پرداخت بیش از ۴۴ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی کشور
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. اقتصادی
پرداخت بیش از ۴۴ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی کشور

پرداخت بیش از ۴۴ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی کشور

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: ۴۴هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی در۹ ماهه امسال در کشور پرداخت شده در حالی که مجموع هزینه سال گذشته ۴۳ میلیارد تومان بوده است.

به گزارش افکارنیوز،

محمد باقر نوبخت در شورای برنامه ریزی و توسعه سیستان و بلوچستان که در محل استانداری این استان برگزار شد، اظهار داشت: هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای جبران خسارت زیرساخت‌های سیستان و بلوچستان ناشی از سیلاب تخصیص یافته است.

اخبار اقتصادی - وی بیان کرد: از این میزان هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان وام با کارمزد پایین و ۷۰۰ میلیارد تومان وام بلاعوض برای بهسازی و ساخت منازل روستاییان خسارت دیده از سیلاب در جنوب سیستان و بلوچستان اختصاص یافته است.

معاون رئیس جمهور گفت: میزان خسارت برآورد شده ناشی از سیلاب در کشور ۳۸ هزار میلیارد تومان بوده که تاکنون ۲۰ هزار میلیارد تومان تخصیص یافته و پرداخت شده است.

وی افزود: پرداخت‌های مورد نیاز در بخش جاری کشور انجام شده و در بخش عمرانی هم ۴۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی در ۹ ماهه امسال در کشور پرداخت شده است.

نوبخت بیان کرد: تا پایان سال آینده هزار و ۳۰۰ کیلومتر راه آهن را در کشور تأمین بودجه می‌کنیم و تحویل می‌دهیم که راه آهن چابهار به زاهدان یکی از این طرح‌هاست.

وی گفت: در حوزه سد و دیگر طرح های عمرانی نیز برنامه‌های بسیاری را مشخص کرده‌ایم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: برنامه ریزی لازم با وجود تحریم‌ها پیش‌بینی شده تا خللی در پرداخت حقوق‌های ماهانه، یارانه و کمک هزینه معیشتی پیش نیاید.

در خبری بخوانید: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان

وی تصریح کرد: بالغ بر ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان کمک معیشتی هر ماه به افراد مستعد پرداخت می‌شود.

نوبخت افزود: بیستم هر ماه ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان یارانه و قبل از ۳۰ هر ماه ۱۸ هزار میلیارد تومان حقوق واریز می‌شود.

وی بیان کرد: دشمنان با ایجاد تحریم‌های ظالمانه انتظار داشتند ما از پرداخت حقوق کارمندان خود بازبمانیم اما حتی یک روز معوقه واریز حقوق نداشته‌ایم.

معاون رئیس جمهور اظهار داشت: تورم ماهانه از ۳٫۲ دهم درصد به هشت دهم درصد تقلیل پیدا کرده، تورم نقطه‌ای از ۲۷ درصد به ۲۶ درصد و تورم سالانه از ۴۰ درصد به ۳۸ درصد کاهش پیدا کرده است.

وی بیان کرد: ۲۴ هزار و ۲۵۰ واحد مسکونی در سیستان و بلوچستان ساخته و تعمیر می‌شود.

نوبخت ادامه داد: سال جاری در مقایسه با پارسال ۴۱ درصد رشد پرداختی به کارمندان دولت را داشته‌ایم و آخرین اقدام در حوزه رتبه بندی فرهنگیان بود.

