سکوت بازارهای آسیایی به دنبال امضای توافق تجاری چین و آمریکا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. اقتصادی
سکوت بازارهای آسیایی به دنبال امضای توافق تجاری چین و آمریکا

سکوت بازارهای آسیایی به دنبال امضای توافق تجاری چین و آمریکا

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
روز پنج‌شنبه، پس از این که آمریکا و چین با امضای فاز اول توافق تجاری خود به بخشی از ابهامات تجاری موجود پایان دادند، بازارهای آسیایی، روز بی‌سروصدایی را پشت سر گذاشتند.

به گزارش افکارنیوز،

روز پنج‌شنبه، پس از اینکه آمریکا و چین با امضای فاز اول توافق تجاری خود به بخشی از ابهامات تجاری موجود پایان دادند، بازارهای آسیایی، روز بی‌سروصدایی را پشت سر گذاشتند.

اخبار اقتصادی-رئیس‌جمهور آمریکا، دونالد ترامپ و لیو هی، معاون نخست‌وزیر چین دیشب توافقی را امضا کردند تا بخشی از اختلافات تجاری بین دو کشور را حل‌وفصل کنند.

ویشنو وارتان، رئیس اقتصاد و استراتژی بانک میزوهو، در یادداشت امروز صبح خود نوشت: توافق فاز اول امضا شد و مثبت‌ترین جنبه آن این است که بخشی از ابهامات در روابط تجاری آمریکا و چین در کوتاه‌مدت از بین خواهد رفت.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

در بازار ارز، واکنش دلار و یوآن چین به این توافق اندک بود. نرخ برابری دلار با یوآن ۰٫۰۳۷ درصد تضعیف شد و به ۶٫۸۸۶۱ واحد رسید. نرخ برابری دلار با ین ژاپن ۰٫۰۸ درصد تقویت شد و به ۱۰۹٫۹۷ واحد رسید.

شاخص سی‌ان‌بی‌سی ۱۰۰ آسیا ۰٫۰۸ درصد رشد کرد. نیکی ژاپن با رشد جزئی ۰٫۰۷ درصدی روبرو شد.

در بازار چین شاخص شانگهای ۰٫۵۲ درصد پایین آمد و شاخص هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ ۰٫۱۱ درصد رشد کرد.

ای‌اس‌اکس استرالیا و کاسپی کره‌جنوبی به ترتیب ۰٫۶۷ درصد و ۰٫۷۷ درصد رشد کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نصیحت جدی زنگنه به مردم

آخرین خبرآخرین خبر23 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
آقای محمد کشتی آرای در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ با اشاره به اینکه هر انس طلا امروز در بازار‌های جهانی، ۱۵۵۷ دلار عرضه شد، افزود: امروز هر مثقال طلا دو میلیون و ۱۴۲ هزار تومان در بازار‌های داخلی به فروش رسید. وی گفت: هر قطعه سکه تمام بهار آزادی امروز ۴ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۴۶۵ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۴۶۰ هزار تومان و هر قطعه سکه یک گرمی نیز ۹۳۰ هزار تومان معامله شد. وی گفت: امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۹۵ هزار و ۱۰۰ تومان به فروش رسید.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از افزایش میزان جرائم در حوزه اقتصادی خبر داد. مقیمی ادامه داد: امروز آمارها و تعدد پرونده‌های ما نشان می‌دهد که باید جدی‌تر به مساله‌ی جرایم اقتصادی و برخورد با آن ورود کنیم. در نتیجه این موارد جرایم اقتصادی افزایش یافته و پیامد افزایش جرایم اقتصادی نیز افزایش شکاف طبقاتی، گسترش فقر، افزایش تورم، خروج سرمایه از کشور و دهها مورد دیگر است. امسال ما شاهد رشد ۶۸۳ درصدی ارزش ریالی کشف پرونده‌های اخلال در نظام اقتصادی بودیم. وی در ادامه به شرح برخی از آمارها از وضعیت کشف پرونده‌های جرایم اقتصادی پرداخت و گفت: ارزش ریالی کشف پرونده‌های پولشویی در نه ماه امسال ۲۶۸۷ درصد، ارزش ریالی کشف پرونده‌های رباخواری ۱۵۳، ارزش ریالی کشف پرونده‌های زمین خواری ۱۹۵ درصد، ارزش ریالی کشف پرونده‌های احتکار ۵۹ درصد، ارزش ریالی کشف پرونده‌های قاچاق و ارز ۵۵ درصد، ارزش ریالی کشف پرونده‌های بالای ۵۰۰ میلیون تومان در قاچاق کالا و ارز ۴۴ درصد و ارزش ریالی کشف پرونده‌های بالای ۱۰۰ میلیون تومان قاچاق کالا و ارز ۵۳ درصد افزایش داشته است.

