آموزش و پرورش بانه با کمبود نیروی انسانی مواجه است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. فرهنگ

آموزش و پرورش بانه با کمبود نیروی انسانی مواجه است

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |
آموزش و پرورش بانه با کمبود نیروی انسانی مواجه است - 0

بزرگنمایی:

عصر کرد - سنندج – مدیرکل آموزش و پرورش کردستان گفت: علیرغم جذب نیرو ولی همچنان آموزش و پرورش بانه با کمبود نیروی انسانی مواجه است.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، رشید قربانی در مراسم نمادین گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش در بانه که در دبستان هیئت امنایی پسرانه سینای این شهرستان برگزار شد، با تسلیت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همچنین جان باختن تعداد زیادی از هم وطنانمان در حوادث اخیر، گفت: حوادث اخیر موجب اتحاد و همدلی بیشتر میان مردم و اقتدار و عظمت نظام اسلامی و رسوایی دشمنان این ملت بزرگ شد و قطعا خون شهید سلیمانی، برکتی برای ادامه آرامش و آسایش در زندگی مردم ایران خواهد شد.

وی در ادامه کسب عنوان شورای آموزش و پرورش برتر استان توسط شهرستان بانه را به اعضای شورا و تمامی کسانی که در کسب این موفقیت نقش داشته‌اند، تبریک گفت و تشکیل جلسات منظم شورا، مصوبات متناسب با مشکلات و اجرایی شدن این مصوبات با استفاده از توان و ظرفیت دستگاه‌های اجرایی و مشارکت مردم را، از مهم‌ترین دلایل کسب این موفقیت عنوان کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان، شورای آموزش و پرورش را یکی از ارکان اصلی و تأثیرگذار در روند آموزشی و پرورشی شهرستان‌ها بیان کرد و افزود: آموزش و پرورش قوی با از میان برداشتن مشکلات و موانع، زمینه پیشرفت علمی و تربیتی دانش آموزان را فراهم می‌سازد و شورای آموزش و پرورش با تصمیم گیری‌های درست و مناسب و همکاری و همدلی میان مردم و مسئولین، می‌تواند در تحقق این فرآیند بسیار مؤثر باشد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی روز جهان

وی در ادامه به رشد جمعیت دانش آموزی و کمبود نیروی انسانی در شهرستان بانه اشاره کرد و افزود: ۲۱ درصد جمعیت شهرستان بانه را دانش آموزان تشکیل می‌دهند و دانش آموزان شهرستان بانه، ۱۱ درصد جمعیت دانش آموزی استان را به خود اختصاص داده‌اند و به همین دلیل این شهرستان بیشترین جذب نیرو را در چند سال اخیر داشته است و علی رغم اینکه ۲۵ درصد ساعات حق التدریس استان و از ۱۱۰۰ نفر نیروی حق التدریس استان، ۳۰۰ نفر به آموزش و پرورش شهرستان بانه اختصاص داده شده است، اما هنوز با کمبود نیروی انسانی در این شهرستان مواجه هستیم که امیدواریم در آینده بتوانیم این مشکل را به حداقل برسانیم.

قربانی با اشاره به رشد آسیب‌های اجتماعی در جامعه، گفت: آموزش و پرورش برنامه‌های مختلفی را جهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در دستور کار خود قرار داده اما ریشه کنی آسیب‌های اجتماعی نیازمند تعلیم و تربیت درست، تقویت بحث‌های تربیتی در مدارس و توجه ویژه به رعایت و ترویج اصول اخلاقی و اعتقادی میان دانش آموزان است.

