مسی در نبود رونالدو ناپدید شده است!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. ورزشی

مسی در نبود رونالدو ناپدید شده است!

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
مهاجم بارسلونا پس از جدایی ستاره پرتغالی از رئال مادرید نتوانسته است در ال کلاسیکو گلزنی کند.

خبرگزاری ایسنا به نقل از آس: جدایی کریستیانو رونالدو از رئال مادرید روی عملکرد لیونل مسی در ال کلاسیکو‌ها تاثیر گذاشته است. مهاجم بارسلونا در پنج بازی که پس از جدایی ستاره پرتغالی برابر رئال مادرید به میدان رفت نتوانست نه گلی به ثمر برساند و نه پاس گل بدهد. همچنین در آخرین دیداری که رونالدو برای سفیدپوشان بازی کرد نیز گلی به ثمر نرساند. این آمار عجیبی به حساب می‌آید چون ستاره آرژانتینی در ۳۳ بازی که رونالدو در ال کلاسیکو حضور داشت ۲۱ بار گلزنی کرد.

مسی در آخرین ال کلاسیکوهایی که مهاجم پرتغالی به میدان رفت توانست گلزنی کند. او دو گل در فصل ۱۷-۲۰۱۶ در سانتیاگو برنابئو به ثمر رساند (بارسلونا ۳ بر ۲ پیروز شد و مسی گل برتری تیمش را در دقیقه ۹۲ به ثمر رساند). او در سوپرجام ۲۰۱۷ در دیدار رفت در نوکمپ گلزنی کرد اما در بازی برگشت که رونالدو در برنابئو حضور نداشت (محروم بود) گلی به ثمر نرساند. بازیکن آرژانتینی در دو بازی لیگ در هر دو بازی رفت و برگشت یک بار گلزنی کرد. بارسا در برنابئو ۳ بر صفر پیروز شد (مسی یک پاس گل هم به ویدال داد) و در نوکمپ دو تیم به تساوی ۲ بر ۲ دست یافتند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار ورزشی دنیا، از سراسر‌ وب را در خبری بخوانید

مهاجم آبی اناری‌ها فصل گذشته نخستین ال کلاسیکو بدون رونالدو را به دلیل آسیب دیدگی از دست اد. آبی اناری‌ها مادرید یولن لوپتگی را با نتیجه ۵ بر یک در نوکمپ گل باران کردند. مسی سپس نتوانست در نیمه نهایی کوپا دل ری دروازه مادرید را باز کند و در بازی برگشت لالیگا هم در این امر ناکام ماند. در این فصل بارسا در حالی با ال کلاسیکو لیگ خداحافظی کرد که نتوانست دروازه تیبو کورتوا را باز کند.

در طول این سال‌ها (تقریبا یک دهه) رقابت دو ستاره آرژانتینی و پرتغالی در سطح جهان مطرح بوده است. آن‌ها در حالی برای کسب پیچیچی (جایزه آقای گل لالیگا) تلاش می‌کردند که پس از دوران تلمو سارا هرگز چنین رقابتی دیده نشده بود. مسی و رونالدو همچنین تمام عناوین فردی را به خود اختصاص می‌دادند تا این که لوکا مودریچ به حمکرانی دو ستاره جهان فوتبال پایان داد. البته یک سال بعد دوباره مسی توانست برنده توپ طلا شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها