خودزنی عجیب رژیم تروریستی آمریکا در خاک عراق/ آیا کاخ سفید عملیات انتقام حشدالشعبی را متوقف می‌کند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نامه‌نیور
  4. بین‌المللی

خودزنی عجیب رژیم تروریستی آمریکا در خاک عراق/ آیا کاخ سفید عملیات انتقام حشدالشعبی را متوقف می‌کند؟

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور |
رژیم تروریستی آمریکا با خودزنی در عراق تلاش می‌کند مانع از عملیات انتقام حشدالشعبی شود.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

خودزنی عجیب رژیم تروریستی آمریکا در خاک عراق/ آیا کاخ سفید عملیات انتقام حشدالشعبی را متوقف می‌کند؟ - 1

به گزارش نامه نیوز، عصر روز یکشنبه بیست و دوم دی ماه در ادامه حملات مشکوک راکتی و خمپاره‌ای به مواضع نظامیان تروریست آمریکایی در خاک عراق، ۸ راکت به سمت پایگاه نظامی بلد در جنوب استان صلاح الدین شلیک شد.

در جریان این حملات که از سوی گروه‌های شبه نظامی ناشناس صورت گرفت، ۴ تن از نیروهای عراقی از جمله ۲ افسر زخمی شدند؛ پایگاه نظامی بلد در ۶۴ کیلومتری شمال شهر بغداد (حدفاصل التاجی و سامراء) واقع شده و محل استقرار یگان‌های ارتش رژیم تروریستی آمریکا است و نیروهای عراقی نیز در این پایگاه حضور دارند.

براساس اطلاعات به دست آمده، رژیم تروریستی آمریکا قبل و پس از حملات موشکی به پایگاه نظامی «عین الاسد»، نظامیان تروریست خود را از پایگاه نظامی بلد خارج کرد تا از هرگونه آسیبی در امان باقی بمانند چرا که می‌داند عملیات انتقام تازه شروع شده است.

در روزهای گذشته (قبل و پس از آغاز عملیات انتقام) فقط پایگاه نظامی «بلد» هدف قرار نگرفته است و در چند مرحله راکت‌ها و خمپاره‌ها در نزدیکی محل استقرار نظامیان تروریست آمریکایی در چند نقطه از خاک عراق فرود آمدند.

خودزنی عجیب رژیم تروریستی آمریکا در خاک عراق/ آیا کاخ سفید عملیات انتقام حشدالشعبی را متوقف می‌کند؟ - 7

پایگاه نظامی «التاجی» که محل حضور نظامیان تروریست آمریکایی است در روزهای گذشته هدف حملات راکتی و خمپاره‌ای افراد ناشناس قرار گرفت؛ این پایگاه نظامی در ۲۷ کیلومتری شمال پایتخت و یکی از دروازه‌های ورود به شهر بغداد به شمار می‌آید.

منطقه سبز بغداد (الخضراء) به ویژه سفارت رژیم تروریستی آمریکا یکی دیگر از نقاطی به شمار می‌آید که در روزهای اخیر چندین راکت و خمپاره به سوی آنان شلیک شد اما خسارتی برجای نگذاشت و هیچ کدام از نیروهای آمریکایی آسیبی ندیدند. بلکه تنها تلفات این حملات نیز نیروهای عراقی و یک افسر بلندپایه بود.

پیش‌تر پایگاه نظامی K۱ در استان کرکوک که محل حضور نیروهای تروریست آمریکا است هدف حملات مشکوک قرار گرفت؛ یک پیمانکار غیرنظامی آمریکایی در این حمله راکتی کشته شد و کاخ سفید به همین بهانه به مواضع رزمندگان تیپ ۴۵ حشدالشعبی در مرزهای مشترک با سوریه (منطقه القائم) حمله کرد.

پایگاه نظامی و هوایی K۱ در ۱۴ کیلومتری حومه شمال غربی شهر کرکوک و در نزدیکی فرودگاه این شهر واقع شده است؛ نظامیان تروریست آمریکایی به همراه نیروهای پلیس فدرال و مبارزه با تروریسم عراق در این پایگاه حضور دارند.

پس از حملات راکتی و خمپاره‌ای به مواضع نیروهای تروریست آمریکایی در خاک عراق، انگشت اتهام به سوی حشدالشعبی (بسیج مردمی) نشانه رفته است و این سازمان متهم شده که این حملات را انجام داده است.

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق در پاسخ به این سوال که چه گروهی حملات راکتی و خمپاره‌ای را ترتیب می‌دهد، گفت: حشدالشعبی مسئولیت هر حمله‌ای را که انجام دهد به صورت علنی می‌پذیرد و اگر هدفی را نشانه رود اعلام می‌کند.

این منبع میدانی با بیان این که حشدالشعبی عراق به صورت قاطع و واضح اعلام کرده که عملیات انتقام را علیه نظامیان تروریست آمریکایی انجام خواهد داد، افزود: هر زمان این عملیات انجام شد این سازمان به صورت شفاف اطلاع رسانی خواهد کرد.

