تعطیلی مدارس مازندران تا پایان هفته تمدید شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. فرهنگ
تعطیلی مدارس مازندران تا پایان هفته تمدید شد

تعطیلی مدارس مازندران تا پایان هفته تمدید شد

ایرناخبرگزاری ایرنا |
ساری - ایرنا - اداره کل آموزش و پرورش مازندران اعلام کرد که مدارس این استان تا پایان هفته جاری به خاطر جلوگیری از شیوع بیماری کرونا تعطیل است.

روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش مازندران روز دوشنبه با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که مدارس استان بر اساس مصوبه قرارگاه پدافند زیستی استان روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه ۱۳، ۱۴ و ۱۵ اسفند ۹۸ هم تعطیل است.

این روابط عمومی اعلا کرد که تعطیلی شامل تمامی مدارس دوره‌های ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم و آموزشگاه‌های زبان و علمی سراسر استان می‌شود.

آموزش و پرورش مازندران از خانواده‌های دانش آموزان خواسته است تا اخبار مربوط به فعالیت یا تعطیلی احتمالی مدارس را از طریق پورتال و کانال‌های ویژه این داره کل یا رسانه‌های رسمی دریافت کنند.

مدارس مازندران از سوم اسفند امسال به ابتدا به خاطر انتخابات و سپس برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا به مدت یک هفته تعطیل شد و سپس قرارگاه پدافند زیستی استان تعطیلی این مراکز آموزشی را برای سه روز اول هفته جاری تمدید کرد و هم اکنون نیز تا پایان هفته تعطیل شده است.

بر اساس تصمیم آموزش و پرورش مازندران برای تداوم تدریس و جبران دروس عقب مانده، معلمان در بستر فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی کلاس‌های درس خود را برگزار می‌کنند.

آموزش و پرورش مازندران اعلام کرد که پس اعلام تعطیلی مدارس از سوی وزارت آموزش و پرورش به جهت پیش گیری از شیوع کرونا در میان دانش آموزان، شبکه ملی آموزش بر روی شبکه آموزش یا کانال ۷ سیما برنامه درسی تمامی مقاطع را برگزار می‌کند، ولی از آنجایی که ممکن است برخی از بخش‌های تدریس شده در شبکه آموزش با سرفصل درصدی دانش آموزان مازندارن همخوانی نداشته باشد، به مدیران مدارس و معلمان ابلاغ شده است که از طریق فضای مجازی با دانش آموزان ارتباط برقرار کنند.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار فرهنگی و هنری

بر اساس این گزارش، انتخاب حضور در گروه‌های مجازی در اختیار معلمان و والدین دانش آموزان قرار گرفته است تا بر اساس دسترسی آنها هماهنگی صورت گیرد و قرار بر این شد که به ۲ صورت تصویری و زنده یا فایل صوتی ضبط شده کلاس‌های درس برگزار شود.

این روش برای هر سه مقطع ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم در حال اجرا است. این روش برای دانش آموزان شاخه کارودانش و فنی‌و ‌حرفه‌ای نیز برگزار می‌شود و تمامی دروس تئوری این دانش آموزان به صورت مجازی و از طریق شبکه‌های اجتماعی در حال برگزاری است.

برای دروس عملی و کارگاهی دانش آموزان شاخه مهارتی نیز قرار است برنامه ریزی شود تا برگزاری کلاس‌های جبرانی پس از فروکش کردن بحران کرونا انجام شود.

استان مازندران دارای ۵۳۶ هزار دانش آموز از مقطع پیش دبستانی تا متوسطه دوم است که در چهار هزار و ۴۸۰ مدرسه تحصیل می‌کنند.

ویروس کرونا از اول اسفند ماه وارد مازندران شد و بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی در هفته جاری شیوع آن به اوج خود رسیده است به گونه‌ای که تا دیروز یکشنبه دستکم ۴۵۰ بیمار مشکوک در قرنطینه قرار گرفتند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها