برنامه جشنواره فیلم فجر؛ سه سانس اول داستانی، سانس چهارم مستندوکوتاه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. فرهنگ
برنامه جشنواره فیلم فجر؛ سه سانس اول داستانی، سانس چهارم مستندوکوتاه

برنامه جشنواره فیلم فجر؛ سه سانس اول داستانی، سانس چهارم مستندوکوتاه

ایرناخبرگزاری ایرنا |
تهران- ایرنا- مراسم قرعه‌کشی زمان نمایش فیلم‌های سینمای رسانه در سی‌و هشتمین جشنواره فیلم فجر برگزار و طی آن اعلام شد سه سانس اول در پردیس سینمایی ملت به فیلم‌های بلند داستانی و سانس چهارم به فیلم‌های مستند و کوتاه اختصاص دارد.

ابراهیم داروغه‌زاده، دبیر سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در این مراسم روز پنجشنبه در پردیس سینمایی ملت، گفت: همه ما در سختی هستیم، مردم داغدار و بخش مهمی از مردم ما درگیر سیل هستند. شاید جشن برگزار کردن در این شرایط شاید کار سختی باشد.

وی ادامه داد: امسال افتتاحیه را حذف کردیم تا با مردم سیل‌زده سیستان و بلوچستان همدلی کنیم. حضور اهالی سینما در جشنواره فیلم فجر، بستری برای همدلی با مردمی است که سینما را دوست دارند.

قرعه کشی را قرار نبود برگزار کنیم اما جهت برقراری عدالت، این کار را کردیم. امسال سه سانس اول سینمای رسانه به فیلم‌های بلند داستانی و سانس آخر، به آثار مستند و کوتاه اختصاص خواهد داشت.

جدول نمایش فیلم‌های مستند و کوتاه

فیلم مستند عالیجناب به کارگردانی سجاد ایمانی و فیلم کوتاه عزیز ساخته سیدمهدی موسوی برزکی ۱۶ بهمن سانس چهارم؛

مستند زندگی میان پرچم‌های جنگی ساخته محسن اسلام‌زاده و فیلم کوتاه مادر برفی ازمرجان خسروی ۱۸ بهمن سانس چهارم؛

فیلم مستند خسوف ساخته محسن استادعلی و فیلم کوتاه اشغال ساختهعلی عزیزی ۱۵ بهمن سانس چهارم؛

فیلم مستند پروژه ازدواج ساخته عطیه عطارزاده و حسام اسلامی وفیلم کوتاه سور بز به کارگردانی سعید زمانیان ۲۱ بهمن سانس چهارم؛

فیلم مستند جایی برای فرشته‌ها نیست به کارگردانی سام کلانتری و فیلم کوتاه امتحان ساخته سونیا حداد ۱۴ بهمن سانس چهارم؛

فیلم مستند مهدی عراقی را بکش از عبدالرضا نعمت‌اللهی و دم اژدها ساخته سعید کشاورز، ۱۲ بهمن سانس چهارم؛

فیلم مستند قصه دختران فروغساخته خاطره حناچی و فیلم کوتاه دابر از سعید نجاتی نیز ۱۳ بهمن سانس چهارم؛

فیلم مستند خط باریک قرمز ساخته فرزاد خوشدست و فیلم کوتاه کوچه به کارگردانی امیرحسین مهر ۲۰ بهمن سانس چهارم؛

فیلم مستند بانو از محمد حبیبی منصور  و فیلم کوتاه برف‌های سپید سرگردان ساخته محمدرضا وطن دوست، ۱۹ بهمن سانس چهارم؛

همچنین فیلم مستند زمستان است به کارگردانی مهرداد زاهدیان و پاندای قرمز به کارگردانی علی پاک نیا ۱۷ بهمن سانس چهارم به نمایش درمی آیند.

برنامه جشنواره فیلم فجر؛ سه سانس اول داستانی، سانس چهارم مستندوکوتاه - 15

جدول نمایش فیلم‌های بخش سودای سیمرغ و نگاه نو

در ادامه قرعه‌کشی فیلم‌های بخش سودای سیمرغ انجام شد و بر این اساس

فیلم خورشید ساخته مجید مجیدی ۱۳ بهمن سانس اول؛

سینما شهر قصه به کارگردانی کیوان علی‌محمدی ۲۱ بهمن سانس اول؛

من می‌ترسم ساخته بهنام بهزادی ۱۹ بهمن سانس سوم؛

لباس شخصی از امیرعباس ربیعی ۱۸ بهمن سانس اول؛

ابر بارانش گرفته به کارگردانی مجید برزگر ۱۴ بهمن سانس دوم؛

مردن در آب مطهر ساخته نوید و جمشید محمودی ۱۷ بهمن سانس سوم؛

روز بلوا ساخته بهروز شعیبی ۱۶ بهمن سانس دوم؛

کشتارگاه ساخته عباس امینی ۱۷ بهمن سانس اول؛

عامه‌پسند ساخته سهیل بیرقی ۱۲ بهمن سانس سوم؛

خروج به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا ۱۸ بهمن سانس دوم؛

پوست به کارگردانی محمدرضا مصباح ۲۰ بهمن سانس سوم؛

روز صفر از سعید ملکان ۱۴ بهمن سانس اول؛

سه‌کام حبس ساخته سامان سالور ۱۲ بهمن سانس اول؛

شنای پروانه به کارگردانی محمد کارت ۲۱ بهمن سانس دوم؛

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار فرهنگی و هنری

درخت گردو از محمدحسین مهدویان ۱۵ بهمن سانس دوم؛

دوزیست ساخته برزو نیک‌نژاد ۱۵ بهمن سانس سوم؛

بی‌صدا، حلزون از بهرنگ دزفولی‌زاده ۱۳ بهمن سانس دوم؛

تومان از مرتضی فرشباف ۱۳ بهمن سانس سوم؛

آن شب به کارگردانی کوروش آهاری ۱۵ بهمن سانس اول؛

خوب، بد، جلف ۲.. ارتش سری ساخته پیمان قاسم‌خانی ۱۶ بهمن سانس سوم؛

آبادان یازده ۶۰ از مهرداد خوشبخت ۱۴ بهمن سانس سوم؛

مغز استخوان به کارگردانی حمیدرضا قربانی ۱۶ بهمن سانس اول؛

آتابای به کارگردانی نیکی کریمی ۱۸ بهمن سانس سوم؛

قصیده گاو سفید ساخته بهتاش صناعی‌ها ۱۲ بهمن سانس دوم؛

فیلم پدران ساخته سالم صلواتی ۱۹ بهمن سانس دوم؛

دشمنان از علی درخشنده ۲۰ بهمن سانس دوم؛

ریست (تعارض) ساخته محمدرضا لطفی ۱۹ بهمن سانس اول به نمایش درمی آیند.

همچنین روز ۱۷ بهمن سانس دوم به دلیل برگزاری شهراورد تهران فیلمی نمایش داده نمی‌شود، سانس سوم ۲۱ بهمن زمان اعلام نامزدهای جشنواره است و سید مصطفی احمدی تهیه‌کننده فیلم درخت گردو به کارگردانی محمدحسین مهدویان نیز در این مراسم اعلام کرد ۸۸ میلیون تومان از فروش فیلم در جشنواره به سیل‌زدگان اخیر اختصاص می‌یابد.

برنامه جشنواره فیلم فجر؛ سه سانس اول داستانی، سانس چهارم مستندوکوتاه - 47

سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر ۱۲ تا ۲۲ بهمن سال جاری همزمان با گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به دبیری ابراهیم داروغه‌زاده برگزار می‌شود. در این دوره جشنواره، ۱۱۵ فیلم سینمایی به همراه ۳۶ فیلم مستند فرم ثبت‌نام جشنواره را تکمیل کردند که در میان فیلم‌های سینمایی، ۳۷ اثر به فیلمسازان اول اختصاص دارد. همچنین بر اساس آمار نهایی فیلم‌های پذیرفته شده ۲۲ فیلم در بخش سودای سیمرغ، ۱۰ فیلم در بخش نگاه نو، ۱۰ فیلم در بخش فیلم کوتاه و ۱۰ فیلم در بخش مستند به نمایش در می‌آیند که بعضی آثار پذیرفته شده در بخش نگاه نو در بخش سودای سیمرغ نیز با دیگر آثار رقابت دارند.

این جشنواره شامل بخش‌های مختلف؛ از جمله مسابقه سینمای ایران یا سودای سیمرغ (فیلم‌های سینمایی داستانی/ پویانمایی فیلم‌های بلند داستانی که دارای پروانه ساخت یا نمایش از سازمان سینمایی باشند و تا قبل از بهمن ۱۳۹۸ اکران عمومی نشده و در هیچیک از رویدادها و جشنواره‌های سینمایی داخلی و خارجی به نمایش در نیامده باشند)، نگاه نو (فیلم اول کارگردان: داستانی/ پویانمایی فیلمساز یا کارگردان اول، به هنرمندی اطلاق می‌شود که برای ساخت یا نمایش فیلم سینمایی خود برای نخستین بار، مجوزهای لازم و قانونی را از سازمان سینمایی کسب کرده باشد و پیش از این اثری از وی به عنوان فیلم سینمایی اکران یا در رویدادهای داخلی یا خارجی معرفی نشده باشد)، مستند بلند، کوتاه داستانی (با زمان نمایش حداقل ۳ و حداکثر ۱۵ دقیقه)، مسابقه تبلیغات سینمای ایران و مسابقه تجلی اراده ملی است.

محمد احسانی، محمود اربابی، همایون اسعدیان، یلدا جبلی، رضا درستکار، سیدمحمود رضوی و حسین کرمی در این دوره از جشنواره اعضای هیات انتخاب فیلم‌های بخش سودای سیمرغ (مسابقه سینمای ایران) و نگاه نو (ویژه فیلم اول کارگردانان) هستند.

غیر از پردیس ملت به عنوان کاخ اصلی جشنواره که محل نمایش فیلم‌ها برای اصحاب رسانه است، پردیس سینمایی آزادی، سینما استقلال، پردیس سینمایی ایران‌مال، پردیس سینمایی باغ کتاب، پردیس سینمایی تماشا، سینما جوان، پردیس سینمایی راگا، پردیس سینمایی زندگی، پردیس سینمایی فرهنگ، سینما فجر اسلامشهر (سالن اصلی)، پردیس سینمایی کوروش، پردیس سینمایی کیان، سینما ماندانا، پردیس سینمایی مگامال و موزه سینما در مناطق مختلف شهر تهران، سینماهای مردمی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر خواهند بود.

ادامه دارد …

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
در جلسه اخیر شورای پروانه ساخت آثار غیرسینمایی، برای داستانی بلند «بوسه در باران» به تهیه کنندگی سیدمحمد قاضی، کارگردانی سیدیاسر اجاق فقیهی و نویسندگی امیرمهدی صادقی، داستانی بلند «پریا دختر پروانه» به تهیه‌کنندگی پریسا عشقی، کارگردانی و نویسندگی رضا بهشتی و سریال «پروانه» به تهیه کنندگی و کارگردانی عباس رافعی و نویسندگی علیرضا بیاتی پروانه ساخت صادر شد. همچنین در این جلسه با ساخت یک عنوان داستانی کوتاه موافقت شد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
محمدحسین گروسی‌نژاد، شاعر البرزی درگذشت. اشعار او، بیشتر جنبه عارفانه و معنوی داشت و بیشتر آثار او در قالب غزل قرار می‌گرفت. محمدحسین گروسی نژاد، شاعر، نویسنده و صاحب کتاب مجموعه شعر «از الهام تا عرفان» روز گذشته (سه شنبه ۲۹بهمن) درگذشت. گروسی نژاد در دوران مدیریتی خود در پست‌هایی همچون مدیرکل دارایی، رئیس دفتر تشریفات، کارگزینی و … خدمت کرده بود. معصومه کاظمی‌پور، شاعر و مسئول انجمن ادبی ادیبان فرزانه البرز، درخصوص ویژگی‌های شعری گروسی‌نژاد گفت: «اشعار مرحوم گروسی‌نژاد، بیشتر جنبه عارفانه و معنوی داشت و بیشتر آثار او در قالب غزل قرار می‌گرفت.» او افزود: «بیشتر غزل‌های محمدحسین گروسی‌نژاد تغزل خداوند بود و کمتر به مسائل دنیایی می‌پرداخت.» مسئول انجمن ادبی ادیبان فرزانه البرز گفت: «سال گذشته کتاب مجموعه شعر «از الهام تا عرفان» به تالیف آن مرحوم توسط انجمن ادیبان فرزانه البرز و در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز با حضور شاعران و هنرمندان رونمایی شد.»
ایسناایسنا2 ساعت قبل
معاون زیرساخت دانشگاه علوم پزشکی مجازی از تصویب برنامه «ایبال» به منظور حمایت از ایده‌های خلاقانه خبر داد و گفت: این دانشگاه آماده حمایت مالی ۲۵ تا ۱۰۰ میلیون تومانی از ایده‌های خلاقانه است. البته دانشگاه از لحاظ قانونی هیچ وظایفی در برابر حمایت از این ایده‌ها را ندارد اما در بررسی‌های خود به این موضوع رسیدیم که بهترین سازوکار برای حمایت از این ایده‌ها راه‌اندازی یک شتاب‌دهنده است. معاون زیرساخت دانشگاه علوم پزشکی مجازی به مهمترین اهداف برنامه ایبال در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: اولین و مهمترین هدف افزایش کیفیت محصولات و کمک به ثبات مالی کسب و کارهای نوین است، یعنی وقتی ایده‌های جدید وارد دانشگاه می‌شوند بعد از تأیید وارد مراحل پیش شتاب دهی و شتاب دهی می‌شوند و انواع کارگاه‌های آموزشی برای آن برگزار می‌شود. در واقع کارگاه‌های پرورش ایده، کسب و کار، نوآوری و تخصصی در زمینه موضوع استارت‌آپ‌ها از جمله این فعالیت‌ها است. معاون زیرساخت دانشگاه علوم پزشکی مجازی در پایان خاطر نشان کرد: زمانی که استارت‌آپ‌ها ایده خود را تثبیت کردند می‌توانند ایده خود را به سرانجام برسانند ما در این دانشگاه در مرحله اول تا ۲۵ میلیون تومان حمایت می‌کنیم و این حمایت‌ها تا ۱۰۰ میلیون تومان افزایش می‌یابد.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
درحالی‌که یک سال از درگذشت یدالله ثمره می‌گذرد، مصطفی عاصی از توصیه این چهره پیشکسوت زبان‌شناسی برای تقویت و گسترش زبان فارسی به عنوان سرمایه فرهنگی مشترک برای همه ایرانیان می‌گوید. یکی از برجسته‌ترین آثار ثمره، کتاب «آواشناسی زبان فارسی» است. همچنین «دریچه‌ای به زبان فارسی»، «راهنمای تدریس زبان فارسی» که اکنون به چند زبان ترجمه شده‌ است، ترجمه «نظام آوایی زبان» و … از دیگر آثار او هستند. اگر به پیشینه پژوهشی ایشان نگاه کنیم، می‌بینیم که فقط در جهت شناخت و توصیف زبان فارسی کار کرده‌اند. استاد ثمره اولین گام را در جهت توصیف آوایی زبان فارسی برداشت و نظراتش هم کاملا مستدل و مورد استناد است.