وی با تاکید بر این مسئله که نیروهای حشدالشعبی هیچ ترسی از رژیم و نظامیان تروریست آمریکایی ندارند، تصریح کرد: این سازمان در حملات روزهای گذشته علیه آمریکایی‌ها نقشی نداشته و این موضوع مشکوک است.

خودزنی عجیب رژیم تروریستی آمریکا در خاک عراق/ آیا کاخ سفید عملیات انتقام حشدالشعبی را متوقف می‌کند؟ - 17

مناطق مورد حمله راکتی توسط افراد ناشناس

این منبع میدانی به هجمه و جنگ روانی شدید رسانه‌های مخالف حشدالشعبی اشاره کرد و گفت: رسانه‌های وابسته به محور غربی - عبری - عربی در تلاش هستند این سازمان را عامل اصلی حملات معرفی کنند.

وی افزایش فشار به حشدالشعبی را یکی از اهداف اصلی رسانه‌های جریان‌های سیاسی و شبه نظامی مسلح وابسته به محور غربی - عربی -صهیونیستی دانست و افزود: این فشارها وارد می‌شود تا این سازمان در مرحله نخست عملیات انتقام را علیه نظامیان تروریست آمریکایی انجام ندهد.

این منبع میدانی تصریح کرد: در روزهای گذشته رسانه‌های مخالف حشدالشعبی با تولید محتوای دروغ و شایعه پراکنی به گونه‌ای به افکار عمومی القا می‌کنند که این سازمان به دنبال ناامن کردن عراق است.

وی با بیان این که در حملات راکتی و خمپاره‌ای گروه‌های ناشناس شماری از نیروهای ارتش عراق زخمی شده‌اند، خاطرنشان کرد: رسانه‌های ضد جبهه مقاومت این حملات را به حشدالشعبی نسبت می‌دهند چرا که می‌خواهند میان نیروهای مسلح عراق اختلاف ایجاد کنند.

خودزنی عجیب رژیم تروریستی آمریکا در خاک عراق/ آیا کاخ سفید عملیات انتقام حشدالشعبی را متوقف می‌کند؟ - 23

این منبع میدانی با تاکید بر این مسئله که هدف حشدالشعبی مشخص است و از مواضع خود در قبال تروریست‌های آمریکایی کوتاه نمی‌آید، افزود: این سازمان در عین حال هوشیار است که در تله رسانه‌ای و جنگ روانی شبکه‌های «العربیه، الحدث، الشرقیه نیوز، دجله، هنا البغداد، اسکای نیوز و … و.» گرفتار نشود.

