وزیر دادگستری آمریکا خطاب به ترامپ: دست از توییت زدن بردار
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. بین‌المللی

وزیر دادگستری آمریکا خطاب به ترامپ: دست از توییت زدن بردار

انتخابخبرگزاری انتخاب |
دادستان کل آمریکا در مصاحبه‌ای عنوان کرد: دونالد ترامپ هرگز از من نخواسته در قبال یک پرونده کیفری کاری را انجام دهم، اما باید دست از توییت زدن درباره وزارت دادگستری بردارد چون توییت‌های او انجام شغل من را غیرممکن می‌سازد.
وزیر دادگستری آمریکا خطاب به ترامپ: دست از توییت زدن بردار - 0

دادستان کل آمریکا در مصاحبه‌ای عنوان کرد: دونالد ترامپ هرگز از من نخواسته در قبال یک پرونده کیفری کاری را انجام دهم، اما باید دست از توییت زدن درباره وزارت دادگستری بردارد چون توییت‌های او انجام شغل من را غیرممکن می‌سازد.

به گزارش ایسنا، این اظهارات ویلیام بار، دادستان کل آمریکا که در مصاحبه با ای بی سی نیوز مطرح شد یکی از معدود موارد حاکی از وجود اختلاف نظر بین وی و دونالد ترامپ محسوب می‌شود.

این اظهار نظر همچنین مشابه صحبت‌های حامیان دونالد ترامپ در کنگره آمریکا است که می‌گویند از رییس جمهور حمایت می‌کنند اما دوست دارند او توییت‌هایش را کم کند.

ویلیام بار در مصاحبه خود گفت: فکر می‌کنم زمان آن رسیده که دونالد ترامپ توییت فرستادن درباره وزارت دادگستری و پرونده‌های کیفری آن را متوقف کند.

ویلیام بار در پاسخ به این‌که آیا برای تبعات انتقاد از رییس جمهوری آمریکا آمادگی دارد، گفت: البته. زیرا شغل من اداره وزارت دادگستری و اتخاذ تصمیمات برپایه چیزی که انجامش را درست می‌دانند است.

وی افزود: من تحت تاثیر قلدری یا اعمال نفوذ هیچ کسی چه کنگره و چه یک سرمقاله روزنامه و یا خود رییس جمهور قرار نمی‌گیرم. من قرار است چیزی که درست است انجام دهم و شما می‌دانید که من نمی‌توانم کارم را در اینجا همراه با تصویرهای مداومی در پس زمینه که من را زیرسوال می‌برند انجام دهم.

ویلیام بار در پاسخ به این‌که آیا با توییت‌های رییس جمهور آمریکا مشکل دارد؟ پاسخ داد: بله. من البته با برخی از این توییت‌ها مشکل دارم و همان‌طور که در جلسه استعماع گفتم فکر می‌کنم نقش اساسی یک دادستان کل این است که فرآیند اعمال قانون و فرآیند کیفری را از اشتباه مصون نگه دارد تا اطمینان حاصل کند که هیچ مداخله سیاسی در آن اعمال نمی‌شود و من این کار را انجام دادم و انجام خواهم داد. من خوشحال هستم که بگویم در حقیقت رییس جمهور آمریکا تاکنون از من تقاضا نکرده که کاری را در یک پرونده کشوری انجام دهم.

ویلیام بار به‌ای بی سی گفت، اگر دونالد ترامپ بخواهد که او از قدرت‌اش در وزارت دادگستری برای مقاصد سیاسی استفاده کند او اعتراض خواهد کرد.

او ادامه داد: اگر دونالد ترامپ به من بگوید درباره یک نفر تحقیقات انجام دهم صرفا به این خاطر که او یک مخالف سیاسی است، پس شخص دادستان کل نباید این کار را کند و این کار را انجام نخواهم داد.

