روابط این دو تا حد زیادی برای دوطرف سودمند بود. با این حال پس از اینکه تیم برنی سندرز این اظهارات را رد کردند، برخی از مشاوران گفتند که وارن چاره‌ای ندارد جز اینکه برای ادعای خود مستندات دست اول رو کند. سندرز نیز در برابر این اتهامات از خود دفاع کرد و گفت: «من بر این باورم که آیا یک زن پیروز انتخابات می‌شود؟ البته که می‌شود. در واقع در انتخابات سال ۲۰۱۶، هیلاری کلینتون توانست با اختلاف ۳ میلیون رأی دونالد ترامپ را شکست دهد. هیلاری کلینتون هرچند از نظر شمارش آرا، دونالد ترامپ را شکست داد، اما در آمریکا نتیجه تعیین‌کننده برای انتخابات ریاست‌جمهوری، آرای الکترال است که ترامپ با اختلاف توانست، هیلاری کلینتون را پشت سر بگذارد».

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

سندرز افزود: «من به وارن گفتم که ترامپ یک جنسیت‌زده، نژادپرست و دروغگو است و از هر چیزی که دم دستش باشد برای مبارزه استفاده می‌کند». این در حالی است که دو منبع آشنا به موضوع که از محتوای آن جلسه اطلاع داشتند، به نیویورک‌تایمز گفتند برنی سندرز در واقع چنین سخنانی گفته است. بر پایه گفته این منابع، وی به وارن گفته است با توجه به جنسیت‌زدگی ترامپ ممکن است یک زن در برابر رئیس‌جمهوری آمریکا با چالش‌های زیادی روبه‌رو شود و مورد حمله او قرار گیرد. فائز شکیر، مدیر کارزار انتخاباتی برنی سندرز حالا از الیزابت وارن می‌خواهد اتهامات خود را تکذیب کند. او گفت: «لازم است ما این سخنان را از خود وی بشنویم. من می‌دانم که اگر او صحبت کند، خواهد گفت که این داستان واقعیت ندارد و دروغ است».

جلسه یاد شده درست پس از یک جلسه عمومی در ماه دسامبر در سال ۲۰۱۸ رخ داد. نیویورک‌تایمز در آن روز به نقل از وارن در خصوص آن جلسه گزارش داد: هیچ‌کدام از کسانی که قصد نامزدی برای انتخابات ریاست‌جمهوری دارند، سعی نکردند یکدیگر را از حضور در انتخابات منصرف کنند، هر چند که از همدیگر هم حمایت نکردند. اما پس از آن جلسه عمومی، این دو با یکدیگر جلسه خصوصی برگزار کردند و هیچ سند دست اولی در مورد این ادعا وجود ندارد و هر چه هست، سند دست دوم و نقل قول است.

در ماه مارس وقتی از الیزابت وارن پرسیده شد که برنی سندرز او را از رقابت در انتخابات ریاست‌جمهوری منصرف کرده است یا نه؟ او گفت: برنی و وی یک شام خصوصی داشتند و هر چیزی که در آنجا مطرح شد، پشت همان درها باقی می‌ماند. در حالی که برنی سندرز و الیزابت وارن تاکنون با یکدیگر ناخواسته یک تیم تشکیل داده و علیه میانه‌روها جبهه می‌گرفتند، حالا باید شاهد حملات این دو علیه یکدیگر باشیم. در این شرایط مشخصا تنش‌ها بین دو کارزار انتخاباتی در آستانه نخستین انتخابات مقدماتی در آیووا بالا گرفته است. پولیتیکو به تازگی گزارش داده است که برخی از نیروهای داوطلب برنی سندرز گفته‌اند قصد دارند وارد جبهه وارن شوند و برای او فعالیت کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

راز کشته شدن سربازان امریکایی در جعبه سیاه عین الاسد/ از قدرت ایران رونمایی خواهد شد! +فیلم

