ترکیه نیروهای جدید به مرز سوریه اعزام کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. سیاسی

ترکیه نیروهای جدید به مرز سوریه اعزام کرد

انتخابخبرگزاری انتخاب |
ترکیه روز پنجشنبه نیروهای کمکی و تجهیزات نظامی جدیدی را به مناطق مرزی خود با سوریه اعزام کرد.
ترکیه نیروهای جدید به مرز سوریه اعزام کرد - 0

به گزارش خبرگزاری آناتولی، ارتش ترکیه نیروها و تجهیزات جدید شامل بیش از یکصد دستگاه تانک و خودروی نظامی به مرزهای استان «هاتای» با سوریه اعزام کرده است.

این تجهیزات که شامل بیش از یکصد دستگاه تانک، خودرو و ادوات ساخت و ساز است، وارد شهرستان ریحانلی در استان هاتای شد.

تانک‌ها، خودروها و ادوات نظامی پس از تخلیه از کامیون‌ها، به سمت یگان‌های مرزی روانه شدند.

سوریه بارها با محکوم کردن حملات نظامی ترکیه و همپیمانان آن در خاک سوریه اعلام کرده است که اقدامات آنکارا در شمال سوریه نخواهد توانست به احیای مجدد گروه‌های تروریستی کمک کند.

در وبسایت خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

ورود ارتش ترکیه به شمال سوریه برای حمایت از گروه‌های مسلح ضدسوری بر تنش اوضاع افزوده و در جریان گلوله باران مواضع ارتش سوریه و ترکیه از سوی ۲ طرف، ده‌ها نفر از نیروهای آنها کشته یا زخمی شده‌اند.منبع: ایرنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران9 ساعت قبل
مردم هنگ‌کنگ به دلیل کمبود شدید ماسک خودکفا شده و با چرخ‌های خیاطی خانگی، ماسک صورت تولید می‌کنند. به دلیل کمبود جهانی ماسک مردم هنگ‌کنگ به ساخت ماسک‌های دست‌ساز روی آورده‌اند/ عکس: AFPبرخی از مردم هنگ‌کنگ به راه‌‌حل‌های DIY (خودت انجام بدهDo It Yourself) روی آورده‌اند. وی افزود: امیدوارم همگان در تولید ماسک به خودکفایی برسند. نمی‌دانم چرا مردم برای این ماسک‌ها تا این حد هزینه می‌کنند. شاید دلیل این گرانی نبود خط تولید ماسک در هنگ‌کنگ است. او گفت: تولید ماسک در زندان هنگ‌کنگ افزایش یافته و سرمایه ۱٫۵میلیون دلاری هنگ‌کنگ برای حمایت از کارخانه‌های داخلی این منطقه و برای تولید ماسک صورت گرفته است.

نتایج ۱۹ حوزه انتخابیه

مهرمهر9 ساعت قبل

دیدار وزیر امور خارجه هلند با رییس جمهوری

11+
ایسناایسنا1 ساعت قبل
خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
سخنگوی دولت نوشت: ‌مقابله با این بیماری پروژه مشترک مردم و حاکمیت سیاسی استعلی ربیعی، سخنگوی دولت، در حساب توییتری خود نوشت: «کرونا به همان اندازه که مسأله بهداشتی باشد، مساله‌ای اجتماعی-سیاسی است. کرونا ویروس کوری است که مرزهای طبیعی و اجتماعی را به رسمیت نمی‌شناسد؛ بین دولتی و مردمی، نظامی وغیرنظامی، اصلاح‌طلب و اصولگرا، بالاشهری وپایین‌شهری، زن ومرد، این قوم یا آن قوم و … تمایزقائل نمی‌شود. ‌مقابله با این بیماری پروژه مشترک مردم و حاکمیت سیاسی است. مشارکت ملی توأم با اعتماد به یکدیگر است که مقابله با این بیماری ممکن می‌شود. وقتی موفق خواهیم شد که همه فکر کنند «کرونا مساله همه ماست.» ‌برای اطلاع رسانی دقیق و شفاف، از فردا اتاق اطلاع رسانی کرونا با حضور خبرنگاران در روابط عمومی وزارت بهداشت تشکیل می‌شود.
ایرناایرنا8 ساعت قبل
تمام کارشناسان باور داشتند که ایران در دسته ۹۶ کیلوگرم هیچ مشکلی برای اعزام ورزشکار ندارد زیرا در این دسته «سهراب مرادی» رکورددار جهان و المپیک حضور داشت و شانس نخست کسب مدال طلا بود. داستان دسته ۹۶ کیلوگرم با مصدومیت مرادی به پایان نرسید بلکه در این دسته «کیانوش رستمی» دیگر عنوان‌دار جهان و المپیک حضور دارد. او خود را مدعی می‌داند اما تاکنون تنها یک موفقیت نسبی در این دسته کسب کرده و آن مدال طلا و نقره مسابقات قطر کاپ بود. در ۲ دسته ۱۰۹ کیلوگرم و به اضافه ۱۰۹ کیلوگرم خیال فدراسیون نشین‌ها از کسب سهمیه المپیک راحت است، زیرا «علی هاشمی» و «علی داودی» تاکنون عملکرد مناسبی داشتند. «علی هاشمی» با ۲۷۷۸ امتیاز گزینشی المپیک در جایگاه هفتم قرار دارد و جواز حضور وی تا این تاریخ قطعی است.
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حبیب آغاجری با کسب ۳۰ هزار و ۴۳۰ رأی به عنوان منتخب مردم ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بندر امام خمینی، راهی مجلس یازدهم شورای اسلامی شد. آغاجری از سوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب مورد حمایت قرار گرفته بود.

نظرها

اخبار بیشتر