پیشرفت ۵۰ درصدی برخورد با پرونده‌های کلان اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری در حاشیه نخستین همایش نقش امنیت اقتصادی به بحث مبارزه با قاچاق سازمان یافته اشاره کرد و افزود: پلیس امنیت اقتصادی از ابتدای امسال به طور رسمی کار خودش را شروع کرده و تاکنون نیز توفیقات خوبی در رسیدگی به پرونده‌های بزرگ و کوچک داشته است. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیسردار اشتری ادامه داد: با حمایت دستگاه قضایی در بحث مبارزه و مقابله با مفاسد اقتصادی به صورت جدی، هوشمندانه و مقتدرانه به حرکت خود ادامه می‌دهیم. فرمانده ناجاگفت: در ورودی‌های کشور بویژه در حدود ۱۳ گمرگ کشور نیروی پلیس امنیت اقتصادی و پلیس گمرک مستقر است و طی ماه‌های آینده نیز بر تعداد آن‌ها افزوده خواهد شد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیسردار اشتری با بیان اینکه اولویت ما برخورد با باند‌های سازمان یافته و بحث فساد اقتصادی است، گفت: البته این کار‌ها کفایت نمی‌کند و باید بیشتر از این حمایت شویم ضمن اینکه دستگاه‌های مختلف نیز از ظرفیت‌های خود برای مقابله با مفاسد اقتصادی به کمک ما بیایند. فرمانده ناجا درباره همکاری دستگاه‌های اقتصادی با پلیس امنیت اقتصادی نیز افزود: دستگاه‌های مربوطه تاکنون با پلیس امنیت اقتصادی همکاری کرده‌اند، اما توقع داریم بیشتر از این با ما همکاری و پلیس را در انجام وظایف خود یاری کنند.

فیلم دیده نشده از تلاش آتش‌نشانان برای خروج از پلاسکو

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل

رسیدگی به بزرگترین پرونده تخلف ارزی در تعزیرات تهران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی گفت: این یکی از بزرگ‌ترین پرونده‌های مربوط به انجام ندادن تعهدات ارزی در تعزیرات تهران در سال‌های اخیر بوده است. اسفنانی افزود: در پرونده‌ای دیگر نیز متهمی ۲۸ میلیون یورو ارز دریافتی از بانک را ملزم شد، برگرداند. مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران گفت: در پرونده‌ای دیگر نیز ۵ کانتینر کالا‌های قاچاق شامل لوازم و تجهیزات رایانه‌ای به ارزش ۱۴۵ میلیارد ریال کشف شد که پرونده در تعزیرات در حال رسیدگی است. وی همچنین به پرونده‌ای دیگر با عنوان تقلب در کسب و کار تحت عنوان عرضه روغن گریس تقلبی اشاره کرد و گفت: برای متهمان این پرونده نیز رای قطعی و جریمه‌ای معادل ۷۳ میلیارد ریال صادر شده است. وی گفت: البته نانوایان باید نان مورد نیاز مردم را به اندازه‌ای که مکلف هستند تحویل دهند و اگر مازادی داشتند می‌توانند به سفارش مشتری تنوعی در نان داشته باشند.

نظرها

اخبار بیشتر