رکنارکنا12 ساعت قبل
«جاناتان هافمن» سخنگوی پنتاگون گفت که وزارت دفاع آمریکا درمورد خسارات جانی حمله موشکی ایران پنهان‌کاری و تلاش برای کوچک‌نمایی آن نکرده است. جمعه‌شب سخنگوی پنتاگون اعتراف کرد که ۱۱ نظامی آمریکایی پس از این حمله دچار آسیب مغزی و برای معالجه به کویت منتقل شده‌اند. خبر زخمی شدن ۱۱ نظامی آمریکایی در حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد را نخستین بار تارنمای خبری و تحلیلی «دیفنس وان» بامداد جمعه منتشر کرد. این رسانه‌ها گزارش دادند که در این حمله موشکی هیچ فرد آمریکایی، کشته یا زخمی نشده است. اما نیویورک تایمز روز دوشنبه گزارش داد که برخی پرسنل نظامی برای درمان آسیب مغزی تحت درمان قرار گرفته‌اند.

رایان؛ پرورش یافته نظام آموزشی کانادا / فردای فرزندان ایران چگونه خواهد بود؟!

عصر ایرانعصر ایران12 ساعت قبل
عصرایران؛ جعفر محمدی* - امروز «رایان» را بسیاری از مردم می‌شناسند؛ او ۱۳ سال دارد و فرزند «منصور پور جم»، دندانپزشک ساکن شهر بارهاون کانادا که در سانحه سرنگونی هواپیمای اوکراینی درگذشت. او فاجعه پشت فاجعه، دیوار پشت دیوار و اشتباه پشت اشتباه رو پشت سرگذاشته و در آخر قوی شده بود. انتشار ویدئوی سخنرانی رایان همزمان شده بود با نهایی شدن و نشر گزارش «U. S. News & World Report» درباره بهترین کشورهای دنیا برای رشد و تربیت فرزندان. رایان پورجم، به عنوان فرزندی که در کانادا رشد و تربیت یافته است، مهر تاییدی است بر این رتبه بندی جهانی. این حد از اعتماد به نفس و آگاهی و احساسات کنترل شده، تنها در یک جامعه و نظام آموزشی سالم شکل می‌گیرد و البته رایان، تنها یکی از میلیون‌ها تربیت یافته نظام آموزشی کاناداست.

وقتی پنتاگون دیر از خواب بیدار می‌شود!

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آمریکا پس از ۱۰ روز از حمله ایران به عین‌الاسد تازه اعلام کرده است ۱۱ نفر از سربازانش دچار ضربه ملایم مغزی شده‌اند. ضربه ملایم مغزی؛ خبری که دستمایه طنز در بسیاری از محافل خبری شد و خیلی‌ها نوشتند با این حساب چند هفته دیگر زمان می‌برد تا آمریکایی‌ها اعلام کنند ده‌ها نظامی آن‌ها بعد از حمله ایران دچار کشته‌شدگی یواش شده‌اند. اینکه در زمان حمله ایران به پایگاه عین‌الاسد که به پایتخت آمریکا در عراق معروف بوده پنتاگون خواب بوده و پنج شنبه این هفته از خواب بیدار شده و در حال آمار دادن از نظامیان آمریکایی است موجب شده است تا این موضوع در شبکه‌های آمریکا، دستمایه شود. CNN، دروغ‌گویی پنتاگون را به رخ کشیده و گزارش داده این خبر در حالی افشا می‌شود که وزارت دفاع آمریکا در زمان حمله موشکی ایران اعلام کرده بود نظامیان آمریکایی هیچ تلفاتی نداشتند و هیچ کس به طور جدی زخمی نشد. الجزیره انگلیسی نیز در گزارش جدید از اصابت دقیق موشک‌های ایرانی به این پایگاه تمجید کرده است.

