باباصفری: از حالا باید برای دو سال آینده تیم ملی هندبال برنامه‌ریزی کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. ورزشی
باباصفری: از حالا باید برای دو سال آینده تیم ملی هندبال برنامه‌ریزی کرد

باباصفری: از حالا باید برای دو سال آینده تیم ملی هندبال برنامه‌ریزی کرد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
دروازه بان تیم ملی هندبال ایران گفت: اگر می خواهیم در سال های آینده تیم ایران در رده های بهتر از پنجمی، ششمی آسیا قرار بگیرد از همین الان برای دو سال آینده نیاز به یک برنامه ریزی دقیق داریم.

محسن باباصفری در گفت و گو با ایسنا، در مورد مشکلات تیم ملی هندبال ایران اظهار کرد: مشکلات باید کارشناسی شود. ایده‌ها متفاوت است. همه این مشکلات باید طی جلساتی با حضور رییس فدراسیون، چند تن از بازیکنان تیم ملی، کادر فنی و کارشناسان مطرح شود تا به یک جمع بندی برسیم و مشکلات اصلی را پیدا کنیم. باید جلسات فنی با حضور سرمربی، کادر فنی و بازیکنان داشته باشیم تا عیب یابی کنیم و مشکلات موجود رفع و رجوع شود.

لژیونر هندبال ایران در ادامه گفت: اگر می‌خواهیم در سال‌های آینده تیم ایران در رده‌های بهتر از پنجمی، ششمی آسیا قرار بگیرد و بتواند به جام جهانی صعود کند باید کارشناسی قوی انجام شود. دو سال دیگر باز انتخابی جام جهانی و بازی‌های آسیایی را داریم. این مسابقات همیشه هست، اینکه بعد از هر مسابقه تنها چند ماه بگوییم چرا این نتیجه حاصل شد و چرا جهانی نشدیم و بعد دوباره روز از نو روزی از نو و مشکلات را فراموش کنیم که نمی‌شود.

دروازه بان تیم ملی هندبال ایران گفت: باید برنامه ریزی اصولی و دقیق از همین الان انجام شود تا بتوانیم دو سال آینده یک تیم ملی خوب داشته باشیم. اکنون حضور لژیونرها در کنار بازیکنان داخلی خیلی می‌تواند به تیم ملی کمک کند اما قطعا با یک اردو و دو اردو آن هم یک ماه دو ماه قبل از رقابت مهم نمی‌توان قوی شد. از همین الان برای دو سال آینده نیاز به یک برنامه ریزی دقیق داریم تا بتوانیم در بازی‌های آسیایی و قهرمانی آسیا خودی نشان دهیم.

باباصفری به جذب اسپانسر برای توسعه هندبال اشاره کرد و گفت: اسپانسر و منابع مالی خوب باید به سمت هندبال ما بیاید تا دست مدیران برای خدمت رسانی باز باشد. کشورهای عربی از نظر مالی مشکلی ندارند، اردوهای خوب دارند و نتیجه هم می‌گیرند.

باباصفری اکنون در تیم Timisoara رومانی بازی می‌کند. او در مورد جایگاه تیمش در لیگ رومانی گفت: در پایان هفته نوزدهم با ۳۰ امتیاز در رده هفتم هستیم. لیگ رومانی هر بردش سه امتیازی است و هر تیم با یک برد یا باخت تغییری زیادی در جدول رده بندی خواهد کرد. خدا را شکر وضعیت بدی نداریم و اگر بتوانیم در هفته‌های پایانی و قبل پلی آف چند بازی باقی مانده را با برد به پایان ببریم می‌توانیم چهارم جدول شویم و به پلی آف برسیم. در لیگ رومانی هشت تیم برتر به پلی آف می‌روند و در دو گروه با هم رقابت می‌کنند.

در خبری بخوانید: اخبار ورزشی به روز ایران و جهان

وی گفت: سال آینده هم با همین باشگاه قرارداد دارم اما می‌توانم به صورت توافقی یا با پرداخت جریمه جدا شوم. چند پیشنهاد دیگر هم از لیگ رومانی و هم از لیگ‌های فرانسه، اسپانیا، پرتغال و آلمان دارم. باید ببینیم کدام بهتر است. البته تا یک ماه دیگر تصمیمی برای فصل آینده نمی‌گیرم چون در این یک ماه وضعیت تیمم مشخص می‌شود. اگر در جام حذفی قهرمان شویم می‌توانیم به کاپ اروپا راه یابیم.

دروازه بان تیم ملی هندبال ایران در مورد برگزاری لیگ هندبال ایران در دو گروه گفت: خیلی خوب است که مسابقات لیگ برتر در دو گروه برگزار می‌شود و پلی آف دارد، اما اینکه تیم‌های هشتم به بعد کارشان قبل از پلی آف تمام شود خوب نیست. باید همه تیم‌ها بازی کنند و آنها هم برای خود پلی آف داشته باشند و برای رتبه‌های پایین‌تر بجنگند. یک تیم در اروپا در لیگ ۴۲ بازی و در جام حذفی هم ۶ بازی دارد که حدودا تا انتهای لیگ به ۵۰ بازی می‌رسد. تیم‌هایی که به کاپ اروپا و چمپیونز لیگ هم می‌رسند تقریبا ۱۲ بازی هم در آنجا دارند. در ایران اما این تعداد مسابقه برگزار نمی‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها