حاج قاسم! ملالی نیست جز دوری شما …
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. فرهنگ
حاج قاسم! ملالی نیست جز دوری شما …

حاج قاسم! ملالی نیست جز دوری شما …

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
حاج قاسم عزیز! در چهلمین روزی که بی تو بر ما گذشت، سلام. اگر از احوالات ما خواسته‌باشی، ملالی نیست جز دوری شما. این نامه وقتی به دستت می‌رسد که از کم‌شدن سایه‌ات از شهر و دیار ما، 40روز می‌گذرد.

به گزارش مشرق، این نامه وقتی به دستت می‌رسد که از کم‌شدن سایه‌ات از شهر و دیار ما، ۴۰ روز می‌گذرد. نگو چه زود گذشت که قلب‌های ترک‌خورده ما گواه است بر آشفتگی احوالمان در روزهای مهیبی که از سر گذراندیم. برای تو که بعد از ۴۰ سال طلب کردن و محنت کشیدن و خون دل خودن، به وصال رسیده‌ای و رها از قفس این تن خاکی، در قهقهه مستانه‌ات کنار یاران عزیزتر از جانت، در شادی وصولتان، ‌ «عند ربکم ترزقونید»، شاید خوب و زود و خوش گذشته‌باشد، اما خبر نداری از روزگار ما … انگار سال‌ها گذشته و ما در شمردن روزهای بدون تو، پیر شده‌ایم.

دیگران خیال می‌کنند فقط یک تن از میان ما کم شده اما به قول رودکی:

از شمار دو چشم، یک تن کم/ وز شمار خرد، هزاران بیش …

انگار شاعر ۱۰ قرن پیش، این بیت را برای تو سروده. فقط به گمانم وزن شعر، دستش را بسته و دست آخر، یک جای خالی گذاشته تا هرکس همان‌طور که دوست دارد، تو را توصیف کند؛ «وز شمار ایمان، هزاران بیش/ وز شمار شجاعت، هزاران بیش/ وز شمار انسان‌دوستی، هزاران بیش/ وز شمار وطن‌پرستی، هزاران بیش/ وز شمار دشمن‌شناسی، هزاران بیش …» و همه این‌ها تویی و تو، بیش از همه این‌ها بودی.

۴۰ روز قبل در آن سحرگاه پرحادثه، آن گلوله‌های مرگبار، فقط پیکر تو را پاره‌پاره نکرد – همان‌طور که آرزویش را داشتی -، نبودی ببینی آن گلوله‌ها تن تک‌تک ما را نشانه گرفته‌بود و در یک لحظه انگار همه‌مان را قتل عام کرد. دیگران خیال می‌کنند فقط یک تن از میانمان کم شده اما آن بالا یک نفر هست که می‌داند بی‌تو، ‌ جان‌های همه ما خسته شده …

می‌دانی، ‌ خیلی‌هایمان شاید تا همان صبح جمعه سیاه، ‌ حتی به بودنت فکر هم نکرده‌بودیم، تصاویرت در تلویزیون و این طرف و آن طرف هم شاید نگاهمان را دنبال خودش نکشیده‌بود. اما نمی‌دانی وقتی خبر رسید دیگر در میانمان نیستی، ‌ چه حفره عمیقی در دل‌هایمان ایجاد شد. در یک لحظه انگار بی‌خود شدیم. خبر نداشتیم اگر نمی‌دیدیمت، چون یک‌جایی آن گوشه قلبمان، بی‌سروصدا جا خوش کرده‌بودی، همان‌جا که دلمان قرار می‌گرفت. و حالا با رفتنت، تماممان را با خود برده‌ای. حالا انگار همه دنیا هم بیایند، ‌ چاله دلتنگی و غم و حسرتمان پر نمی‌شود …

اما راست گفته‌اند که خون شهید، می‌جوشد. راست گفته‌اند رفتن و نیستی و فراموشی در قاموس شهادت نمی‌گنجد و شهید، ققنوس‌وار، در آتش خود می‌سوزد و باز از خاکسترش، ققنوسی نو زاده می‌شود. امروز کاش باد برایت خبر بیاورد که از خاکستر جان عزیز خستگی‌ناپذیرت، هزارها هزار ققنوس برخاسته. کاش بودی و می‌دیدی خونت، رستاخیزی در جان‌ها به پا کرده و از کهنه‌سربازان گرفته تا رزمندگان نورس، همه را به میدان کشانده.