روند تحولات میدانی عراق نشان می‌دهد، محور غربی - عبری - عربی با قدرت سناریوی انحلال سازمان حشدالشعبی را که در ماه‌های گذشته با شکست روبه رو شده را دنبال می‌کند و در حال حاضر با خودزنی در تلاش است به هدف از پیش تعیین شده دست یابد.لینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، «ابوفدک المحمداوی» به عنوان جانشین شهید «ابومهدی المهندس» سمت نائب رئیس سازمان حشد شعبی را برعهده گرفت. «ابوعلی البصری»، معاون نایب رئیس سازمان حشد شعبی (بسیج مردمی) شامگاه پنج شنبه اعلام کرد که این سازمان با برگزاری یک نشست بر سر انتصاب یکی از فرماندهان خود به نام «عبدالعزیز» با کنیه «ابوفدک» در منصب رئیس ستاد حشد به جای «ابومهدی المهندس»، نایب رئیس فقید سازمان به توافق رسید. البصری در گفت و گو با خبرگزاری رسمی عراق در این باره اظهار داشت: «به ما اطلاع داده شد که پس از توافق بر سر ابوفدک از سوی سازمان حشد، فرمان دیوانی انتصاب وی از سوی فرمانده کل نیروهای مسلح (عادل عبدالمهدی، نخست وزیر دولت پیشبرد امور در عراق) طی دو روز آینده صادر خواهد شد». گفتنی است که این انتصاب پس از برپایی مراسم چهلمین روز شهادت ابومهدی المهندس در عراق صورت گرفت. شایان ذکر است که ابومهدی المهندس بامداد سیزدهم دی (سوم ژانویه) در کاروانی به همراه سردار سپهبد شهید «حاج قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حمله تروریستی آمریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد به شهادت رسید.
الفالف1 روز قبل
گروه جهان الف، ۱ اسفند ۱۳۹۸، ۲۲:۴۰ ۳۹۸۱۲۰۱۱۰۳به گزارش ایسنا، با بالا گرفتن درگیری ارتش ترکیه و ارتش سوریه و عدم پاسخگویی سوریه به درخواست آنکارا برای عقب‌نشینی به پشت پست‌های دیده‌بانی ترکیه در منطقه کاهش تنش ادلب و حمایت قوی روسیه و اصرار بر نابودی تروریست‌ها در آخرین مقر باقی مانده تروریست‌ها در سوریه به نظر می‌رسد ترکیه به آمریکا متوسل شده است. خبرگزاری بلومبرگ به نقل از یک منبع ترکیه‌ای در آنکارا گزارش داد، ترکیه از آمریکا درخواست دریافت سامانه‌های دفاع هوایی پاتریوت را مطرح کرده تا به بازدارندگی روسیه در ادلب بپزدازد.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
پیام مازند - دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: طبق تأکید وزارت بهداشت عراق، فعلا امکان انتقال مسافران ایرانی به کشور عراق وجود ندارد و پروازهای ایران به عراق فقط بابت جابجایی اتباع عراقی انجام می‌ شودعدم صدور ویزای عراق برای مسافران ایرانیمقصود اسعدی سامانی با اشاره به نامه وزیر بهداشت عراق مبنی بر تعلیق ورود ایرانیان به این کشور، اظهار داشت: با توجه به عدم صدور ویزای عراق برای مسافران ایرانی، پروازهای شرکت‌های هواپیمایی ایرانی به عراق فقط بابت انتقال اتباع عراقی انجام می‌شود. وی اظهار کرد: همچنین طبق نامه وزارت کشور عراق، صدور ویزا فعلا برای ایرانیان متوقف شد. اسعدی سامانی گفت: ‌ ممنوعیتی برای پرواز شرکت‌های هواپیمایی ایرانی به عراق صادر نشده است و فقط مسافران ایرانی غیر از مقامات و مسؤولان دیپلماتیک امکان ورود به عراق را ندارند. وی افزود: همچنین طبق اطلاعیه وزارت بهداشت عراق، ‌ هیأت‌های دیپلماتیک هم امکان ورود به عراق را دارند. بنابریان گزارش روز چهارشنبه‌ای که گذشت وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که دو نفر در قم به علت ابتلا به بیماری کرونا جان باختند.
الفالف1 روز قبل
معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام اعلام کرد: مرز مهران تا اطلاع بعدی بسته است و کار تردد زوار و صادرات کالا در آن انجام نمی‌شود. گروه اجتماعی الف، ۱ اسفند ۱۳۹۸، ۲۲:۲۰ ۳۹۸۱۲۰۱۱۱۸محمد نوذری در گفت و گو با ایرنا افزود: پایانه مرزی مهران (شهید سپهبد قاسم سلیمانی) از دو سوی مرز ایران و عراق بسته است و مردم و تجار تا اطلاع بعدی به هیچ عنوان به این مرز مراجعه نکنند. وی یادآور شد: پیش از این و با توجه به ناآرامی‌های داخل عراق مرز مهران از طرف عراقی‌ها برای تردد اتباع ایرانی بسته بود و تنها تردد اتباع خارجی انجام می‌گرفت. وی تاکید کرد: در حال حاضر این مرز از طرف ایران نیز بسته شده است و هیچگونه تردد و صادرات کالا در دو سوی مرز انجام نمی‌شود. تردد زائران از مرز مهران از ماه‌های گذشته تا کنون بدلیل ناآرامی‌های کشور عراق با اختلال مواجه شده است.
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
به گزارش وانانیوز، در ادامه روز نخست رقابت‌های بسکتبال انتخابی کاپ آسیا تیم‌های همگروه ایران یعنی عربستان و قطر به مصاف هم رفتند. در این بازی که در شهر جده عربستان برگزار شد که تیم میزبان توانست حریف خود را ۶۸ و ۵۷ شکست دهد و نخستین هنانند ابران به نخستین پیروزی اش دست پیدا کند. قطری‌ها روز یکشنبه هفته آینده در تهران به مصاف تیم ملی کشورمان می‌رود. ایران امروز پنجشنبه مقابل سوریه ۹۴ بر ۴۸ به پیروزی دست یافت. انتهای پیام/
رکنارکنا6 ساعت قبل
به گزارش رکنا، به نقل از ایرنا، حمید سیلاوی افزود: بستن مرز تجاری و مسافری چذابه در پی مصوبه شورای استان میسان عراق صورت گرفته است. وی با اشاره به اینکه صادرات کالاهای ایران به عراق و ورود گردشگران عراقی به کشورمان با بستن مرز چذابه متوقف شده است بیان کرد: تجار و بازرگانان تا بازگشایی مرز تجاری چذابه صبوری به خرج دهند تا مذاکرات و رایزنی‌ برای ازسرگیری صادرات کالا به عراق از این مرز به نتیجه برسد. سیلاوی ابراز امیدواری کرد با بهبود شرایط، مرز چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز، دوباره بر روی کالاهای ایران باز شود. بنابر اعلام گمرک چذابه در ۱۱ ماه نخست امسال حدود ۴۰۰میلیون دلار کالا از این مرز به عراق صادر شده است. عراق مرزهای زمینی مهران و شلمچه را به دنبال شیوع ویروس کرونا در کشورمان که منجر به فوت چهار نفر و سرایت آن به ۱۳ نفر شده است بست. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

نظرها

اخبار بیشتر