سفیر روسیه در ترکیه: مرا به مرگ تهدید می‌کنند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. سیاسی

سفیر روسیه در ترکیه: مرا به مرگ تهدید می‌کنند

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
سفیر روسیه در ترکیه: مرا به مرگ تهدید می‌کنند - 0

سفیر روسیه در ترکیه گفت که پیام‌های بسیار تهدیدآمیزی را در شبکه‌های اجتماعی دریافت کرده است که به علت حوادث ادلب او را مستحق مرگ می‌دانند.

به گزارش خبرگزاری فارس، «الکسی یرخوف» سفیر روسیه در آنکارا گفت که شرایط ادلب در شمال سوریه موجب ایجاد یک جو هیجانی و متخاصم علیه روسیه در شبکه‌های اجتماعی ترکیه شده است.

او به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: «می‌پذیرم که تنش در سوریه دردناک و بسیار نگران‌کننده است؛ در حالی که در ابتدای امر یک افسر روسی کشته شد و سپس سربازان ترکیه جانشان را از دست دادند؛ اما شما به داد و فریادهای وحشیانه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی وجود دارد یک نگاهی بیندازید.»

یرخوف در ادامه گفت که چنین پیام‌هایی در شبکه‌های اجتماعی دریافت می‌کند: «با زندگی‌ات خداحافظی کن»، «هیچ کس برای تو ناراحت نخواهد شد» و «زمان آن رسیده است که در آتش بسوزی».

سفیر مسکو در ترکیه افزود: «این نفرت‌پراکنی پنج سال پیش نیز رخ داد و آن زمان به جای ادلب، حلب دچار بحران بود؛ اما در نهایت چه شد؟ بحران هواپیما (انهدام جنگنده روسی توسط ترکیه) و ترور سفیر روسیه «آندره کارلوف» به وجود آمد. آیا تاریخ به کسی درس نمی‌دهد؟»

خبری: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

او «عطش خونریزی» در میان برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی و برخی پیام‌ها و نفرت‌پراکنی‌ها را موجب مسدود شدن راه تفکر منطقی دانست.

ابراز نگرانی سفیر روسیه در ترکیه در حالی است که «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه روز چهارشنبه ایران و روسیه را شریک آن‌چه «کشتار غیرنظامیان» در ادلب خواند؛ دانست.

همان‌طور که «الکسی یرخوف» اشاره کرد، تهدید سفیر روسیه در ترکیه همزمان با پیشروی ارتش سوریه در ادلب، در حالی است که پنج سال پیش نیز در زمان عملیات آزادسازی استان حلب، یک پلیس ترکیه، «آندره کارلوف» سفیر وقت مسکو در آنکارا را به هنگام بازدید از یک موزه با شلیک گلوله به قتل رساند و در حالی که فریاد می‌زد گفت که این کار را به خاطر حلب انجام داده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نتایج ۱۹ حوزه انتخابیه

مهرمهر8 ساعت قبل
عصر ایرانعصر ایران9 ساعت قبل
مردم هنگ‌کنگ به دلیل کمبود شدید ماسک خودکفا شده و با چرخ‌های خیاطی خانگی، ماسک صورت تولید می‌کنند. به دلیل کمبود جهانی ماسک مردم هنگ‌کنگ به ساخت ماسک‌های دست‌ساز روی آورده‌اند/ عکس: AFPبرخی از مردم هنگ‌کنگ به راه‌‌حل‌های DIY (خودت انجام بدهDo It Yourself) روی آورده‌اند. وی افزود: امیدوارم همگان در تولید ماسک به خودکفایی برسند. نمی‌دانم چرا مردم برای این ماسک‌ها تا این حد هزینه می‌کنند. شاید دلیل این گرانی نبود خط تولید ماسک در هنگ‌کنگ است. او گفت: تولید ماسک در زندان هنگ‌کنگ افزایش یافته و سرمایه ۱٫۵میلیون دلاری هنگ‌کنگ برای حمایت از کارخانه‌های داخلی این منطقه و برای تولید ماسک صورت گرفته است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین12 ساعت قبل
پیام خوزستان - اهواز- رییس ستاد انتخابات خوزستان از مشارکت ۴۳ درصدی واجدان شرایط رای در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان خبر داد و گفت: یک میلیون و ۵۲۳ هزار و ۹۱۴ رای در این دوره از انتخابات به صندوقها ریخته شد. وی اضافه کرد: در حوزه انتخابیه شادگان، مجید ناصری نژاد با ۴۶ هزار و ۱۷ رای از میان ۱۲ هزار و ۵۵۵ رای بیشترین رای را به دست آورد و راهی مجلس شد. وی تصریح کرد: احتمالا انتخابات در حوزه انتخابیه اهواز به دور دوم کشیده می‌شود. خوزستان دارای ۱۸ کرسی در مجلس شورای اسلامی است. برچسب‌هااستانداری خوزستان ستاد انتخابات کشور انتخابات مجلس شورای اسلامیپروندهٔ خبریانتخابات مجلس در خوزستان
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش مشرق، حبیبی رئیس ستاد انتخابات استان قزوین گفت: با شمارش آرای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه قزوین، البرز و آبیک، فاطمه محمدبیگی و لطف الله سیاهکلی حائز اکثریت آراء شدند. حبیبی افزود: از مجموع ۲۲۳ هزار و ۴۳۶ رأی مأخوذه صحیح فاطمه محمدبیگی با کسب ۱۰۸ هزار و ۹۲۴ رأی به عنوان نماینده اول، حائز اکثریت آراء شد. او اضافه کرد: لطف الله سیاهکلی نیز با کسب ۸۳ هزار و ۵۵۵ رأی به عنوان منتخب دوم حوزه انتخابیه، قزوین، آبیک و البرز حائز اکثریت آراء شد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین10 ساعت قبل
پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان سید لفته احمدنژاد، به عنوان نماینده مردم حوزه انتخابیه خرمشهر راهی بهارستان شد. شمارش آرای مردمی در حوزه انتخابیه خرمشهر به پایان رسید و با اعلام ستاد انتخابات خوزستان، سید لفته احمدنژاد با ۹ هزار و ۶۳۸ رای راهی مجلس یازدهم شد. به گزارش ایسنا، آرای اخذ شده توسط احمدنژاد از مجموع ۴۷ هزار و ۴۶۶ رای ماخوذه بوده است. انتهای پیام
ایمناایمنا8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، علی اصغر رفیعی نژاد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تا این لحظه آرا قطعی شده در هفت شهرستان اعلام شده است، اظهار کرد: نمایندگان پنج شهرستان معرفی و دو شهرستان نیز به دور دوم رسید. وی افزود: در شهرستان لنجان علی یوسف پور و حسین رجایی و در شهرستان سمیرم رحیم کریمی و اصغر سلیمی در دور دوم رقابت می‌کنند.

نظرها

اخبار بیشتر