ویلیام بار در پاسخ به این‌که آیا فکر می‌کند رییس جمهوری آمریکا به انتقادهای او به توییت‌هایش واکنش نشان می‌دهد گفت: من امیدوارم که واکنش نشان دهد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری میزان به نقل از ای. آر. وای نیوز، عمران خان نخست وزیر پاکستان ضمن ابراز نارضایتی از سرکوب مردم کشمیر توسط نظامیان هندی گفت: دهلی نو دائما به تنش در کشمیر دامن می‌زند. وی تصریح کرد: فکر نمی‌کنم در زمان حکومت مودی بر هند بتوان مساله کشمیر را حل کرد زیرا آنها هیچ علاقه‌ای به مذاکره ندارند. عمران خان اظهار داشت: شاهد این هستیم که نظامیان هندی به راحتی جوانان کشمیری را دستگیر و روانه زندان می‌کنند تا خفقان بیشتری در منطقه ایجاد کنند. این در حالی است که خواسته سازمان ملل برگزاری همه پرسی آزادانه در کشمیر است. نخست وزیر پاکستان اضافه کرد: حل مساله کشمیر می‌تواند منجر به پیشرفت هند و پاکستان شود ولی دولتی باید در هند بر سرکار باشد که به حل مساله از طریق مذاکره باور داشته باشد.
ایسناایسنا10 ساعت قبل
گروهی از داعشی‌ها دست به جنایت جدیدی زده و ۱۱ شهروند سوری را در جنوب استان رقه اعدام کردند. یگان‌هایی از ارتش سوریه و نیروهای پلیس این کشور به محض اطلاع از این کشتار، پاکسازی منطقه را آغاز کردند. به گفته برخی منابع پزشکی در حومه رقه، هفت تن از قربانیان این جنایت از ساکنان روستای علی الغانم و چهار تن دیگر از آنها از ساکنان روستای زور شمر بودند. گروه تروریستی داعش ۱۴ دسامبر نیز کشتار مشابهی را در نزدیکی مرزهای اداری بیابان‌های دیرالزور و رقه در شمال منطقه ۵۵ اشغال شده توسط ارتش آمریکا و گروه‌های تروریستی همپیمان آن مرتکب شد. همچنین داعش چند روز قبل در بیابان السبخه در حومه رقه ۱۹ جوان سوری را که در حال چراندن دام‌هایشان بودند، اعدام کرد.
ایسناایسنا10 ساعت قبل
یکی از مقامات ارشد پنتاگون اعلام کرد، آمریکا بیشتر از سیستم‌های جدید روسیه، نگران تعداد و انواع تسلیحات اتمی غیر استراتژیکی است که مسکو دارد. آنچه ما را در حین انجام بررسی وضعیت اتمی نگران می‌کند این سیستم‌های جدید نیست بلکه ذخایر عظیم تسلیحات اتمی غیراستراتژیک است و تنها تعداد این تسلیحات ما را نگران نمی‌سازد بلکه انواع مختلف آنها نیز مایه نگرانی ما هستند. این مقام مذکور تصریح کرد: پنتاگون بیشتر نگران ۲۰۰۰ سلاح اتمی تاکتیکی زمینی، هوایی و دریایی روسیه است. وی در ادامه گفت: روسیه مهمات عمقی اتمی و متعارف، موشک‌های مستقر در کشتی و موشک‌های سطح به هوا دارد. این مقام همچنین مدعی شد که روسیه موشک‌های کروز مستقر در زمین دارد که نقض پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد هستند.
ایرناایرنا1 ساعت قبل
به گزارش روز شنبه تارنمای خبری نشریه دیلی میل، افشای اسناد داخلی نشان می‌دهد که نیروهای پلیس از ۱۰ کشور عضو اتحادیه اروپا به سرپرستی اتریش، خواستار معرفی قوانین و تلفیق داده‌های اطلاعاتی تشخیص چهره در هر کشور عضو این اتحادیه شده‌اند. همچنین درخواست‌ها از پلیس اتحادیه اروپا (یوروپل) برای ایفای نقش در زمینه تبادل اطلاعات مربوط به تشخیص چهره با کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا، ‌ این نگرانی‌ها را دربر داشته است که این شبکه به داده‌های اطلاعاتی مشابهی در آمریکا مرتبط شود. مزیت مبادله اطلاعات تشخیص چهره به مراکز پلیس، ‌ شناسایی مظنونان ناشناس است. اما مدافعان حقوق بشر ابراز نگرانی کرده‌اند که درصورت ارائه اطلاعات به آمریکا، حریم خصوصی افراد نقض شود. این کنوانسیون به کشورهای عضو امکان می‌دهد اطلاعات شخصی همچون اثر انگشت و غیره را برای مقابله با تروریسم مبادله کنند.
ایسناایسنا10 ساعت قبل
پرونده آسانژ مخالفت‌های بسیاری را برانگیخته است. به گزارش ایسنا، دوشنبه پنجم اسفند (۲۴ فوریه) دادگاهی در لندن بررسی درخواست آمریکا برای استرداد جولیان آسانژ، افشاگر ویکی‌لیکس را آغاز می‌کند. خبرنگاران این دو شبکه رونوشت نامه دادستان ایالت ویرجینیا در آمریکا را مشاهده کرده‌اند که در آن شرح داده شده، در صورت استرداد آسانژ به آمریکا، چطور با او برخورد خواهد شد. به گزارش دویچه‌وله، دادستان پرونده آسانژ در آمریکا در نامه خود تأکید کرده که این اقدامات «تنبیهی نیستند، بلکه برای جلوگیری از خطر ضروری هستند». پس از انتشار گزارش بازرس ویژه حقوق بشر سازمان ملل در مورد آسانژ، بسیاری خواستار بررسی دوباره پرونده آسانژ شدند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین9 ساعت قبل
ویزای عراق از ۶ اسفندماه مصادف با ابتدای ماه رجب تا پایان ماه مبارک رمضان برای ایرانیان حذف شد و دیگر در این ایام زائران برای سفر به عتبات نیازی به اخذ ویزا ندارند. این امر در حالی است که از ابتدای سال جاری پس از سفر رئیس جمهور به عراق، هزینه ویزای عراق برای ایرانیان حذف شد، اما زائران و‌مسافران برای سفر به عراق باید اقدام به اخذ ویزا می‌کردند. همچنین در ماه‌های محرم و صفر با مذاکرات مسؤولان دو‌کشور، ویزای عراق حذف شد و‌زائران در این ایام بدون اخذ ویزا به عراق سفر کردند. اکنون نیز از اول ماه رجب تا پایان ماه مبارک رمضان ویزای عراق برای زائران حذف شده است و دیگر نیازی به صدور و اخذ ویزا برای ایرانیان نیست. همچنین با توافق صورت گرفته زائران و مسافران عراقی نیز برای سفر به ایران نیازی به اخذ ویزا ندارند.

نظرها

اخبار بیشتر