در پایان این نشست تفاهم نامه‌ای برای ساخت ۱۴ هزار و ۱۰۰ واحد روستایی، ۲۱ واحد شهری، ترمیم هشت هزار واحد شهری و روستایی، احداث و ترمیم پنج هزار واحد دامی و تهیه لوازم معیشتی ۱۱ هزار واحد مسکونی تا پایان سال ۹۹ با همکاری دولت، بنیاد مسکن انقلاب و استانداری سیستان و بلوچستان امضا شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیمازسمنان، بر اساس مشاهدات خبرنگار تسنیم از سطح بازار، قیمت مرغ با مصوبه ستاد تنظیم بازار استان سمنان هم‌اکنون با قیمت ۱۲۹۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. گوشت بره نیز در بازار سمنان با مقداری افزایش با قیمت ۷۵ هزار تومان عرضه می‌شود. قیمت تقریبی میوه، حبوبات، گوشت و مرغ در بازار سمنان در تاریخ دوشنبه ۵ اسفند‌ماه سال ۹۸ به شرح زیر است. ردیف نام کالا قیمت (تومان) توضیحات ۱ گوشت بره ۷۵۰۰۰ یک کیلوگرم ۲ گوشت مخلوط میش و بز ۶۰۰۰۰ یک کیلوگرم ۳ گوشت گوساله ۶۹۰۰۰ یک کیلوگرم ۴ گوشت شتر ۷۰۰۰۰ یک کیلوگرم ۵ گوشت هاشی (بچه شتر) ۸۵۰۰۰ یک کیلوگرم ۶ گوشت مرغ ۱۲۹۰۰ یک کیلوگرم ۷ تخم‌مرغ ۸۹۰۰ یک کیلوگرم ۸ رب قوطی ۱۰۰۰۰-۱۵۰۰۰ یک کیلوگرم ۹ برنج ایرانی درجه یک ۱۷۰۰۰-۲۷۰۰۰ یک کیلوگرم ۱۰ عدس ۸۰۰۰-۱۰۰۰۰ یک کیلوگرم ۱۱ لپه ۸۵۰۰-۱۴۰۰۰ یک کیلوگرم ۱۲ لوبیا قرمز ۸۵۰۰-۱۳۵۰۰ یک کیلوگرم ۱۳ نخود آبگوشتی ۷۵۰۰-۸۵۰۰ یک کیلوگرم ۱۴ لیمو امانی ۴۵۰۰۰-۷۵۰۰۰ یک کیلوگرم ۱۵ انواع پنیر پاستوریزه ۷۰۰۰-۲۱۰۰۰ یک بسته ۱۶ موز ۱۲۰۰۰-۱۶۰۰۰ یک کیلوگرم ۱۷ پیاز ۴۰۰۰-۷۵۰۰ یک کیلوگرم ۱۸ لیموشیرین ۶۰۰۰-۷۸۰۰ یک کیلوگرم ۱۹ گوجه ۳۵۰۰-۷۵۰۰ یک کیلوگرم ۲۰ سبب درختی ۴۸۰۰-۷۰۰۰ یک کیلوگرم ۲۱ سبب زمینی ۳۰۰۰-۴۰۰۰ یک کیلوگرم ۲۲ خیار ۳۰۰۰-۶۰۰۰ یک کیلوگرم ۲۳ نارنگی ۵۰۰۰-۸۰۰۰ یک کیلوگرم ۲۴ پرتقال ۴۰۰۰-۵۵۰۰ یک کیلوگرم ۲۵ انار ۹۰۰۰-۱۷۰۰۰ یک کیلوگرم ۲۶ چای بسته‌ای ۶۹۹۰۰ یک کیلوگرمانتهای پیام/۳۶۳/ ع
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، سیدعبدالله طباطبایی اظهار داشت: با انتشار اخبار احتمالی از شیوع بیماری کرونا در سطح استان اردبیل طی روزهای گذشته شاهد برخی تخلفات من جمله گرانفروشی یا کم‌فروشی از سوی برخی داروخانه‌ها و مراکز بهداشتی بودیم که در این رابطه دادستانی استان با جدیت پای کار است. وی با اشاره به تشکیل اکیپ دادستانی به همراه دانشگاه علوم پزشکی و تعزیزات حکومتی افزود: با همکاری سایر دستگاههای ذی‌ربط در راستای پیشگیری از گرانفروشی و مقابله با جرایم احتمالی در این زمینه بازدیدهای سرزده از داروخانه‌ها و مراکز درمانی و بهداشتی و حتی بیمارستان‌ها انجام شده است. دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل از تشکیل دو شعبه ویژه در حوزه دادستانی با حضور قضات باسابقه خبر داد و تصریح کرد: دستگاه قضایی استان اردبیل با جرایم احتمالی و تخلفات پیش‌آمده به شدت برخورد می‌کند، که در این رابطه تخلف آن دسته از مدیرانی که به هر نحوی در راستای پیشگیری با این ویروس شایع در هر دستگاه اجرایی کوتاهی کنند، از چشم دادگستری پنهان نبوده و پرونده قضایی برای مسئولان کم‌کار تشکیل می‌شود. طباطبایی اظهار کرد: تشدید برخورد با متخلفان از سوی دادستانی و دستگاه قضایی استان نیز مدنظر بوده و در دستور کار قرار گرفته است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، نوید دانایی عصر امروز در جلسه مدیریت بحران در استانداری سمنان اظهار کرد: نوع رفتار تک‌تک ما در کنترل بیماری‌ها و به‌ویژه کرونا ویروس بسیار مهم است. ‌وی اضافه کرد: اینکه گمان کنیم کرونا ویروس به سمت ما نخواهد آمد، فکر درستی نیست؛ بلکه باید تدبیر کرد و راه‌های پیشگیری از ابتلا به این ویروس را فراگرفت و آموزش داد. وی افزود: در بحث جهانی کرونا، ۲۰ درصد از مبتلایان در مراکز درمانی بستری شده و ۸۰ درصد به‌سادگی مداوا می‌شوند و تنها دو درصد از این