خبری: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

از من بپرسی، می‌گویم تو آن روز در آن رجزی که خواندی و آن حریف قمارباز را به مبارزه تن‌به‌تن طلبیدی، زیر آن خشم حیدری‌ات، لبخند می‌زدی – از همان خنده‌های شیرینی که دل می‌برد - می‌خندیدی و دلت قرص بود چون امروز را می‌دیدی که یک جهان منتقمت شده‌اند؛ از ایران تا عراق و لبنان و هند و فلسطین و حتی برزیل و ونزوئلا و اسپانیا. از شرق تا غرب عالم، انگار همه به‌یکباره از یک خواب عمیق پریده باشند و پرده بی‌خبری از مقابل چشم‌هایشان برداشته شده‌باشد. هزارها و میلیون‌ها انسان آزادیخواه، قیام کرده‌اند و پرچم خونخواهی‌ات را بلند کرده‌اند. و تو بهتر از هرکس می‌دانی که پایان این راه، نور است و رهایی از هرچه قفس و بردگی و بندگی در برابر طاغوت‌ها.

حاج قاسم عزیز! حالا در چهلمین روزی که بی تو بر ما گذشت، سلام.

اگر از احوالات ما خواسته‌باشی، ملالی نیست جز دوری شما … اما از خدا که پنهان نیست، از تو چه پنهان، گرچه چشم‌هایمان بارانی است اما هنوز هم آن نگاه مهربانت دلمان را قرص می‌کند و به جانمان قرار می‌دهد.

راستش را بخواهی، همانی شد که می‌خواستی؛ خون پاکت، «فرقان» شد و صف دوست و دشمن را جدا کرد. و می‌دانم چقدر دلت شاد شد وقتی همه دختران و پسرانت و همه خواهران و برادرانت را با همه تفاوت‌هایشان کنار هم دیدی. حالا همه آن‌هایی که خونت در دلشان حرارتی برانگیخته از جنس ایمان و آزادگی و وطن‌پرستی و خونخواهی، صف‌به‌صف در میدان حاضرند و آماده برای روز موعود. کاری کرده‌ای که حالا هرکس گوش دلش را تیز کند، زنگ کاروان لشکر آخرالزمان را می‌شنود.

فرمانده! بغض در گلو و خون‌به‌دل، منتظر می‌مانیم تا روزی که همراه با آخرین ذخیره الهی برگردی و ما به دعایت و در رکابت، از «باب الجهاد»، همان دری که خدا به روی بندگان خاصش می‌گشاید، بر دشمنان بشریت خروج کنیم و کار ناتمام تمام مجاهدان و آزادیخواهان تاریخ را به سرانجام برسانیم.