خروج آمریکا از منطقه خواست موکد ملت‌هاست

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
امیر سرتیپ امیر حاتمی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره ویژگی نماز جمعه امروز به امامت، ولی امر مسلمین جهان افزود: نماز جمعه امروز از آن نماز‌هایی است که همه با احساس مسوولیت در مقابل دشمن و برای انسجام و وحدت حول ولایت آمده‌اند. ان شاءالله با بیانات حکیمانه و مدبرانه مقام معظم رهبری یک بار دیگر انسجام و وحدت خود را کامل به دشمنان جمهوری اسلامی نشان بدهند و نشان دهند که با یکپارچگی همه مسائل را خودمان حل می‌کنیم. وی درباره زمان خروج آمریکایی‌ها از منطقه گفت: با این آگاهی که امروز مردم منطقه نسبت به ظلم و سیاست آمریکایی پیدا کرده‌اند، خروج آن‌ها یک مسیر طبیعی است. امیر سرتیپ حاتمی ادامه داد: آمریکایی‌ها در هر موضوعی دخالت می‌کنند، هرجا هم که دخالت کردند جز تخریب و ایجاد مشکل در آن کشور کار دیگری نکرده‌اند و به طور طبیعی و البته با خواست اکید ملت‌ها به طور حتم و یقین بیرون رانده خواهند شد. وزیر دفاع درباره ادعای دلسوزی آمریکایی‌ها برای مردم ایران گفت: آن‌ها در جهان خیلی ظلم می‌کنند، ولی این موضوع یکی از ظالمانه‌ترین حرف‌هایی است که می‌زنند، آن‌ها مردم ایران را از دارو، غذا، منابع، پول نفت خودشان محروم می‌کنند، بعد ادعا می‌کنند که دلسوز مردم ایران هستند که بسیار ظالمانه است، اما دروغ آشکاری است که هیچ کس آنرا باور نمی‌کند.
رکنارکنا16 ساعت قبل
سرلشکر عبدالکریم خلف، سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق هم دو روز پیش تایید کرد که کمیته‌ای که برای تحقیق درباره حمله هوایی به سردار قاسم سلیمانی و همراهانش تشکیل شد به نتایج مهمی دست یافته است. سخنگوی عبدالمهدی گفت که کمیته مذکور به نتایج مهمی دست یافته و زمینه تحقیقات عمیق روی طرف‌های دیگر را فراهم می‌کند و چه بسا دامنه تحقیقات به فراتر از مرزهای عراق هم برسد. سپهبد حاج قاسم سلیمانی و «ابومهدی المهندس»، جانشین رئیس سازمان الحشد الشعبی و چند تن از همرزمانشان در بامداد روی سیزدهم دی ماه سال جاری در حمله هوایی آمریکا به نزدیکی فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند. خبرگزاری رویترز هم اخیرا به نقل از عراقی‌ها فاش کرد که کارمندان فرودگاه‌های بغداد و دمشق، اطلاعات ورود و خروج سردار سلیمانی و همراهانش را در اختیار ارتش آمریکا قرار داده‌ بودند. منبع: نامه نیوزبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


همایش تجلیل از نمونه‌های ملی بخش کشاورزی با حضور رییس جمهور

4 روز قبلایسنا1

فیلم | اولین اظهارنظر روحانی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی؛ خطای نابخشودنی بود | درخواست مهم از قوه قضاییه

4 روز قبلهمشهری1

گمانه‌زنی‌ها درباره سانحه هواپیمای اوکراینی/ احتمال «جنایت جنگالی آمریکا» به موازات خطای انسانی پدافند

5 روز قبلتسنیم1

پیکر یک تبعه اوکراینی در حادثه سقوط هواپیما شناسایی شد

5 روز قبلمهر1

حرکت زشت دو مجری زن صداوسیما +عکس

6 روز قبلفردا نیوز1

مراسم یادبود دو نفر از جان‌باختگان هواپیمای اوکراین برگزار شد

6 روز قبلایرنا1

کیمیا علیزاده از ایران خداحافظی کرد

6 روز قبلروزنو1

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

6 روز قبلپوشش خبری1

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

6 روز قبلپوشش خبری1

قادری: به تعویق انداختن اعلام خطا در ماجرای هواپیمای اوکراین اشتباه بود

6 روز قبلایسنا1