افراد دچار مشکلات حاد خواهند شد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان تصریح کرد: به‌تازگی نوعی از این ویروس در چین کشف شده است که هیچ علامتی نداشته و خودبه‌خود بهبود می‌یابد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان گفت: این روزها همه فشار می‌آورند که به ماسک و مایع ضدعفونی نیاز دارند؛ لازم است اطلاع‌رسانی شود که غیر از بیماران و افراد مسؤول درمان، ضرورتی به استفاده از ماسک نیست. دانایی با بیان اینکه به‌منظور مقابله با بیماری‌ها، شست‌وشوی ساده با آب و صابون به‌صورت مکرر فراموش نشود، خاطرنشان کرد: این روزها برای کشور حساس است و باید همه کمک کنیم که مشکلات برطرف شود.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
رپورتاژ آگهیدر مجمع عمومی عادی سالانه کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی (ICC)، بانک پارسیان به عنوان یکی از سه عضو اعضای انفرادی شورای کمیته ایرانی ICC برای یک دوره سه ساله انتخاب شد. به گزارش روابط عمومی کمیته ایرانی ICC، در مجمع عمومی عادی سالانه کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی که دوشنبه ۲۸ بهمن با هدف تصویب گزارش‌های عملکرد و مالی سال ۱۳۹۷ و نیز تجدید انتخابات یک سوم اعضای شورای کمیته ایرانی و بازرس قانونی، برگزار شد، به ترتیب «کنفدراسیون صادرات ایران»، «اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم آباد» و «سندیکای بیمه گران ایران» از میان اعضای سازمانی و «سید حسین سلیمی»، «بانک پارسیان»، «بیمه ایران»، «بیمه دانا» و «مرکز شماره گذاری کالا و خدمات ایران» از میان اعضای انفرادی به عنوان یک سوم اعضای شورای کمیته ایرانی ICC برای یک دوره سه ساله انتخاب شدند. همچنین بر اساس اساسنامه جدید کمیته ایرانی ICC مبنی بر انتخاب بازرس قانونی برای کمیته ایرانی، «حسین وکیلی» با رأی اعضا به عنوان بازرس قانونی تجدید انتخاب شد. گفتنی است؛ کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین‌المللی در راستای توسعه اقتصادی، گسترش تجارت و سرمایه‌گذاری در کشور فعالیت می‌کند و تسهیل مبادلات و فعالیت‌های تجاری و اقتصادی بین‌المللی بر اساس اصول اقتصاد بازار و از طریق تدوین مقررات و عرف‌های تجاری، ارائه سیاست‌ها و راه‌حل‌های بازرگانی و کمک به حل اختلافات از طریق داوری و سایر روش‌های حل اختلاف و همچنین ایجاد هماهنگی در روابط اقتصادی بین‌المللی درکلیه بخش‌های اقتصادی از جمله صنعت، معدن، تجارت، خدمات و سرمایه‌گذاری و … از جمله زمینه‌های دیگر فعالیت این کمیته است.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، گفت: چهار کشور ترکیه، عراق، کویت، گرجستان از پذیرش مسافر ایرانی در فرودگاه‌های خود خودداری می‌کند. خبرگزاری ایرنا: سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، گفت: چهار کشور ترکیه، عراق، کویت، گرجستان از پذیرش مسافر ایرانی در فرودگاه‌های خود خودداری می‌کند. «رضا جعفرزاده» گفت: با توجه به عدم پذیرش مسافران ایرانی در چهار کشور ترکیه، عراق، کویت و گرجستان، سازمان هواپیمایی کشوری تدابیر لازم را اندیشیده است تا پروازها برای بازگرداندن مسافران ایرانی انجام شود. جعفرزاده گفت: مسافران ایرانی نگران نباشند چرا که مجوز پروازها برای بازگرداندن آنها به کشور از سوی سازمان هواپیمایی صادر شده است و پروازها بدون مسافر درحال انجام است. به گفته جعفرزاده فارغ از تصمیم کشورها برای توقف یا پذیرش پروازهای ایرانی، سازمان هواپیمایی برای بازگرداندن اتباع ایرانی پروازهایی را به مقاصد اعلام شده انجام داده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، زلزله ۴٫۲ ریشتری بار دیگر قطور را لرزاند. این زمین لرزه که در عمق ۱۰ کیلومتری به وقوع پیوست، در شهرهای تازه شهر و سلماس نیز مشهود بود.

نظرها

اخبار بیشتر