تا آن روز، نگاهت و دعایت را از ما نگیر …منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مازن آنلاینمازن آنلاین12 ساعت قبل
آخرین ساعت شامگاه جمعه دوم اسفند، برای چندمین بار، شایعه درگذشت محمدرضا شجریان در فضای مجازی پیچید و چند رسانه آن را تایید کردند. اما در تماس تلفنی خبرنگار خبرآنلاین با بیمارستان جم، این خبر تکذیب شد. دوم اسفند ۹۸/ ساعت ۲۳:۲۷» واکنش همایون شجریان به خبر درگذشت پدرشدر همین باره مهدی جلیلی روزنامه نگار از مشاهداتش در مقابل بیمارستان جم نوشت: جمع زیادی از مردمی که نگران حال استاد شجریان هستند، آمده‌اند مقابل بیمارستان جم. مردم، باور نکرده‌اند و با وجود درخواست پلیس متفرق نمیشوند. از هر گوشه‌ صدای یکی از آثار شجریان به گوش می‌رسد. شجریان از نگاه دیگران! بیشتر بدانید: راز ماندگاری استاد شجریان چیست؟ بیشتر بدانید: شجریان در سال هایی که دشمن عشق پیروز شد …منبع: khabaronline. ir
ایسناایسنا10 ساعت قبل
ایسنا/البرز سمینار تخصصی واکسن و چالش‌های پیش رو برای نخستین بار در کشور توسط مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در کرج برگزار می‌شود. سید رضا بنی هاشمی روز شنبه سوم اسفند در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مؤسسه رازی به عنوان متولی تولید واکسن و سرم‌های درمانی مارگزیدگی و عقرب زدگی در کشور، تا کنون چندین سمینار تخصصی با موضوعات بیماری‌های عفونی دام، طیور و بیماری‌های مشترک بین انسان و دام برگزار کرده است. به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: در این راستا اولین سمینار واکسن و چالش‌های پیش رو با دعوت از متخصصان و اساتید فن توسط مؤسسه رازی در ششم اسفند ماه برگزار می‌شود. وی افزود: سمینارهایی که تا کنون برگزار شده نشان دهنده تمایل مؤسسه به همکارهای‌های درون بخشی و برون بخشی بوده اما سمینار اخیر به منظور بررسی جامع‌تر در مورد فرصت‌ها و چالش‌های پیش رو و همچنین نشان دادن چشم انداز صنعت واکسن در ایران و جهان برگزار خواهد شد. بنی هاشمی درباره اهداف و لزوم برگزاری این سمینار تخصصی علمی - اجرایی، گفت: در این سمینار به دنبال پاسخ به سوالاتی هستیم که در آینده با آن مواجه خواهیم بود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴11 ساعت قبل
ساعت۲۴ - سریال نوروزی «دوپینگ» به کارگردانی رضا مقصودی مدتی است کلید خورده است و اکنون تصویربرداری آن در سکوت خبری ادامه دارد. سریال نوروزی «دوپینگ» به کارگردانی رضا مقصودی مدتی است کلید خورده است و اکنون تصویربرداری آن در سکوت خبری ادامه دارد. سریال «دوپینگ» سریال نوروزی شبکه سه سیماست که به تهیه‌کنندگی سیدامیر پروین حسینی این روزها در حال تصویربرداری است. این سریال چندی پیش در سکوت خبری کلید خورده است. هر سه این بازیگر در سال جاری با سریال «هیولا» به کارگردانی مهران مدیری در شبکه نمایش خانگی حضور داشتند.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
وزارت ارشاد از لغو تمامی برنامه‌های هنری کشور تا پایان هفته خبر داده است؛ تصمیمی که لغو کنسرت‌ها را هم در پی خواهد داشت. در همین راستا سایت فروش بلیط ایران کنسرت اعلام کرد که کلیه کنسرت‌ها تا آخر هفته لغو شده و پول خرید بلیط‌ها بازگردانده خواهد شد. کنسرت‌های لغو شده تهران در بخش پاپ شامل اجرهای بهنام بانی در ۴ اسفند سالن میلاد نمایشگاه، امین بانی ۴ اسفند در برج میلاد، گرشا رضایی ۵ اسفند در میلاد نمایشگاه، شهاب صادقی ۵ اسفند در ایوان شمس، بنیامین بهادری ۶ اسفند در برج میلاد، روزبه بمانی ۶ اسفند در میلاد نمایشگاه، کنسرت بانوان مهر عاطفه ۶ اسفند نیاوران، بهنام بانی ۹ اسفند میلاد نمایشگاه و داریوش دهری ۹ اسفند برج آزادی است. همچنین در بخش کلاسیک تلفیقی و سنتی کنسرت‌های لغوشده شامل اجرای رسیتال ویولن و پیانو (۵ اسفند در رودکی)، سالار عقیلی (۹ اسفند در هتل اسپیناس پالاس)، ارکستر پارسوا (۹ اسفند در رودکی)، تکنوازی پیانو گروه معنا (۹ اسفند ارسباران) و دو نوازی گروه آوای آذرنوش (۹ اسفند نیاوران) است. انتهای پیام
خبر فوریخبر فوری1 ساعت قبل
برنامه «نگاه یک» شبکه اول سیما امشب شنبه با موضوع ویروس کرونا روی آنتن می‌رود. روابط عمومی کل سازمان صداوسیما از حضور ایرج حریرچی، قائم مقام وزیر بهداشت در برنامه «نگاه یک» خبر داد. این برنامه به عنوان نخستین برنامه تحلیلی خبری صداوسیما، با موضوع ویروس کرونا امشب شنبه سوم اسفند ماه پخش خواهد شد. رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ظهر امروز از شناسایی قطعی ۱۰ مورد جدید کروناویروس ۲۰۱۹ خبر داد. دکتر کیانوش جهانپور درباره آخرین وضعیت بیماری کروناویروس جدید در کشور گفت: مجموعا با آماری که طی روزهای گذشته اعلام شد ۲۸ نفر تشخیص قطعی کروناویروس در کشور داشتیم که البته این طبق نمونه‌هایی است که از دیروز تا امروز تشخیص داده شدند.

نظرها

اخبار بیشتر