جهانگیری انتصاب نخست وزیر جدید روسیه را تبریک گفت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. سیاسی
جهانگیری انتصاب نخست وزیر جدید روسیه را تبریک گفت

جهانگیری انتصاب نخست وزیر جدید روسیه را تبریک گفت

ایرناخبرگزاری ایرنا |
تهران- ایرنا- معاون اول رییس‌جمهوری در پیامی به "میخائیل ولادیمیرویچ میشوستین" نخست وزیر جدید روسیه، انتصاب وی به این سمت را تبریک گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول رییس جمهوری، «اسحاق جهانگیری» روز چهارشنبه در پیامی خطاب به میخائیل ولادیمیرویچ میشوستین نخست وزیر جدید روسیه، انتصاب وی به این سمت را تبریک گفت.

معاون اول رییس جمهوری افزود: ظرفیت‌های موجود فیمابین، زمینه‌های مساعدی را برای تعمیق همکاری‌ها فراهم کرده است. تحقق این ظرفیت‌ها، اهتمام، عزم و کوشش مسئولین دو کشور را ایجاب می‌کند.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

جهانگیری اظهار امیدواری کرد: در دوره مسئولیت نخست وزیر جدید روسیه و در سایه اراده مقامات عالی‌رتبه و تلاش مشترک دو کشور، شاهد گسترش و ارتقاء همه جانبه مناسبات جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه باشیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نامه‌ای خطاب به آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان نوشت. نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نامه‌ای خطاب به آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان نوشت. علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نامه‌ای خطاب به آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان نوشت که متن آن در ذیل می‌آید: آیت‌الله جنتی دامت برکاتهدبیر محترم شورای نگهبانبا تقدیم سلام، این روزها هرجا می‌روم، مردم می‌پرسند دلیل رد صلاحیت شما چه بود؟ می‌گویم خودم هم نمی‌دانم. شورای نگهبان از من دعوت کرد. استاد شهید آیت‌الله مطهری نیز در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی فرمودند در جمهوری اسلامی احزاب غیراسلامی هم حق فعالیت دارند مشروط به اینکه با تابلوی خودشان فعالیت کنند نه با تابلوی اسلام.
مازن آنلاینمازن آنلاین5 ساعت قبل
وعده‌های محقق نشده نمایندگان مازندرانپیام مازند - ساری - بازخوانی وعده‌های انتخاباتی نمایندگان مازندران در انتخابات دوره دهم حاکی از این است که برخی از این شعارهای تبلیغاتی همچنان در حد یک وعده باقی مانده است. خبرگزاری مهر -گروه استان‌ها: چهار سال از وعده‌های پرزرق نامزدهای دوره دهم که اکنون نماینده مردم مازندران هستند گذشت، نرخ بیکاری کم نشد، غرب مازندران همچنان در رؤیای استان خزری مانده است و مازندران به منطقه آزاد دست نیافت. نامزدها و نمایندگان کنونی مازندران در حالی به وعده‌های جدید روی آورده‌اند که وعده‌های قبلی آنان به مرحله اجرا و تحقق نرسیده است. توسعه صادرات از جمله وعده‌های نمایندگان مازندران بوده است که در سال‌های اخیر نه تنها رشد عملی نداشته بلکه هر سال کمتر شده است. صادرات بیشتر که نشد، کم شدحسن اصغری یک فعال اقتصادی مازندران می‌گوید: هنوز صادرات مازندران لنگ تحقق زیرساخت‌های اولیه مانند خودروهای حمل و نقل کانتینری و کاهش تعرفه‌ها مانده است و صادرکنندگان مجبورند کالاهایشان را از دیگر مبادی صادر کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به محض این که کلید آزادسازی ادلب زده شد٬ تنش بین سوریه و ترکیه نیز درگرفت. چرا که اردوغان بر این باور است که در حمله به ادلب٬ غیرنظامیان آسیب می‌بینند. سه موضع شفاف و آشکار تهران در مورد ادلبالف) سخنان معنی‌دار تخت‌ روانچیبه محض پیچیده شدن روند آزادسازی ادلب٬ در شورای امنیت سازمان ملل٬ نشستی در این مورد برگزار شد. تخت روانچی در نشست شورای امنیت این سازمان با موضوع بررسی اوضاع در ادلب سوریه، سخنانی بر زبان آورد که عمده‌ترین بخش‌های آن چنین بود: ۱. تخت روانچی، خواستار اجرای موافقتنامه سوچی درباره ادلب شد که در نشست‌های روند آستانه نیز بر اهمیت آن تأکید شده است.