ویدئو / اختتامیه سی‌وپنجمین دوره جشنواره موسیقی فجر

ایسناایسنا4 ساعت قبل
مراسم اختتامیه سی‌وپنجمین جشنواره موسیقی فجر، شب گذشته در تالار وحدت تهران برگزار شد. این دوره از جشنواره با تجلیل از استادان موسیقی هوشنگ ظریف، افلیا پرتو، عاشیق حسن اسکندری و نادر مشایخی به کار خود پایان داد. اهدای جوایز برگزیدگان جایزه ترانه، جایزه موسیقی و رسانه و اجرای گروه‌های موسیقی از برنامه‌های دیگر اختتامیه سی‌وپنجمین جشنواره موسیقی فجر بود. تصویربردار و تدوینگر: امید ابراهیمی
ایسناایسنا4 ساعت قبل
منتها هزینه‌ها خیلی بالا رفت و این میزان به چهار برابر افزایش یافت و عملا ادامه‌ی انتشار مجله با این وضعیت و شرایط امکان‌پذیر نبود. البته تمایل ما این بود که از شش سال پیش دیجیتالی شویم اما نسخه‌ی کاغذی را هم کنار دیجیتالی چاپ کنیم. مجلات کاغذی برای ما حس نوستالژیک دارند و خیلی‌ها به نسخه‌ی کاغذی مجلات بیشتر علاقمندند. مدیرمسوول فیلم نگار در پایان درباره‌ی انتشار نسخه‌ی دیجیتال این نشریه و اینکه آیا از این پس تغییراتی خواهد داشت؟ توضیح داد: برای انتشار نسخه‌ی دیجیتالی «فیلم‌ نگار» رویا زیاد داریم. به گزارش ایسنا، در روزهای اخیر شماره ۲۰۰ ماهنامه «فیلم نگار» به‌عنوان آخرین شماره چاپی این ماهنامه تخصصی فیلمنامه‌نویسی منتشر شد.

نظرها

اخبار بیشتر