سرنخ‌های جدید از پرونده تحقیقات ترور المهندس و سردار سلیمانی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سیاسی
سرنخ‌های جدید از پرونده تحقیقات ترور المهندس و سردار سلیمانی

سرنخ‌های جدید از پرونده تحقیقات ترور المهندس و سردار سلیمانی

ایسناخبرگزاری ایسنا |
یک نماینده عراقی امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، نتایج تحقیقات ترور سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس قبل از تشکیل دولت محمد توفیق علاوی اعلام خواهد شد.

به گزارش ایسنا، محمد کریم، نماینده ائتلاف الفتح به رهبر هادی العامری امروز به سایت عراقی «المعلومه» گفت: شرکت‌های خارجی فعال در فرودگاه بغداد احتمالا در دادن اطلاعات امنیتی به نیروهای آمریکایی درباره رفت‌وآمدهای ابومهدی المهندس، نایب رئیس سازمان حشد شعی و سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران دست داشته باشند، زیراکه اطلاعات درباره مسیرهای ناوگان هوایی و شخصیت‌هایی که وارد کشور می‌شدند در اختیار آنهاست.

او افزود: ‌ دو سازمان امنیت ملی و سازمان اطلاعات عراق در چارچوب اینکه پرونده مربوط به حاکمیت کشور است در جمع‌آوری اطلاعات کافی از این حادثه تلاش می‌کنند.

این نماینده عراقی اضافه کرد: نتایج تحقیقات احتمالا برخی شرکت‌های خارجی فعال در فرودگاه بغداد یا برخی کارمندان خارجی و فرماندهان امنیتی را از کار برکنار کند.

به گفته او، این نتایج قبل از تشکیل دولت محمد توفیق علاوی، نخست وزیر مکلف عراق رسانه‌ای خواهند شد.

او تاکید کرد: طبق داده‌های اولیه عملیات ترور از طریق زیر نظر گرفتن رفت‌وآمدهای سلیمانی قبل از ورود به خاک عراق بیرون از کشور اجرا شده بود نه در داخل.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ اعلام تعداد آرای نهایی ۱۹ حوزه انتخابیه دیگر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ساعت قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ساعت قبل
به گزارش مشرق، نماینده منتخب مردم حوزه انتخابیه کلیبر، هوراند و خداآفرین در مجلس شورای اسلامی مشخص شد. راستگو رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی با اعلام اتمام نهایی شمارش آرا در این حوزه گفت: در حوزه مذکور از ۵۷۹۹۶ رای ماخوذه، آقای حسین حاتمی با ۱۷۶۲۵ رای حایز اکثریت آرا شد و به مجلس راه یافت. راستگو میزان مشارکت مردم حوزه کلیبر، خداآفرین و هوراند را در این انتخابات ۷۷ درصد اعلام کرد. او افزود: کار شمارش آرا در دیگر حوزه‌های انتخابیه استان در جریان است و به محض اتمام شمارش اطلاع رسانی خواهد شد. استان آذربایجان شرقی دارای ۱۳ حوزه انتخابیه و ۱۹ نماینده در مجلس شورای اسلامی است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز9 ساعت قبل
به گزارش مشرق، حبیب‌الله خجسته‌پور روز شنبه افزود: جمع آرای اخذ شده در این حوزه انتخابیه ۷۲ هزار و ۲۶ رای بود که عباس گلرو ۳۲ هزار و ۴۱۱ رای را کسب کرده و به مجلس شورای اسلامی راه یافت. بر اساس آگهی نتیجه یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه سمنان، مهدیشهر و سرخه از سوی فرمانداری این حوزه، جمال دامغانیان با هشت هزار و ۸۰ رای دوم شد و علیرضا خسروی با هفت هزار و ۶۷۷ رای ماخوذه در جایگاه سوم قرار گرفتند.

نتایج ۱۹ حوزه انتخابیه

مهرمهر9 ساعت قبل
ایسناایسنا9 ساعت قبل
پرونده آسانژ مخالفت‌های بسیاری را برانگیخته است. به گزارش ایسنا، دوشنبه پنجم اسفند (۲۴ فوریه) دادگاهی در لندن بررسی درخواست آمریکا برای استرداد جولیان آسانژ، افشاگر ویکی‌لیکس را آغاز می‌کند. خبرنگاران این دو شبکه رونوشت نامه دادستان ایالت ویرجینیا در آمریکا را مشاهده کرده‌اند که در آن شرح داده شده، در صورت استرداد آسانژ به آمریکا، چطور با او برخورد خواهد شد. به گزارش دویچه‌وله، دادستان پرونده آسانژ در آمریکا در نامه خود تأکید کرده که این اقدامات «تنبیهی نیستند، بلکه برای جلوگیری از خطر ضروری هستند». پس از انتشار گزارش بازرس ویژه حقوق بشر سازمان ملل در مورد آسانژ، بسیاری خواستار بررسی دوباره پرونده آسانژ شدند.
کرد آنلاینکرد آنلاین11 ساعت قبل
عصر کرد - سنندج - دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان گفت: ۹۰ درصد درمان اعتیاد مربوط به مسائل روانی است به همین خاطر روان درمانی مهمترین مقوله برای نجات افراد معتاد است. وی با بیان اینکه درمان افراد معتاد باید بعد از کمپ آغاز شود، افزود: خانواده‌ها باید همکاری جدی در این خصوص داشته و با کمک روانشناسان، مشاوران و مددکاران در راستای درمان معتادان گام بردارند. دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان از عدم همکاری خانواده‌های معتادان برای درمان آنان انتقاد کرد و یادآور شد: بدلیل آنکه دولت و دستگاه‌های متولی در زمینه ترک اعتیاد فعالیت می‌کنند، نقش خانواده‌ها تضعیف شده است. در حال حاضر ۱۷ کمپ ترک اعتیاد در کردستان فعالیت دارد که از این تعداد ۱۶ کمپ مخصوص مردان و یک کمپ مربوط به زنان است. این استان بیش از یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت داشته و ۲٫۸ درصد آن به انواع مواد مخدر اعتیاد دارند که این رقم در میانگین کشوری پنج درصد استبرچسب‌هاکردستان اعتبارات ساماندهی معتادان متجاهر اعتیاد

نظرها

اخبار بیشتر