ایلناایلنا2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست خبری کارگزاران سازندگی ایران اسلامی و معرفی فهرست نامزدهای این حزب در انتخابات مجلس صبح امروز برگزار شد. در این نشست محسن هاشمی، در سخنانی گفت: همانطور که مستحضر هستید در آستانه یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار داریم مجلس نخستین نهادی بود که بعد از انقلاب اسلامی برای مردم‌سالاری پایه‌گذاری شد. رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران ادامه داد: یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دارای اهمیت و حساسیت مضاعف برای کشور است. هاشمی گفت: امروز بحث حضور مردم مطرح است گفته‌ می‌شود مردم شرکت نکنند و یا اقبال عمومی کم باشد اما ما امیدواریم نظر مردم را به سمت لیست یاران هاشمی برگردانیم. این عضو حزب کارگزارن سازندگی درباره لیست یاران هاشمی گفت: مشی آیت الله هاشمی رفسنجانی اولویت مسائل کشور بود و مسائل فردی مطرح نبوده است.
ایرناایرنا2 ساعت قبل
عضو هیات علمی حقوق دانشگاه اصفهان ادامه داد: امروز آزادی در کشور وجود دارد و باید کاری کنیم که احساس آزادی هم در جامعه بیش از پیش ملموس شود. این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: ارزش‌های انقلابی باید در جامعه تبیین شود تا مردم بر اساس این ارزش‌ها دست به انتهاب بزنند. وی تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب بارها از ضرورت متصل نبودن نماینده مجلس به کانون‌های قدرت و ثروت تذکر داده‌اند و همین مساله موجب می‌شود نامزد صالح و سالمی که به هیچ کانون قدرت و ثروت متصل نیست شنیده نشود. وی تصریح کرد: باید ساختاری فراهم شود که مدرس‌ها بتوانند راهی مجلس شوند و از گذرگاهی که جریان ثروت و قدرت تولید کرده‌اند عبور کنند. نشست خبری «جایگاه مجلس در نظام ولایی»، روز دوشنبه با حضور فعالان جنبش‌های دانشجویی استان در ناحیه بسیج دانشجویی اصفهان برگزار شد.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ساعت قبل
عضو هیئت رئیسه مجلس نهم با حضور در برنامه «بدون توقف» به ارائه نظرات خود در خصوص مجلس پرداخت. وی ادامه داد: در واقع این مستقل بودن بیشتر بهانه فرار کردن از پاسخگویی شده، اگر این نماینده به مجموعه‌ای تعلق داشت به خاطر آبروی مجموعه‌اش هم که شده عملکرد بهتری از خود نشان می‌داد. وی در ادامه یادآور شد: خوب حالا مشکل اینجاست که مردم در بازه زمانی یک هفته‌ای که عده‌ای برای رأی آوردن حرف‌هایی می‌زنند چطور انتخاب درستی داشته باشند، باید یک سری ساختارها از قبل داشته باشیم که بهتر بتوانیم انتخاب کنیم. بذرپاش در پایان یادآور شد: یکی از اصلاحات اساسی این است که مجلس باید خودش بر علیه خودش قانون وضع کند که اتفاقا هم کار خوبی است که مجلس مصوب کند که نماینده‌ها در دوره‌های بعدی اجازه دخالت در بودجه‌های منطقه‌ای را نداشته باشند، در واقع با این قانون جلوی سهم‌خواهی‌های نهادها و افراد از مجلس هم گرفته می‌شود. انتهای پیام/

نظرها

اخبار بیشتر