آموزش و پرورش بانه با کمبود نیروی انسانی مواجه است - 12

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویدئو / ضدعفونی کردن مدارس تهران برای مقابله با کروناویروس

ایسناایسنا1 روز قبل
در پی‌شیوع کرونا در برخی از شهرهای ایران از جمله تهران، صبح دوشنبه (۵ اسفند) مدارس عدالت و ۱۵ خرداد در منطقه یک تهران برای مقابله با کروناویروس، در حضور خبرنگاران ضدعفونی شدند. مسئولان سلامت آموزش و پرورش می‌گویند این اقدام از دیروز در مدارس شهر تهران آغاز شده است؛ اما این اقدام در تمام مدارس تهران انجام خواهد شد؟ خبرنگار: فرزاد گمار / تصویربردار و تدوینگر: اسماعیل گلرخ

ببینید | انتقاد باشگاه خبرنگاران از بهنوش بختیاری برای تبلیغ شربت ضد کرونا!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل

ببینید | تکذیب فایل صوتی جنجالی در بیمارستان مسیح دانشوری پس شیوع کرونا توسط علی‌اکبر ولایتی

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران تنها رویداد تخصصی حوزه گردشگری داخلی است که در تقویم سازمان جهانی گردشگری (WTO) به ثبت رسیده و با حمایت و حضور وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور و شرکت‌ها و نهادهای مرتبط از تاریخ ۲۳ الی ۲۶ بهمن ۹۸ با هدف ارائه‌ی دستاوردها و آشنایی با توان و نوآوری‌ فعالان صنعت گردشگری کشور و ظرفیت‌ها و زمینه‌های مختلف سفر برای گردشگران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.

ببینید | راهنمای ساده جست و جوی موبایلی برای یافتن نزدیکترین مرکز مبارزه با کرونا در اطراف‌تان در تهران

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران تنها رویداد تخصصی حوزه گردشگری داخلی است که در تقویم سازمان جهانی گردشگری (WTO) به ثبت رسیده و با حمایت و حضور وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور و شرکت‌ها و نهادهای مرتبط از تاریخ ۲۳ الی ۲۶ بهمن ۹۸ با هدف ارائه‌ی دستاوردها و آشنایی با توان و نوآوری‌ فعالان صنعت گردشگری کشور و ظرفیت‌ها و زمینه‌های مختلف سفر برای گردشگران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.
همشهریهمشهری1 روز قبل
او در این کتاب، از ویروسی نوشته است که در شهر ووهان چین، در آزمایشگاه ساخته شده است. این کتاب در سال ۱۹۸۱ منتشر شده است. در این کتاب از ویروسی به نام ووهان-۴۰۰ به عنوان سلاحی آزمایشگاهی نام برده شده؛ ویروسی که در آزمایشگاهی در شهر ووهان چین ساخته شده است. اما پس از فروپاشی شوروی و پایان جنگ سرد کتاب ویرایش شده و در نسخه‌ای که سال ۱۹۸۹ منتشر شده، نام ویروس به ووهان-۴۰۰ تغییر پیدا کرده است. او در کتاب پایان روزها End of Days نوشته است: «در حوالی سال ۲۰۲۰، یک بیماری در سراسر جهان گسترش پیدا می‌کند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
چند روزگذشته به دلیل خطر ابتلا به شیوع بیماری کرونا بسیاری از اقلام بهداشتی مانند ماسک، محلول ضد عفونی کننده و … از سوی مردم خریداری شده و نایاب شده‌اند. ویدیوئی در صفحه اینستاگرام بهنوش بختیاری استوری شد که واقعا تعجب آور و یا بهتر است گفته شود شرم‌آور است. با توجه به اینکه چین به عنوان مبدا شروع این بیماری کرونا وکشورهای اول صنعتی جهان رسما اعلام کرده‌اند که هیچ دارویی برای پیشگیری و یا درمان ویروس کرونا ۱۹ وجود ندارد دیدن چنین ویدیوهایی فقط نشان از فرصت‌طلبی آن افراد دارد. (در آخر ویدیو تعداد تپق‌هایش را با خنده رفع و رجوع می‌کند!) گول کاسبان مختلف را نخوریم و یادمان باشد که چنین مسائلی فراتر از یک نفع یا سود چند روزه است و شرم بر کسانی که از هر فرصتی استفاده می‌کنند تا جیب خود را پرتر کنند.

نظرها

اخبار بیشتر