آمار جدید مبتلایان کرونا در ایران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایران‌جیب
  4. اقتصادی

آمار جدید مبتلایان کرونا در ایران

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب |
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: با فعالیت 22 آزمایشگاه در کشور، آمارهای ما به روز شده است، به طوریکه آزمایشگاه انستیتو پاستور این قابلیت را دارد که روزانه، 1200 تست انجام دهد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: با فعالیت ۲۲ آزمایشگاه در کشور، آمارهای ما به روز شده است، به طوریکه آزمایشگاه انستیتو پاستور این قابلیت را دارد که روزانه، ۱۲۰۰ تست انجام دهد.

به گزارش وبدا، دکتر علیرضا رییسی، دقایقی قبل، در جمع خبرنگاران درخصوص آمار جدید مبتلایان به کووید ۱۹، گفت: از ظهر دیروز تا امروز، براساس نتایج قطعی آزمایشگاهی، تعداد ۵۲۳ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در کشور به ثبت رسیده که از این تعداد، متاسفانه، ۱۲ نفر فوت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در مجموع ۱۵۰۱ مورد قطعی مبتلا به کووید ۱۹ و ۶۶ فوتی به ثبت رسیده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر، شمار بهبودیافتگان به ۲۹۱ رسیده است.

دکتر رییسی با بیان اینکه بیشترین استان‌های درگیر در این زمینه، تهران، گیلان و قم به شمارد می‌روند، ادامه داد: در قم و گیلان، میزان بهبودیافتگان و مبتلایان تقریبا یکسان شده است.

وی گفت: از ابتدای همه گیری تاکنون، حدود ۷۲۸۰ نفر به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند که از این تعداد، از حدود ۴۳۱۲ نفر تست گرفته شده و ۱۵۰۱ نفر مورد مثبت کرونا اعلام شده‌اند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه در این زمینه ۲۲ آزمایشگاه در سطح کشور فعال است، عنوان کرد: با فعالیت ۲۲ آزمایشگاه در کشور، آمارهای ما به روز شده است، به طوریکه آزمایشگاه انستیتو پاستور این قابلیت را دارد که روزانه، ۱۲۰۰ تست انجام دهد. خوشبختانه در زمینه به روز رسانی انجام تست‌ها، موفق بوده‌ایم.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

وی افزود: در این آزمایشگاه‌ها تست غربالگری انجام می‌شود و چنانچه مثبت اعلام شود، به عنوان موارد مثبت تلقی شده و درمان آنها انجام می‌شود، اما برای قطعی شدن این آزمایشات، نمونه‌ها به تهران ارسال می‌شود و ما تست‌های قطعی را اعلام می‌کنیم. لذا این آمارهایی که اعلام می‌شود، آمارهای قطعی بوده و نباید آمار استان‌ها را موارد قطعی بیماری تلقی کرد.

وی با تاکید براینکه مردم باید از تردد غیرضروری پرهیز کنند، بیان کرد: ۷۰ درصد مراجعین به بیمارستان‌ها، نیازی به مراجعه ندارند و فقط ترس از کرونا باعث می‌شود که مراجعه کنند. بر فرض اینکه فردی مبتلا باشد، در بیش از ۸۰ درصد موارد، بروز بیماری خفیف بوده و فرد در منزل مداوا می‌شود. آنچه باعث نگرانی است، تردد غیرضروری بین شهری و سرپیچی از مقررات بهداشتی است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها